Książki 
https://ksiazki-czytamy.blogspot.com, , https://www.youtube.com/channel/UCBzOtNLUs7EuMCobO0wYRag?view_as=subscriber
Pracuję a w wolnych chwilach czytam, piszę.
33 lat, mężczyzna, status: Czytelnik, ostatnio widziany 18 minut temu
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2018-08-18 19:03:37
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam
Cykl: Expanse / Ekspansja (tom 2)

I kolejna część przygód bohaterów poznanych w "Przebudzeniu Lewiatana", jeśli komuś spodobała się poprzednia część to ta również przypadnie do gustu. W tej części jednak poznajemy dużo większą część uniwersum niż poprzednio. Nie jest to błędne, jednak przy takim założeniu bardzo dobrze widać jak wiele jeszcze zostało niedopowiedzeń. W tej części doszło do "konfliktu", delikatnie mówiąc na... I kolejna część przygód bohaterów poznanych w "Przebudzeniu Lewiatana", jeśli komuś spodobała się poprzednia część to ta również przypadnie do gustu. W tej części jednak poznajemy dużo większą część uniwersum niż poprzednio. Nie jest to błędne, jednak przy takim założeniu bardzo dobrze widać jak wiele jeszcze zostało niedopowiedzeń. W tej części doszło do "konfliktu", delikatnie mówiąc na jednej ze stacji gdzie produkowane jest pożywienie dla planet zewnętrznych. Nie będę wgłębiał się w fabułę gdyż dobrze by było abyście sami ją poznali ale moge wam powiedzieć, że ten tom ma większe zróżnicowanie postaci. Może nie wszystkie postacie zyskały moją aprobatę jednak są one ciekawe i mimo niewielkiej objętości tekstu dla nich przeznaczonych przez co wydają się płaskie widac w nich potencjał.

Zapraszam również na mego bloga:
https://ksiazki-czytamy.blogspot.com/

pokaż więcej

 
2018-08-16 05:14:06
Ma nowego znajomego: Gabriela
 
2018-08-09 06:23:07
Wypowiedział się w dyskusji: Recenzenci poszukiwani!

Muszę jeszcze poćwiczyć swój warsztat ale kto wie może przy następnej rekrutacji wyślę swoje zgłoszenie ;)

więcej...
 
2018-08-09 05:44:51
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam
Cykl: Infekcja (A. Wardziak) (tom 2)

Po pierwsze muszę przyznać iż zakończenie pierwszego tomu było dla mnie jednoznaczne z zamknięciem części i mimo posiadania informacji o tym tomie to raczej myślałem iż autor skupi się na czymś innym niż stworzenie takiego wątku. Ale nie będę wdawał się w szczegóły by nie rzucać bezczelnym spojlerem co do zakończenia poprzedniego tomu. Jak zapewne pamiętacie tom pierwszy skupiał się na... Po pierwsze muszę przyznać iż zakończenie pierwszego tomu było dla mnie jednoznaczne z zamknięciem części i mimo posiadania informacji o tym tomie to raczej myślałem iż autor skupi się na czymś innym niż stworzenie takiego wątku. Ale nie będę wdawał się w szczegóły by nie rzucać bezczelnym spojlerem co do zakończenia poprzedniego tomu. Jak zapewne pamiętacie tom pierwszy skupiał się na pierwszych dniach inwazji na terenach Warszawy. W tej części teren o którym się dowiadujemy jest już większy, a nawet w pewnym momencie dochodzą do nas wieści o innych krajach. Styl autora nadal gwarantuje nam [przynajmniej jak mamy na to czas], dość szybkie czytanie a akcja na stronach powieści cały czas pędzi na złamanie karku. W tej części widzimy już jak bohaterowie powoli zdają sobie sytuację z nowych reguł na świecie oraz próbują znaleźć sobie miejsce. Świetne czytadło w którym tak naprawdę nie ma żadnych niepotrzebnych elementów, nawet zamieszczony epilog pokazuje wszystko to co powienien, pozostawiając jednocześnie niewielką furtkę dla potencjalnej kontynuacji lub samodzielnego wymyślania przygód bohaterów.

