Książki 
https://ksiazki-czytamy.blogspot.com
Pracuję a w wolnych chwilach czytam, piszę.
33 lat, mężczyzna, status: Czytelnik, ostatnio widziany 12 godzin temu
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2018-10-19 20:36:47
Dodał książkę na półkę: Przeczytane
Seria: Poza serią
 
2018-10-18 21:42:06
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam

To kolejny przykład książki którą ciężko jest ocenić. Z jednej strony mamy początek niczym z doskonałego thrillera oraz kryminału jednak zaraz potem akcja przenosi się w klimaty niczym ze średniowiecznych elit. Gdzie dla pewnych uznań ludzie zrobią wszystko a wątek kryminalny mimo swej obecności przewija się tylko w tle. Na książkę potrzeba czasu, jest napisana ciekawie lecz gdy czytasz tylko... To kolejny przykład książki którą ciężko jest ocenić. Z jednej strony mamy początek niczym z doskonałego thrillera oraz kryminału jednak zaraz potem akcja przenosi się w klimaty niczym ze średniowiecznych elit. Gdzie dla pewnych uznań ludzie zrobią wszystko a wątek kryminalny mimo swej obecności przewija się tylko w tle. Na książkę potrzeba czasu, jest napisana ciekawie lecz gdy czytasz tylko jej fragmenty po czym musisz przerwać i wracasz do niej po jakimś czasie często sprawia to wybicie z tematyki oraz denerwowanie na dość ślamazarne tempo. Wiecie, pojawiają się myśli typu "szybciej, nie mam całego dnia na czytanie", jednak gdy znajdziecie powiedzmy godzinkę czy dwie każdego dnia by czytać bez przerwy to ciężko będzie wam się od niej oderwać. Akcja książki mimo umiejscowienia w Meksyku może śmiało być przenoszona na inne grunty polityczne. Jednak należy zaznaczyć iż osoby dla których najmniejsza wzmianka na tematy polityczne czy umiejscowienie postaci związanych z tym tematem jest nie do przyjęcia to powinni odpuścić ją sobie. Tutaj mimo dużego przerysowania stanowi ona istotny punkt odniesienia produktu. Książkę czytało mi się bardzo przyjemnie i ciesze się iż miałem możliwość jej poznania.

Zapraszam również na mego bloga:
https://ksiazki-czytamy.blogspot.com/

pokaż więcej

 
2018-10-13 10:01:19
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam
Autor:
 
2018-10-11 18:07:50
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam
Cykl: Inny Świat (tom 5)

Mam problem z tą książką. Jest to piąty tom i jednocześnie moja pierwsza próba wejścia w ten świat. Dlatego wybaczcie jeśli przez przypadek powiem jakiś spoiler dotyczący części poprzednich. Może na początku przybliżę wizję świata. Na Ziemi pojawiła się pewnego dnia potężna burza która zrzuca człowieka z rasy dominującej na planecie na struktury plemienne. Jest tam kilka ciekawych zależności a... Mam problem z tą książką. Jest to piąty tom i jednocześnie moja pierwsza próba wejścia w ten świat. Dlatego wybaczcie jeśli przez przypadek powiem jakiś spoiler dotyczący części poprzednich. Może na początku przybliżę wizję świata. Na Ziemi pojawiła się pewnego dnia potężna burza która zrzuca człowieka z rasy dominującej na planecie na struktury plemienne. Jest tam kilka ciekawych zależności a nastolatkowie dostają pewne umiejętności które dało im przebudzenie. Nie będę wdawał się w szczegóły ale jest to istotny fakt w nowym uniwersum, tak samo jak pewien podział między ludźmi. OZ skupia się na przygotowaniach do podróży oraz przygodach bohaterów w Europie. Nie chcę psuć wam niespodzianki ale zakończenie tej części jest do pewnego procenta przewidywalne. Nie mówię, że jest złe, chodzi o to iż przez to, że NIE JEST to ostatnia część cyklu wiemy iż przygoda nie skończy się tak jak planują to bohaterowie. Sam styl książki przypominał mi wzór jaki zastosował Rick Riordan w swoich cyklu o Percym Jacksonie. Jednak to tylko ogólny wzór a książka posiada wiele własnych elementów. Muszę wam się przyznać iż mam problem z zakwalifikowaniem książki do odpowiedniej grupy wiekowej. I po dłuższym zastanowieniu oraz mając w pamięci kilka plastycznych scen wydaje mi się iż najodpowiedniejszy byłby wiek 16-25, starsi mogliby narzekać na pewną prostotę postaci oraz tanie zagrywki emocjonalne. A młodszych zniesmaczyłyby sceny o których nie będę wspominał ze względu na wysokie prawdopodobieńswo spoilerów. Teraz sprawy wydania. Normalnie nie zwracam na to uwagi ale te niecałe 400 stron wydaje się dużo większą ilością przez spore odstępy między wierszami do których trzeba się przyzwyczaić oraz wielkie marginesy. Nie jest to wada ale lepiej sprawdźcie czy nie przeszkadzają wam one.

