Książki 
https://ksiazki-czytamy.blogspot.com
Pracuję a w wolnych chwilach czytam, piszę.
33 lat, mężczyzna, status: Czytelnik, ostatnio widziany 36 minut temu
Teraz czytam
  • Podróż Bazyliszka
    Podróż Bazyliszka
    Autor:
    Wierni czytelnicy poprzednich tomów pamiętników lady Trent, Historii naturalnej smoków i Zwrotnika węży, mogą uważać, że poznali już szczegóły jej historycznego rejsu na pokładzie Królewskiego Okrętu...
    czytelników: 67 | opinie: 3 | ocena: 6,75 (12 głosów) | inne wydania: 1

Pokaż biblioteczkę
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2019-01-22 16:43:03
Dodał książkę na półkę: Teraz czytam
Cykl: Pamiętnik Lady Trent (tom 3)
 
2019-01-22 16:17:37
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam
Cykl: Kuzynki (tom 1) | Seria: Mistrzowie Polskiej Fantastyki

Książka inna niż się spodziewałem. Dodatkowo mimo iż jest to otwierająca część serii ta konkretna pozycja wydaje się zamknięta i nie zmusza człowieka do poznania kolejnych części w celu odgadnięcia zakrętów fabularnych stworzonych przez autora. Nie aby taki zabieg nie kusił do zapoznania się z następnymi częściami w celu dłuższego towarzyszenia bohaterom. W tej części są trzy główne bohaterki... Książka inna niż się spodziewałem. Dodatkowo mimo iż jest to otwierająca część serii ta konkretna pozycja wydaje się zamknięta i nie zmusza człowieka do poznania kolejnych części w celu odgadnięcia zakrętów fabularnych stworzonych przez autora. Nie aby taki zabieg nie kusił do zapoznania się z następnymi częściami w celu dłuższego towarzyszenia bohaterom. W tej części są trzy główne bohaterki i mimo poprowadzenia fabuły dość standardowo to w pewnym momencie fabuły są myśli typu "zróbcie jej krzywdę a zatłukę jak psa", czy coś w tym guście. Jest to spowodowane pewnym zbudowaniem postaci. Mimo niewielkiej objętości książeczki budzą one sympatię którą innym twórcom ciężko byłoby osiągnąć nawet mając trzy- bądź czterokrotnie więcej stron. Niestety muszę sie doczepić do opisu jednej z postaci. Chodzi o to iż różne osoby [na kartach książki trzy albo cztery], w pewnym momencie miały o niej dokładnie tę samą myśl. Nie zacytuje tego dokładnie ale było to coś typu "wygląda jak księżniczka". Ja rozumiem raz, dwa ale bez przesady aby to tak często powtarzać. Zwłaszcza na tak niewielkiej powieści. Jednak mimo tego elementu język i styl autora oraz sposób w jaki panuje nad piórem prezentowana pozycja podoba mi się i nie żałuję czasu z nią spędzonego.

Zapraszam również na mego bloga:
https://ksiazki-czytamy.blogspot.com

pokaż więcej

 
2019-01-22 15:38:54
Ma nowego znajomego: Bonifacius
 
2019-01-19 17:45:30
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam
Cykl: Światy Pilipiuka (tom 1)

Cóż mogę wam napisać o tej pozycji. Inne światy, altenratywna historia, rasy i tym podobne elemtenty. To wszystko i jeszcze więcej znajdziecie w tych kilku opowiadaniach zawartych tutaj. W niektórych z opowiadań odniosłem wrażenie jakoby były tworzone w okolicach dzieła "operacja dzień wskrzeszenia", ale to tylko moje osobiste odczucia i mogą one byc błędne. Raczej nie zdziwiłbym się jakby... Cóż mogę wam napisać o tej pozycji. Inne światy, altenratywna historia, rasy i tym podobne elemtenty. To wszystko i jeszcze więcej znajdziecie w tych kilku opowiadaniach zawartych tutaj. W niektórych z opowiadań odniosłem wrażenie jakoby były tworzone w okolicach dzieła "operacja dzień wskrzeszenia", ale to tylko moje osobiste odczucia i mogą one byc błędne. Raczej nie zdziwiłbym się jakby były. Dodatkowo chciałbym nadmienić iż spośród tych wybranych do tego zbioru znalazłem tylko jedno które niezbyt przypadło mi do gustu, i było to ostatnie w tym dziele. Wybaczcie za ten spojler ale to opowiadanie miało w sobie wątek wampirów. Niestety mimo iż lubię taką tematykę to akurat tutaj niezbyt mi przypadło do gustu. Dodatkowo dwa albo trzy opowiadania tworzą swego rodzaju mikro powieść gdzie spotykamy się z tym samym bohaterem. Są dwa bardzo krótkie opowiadania z donosami przy których człowiek zaśmiewa się w głos. Książka jest godna polecenia fanom gatunku i stanowi piękny nabytek do prywatnej biblioteczki.