Zapraszam również na mego bloga:
https://ksiazki-czytamy.blogspot.com/

pokaż więcej

 
2018-08-01 18:42:25
Dodał książkę na półkę: Chcę przeczytać
Cykl: Laleczki (tom 2)
 
2018-07-31 08:10:12
Ma nowego znajomego: Kasiag
 
2018-07-31 06:45:28
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam
Cykl: Harry Potter (tom 8) | Seria: Harry Potter

Ta książka jest świetnym przykładem jak marketing może skrzywdzić produkt. Otóż książka jest reklamowana jako ósmy tom serii oraz a nie autorska wizja innych postaci. Zauważcie również iż z tej grupy autorów J.K. Rowling jest napisana dużo większą czcionką tak by ludzie nie zwrócili uwagi iż cały scenariusz jest tylko "na podstawie oryginalnej serii" a sama autorka nawet nie wiem czy brała... Ta książka jest świetnym przykładem jak marketing może skrzywdzić produkt. Otóż książka jest reklamowana jako ósmy tom serii oraz a nie autorska wizja innych postaci. Zauważcie również iż z tej grupy autorów J.K. Rowling jest napisana dużo większą czcionką tak by ludzie nie zwrócili uwagi iż cały scenariusz jest tylko "na podstawie oryginalnej serii" a sama autorka nawet nie wiem czy brała udział jako konsultantka. Tak naprawdę to książce bliżej do fan fiction niż kolejnej części. I jako taka dużo więcej można jej wybaczyć. Ponieważ gdyby naprawdę była to kontynuacja to musiałbym przyczepic się do zachowania postaci Harrego, Rona, Hermiony i Giny. Są tak bardzo inni niż to miało miejsce w oryginalnej serii. Nawet tym krótkim epilogu na końcu Insygni Śmierci, że możnaby powiedzieć iż są to całkiem inne osoby. Jednakowoż jako fan fiction jest całkiem interesujący i godny polecenia. Może i jest kilka uwag, ale są one spowodowane tym, że nie czytam scenariuszy i przyzwyczajony jestem do niektórych elementów z książek. Jak na przykład opisy miejsc czy elementów które w na desce teatru są pokazywane przez ekspresję aktorów i sposób w jaki grają daną scenę. Scenariusz mimo swoich ponad 300 stron tak naprawdę nie jest obszerna i gdyby rozlokować go jak zwykłą książkę to nie wiem czy nie miałaby ich mniej niż dwieście tak więc jest to ciekawa lektura na jeden wieczór.

Zapraszam również na mego bloga:
https://ksiazki-czytamy.blogspot.com

pokaż więcej

 
2018-07-29 22:47:25
Ma nowego znajomego: Luna
 
2018-07-29 19:14:03
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam
Cykl: Wojna.pl (tom 2)

Poprzednia część cyklu, mówiła o ataku Rosji na Polskę. No, może nie ataku a inwazji. Plusem było ukazanie konfliktu z kilku różnych osób. Niestety akcja obecnej części toczy się jakieś cztery miesiące po wydarzeniach z jedynki i głównie przez to różnorodność pochodzenia postaci jest mocno ograniczona. Pewnie dlatego autor większą uwagę dał na scenę zagraniczną. Oczywiście nadal są to... Poprzednia część cyklu, mówiła o ataku Rosji na Polskę. No, może nie ataku a inwazji. Plusem było ukazanie konfliktu z kilku różnych osób. Niestety akcja obecnej części toczy się jakieś cztery miesiące po wydarzeniach z jedynki i głównie przez to różnorodność pochodzenia postaci jest mocno ograniczona. Pewnie dlatego autor większą uwagę dał na scenę zagraniczną. Oczywiście nadal są to pojedyncze epizody ale jest ich więcej niż w poprzedniku. W książce są kontynuowane wątki bohaterów z poprzednich części. Niestety ta część ma poważną wadę. Nie ma w niej mocno zarysowanej strony negatywnej. Nie mówiąc już o zakończeniu które zostawia czytelnika z jednym wielkim "wtf", i bardzo dużą ilością pytań. Tak prawdę mówiąc to cała zawartość książki momentalnie tak bardzo się dłuży iż człowiek ma myśli typu: "przecież to możnaby było streścić a nie odczuwano by tego zbytnio", trochę ratuje całość książki wątek który dzieje się na terenie Rosji. Słowem podsumowania, pewnie przeczytam kolejną część tej serii, ale po lekturze "Farby", lekko straciłem zapał do poznania całej historii.

