Carpe diem

Wydawnictwo: Videograf
choroba, carpe diem
ew_cia

Rosalie Heart ma 22 lata, studiuje prawo, dba o linię i spotyka się ze swoimi przyjaciółmi. Jednym słowem – szczęśliwa młoda kobieta czekająca już tylko na miłość. Jednak za nim zaczniecie jej zazdrościć, przemyślcie to. Rosalie zostało już tylko 600 dni życia. Pogodziła się z tym, że umrze. Teraz tylko stara się oswoić z tym swoich przyjaciół i rodzinę. Żyje chwilą i próbuje zrobić jak najwięcej. Nie myśli o miłości i związkach, uważa, że jest to dla niej zakazanym owocem. Po prostu trwa i czeka na ten ostatni dzień, kiedy już się nie obudzi. Jednak pewnego dnia Rosalie poznaje kogoś, z kim chciałaby spędzić jak najwięcej wspólnych chwil…

źródło opisu: dianerose.pl

źródło okładki: dianerose.pl

tofka | 2019-07-27
Na półkach: Przeczytane, 2019
Przeczytana: 27 lipca 2019

Chyba jestem za stara. Nie dość, że powieść mnie nie wzruszyła, to jeszcze przewróciłam oczami tyle razy, że rozbolała mnie głowa. Banalna historia rodem z Bravo girl.

anya | 2019-05-30
Przeczytana: 30 maja 2019

Dawno się tak nie wzruszylam. Polecam

Marii | 2018-10-30
Przeczytana: 30 października 2018

długo leżała ta ksiązka na półce ..aż w końcu jak zaczęłam czytać to przepadłam . fabuła jak wiadomo chora dziewczyna zostaje jej kilka miesięcy życia..jak wiadomo zakochuje się w lekarzu na dodatek. Niby banalna z góry wiadomo jak sie potoczą dalsze losy bohaterów..Ale tak zostali przedstawieni czytelnikowi że nie w sposób ich nie lubić:) No i morał jak wiadomo chwytaj dzień!!!polecam szybko sie czyta pół nocy zarwane ale nie żałuję:)

Cirzpisz | 2018-09-29

Pomysł ciekawy, zakończenie interesujące, jednak książka napisana dosyć infantylnie, pełna powtarzających się przemyśleń (do tego stopnia, że czasami miałam wrażenie, że czytam po raz kolejny ten sam rozdział). Zbyt mało akcji, przez co książka mocno się ciągnęła. Wiedząc, że jest to debiut tej młodej autorki szkoda mi, że nie potrzymała tej powieści jeszcze przez trochę w szufladzie i nie wróciła do niej ponownie kilka razy aby ją doszlifować, przemyśleć i wydać, kiedy będzie do tego gotowa.

Doris374 | 2018-09-17

Trafiłam na tą książkę w trudnych chwilach swojego życia, kiedy wszystko wydało mi się zbyt trudne. Pomyślałam, że książka będzie dobrą ucieczką od codzienności.. Okazało się, że ta książka jest cudownym lekarstwem dla smutnych dusz.

jadźa_2002 | 2018-08-12
Przeczytana: 12 lipca 2018

Książka pokazuje pryzmat chorej dziewczyny która twierdzi że pogodziła się z chorobą, gdy poznaje faceta "hipotetycznie" chcę się umówić z nim tylko na jedno spotkanie bo żyje według hasła carpe diem ale pierwsze spotkanie przeradza się w kilkanaście ale coś jak zawszę musi się zepsuć,tak jak w prawdziwym życiu, gdy okazuje się kim jest chłopak oraz jego dziadek i gdzie pracują.

Magdalena | 2018-07-12
Przeczytana: 12 lipca 2018

Cieszę się że sięgnęłam po tą książkę, a to głównie dzięki opiniom które przeczytałam na jej temat. Książki polskich autorek nie były nigdy mi szczególnie bliskie zawsze z niewiadomych mi przyczyn ich unikałam... Dzięki tej książce zacznę sięgać po więcej !!!

Karolina | 2018-07-09
Przeczytana: 09 lipca 2018

Interesująca historia. Przypomniała mi o książkach Coelho które muszę jeszcze przeczytać. Książka pełna humoru, dramatu i romansu. Czy przeczytanie jej uczy nas czegoś? Wniesie coś do naszego życia? Dla mnie tak, stanowczo za dużo martwię się tym co będzie. Zbyt mało czasu poświęcam na docenienie obecnej chwili.

Dybciaa | 2018-07-04
Przeczytana: 04 lipca 2018

Plakalam. Nie potrafie opisac wrazen jakie mi towarzyszyly podczas czytania,to bylo niesamowite.Jako czlowiek wrazliwy bardzo przezywam historie o chorobie,walce o zycie,pokladach nadziejii. Okropnie ciezko mierzyc sie z taka rzeczywistoscia. Piekna ksiazka

Lucyjuicy | 2018-05-10
Na półkach: Przeczytane, 2018
Przeczytana: 10 maja 2018

Oj bolało, bardzo bolało. Wysłuchana (na szczęście, bo w trakcie udało mi się zrobić kilka pożytecznych rzeczy). Gorąco NIE POLECAM!!! Grafomania najczystszego rodzaju. Amerykańskie Harlequin'y to przy tej pozycji arcydzieła. Najbardziej irytująca w tym "dziele" była uboga warstwa językowa i nie kończące się powtórzenia. Jak się dowiedziałam Autorka rozpoczęła swoją karierę pisarską już w gimnazjum i obawiam się, że na tym etapie się zatrzymała. Posługiwanie się anglojęzycznym pseudonimem również nie wróży dobrze. Czyżby Autorka wstydziła się swoich dzieł? Omijać szerokim łukiem. Szkoda życia. BRRR!