Mroczny Zbawiciel, tom 2

Tłumaczenie: Rafał Wojtczak
Wydawnictwo: Fabryka Słów
Drsný spasitel
978-83-7574-096-7

Przykazanie pierwsze i ostatnie - zabij każdego, kto chce zabić ciebie. Świat po krachu gorszym od ognia piekielnego. Posągi bogów i ołtarze zwycięzców legły w gruzach. Ludzkość stanęła przed obliczem zła, którego moc przekracza możliwości człowieczej wyobraźni. Nadciąga zagłada, której potęga zatrważa najdzielniejszych. Zagłada, w której orężem będą życie i śmierć. Demoniczny R. C. -...

Przykazanie pierwsze i ostatnie - zabij każdego, kto chce zabić ciebie.

Demoniczny R. C. - pozszywaniec z teleskopowym okiem, kleszczami i kręgosłupem, którego nie złamie nawet strzał z moździerza - powraca w drugim tomie opowieści najkrwistszej z krwistych. I choć w walce z demonami stracił część duszy, jak dotychczas pozostaje niezwyciężony.

Nadszedł czas, by poprowadził świat ku ostatecznej rozgrywce.

yano20 | 2015-12-29

Niestety tom drugi jest słabszy od pierwszego, nie spełnił moich oczekiwań. W pewnych kwestiach odczuwam rozczarowanie, niedosyt (np. kwestia specyficznych obrazów). Razem z R.C. dowiadujemy się coraz więcej o jego przeszłości, tajemnica jego pochodzenia w końcu zostaje odkryta. Jest dość zaskakująco, ciekawie, ale jednak czegoś mi zabrakło. Nadal nie wiadomo dokładnie czym był Krach itp. Mimo to warto przeczytać drugi tom opowieści o Mrocznym Zbawicielu - to ciekawy bohater, jego historia powinna być interesująca nie tylko dla fanów postapokaliptycznych klimatów.

Stress | 2015-08-24

bo Żamboch po polsku ;)

Adam Kopeć | 2012-07-16

Co znaj­duję w książkach?

Czy­tam książki, bo lubię. Naj­faj­niej­sze jest w nich to, że nawet, jeśli autor nie miał takiego zamie­rze­nia, to moje myśli czę­sto błą­dzą po róż­nych tema­tach. Tak przy pierw­szej czę­ści Mrocz­nego Zba­wi­ciela zaczą­łem się zasta­na­wiać nad tym ile czę­ści trzeba zmie­nić w czło­wieku, żeby prze­stał być czło­wie­kiem. Czy jest taka granica?

2 tom Mrocz­nego Zba­wi­ciela skło­nił mnie do zasta­no­wie­nia się, jaka część naszej oso­bo­wo­ści kryje się w pamięci. Boha­ter Mrocz­nego Zba­wi­ciela stra­cił pamięć i poszu­kuje infor­ma­cji na temat swo­jej przeszłości.

Wspo­mnie­nia

Wydaje się, że Mrocz­nego Zba­wi­ciela pisząc tą książkę nie zamie­rzał skła­niać czy­tel­nika do takich prze­my­śleń, ale w sumie nie mogę być tego pewien – nie znam oso­bi­ście Miro­slava Zambo­cha. To w sumie nie jest naj­istot­niej­sze. Waż­niej­sze jest raczej pyta­nie, czy jeste­śmy sumą naszych wspomnień?

Co mówią o tym psycholodzy?

Psy­cho­lo­dzy tak czę­sto mówią,...

Glaca | 2014-01-12
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2014
Przeczytana: 12 stycznia 2014

Podobnie jak pierwszy tom. Słabo narysowany świat - pojawiają się bliżej nieokreśleni bogowie, którzy wywracają świat do góry nogami. Główny bohater nadal przesadnie nieśmiertelny wygrywa wszystkie pojedynki.
Zakończenie niezrozumiałe (przynajmniej dla mnie). Książkę można przeczytać ponieważ autor pisze w sposób przyjazny dla oka, jednak po fabule nie spodziewajcie się cudów.

angorek333 | 2013-05-04
Przeczytana: 01 maja 2013

Tom drugi, przeczytany z poczucia obowiązku.
Jest trochę lepiej, przypomina bardziej powieść, niemniej nadal słabiutko. Rodowód bohatera rozrasta się do gargantuicznych rozmiarów. Nie jest już tylko zbawcą ludzkości, ale zabójcą demonów, bogów, postrachem innych wymiarów...
Co dalej? Zabójca słońc? Pożeracz galaktyk?
Na szczęście to chyba już ostatnia powieść z cyklu.

tracik | 2015-09-27
Przeczytana: 27 września 2015

Muszę przyznać zaskoczyła mnie ta pozycja. Oczywiście kupa akcji ale jednak były momenty, które mnie zaskoczyły i zadziwiły, co jest bardzo fajne w książkach, w których głównie chodzi o akcje. Także, każdy komu podobała się pierwsza część będzie bardzo ale to bardzo zadowolony z drugiej. Świetna druga część. Polecam gorąco!

Jaskier | 2012-05-04
Przeczytana: 23 kwietnia 2012

Jak i poprzedniczka - Mmiła i lekka, niczym nie zaskakuje, nic nie boli - typowy Zamboch. Choć w sumie nasuwa jedno pytanie - czy każdy z natury jest dobry, a zły staje się przez to, co zrobił mu świat?

Karoten | 2011-01-18
Przeczytana: 15 stycznia 2011

Słabsza niż pierwsza część. Trochę dziurawa fabuła, za dużo zabili go i uciekł, za mało sensu. Ale mimo wszystko, co Zamboch to Zamboch.

Carmenta1982 | 2012-08-23
Przeczytana: marzec 2009

Ciut słabsza od 1 tomu ale nadal na odpowiednim poziomie :)

LuTheFallen | 2013-02-14
Przeczytana: 2012 rok