Zapraszam również na mego bloga:
https://ksiazki-czytamy.blogspot.com

pokaż więcej

 
2018-07-29 09:53:56
Ma nowego znajomego: Monika Knapczyk
 
2018-07-28 15:10:40
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam

Po pierwsze zdaję sobie sprawę iż tak naprawdę NIE JESTEM w grupie docelowej tej powieści, bo książką raczej nie powinienem jej nazywać. Ma ona niecałe dwieście stron i dzięki dość przyjemnemu stylowi autorki można ją spokojnie przeczytać w jeden dzień. Autorka wnikła w osobowość głównego bohatera i całą książkę prowadzi w pierwszej osobie. Z racji iż mam pewne niewielkie doświadczenie z... Po pierwsze zdaję sobie sprawę iż tak naprawdę NIE JESTEM w grupie docelowej tej powieści, bo książką raczej nie powinienem jej nazywać. Ma ona niecałe dwieście stron i dzięki dość przyjemnemu stylowi autorki można ją spokojnie przeczytać w jeden dzień. Autorka wnikła w osobowość głównego bohatera i całą książkę prowadzi w pierwszej osobie. Z racji iż mam pewne niewielkie doświadczenie z pisaniem mogę śmiało wam powiedzieć iż wcielanie się w postacie przeciwnej płci i kreowanie ich naturalnie oraz tak by wyglądały rzeczywiście jest jednym z trudniejszych zadań. Pisarce udało się to połowicznie, są momenty napisane świetnie lecz również jest kilka elementów gdzie widać iż pisze to kobieta. Bohaterowie są niestety bardzo liniowi i niezwykle prostolinijni, ale to głównie przez niewielką objętość powieści i brak większego skupienia się na nich. Mimo to, uważam iż bohaterowie mają potencjał by pokazać coś więcej. W sumie to samo możnaby powiedzieć o samym wątku fantasy. Tak naprawdę to przez 90% powieści nie czułem tam nic z fantastyki, a samo wplątanie tych elementów było szybkie i pobieżne. Tak naprawdę to ciężko mi cokolwiek napisać o powieści która mimo zakończenia pewnego wątku raczej wydaje się wstępem do czegoś więcej.
Słowem podsumowania. Powieść jest lekką i przyjemną lekturą na jeden wieczór.

Zapraszam również na mego bloga:
https://ksiazki-czytamy.blogspot.com

pokaż więcej

 
2018-07-25 21:14:08
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam
Cykl: Zygmunt Rozłucki (tom 2)

Na początek mała uwaga, nie czytałem pierwszej części tej serii i mimo tego iż na samym początku znalazło się kilka odniesień do niej to nie odczuwam jakiegoś wielkiego braku z tego względu. Najpierw może powiem coś o okładce, szczerze to niezbyt przypadła mi ona do gustu i zastanawiałem się czemu dałem szanse tej produkcji, ale jest to pewnie spowodowane jej opisem. Bohaterowie, tu miałem... Na początek mała uwaga, nie czytałem pierwszej części tej serii i mimo tego iż na samym początku znalazło się kilka odniesień do niej to nie odczuwam jakiegoś wielkiego braku z tego względu. Najpierw może powiem coś o okładce, szczerze to niezbyt przypadła mi ona do gustu i zastanawiałem się czemu dałem szanse tej produkcji, ale jest to pewnie spowodowane jej opisem. Bohaterowie, tu miałem pewien problem. Ponieważ niby główny bohater był mi bardzo obojętny tak samo jak główny wątek fabularny a jednocześnie zdarzały się momenty gdzie w myślach wrzeszczałem na niego wyzywając od idiotów i mówiąc iż podążą ścieżką nie do końca poprawną. W różnych dziedzinach. Jednak zakończenie [spokojnie nie podam go], jest według mnie takie iż byłem lekko zawiedziony iż nie było żadnego epilogu. Wracając do głównego wątku to muszę przyznać, że autorowi udało się mnie oszukać. I naprawdę mimo podążania innymi ścieżkami moje oskarżenia dotyczyły tej samej osoby. Ja wiem, iż to było po niekąd spowodowane swoistym ukazaniem tej postaci w złym świetle mimo braku dowodów oraz tekstów postaci epizodycznych. Jednak z pewnych względów łapałem się niedopowiedzeń i tym podobnych strzępków informacji. Niestety mimo tego iż książka jest ciekawą pozycją i napisana prostym językiem który bardzo szybko się czyta to miałem wrażenie iż tak mniej więcej od połowy książki część poszlak jest wyciągana jak z rękawa, najczęściej podczas rozmów w pewnym miejscu [więcej nie napiszę by nie uderzyć w spoiler]. Teoretycznie były one prawdopodobne ale czasami miałem wrażenie jakby autor nie za bardzo wiedział jak działa społeczność w wioskach i małych miejscowościach.
Ogólnie książka jest ciekawa i nie żałuję spędzonego z nią czasu.