Zapraszam również na mego bloga:
https://ksiazki-czytamy.blogspot.com/

pokaż więcej

 
2018-10-06 21:07:35
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam
Cykl: Czarne Światła (tom 2)

Na początku mała uwaga. Ta część zaczyna się mniej więcej w tym samym momencie co pierwsza [przynajmniej o ile dobrze pamiętam], mało tego chronologicznie idzie praktycznie równolegle z nią, oprócz kilku miejsc. Jednak myliłby się ten kto pomyśli iż zmiana postaci której towarzyszymy to zbyt mało. Tak naprawdę to właśnie dzięki takiemu zabiegowi możemy dużo lepiej poznać New Horizon, a... Na początku mała uwaga. Ta część zaczyna się mniej więcej w tym samym momencie co pierwsza [przynajmniej o ile dobrze pamiętam], mało tego chronologicznie idzie praktycznie równolegle z nią, oprócz kilku miejsc. Jednak myliłby się ten kto pomyśli iż zmiana postaci której towarzyszymy to zbyt mało. Tak naprawdę to właśnie dzięki takiemu zabiegowi możemy dużo lepiej poznać New Horizon, a zważywszy na to iż May'a, jest nieświadoma swego obudzenia, czy może raczej nie do końca wie jak rozumieć poszczególne emocje jest kolejnym z ciekawych zabiegów. Spektrum jest bardziej naładowane scenami akcji od poprzedniczki a końcowy rozdział, a właściwie scena wywołała tylko głośnie "co" ze szczerym zdziwieniem. Przyznam iż rzadko kiedy książka potrafi mnie aż tak zaskoczyć, zwykle takie zwroty akcji mam przynajmniej gdzieś w podejrzeniach, nawet jeśli są w szufladce "mało prawdopodobne". Jednak takiego nie przewidziałem. Wybaczcie iż tak mało piszę na temat tej książki ale cóż mam powiedzieć. Jest to wręcz koncertowa kontynuacja po której ciężko będzie wytrwać do kolejnego tomu.

Zapraszam również na mego bloga:
https://ksiazki-czytamy.blogspot.com/

pokaż więcej

 
2018-10-05 19:43:14
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam

Jak dobrze wiecie nie często zabieram się za ten gatunek. Ten jednak przyciągnął mnie okresem czasowym. Sekret Wesaliusza rozgrywa się prawie miesiąc przed rozpoczęciem Wystawy Światowej kiedy to w Barcelonie mają miejsce brutalne zabójstwa. Mamy tu trójkę głównych bohaterów ale tak naprawdę to wydaje mi się iż dużo większą rolę położono na ukazanie życia w tamtejszym okresie. Nie zrozumcie... Jak dobrze wiecie nie często zabieram się za ten gatunek. Ten jednak przyciągnął mnie okresem czasowym. Sekret Wesaliusza rozgrywa się prawie miesiąc przed rozpoczęciem Wystawy Światowej kiedy to w Barcelonie mają miejsce brutalne zabójstwa. Mamy tu trójkę głównych bohaterów ale tak naprawdę to wydaje mi się iż dużo większą rolę położono na ukazanie życia w tamtejszym okresie. Nie zrozumcie mnie źle, postacie są wyraźnie zarysowane oraz "ustawione" na planie. Mają swoją przeszłość i nawet mimo częściowego jej ukazania na łamach powieści czujemy iż jest to tylko czubek góry lodowej. Jednak dużo ciekawsze wydaje sięsamo miasto oraz jego przedstawienie poprzez różne postacie z drugiego i trzeciego planu a także takie przychodzące tylko epizodycznie. Część z was może zniechęcić pewien spokój przy tempie akcji, tu muszę was ostrzec iż przez cały czas ma on jednakową prędkość. Mnie osobiście nie przeszkadzało to ale wiem iż znajda się tacy którzy woleliby aby miała ona przyspieszenia i spowolnienia niczym wzloty i upadki paraboli. Książka nie jest typowym przedstawicielem kryminału a raczej ma w sobie trochę z klasyków gatunku oraz elementy nowoczesności, miejscami nawet miałem skojarzenia typu "ej, gdzieś już czytałem o tym motywie". Cała akcja może kojarzyć się wami [w stopniu bardzo ogólnym], ze wzorem jaki stosuje i siebie Dan Brown, jeśli podoba Wam się to możecie przekonać się sami czy również odniesiecie takowe wrażenie. I jeszcze na koniec, słówek kilka o zakończeniu. Z jednej strony możnaby się spodziewać czegoś w takim stylu ale gdzieś tak w okolicach czterysetnej strony tliła się iskierka nadziei na eksperyment pisarza i stworzenie zakończenia w stylu bez happy endu. To co tutaj nam zaproponował, ładnie zamyka wszystkie wątki i jest satysfakcjonujące ale tak nie do końca.

