Piekło

Okładka książki Piekło Linda Howard
Okładka książki Piekło
Linda Howard Wydawnictwo: HarperCollins Cykl: Raintree (tom 1) Seria: New York Times Bestselling Authors: Paranormal fantasy, science fiction
Raintree (tom 1)
New York Times Bestselling Authors: Paranormal
Raintree : inferno
HarperCollins
2009-07-29
2009-07-29
Elżbieta Chlebowska
dar klan walka magia romans paranormal paranormal romans moce

Pierwsza część trylogii o klanie Raintree.
Dante jest właścicielem dobrze prosperującego kasyna i darnirem klanu Raintree. On i ludzie z jego klanu władają różnymi mocami. Dante akurat panuje nad ogniem.
Lud Raintree ma tylko jednego wroga - klan Ansara.
Zobaczcie, jak potoczą się losy Dantego, gdy na drodze stanie mu piękna Lorna o temperamencie równie ognistym, co jej włosy.
Ciekawy pomysł na fabułę, natomiast jak dla mnie minusem jest szybkie tempo akcji w tej książce. Wolałabym, żeby pewne relacje dojrzewały z czasem. Poza tym z racji tego, że seria ta ukazała się w Polsce w 2009 roku jest to ugrzeczniona wersja paranormalromance. Po przeczytaniu książek np. Geny Showalter w tej wersji brakuje mi tego ognia w romansie głównych bohaterów.
Natomiast przyjemnie i szybko się ją czyta. Polecam.

Pierwsza część trylogii o klanie Raintree.
Lud Raintree ma tylko jednego wroga - klan Ansara.

Mimo średniej 6,5 dałam jej szansę. Fajny facet i uparta kobieta - mają moce, iskrzy między nimi. Trochę dla mnie za krótkie, ale fabuła mnie wciągnęła. Czytam drugą część.

Pomysł na fabułę to jest coś co lubię. Magia. Postaci z mocami.. tajemnice. Ale.. mimo iż lubię akcję w książce miałam wrażenie, że wszystko dzieje się za szybko. Totalnie mi tutaj czegoś brakowało.
A zakończenie? to jak urwanie książki w połowie!

Jak na książkę na jeden wieczór by się zrelaksować to całkiem dobra :)

A zakończenie? to jak urwanie książki w połowie!

Jak na książkę na jeden wieczór by się zrelaksować to całkiem dobra :)

Ja chcę więcej o Dante! O.O

Ja chcę więcej o Dante! O.O

Na początku mnie wkurzała, że jest taka.. naciągana. Bo magia, czary-mary, pan i władca ognia, etc, etc.
Potem zaczęłam mnie śmieszyć (ale w pozytywnym tego słowa znaczeniu) troszeczkę, a nawet bardziej niż troszeczkę :D
A potem wielkie bum - i koniec. Jakby ktoś podzielił na siłę całość na części. Tylko to dzielenie spełniło swoją rolę, bo szukam kolejnych 2 części ;)
Książka na 1 wieczór - ale cudownie odpręża - trafiłam na nią w odpowiedniej chwili. Polecam jako oderwanie się od wszystkiego.

A potem wielkie bum - i koniec. Jakby ktoś podzielił na siłę całość na części. Tylko to dzielenie spełniło swoją rolę, bo szukam kolejnych 2 części...

Książkę czyta się wręcz błyskawicznie-jeden wieczór i po sprawie:) Wszystko idzie pięknie gładko, a gdy nadchodzi super akcja następuje wielkie BUM! I mamy koniec akcji i książki hmm...trochę mnie to zawiodło:P Zobaczymy dalsze losy w kolejnych tomach

Opowieść taka bajkowa o ludziach z niezwykłymi zdolnościami - fajna bajka.

Opowieść taka bajkowa o ludziach z niezwykłymi zdolnościami - fajna bajka.

Świetna książka o ludziach obdarzonych nadprzyrodzonymi zdolnościami, w to wszystko wpleciona historia dwojga ludzi,którzy spotykają się przypadkiem,choć podobno nie ma czegoś takiego jak przypadek.Czytało mi się wyjątkowo szybko,szkoda,że tak szybko się skończyła.

Da sie przy niej zrelaksować, szybko się czyta, nieprzewidywalna jest - ciężko powiedzieć co się stanie w następnym momencie, wciągająca!

Książka urywa się w wielce niefortunnym momencie. Miałam wrażenie, że mi ją ucięto, ale jak widać taki był zamysł. Przyjemnie się ją czyta. Idealna do poduszki. Niestety urwanie akcji w najciekawszym momencie nie przemawia za nią.

• 2011
  • Romans paranormalny