Zapraszam również na mego bloga:
http://ksiazki-czytamy.blogspot.com

pokaż więcej

 
2018-07-22 12:39:54
Dodał książkę na półkę: Chcę przeczytać
Autor:
Cykl: Wojna Lotosowa (tom 1)
 
2018-07-19 21:55:01
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam

Muszę się Wam przyznać, że podczas lektury tej pozycji musicie wykazać się cierpliwością. Mniej więcej przez 1/3 książka jest bardzo ślamazarna. I to w stopniu który wymuszał sposób myślenia typu "ale serio, co ludzie widzą ciekawego w tej książce. Przecież ona powinna być sprzedawana w aptece jako lek na bezsenność". Ale po tym wprowadzeniu ruszył główny wątek a główna bohaterka okazała się... Muszę się Wam przyznać, że podczas lektury tej pozycji musicie wykazać się cierpliwością. Mniej więcej przez 1/3 książka jest bardzo ślamazarna. I to w stopniu który wymuszał sposób myślenia typu "ale serio, co ludzie widzą ciekawego w tej książce. Przecież ona powinna być sprzedawana w aptece jako lek na bezsenność". Ale po tym wprowadzeniu ruszył główny wątek a główna bohaterka okazała się tak cudownie stworzoną postacią iż w niektórych momentach, szczególnie podczas dialogów, musiałem przerywać czytanie aby uspokoić się i przestać śmiać. Po prostu uwielbiam to jak stworzona została osobowość Sabiny Piechoty. Piotr, drugi główny bohater również jest bardzo ciekawą postacią, niestety Sabina "gra pierwsze skrzypce", i gdy tylko się pojawia to te metaforyczne światła reflektorów skierowane są na nią. Nie aby przeszkadzało mi tak dużo miejsca zostawione dla niej jednak z chęcią dowiedziałbym się więcej o innych postaciach zarówno z pierwszego planu jak i drugiego. Podoba mi się umieszczenie miejsca akcji, ale to pewnie dlatego iż mieszkam bardzo blisko niego. A może dlatego iż ciekawie jest czytać książki z miejscem akcji usytuowanym w Polsce. Pomijając ten początkowy fragment bardzo przypadł mi do gustu styl czarowania słowem pisarki. Jeśli dobrze odczytuje ostatnie strony to mamy duże prawdopodobieństwo iż Post Scriptum bedzie początkiem czegoś większego. I mimo zamknięcia głównego wątku fabularnego oraz domknięcia innych spraw to z przyjemnością zobaczyłbym informację o nowych przygodach naszych nie-do-końca-ludzkich-bohaterów.

Zapraszam również do mojego bloga:
https://ksiazki-czytamy.blogspot.com

pokaż więcej

 
2018-07-17 21:01:35
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam
 
Moja biblioteczka
382 167 1316
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (118)

Ulubieni autorzy (5)
Lista ulubionych autorów
zgłoś błąd zgłoś błąd