Zapraszam również na mój blog:
https://ksiazki-czytamy.blogspot.com/

pokaż więcej

 
2018-09-29 12:58:39
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam
Autor:

Imperium robotow, jest typową młodzieżówką, i to ze wszystkimi tego wadami i zaletami. Książeczka jest niewielka objętościowo i przez to ogromna ilość wątków została potraktowana po macoszemu, zupełnie jakby autor chciał je rozwinąć w następnych tomach. Bardzo rażą płytcy bohaterowie, nie zrozumcie mnie źle nie oczekuję od postaci głębi niczym wielkość Rowu Mariańskiego ale osobowość którą... Imperium robotow, jest typową młodzieżówką, i to ze wszystkimi tego wadami i zaletami. Książeczka jest niewielka objętościowo i przez to ogromna ilość wątków została potraktowana po macoszemu, zupełnie jakby autor chciał je rozwinąć w następnych tomach. Bardzo rażą płytcy bohaterowie, nie zrozumcie mnie źle nie oczekuję od postaci głębi niczym wielkość Rowu Mariańskiego ale osobowość którą można opisac jednym zdaniem to naprawdę zbyt mało. To samo tyczy się opisów odwiedzanych miejsc, ja rozumiem iż autor mógłby bać się za bardzo wychamowywać akcję w celu opisania różnych miejsc ale to co nam przedstawia jest tak bardzo szczątkowe jakby oglądał te miejsca zza szyby samochodu jadącego z wielką prędkością. Sama fabuła mimo iż przewidywalna i pozbawiona wszelkich zwrotów akcji jest wciągająca i odprężająca. Autor posługuje się lekkim piórem oraz prostym słownictwem, chociaż nie wiem czy nie jest to wina tłumacza ponieważ nie czytałem jej w wersji oryginalnej. Słowem podsumowania, książka jest godna polecenia dla osób które chcą przeczytać coś lekkiego, odprężającego i nie wymagającego żadnego obciążenia umysłowego. Najlepiej wziąć ją po przeczytaniu jakiejś trudniejszej w odbiorze pozycji.

Zapraszam również na mego bloga:
https://ksiazki-czytamy.blogspot.com/

pokaż więcej

 
2018-09-23 08:42:17
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam
Autor:
Cykl: Wojna Lotosowa (tom 3)

Zakończenie serii Wojna Lotosowa i jak można się było spodziewać ostateczna konfrontacja pomiędzy siłami, chociaż nawet tutaj autor dorzucił pewną niespodziankę. Tak naprawdę to za bardzo nie wiem co napisać ponieważ nie chciałbym przez przypadek podawać jakiegoś spoileru a zbudowanie postaci, ich charaktarystyka oraz sposób w jaki się ze sobą komunikują został już przeze mnie wspominany a nie... Zakończenie serii Wojna Lotosowa i jak można się było spodziewać ostateczna konfrontacja pomiędzy siłami, chociaż nawet tutaj autor dorzucił pewną niespodziankę. Tak naprawdę to za bardzo nie wiem co napisać ponieważ nie chciałbym przez przypadek podawać jakiegoś spoileru a zbudowanie postaci, ich charaktarystyka oraz sposób w jaki się ze sobą komunikują został już przeze mnie wspominany a nie bardzo widzi mi się abym znowu pisał iż podoba mi się tak samo jak styl pióra autora. Mógłbym trochę ponarzekać na dość typowe zakończenie czy stworzyć zdanie w stylu "Sauron miał swój pierścień, Imperium Gwiazdę Śmierci a Wojna Lotosowa Miażdzyciela". Dodatkowo epilog który w książkach podoba mi się tutaj coś mi w nim nie pasuje, nie mam pojęcia co to takiego ale nie jestem usatysfakcjonowany. Nawet samo zakończenie do którego główny nurt fabularny nam pokazuje wydaje się jakby zmieniony w ostatniej chwili a może nawet podczas jednej z korekt.