Zapraszam również na mego bloga:
https://ksiazki-czytamy.blogspot.com/

pokaż więcej

 
2019-01-16 22:11:21
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam

Oto przed wami przedstawicielka typowej literatury młodzieżowej. Przynajmniej tak przedstawiłbym książkę gdybym musiał maksymalnie się streszczać. Ale aby nie kończyć tego tekstu tak szybko pozwólcie iż powiem coś więcej. Operacja dzień wskrzeszenia przypomina mi troszeczkę serię młodzieżową "Time Raiders", przynajmniej w ogólnych założeniach i żałuję iż autor zmieścił całą przygodę tylko w... Oto przed wami przedstawicielka typowej literatury młodzieżowej. Przynajmniej tak przedstawiłbym książkę gdybym musiał maksymalnie się streszczać. Ale aby nie kończyć tego tekstu tak szybko pozwólcie iż powiem coś więcej. Operacja dzień wskrzeszenia przypomina mi troszeczkę serię młodzieżową "Time Raiders", przynajmniej w ogólnych założeniach i żałuję iż autor zmieścił całą przygodę tylko w jednym tomie. Nie znaczy to iż są wątki potraktowane po macoszemu czy niewyjaśnione, a raczej zbyt szybko wyjaśnione albo wątki dziejące się w innych okresach czasu są zbyt krótkie. Książka jest pełna akcji a styl autora oraz język którym się posługuje sprawia iż nie sposób oderwać się od niej. Niech moją rekomendacją będzie to iż przeczytałem ją w jeden dzień. Oczywiście można by się doczepić do słabego nadania głębi postaci pierwszoplanowych. Jednak zrzućmy to na karb właśnie braku serii w tym uniwersum. Część czytelników może być zniechęcona brakiem wątku romantycznego co w wielu książkach młodzieżowych ma miejsce a i tutaj istnieje kilka elementów świadczących iż taki element miał być wprowadzony. Ja jednak nie uważam tego za wadę. Dodatkowo przez ten brak głębi ciężko jest mieć jakiekolwiek uczucia do postaci. Dlatego nie ważne czego doświadczają mamy myśli typu [eee, to główny. Na pewno nic się nie stanie].

Zapraszam również na mego bloga:
https://ksiazki-czytamy.blogspot.com/

pokaż więcej

 
2019-01-15 19:24:49
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam
Cykl: Cykl Inkwizytorski (tom 5)

Początek cyklu o przygodach Inkwizytora i jednocześnie początek jego przygód. W tej części mamy wspomniane dwie sprawy które prowadził. Jedną, która jest niejako jego egzaminem końcowym i druga która ma miejsce jakiś czas później. Mam pewien problem z tą książką, ponieważ jest ona dobra i widzę wiele jej zalet, nawet pomimo tego iż obie sprawy oprócz głównego bohatera można potraktowac jako... Początek cyklu o przygodach Inkwizytora i jednocześnie początek jego przygód. W tej części mamy wspomniane dwie sprawy które prowadził. Jedną, która jest niejako jego egzaminem końcowym i druga która ma miejsce jakiś czas później. Mam pewien problem z tą książką, ponieważ jest ona dobra i widzę wiele jej zalet, nawet pomimo tego iż obie sprawy oprócz głównego bohatera można potraktowac jako osobne opowiadania. Sam bohater widać iż jest złożoną postacią i to nawet w tak niewielkiej objętościowo książeczce. Jednak nie potrafiłem wniknąć w świat przedstawiony w książce. Możliwe iż jest to spowodowane podobieństwem tego świata do obrazu jaki mógł być w średniowiecznej Ziemi, a ja niezbyt przepadam za tamtejszym okresem historycznym. A może powodem jest dość osobliwe tempo w jakim prowadzone są "śledztwa", nie mam pojęcia. Jedno jest pewne, pomimo wielu zalet jakoś nie przekonałem się do cyklu Inkwizytorskiego.

