Alpha Team

Fabryka Słów
2010-01-01
2010-01-01
978-83-7574-143-8

Ciężko jest ocenić zbiór opowiadań jako całość, bo każde z opowiadań. Jedne ciekawe, inne w ogóle mnie nie zainteresowały. Ale też nie jestem fanką takiej tematyki. Sięgnęłam po tą książkę z ciekawości. Ale muszę przyznać, że nie był to zmarnowany czas. Tematy poruszane w opowiadaniach są różne. Styl pisania przypadł mi do gustu.

Zbiór opowiadań „Alpha Team” Roberta J. Szmidta.

Opowiadania mają to do siebie że się szybko kończą. Czasem nawet za szybko. „Alpha Team” zalicza się do tych pozycji. Jeśli nie wiemy czy chcemy kupić którąś z książek / niektóre z opowiadań stanowią punkt wyjścia do samodzielnych powieści/, to akurat ten zbiór odpowie na nasze wątpliwości.
Polecam jako taki przerywnik od dłuższej lektury

Zbiór opowiadań „Alpha Team” Roberta J. Szmidta.

Polecam jako taki przerywnik od...

Bardzo dobry zbiór opowiadań. Tematyka oscyluje od fantasy po sci-fi, nawet przyjemna była ta różnorodność. Pierwsze opowiadanie jest jednocześnie opowiadaniem, które rozpoczyna powieść "Apokalipsa według Pana Jana". Wątków postapokaliptycznych nie ma tu za dużo, poza może pierwszym opowiadaniem. Całość oceniam bardzo dobrze i polecam każdemu niezdecydowanemu.

Opowiadania napisane dobrze, ale jak dla mnie są zbyt przygnębiające.

Opowiadania napisane dobrze, ale jak dla mnie są zbyt przygnębiające.

Moim zdaniem opowiadania zawarte w tym zbiorze są dobrze napisane aczkolwiek mało ciekawe. Jednak dobrym opowiadaniem jest "Ognie w ruinach" i absolutnym mistrzostwem, świetnym opowiadaniem dla którego warto zakupić książkę jest "Pola dawno zapomnianych bitew". Serdecznie polecam.

Rozczarowanie.

Rozczarowanie.

Nie lubię opowiadań, ale te okazały się nawet znośne, czasu nie zmarnowałem:)

Nie lubię opowiadań, ale te okazały się nawet znośne, czasu nie zmarnowałem:)

Szmidt...wciäga jak bagno :))
Mus na wakacje
Wiecej komentarzy nie potrzeba.
Kto czytal raz Szmidta, czyta zawsze :)

Szmidt...wciäga jak bagno :))
Mus na wakacje
Wiecej komentarzy nie potrzeba.
Kto czytal raz Szmidta, czyta zawsze :)

I taki zbiór opowiadań to ja rozumiem!. Mamy pełne spektrum fantastyki z apokalipsą na czele - a czyta się jednym tchem. Brać i czytać, bo Magnat napisał całą prawdę :)

• Science Fiction
  • Postapokalipsa