Jednak mimo takiego mojego możnaby powiedzieć narzekania ksiażka jest na tyle ciekawa że te 680 stron udało mi się przeczytać w dwa dni, nie wiem czy jest się czym chwalić ale osobiście jestem dumny z tego wyniku.

Zapraszam również na mojego bloga:
https://ksiazki-czytamy.blogspot.com/

pokaż więcej

 
2018-09-21 19:26:28
Ma nowego znajomego: Ewagnes
 
2018-09-20 18:19:21
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam
Autor:
Cykl: Wojna Lotosowa (tom 2)

Wiecie, stęskniłem się za relacjami Yukiko i Buruu i mimo iż książka całościowo podobała mi się to samej Yukiko było mało. Nie znaczy to iż ten tom, który notabene jako środkowy i trudniejszy do napisania jest zły czy pozbawiony ciekawych postaci. Praktycznie cała część książki dzieje się w stolicy kraju. Główną bohaterką tej części jest Nikt, której imię poznajemy w trakcie książki i nie jest... Wiecie, stęskniłem się za relacjami Yukiko i Buruu i mimo iż książka całościowo podobała mi się to samej Yukiko było mało. Nie znaczy to iż ten tom, który notabene jako środkowy i trudniejszy do napisania jest zły czy pozbawiony ciekawych postaci. Praktycznie cała część książki dzieje się w stolicy kraju. Główną bohaterką tej części jest Nikt, której imię poznajemy w trakcie książki i nie jest to żaden spoiler ale przez jakąś 1/3 książki jest nam znana właśnie pod takim pseudonimem. Oprócz tego jest jeszcze jedna postać ale o niej nie chciałbym Wam wspominać gdyż akurat jej rola jest bardzo mocno powiązana z głównym nurtem fabuły. Jeśli chodzi o to czy książka czymś mnie zaskoczyła to była jedna taka scena gdy powiedziałem coś w stylu "wow, o tym akurat nie pomyślałem". Była również taka której można się było spodziewać ale pozostawiła ona myśli typu "ale, że co". Możliwe iż to tylko mój wymysł, ale mam wrażenie że w tym tomie jest więcej scen z przyspieszoną akcją. Nie jest to wada ponieważ autor bardzo plastycznie ukazuje tego typu szybkie obrazy ale mam nadzieję iż nie przesadzi zbytnio z jej ilością w zamknięciu trylogii. Chciałbym również pochwalić korektę które jest dużo lepsza niż w poprzedniej części gdzie znalazłem kilka literówek czy zgubionych liter, ale nie było ich tak wiele by uznać to za dyskwalifikację. W tej części albo nie było takiego pominięcia albo też ja ich nie zauważyłem. Słowem podsumowania, jest to bardzo dobra kontynuacja która rozwija postacie główne, daje nam pytania i odpowiedzi oraz rozbudzając nasze zainteresowanie dalszymi dziejami wojny lotosowej.

Zapraszam również na mój blog:
https://ksiazki-czytamy.blogspot.com/

pokaż więcej

 
2018-09-18 10:05:35
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam
Autor:
 
2018-09-14 11:53:33
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam
 
2018-09-12 14:30:18
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam
Autor:

Ta pozycja jest wręcz idealnym przykładem jak oszukać czytelnika dając mu wszystkie informacje które ma główna postać oraz jednocześnie mając dostęp do jej myśli. Momentami człowiek miał ochotę powiedzieć i kilku prostych słowach by nie traktowała siębie jak "pępek świata" i posłuchała innych, że może oni mają rację i czasem ich sugestie mogą być prawdziwe i gdyby nie pewien przypadek to cała... Ta pozycja jest wręcz idealnym przykładem jak oszukać czytelnika dając mu wszystkie informacje które ma główna postać oraz jednocześnie mając dostęp do jej myśli. Momentami człowiek miał ochotę powiedzieć i kilku prostych słowach by nie traktowała siębie jak "pępek świata" i posłuchała innych, że może oni mają rację i czasem ich sugestie mogą być prawdziwe i gdyby nie pewien przypadek to cała ksiażka mogłaby skończyć się całkiem inaczej. Wiecie dlaczego unikam tego typu książek? Ponieważ ciężko się na ich temat pisze, przy tym gatunku każdy nawet nic nie znaczący [na początku] wątek może rozrąsnąć się do prawie pierwszego planu. Książka mimo pewnej trudności w początkowym polubieniu głównej bohaterki przyciąga i jeśli tylko macie czas to te niecałe czterysta stron przeczytacie w jeden dzień. Jednak mimo takiego szybkiego jej "pochłonięcia", w głowie pozostaje na długo i jeszcze przez kilka dni bedziecie myśleć o wszystkich aspektach tego co się tam działo. Dodatkowo zaczniecie się zastanawiać czy istnieje prawdopodobieństwo iż osoby "na skraju załamania", mogą coś takiego przeżywac czy widzieć właśnie w takich odcieniach. Poprzedniej ksiażki tej pisarki nie czytałem, ale to dlatego iż był wobec niej zbyt duży szum medialny, tą natomiast wziąłem najprawdopodobniej dlatego, że cena wydała mi się atrakcyjna i nie żałuję czasu spędzonego przy jej lekturze.