Zapraszam również na mego bloga:
https://ksiazki-czytamy.blogspot.com/

pokaż więcej

 
2019-01-11 22:29:32
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam

Wiecie, zwykle zestawy opowiadań czyta mi się szybko ale napisać coś o nich jest dość trudno. W tym jednak przypadku chciałem powiedzieć iż mało brakowało a przez opowiadanie "Zapach Szkła", odłożyłbym całą książkę i nigdy do niej nie wrócił. Dlatego radzę wam zaczynać od innych opowiadań autora. Są one dużo lepsze. Nie chciałbym się pastwić nad tym mniej udanym opowiadaniem ale w natłoku wad... Wiecie, zwykle zestawy opowiadań czyta mi się szybko ale napisać coś o nich jest dość trudno. W tym jednak przypadku chciałem powiedzieć iż mało brakowało a przez opowiadanie "Zapach Szkła", odłożyłbym całą książkę i nigdy do niej nie wrócił. Dlatego radzę wam zaczynać od innych opowiadań autora. Są one dużo lepsze. Nie chciałbym się pastwić nad tym mniej udanym opowiadaniem ale w natłoku wad ma tylko jedną zaletę, szybko się kończy.
Wybaczcie iż tego tekstu jest tak strasznie mało, ale naprawdę obawiam się przy opowiadaniach mówić o jakichś elementach ponieważ przypadkowe zaspojlerowanie jest bardzo łatwe. Ale taki mały spojler. Każde opowiadanie ma w sobie wątek Wrocławia. I tyle, więcej nic nie powiem ;)

Zapraszam również na mego bloga:
https://ksiazki-czytamy.blogspot.com/

pokaż więcej

 
2019-01-07 15:22:42
Ma nowego znajomego: Hefajstosek
 
2019-01-05 10:54:40
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam
Cykl: Pomnik Cesarzowej Achai (tom 5)

No i nareszcie udało się ukończyć ten cykl. I mimo iż jest do całkiem niezłe zakończenie i odpowiada na większość pytań to robi jedną rzecz której książki kończące powinny wystrzegać się jak ognia. Rozczarowanie wątkiem głównym. Przez cztery tomy mamy wyścig mocarstw po mityczny Róg Obfitości który jest jedną wielką zagadką czy legendą a gdy dochodzi do sceny kulminacyjnej to cały wątek... No i nareszcie udało się ukończyć ten cykl. I mimo iż jest do całkiem niezłe zakończenie i odpowiada na większość pytań to robi jedną rzecz której książki kończące powinny wystrzegać się jak ognia. Rozczarowanie wątkiem głównym. Przez cztery tomy mamy wyścig mocarstw po mityczny Róg Obfitości który jest jedną wielką zagadką czy legendą a gdy dochodzi do sceny kulminacyjnej to cały wątek wyjaśniony w jednym niewielkim akapicie. To już nawet epilog opowiadający o dalszych planach czy losach poznanych postaci jest bardziej satysfakcjonujący. Muszę również przyznać iż jest leciutko zawiedziony zachowaniem Kai w tej części. I nie chodzi mi nawet o moment jej spotkania z Krzyśkiem [rozłączyli się w czwartym tomie], ale ogólnie ona jest tutaj jakby tylko połową postaci którą przedstawił nam Ziemiański w poprzednich częściach. Nie mówię, że książka jest zła czy rozczarowująca. Nie, ma swoje momenty ale wydaje się jakby autor nie miał pomysłu na zakończenie niektórych wątków i zrobił coś typu "zapchajdziura". Chociaż może być to również spowodowane budowaniem napięcia i rosnącym oczekiwań. Jednakowoż książkę czyta się szybko i wydaje się realne by poznać ją w dwa dni.

Zapraszam również na mego bloga:
https://ksiazki-czytamy.blogspot.com/

pokaż więcej

 
2019-01-03 21:23:14
Ma nowego znajomego: Anna
 
2019-01-03 20:59:33
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam
Cykl: Pomnik Cesarzowej Achai (tom 4)

W tej części nasza para głównych bohaterów zostaje rozdzielona. I wynika to z pewnych elementów ukazanych w tomie trzecim. Może to będzie kontrowersyjna decyzja, ale podoba mi się ten zabieg i pokazuje on pewnego rodzaju przywiązanie do siebie jak i czytelników do tego że oni są razem. Dodatkowo interesująco rozwija się wątek Shen oraz to jak jej działania są widoczne w Imperium. Na jej... W tej części nasza para głównych bohaterów zostaje rozdzielona. I wynika to z pewnych elementów ukazanych w tomie trzecim. Może to będzie kontrowersyjna decyzja, ale podoba mi się ten zabieg i pokazuje on pewnego rodzaju przywiązanie do siebie jak i czytelników do tego że oni są razem. Dodatkowo interesująco rozwija się wątek Shen oraz to jak jej działania są widoczne w Imperium. Na jej przykładzie bardzo łądnie ukazana jest również propaganda którą można z łatwością przełożyć na czasy obecne do wszystkich "bezstronnych obserwatorów" i ich wniosków z tego co widzą. Mam nadzieję, iż wybaczycie mi ten mały spoiler zważywszy na to, że nie zdradza nic z głównych osi fabularnych, ale w pewnym momencie książki jedna z postaci nawiązuje do pewnego żartu który u nas został zrobiony niedługo po wynalezieniu telegrafu. Niestety nie pamiętam jego autora, ale może wy będziecie mieli lepszą pamięć. Otóż wspomniany jegomość wysłał do piątki kolegów wiadomość "Wszystko się wydało. Natychmiast uciekaj", na drugi dzień wszyscy oni cicho i pospiesznie uciekali z miasta. Nie będę wam mówił w jakich okolicznościach pada to w książce ale jest bardzo adekwatne. Prawdopodobnie gdyby bardziej się zagłębić możnaby znaleźć więcej takich odniesień. Książka jest świetna a te 700 stron praktycznie same przeczytały się w dwa dni. Co chyba samo w sobie jest najlepszą rekomendacją.

Zapraszam na mego bloga:
https://ksiazki-czytamy.blogspot.com/

pokaż więcej

 
2018-12-30 15:31:19
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam
Cykl: Pomnik Cesarzowej Achai (tom 3)

Obecna część poszukiwań Pomnika pokazuje nam dość dokładnie różnicę zdań, delikatnie mówiąc, wśród różnych oddziałów "ludzi z żelaznych okrętów". Co jest dość podobne do imperialnych zachowań pomiędzy oddziałami elitarnymi Imperium a piechotą. Niewielka zabawa jaką prowadzi Shen również nabiera rozpędu i możliwe, że będzie ona mieć troszkę większy wpływ na całokształt. Niezwykłym zabiegiem... Obecna część poszukiwań Pomnika pokazuje nam dość dokładnie różnicę zdań, delikatnie mówiąc, wśród różnych oddziałów "ludzi z żelaznych okrętów". Co jest dość podobne do imperialnych zachowań pomiędzy oddziałami elitarnymi Imperium a piechotą. Niewielka zabawa jaką prowadzi Shen również nabiera rozpędu i możliwe, że będzie ona mieć troszkę większy wpływ na całokształt. Niezwykłym zabiegiem jest zwrot akcji z końcówki książki przez który człowiek musi na nowo ułożyć czas akcji w datach. Książka trzyma nadal poziom poprzedników i nie musicie obawiać się rozczarowania. Chociaż może trochę zbyt mało uwagi poświęcono samemu Imperium ale to spowodowane jest głównie terenem działań.

Zapraszam również na mego bloga:
https://ksiazki-czytamy.blogspot.com/

pokaż więcej

 
2018-12-27 21:31:42
Ma nowego znajomego: withwords_alexx
 
2018-12-21 18:03:45
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam
Cykl: Pomnik Cesarzowej Achai (tom 2)