Zapraszam również na mego bloga:
https://ksiazki-czytamy.blogspot.com/

pokaż więcej

 
2018-09-09 11:39:23
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam
 
2018-09-08 22:15:17
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam
Autor:
Cykl: Wojna Lotosowa (tom 1)

Pierwszy tom otwierający wojnę lotosową, opowiada o Yukiko oraz kraju który zbudował swą potęge na lotosie. Ten świat kojarzy mi się z naszym okresem rewolucji przemysłowej, przynajmniej w kilku elementach. Świetnym elementem jest również umiejscowienie akcji w mitologii japońskiej dzięki czemu poznajemy w bardzo przystępny sposób choćby mały ułamek kultury. Oczywiście na potrzeby świata... Pierwszy tom otwierający wojnę lotosową, opowiada o Yukiko oraz kraju który zbudował swą potęge na lotosie. Ten świat kojarzy mi się z naszym okresem rewolucji przemysłowej, przynajmniej w kilku elementach. Świetnym elementem jest również umiejscowienie akcji w mitologii japońskiej dzięki czemu poznajemy w bardzo przystępny sposób choćby mały ułamek kultury. Oczywiście na potrzeby świata zostało to troszkę zmienione jednak na końcu książki jest słowniczek gdzie są wyjaśniane różne pojęcia. W świecie wojny lotosowej jest wyraźny podział kastowy, chociaż tu nazywany gildiami a nasza bohaterka pochodzi od Kitsune [lisa], i razem z ojcem są myśliwymi. Nie martwcie się, nie będę wam opowiadał co tam dalej się dzieje. Napomknę tylko iż postacie pierwszoplanowe, są świetne napisane i z wielką przyjemnością towarzyszyłem ich relacjom. Książkę czytało mi się z wielką przyjemnością i z chęcią powrócę do tego świata aby zobaczyć jak wszystko się skończyło.
No dobra, napisałem co mi się podobało w tej pozycji. A teraz chciałbym się troszkę przyczepić, ponieważ mimo iż książka jest świetna i na pewno zamówię kolejne tomy serii to ma ona kilka niedociągnięć. Po pierwsze rzuciło mi się w oczy kilka literówek, może nie wybijały za nadto z rytmu oraz nie "zabijały" przyjemności poznawania świata przedstawionego ale lekki niesmak pozostał. Mój drugi problem to schemat litereatury młodzieżowej i może nie widać było tego przez ponad połowę książki mam pewne obawy by cała historia nie była do bólu przewidywalna i czy ten bądź co bądź bardzo interesujący świat nie okazał się zbyt słabą zachętą aby poznać tę serię. Mam też malutkie zastrzeżenie co do tempa akcji, nie zrozumcie mnie źle ale w tej części po szybkim prologu następuje dość długotrwałe wyhamowanie akcji i nawet pomimo kilku prób przyspieszenia to tak naprawdę akcja nabiera tempa dopiero przy ostatnich czterdziestu czy pięćdziesięciu stronach. Ja wiem, że to dopiero otwarcie serii i jestem w stanie dużo wybaczyć ale momentów "wytchnienia" od akcji było za dużo, zwłaszcza iż sam autor bardzo plastycznie rysuje na sceny szybkiej akcji.

Zapraszam również na mego bloga:
https://ksiazki-czytamy.blogspot.com/

pokaż więcej

 
Moja biblioteczka
403 181 1483
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (120)

Ulubieni autorzy (5)
Lista ulubionych autorów
zgłoś błąd zgłoś błąd