Początek tego tomu mnie zaskoczył. Konkretnie miejscem w którym po raz pierwszy spotykamy Shen. Postać znaną ale raczej z drugiego planu. To, że w tej części jest ona jako jeden z głównych wątków był pewnego rodzaju postępowaniem ryzykownym, ale jest on jednym z plusów tej pozycji. Nie będę tu pisał o Kai ponieważ przy okazji opinii poprzedniej części dałem znać iż jest ona bardzo sympatyczna... Początek tego tomu mnie zaskoczył. Konkretnie miejscem w którym po raz pierwszy spotykamy Shen. Postać znaną ale raczej z drugiego planu. To, że w tej części jest ona jako jeden z głównych wątków był pewnego rodzaju postępowaniem ryzykownym, ale jest on jednym z plusów tej pozycji. Nie będę tu pisał o Kai ponieważ przy okazji opinii poprzedniej części dałem znać iż jest ona bardzo sympatyczna i polubiłem ją. Do tego stopnia iż patrząc na działania strony Cichych Braci zza Pierścienia powtarzałem w myślach "Nie każcie mi wybierać stron. Wybiorę Kai a nie Was". Dalej obawiam się iż w końcu taki wybór mnie czeka [przecież przede mną jeszcze dwa tomy], ale nie uprzedzajmy faktów. Moja uwaga może wydać wam się dziwna ale dość podobało przechodzenie do innego wątku w tych samych rozdziałach. Nie powiem iż jest to co akapit ale są poprowadzone bardzo umiejętnie i mimo pozostawienia czytelnika w momentach iż ma ochotę przerzucić kilka stron oraz dowiedzieć się dalszego ciągu to należy pamiętać o bohaterach którzy mimo iż nie pełnią ról pierwszoplanowych pojawiają się, bądź są wspominani w każdym z wątków. Podobało mi się ukazanie jak obie strony zachwycają się elementami codziennymi drugiej frakcji. Dzięki temu można zrozumieć zachowanie Indian którzy wyprzedawali swoje najcenniejsze elementy za kolorowe szkiełka. Tym przykładem napisałem Wam dlaczego w moich myślach pojawiało się owo zdanie. Książka godnie kontynuje historie w Imperium i z wielką przyjemnością poznam kolejne tomy.

Zapraszam również na mego bloga:
https://ksiazki-czytamy.blogspot.com/

pokaż więcej

 
2018-12-19 16:38:58
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam
Cykl: Pomnik Cesarzowej Achai (tom 1)

Jak dobrze wiecie jestem świeżo po przeczytaniu podstawowej serii z Achają, ta obecna dzieje się jakieś tysiąc lat później. Nie jest po powiedziane wprost ale takie można odnieść wrażenie. Główną bohaterką tej serii jest młoda czarownica Kai, którą polubiłem bardziej niż Achaję. W sumie nie wiem dlaczego ale wydaje się ona sympatyczniejsza. Człowiek zastanawia się co działo się w okresie czasu... Jak dobrze wiecie jestem świeżo po przeczytaniu podstawowej serii z Achają, ta obecna dzieje się jakieś tysiąc lat później. Nie jest po powiedziane wprost ale takie można odnieść wrażenie. Główną bohaterką tej serii jest młoda czarownica Kai, którą polubiłem bardziej niż Achaję. W sumie nie wiem dlaczego ale wydaje się ona sympatyczniejsza. Człowiek zastanawia się co działo się w okresie czasu pomiędzy seriami ponieważ mimo delikatnego powiedzenia i tak pozostaje niedosyt szczególnie w kwestii pewnego konfliktu Imperium oraz pewnej rasy znanej czytelnikom z poprzedniej serii. Drugim wątkiem są ludzie zwani "Cichymi Braćmi", którzy również są ciekawie przedstawieni zwłaszcza gdy jedna ze stron mówi o rzeczach oczywistych dla drugiej ale nieznanych dla nich. Oczywiście wracają znani nam bohaterowie jak pewien osobnik nazywający siebie "Wielkim Kłamcą", oraz "Wyklęty". Jeśli chodzi o zakończenie tego tomu to mimo iż nie jest ono aż tak nijakie jak w poprzedniej serii to i tak czegoś mi w nim brakuje. Dodatkowo chciałbym powiedzieć iż w ta seria jest pełniejsza akcji niż poprzednia, przynajmniej tak mi się wydaje iż elementów akcji w tym pierwszym tomie jest więcej niż w całej poprzedniej części razem. Z wielką chęcią przeczytam kolejne części serii.

Zapraszam również na mego bloga:
https://ksiazki-czytamy.blogspot.com/

pokaż więcej

 
Moja biblioteczka
438 213 1950
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (128)

Ulubieni autorzy (5)
Lista ulubionych autorów
zgłoś błąd zgłoś błąd