Śledzę Cię

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Romantic Suspense". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Amber
I’m Watching You
978-83-241-3691-9
sensacja, kryminał, miłość
Ag2S

Tajemniczy wielbiciel zdaje się wiedzieć wszystko o prokurator Kristen Mayhew. Zna jej każdą myśl, jej każdy krok. Przysyła jej listy. I zabija przestępców, których nie zdołała posłać do więzienia... Kristen dostaje policyjną ochronę. Detektyw Abe Reagan nie odstępuje jej nawet na krok. Oboje czują jednak, że morderca jest tuż obok. I nie pozwoli, by inny mężczyzna zbliżył się do jego "najdroższej Kristen"...
Szokujące sceny, nieustające napięcie i prawdziwe psychologicznie postaci wynaturzonych zbrodniarzy przyniosły thrillerom amerykańskiej autorki.

Dorota_1988 | 2012-12-13
Przeczytana: 13 grudnia 2012

Pierwsza książka twórczości Karen Rose, którą przeczytałam. Ciekawa i wciągająca, czytałam z zapartym tchem.

Silviana | 2013-11-11

Nigdy wcześniej nie miałam przyjemności spotkać się z twórczością tej autorki thrillerów. Jednak jak się okazało było to spotkanie całkiem przyjazne. Książka już od samego początku bardzo mnie zaintrygowała
i z ogromną chęcią całą ją przeczytałam.

Jedną z barwnych postaci w tej książce była pani prokurator Kristien Mayhew, ognista piękność, reprezentantka wymiaru sprawiedliwości, który stał się głównym celem psychopatycznego zabójcy, czy też może raczej zrozpaczonego ojca, który łaknął zemsty na ludziach krzywdzących jego dziecko? Odpowiedź na to pytanie jest dość trudna.

Wszystko rozpoczyna się od tego, iż jeden po drugim zaczynają ginąć przedstawiciele wymiaru sprawiedliwości: prokuratorzy, obrońcy, sędziowie. Morderca nie jest łaskawy również dla sprawców przestępstw zwłaszcza na tle seksualnym. Dopada tych, którzy wymknęli się wymiarowi sprawiedliwości lub zostali przez niego zbyt łaskawie potraktowani. Sam wymierza im ostateczną karę. Dokonuje tego w taki sposób, w jaki...

jowita89 | 2012-06-26

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Wciągający kryminał. Książka pokazuje smutną prawdę o zgwałconych kobietach, które odważyły się opowiedzieć światu o swojej tragedii i zostały ponownie zbrukane.. w sądzie. Tajemniczy mściciel postanawia, delikatnie mówiąc, pozbyć się gwałcicieli, adwokatów i sędziów, którzy przyczyniali się do upodlenia tych kobiet. Prokurator Kristen Mayhew, żarliwa obrończyni praw kobiet,dostaje od mściciela listy podpisane 'Uniżony Sługa'. Sama Kristen także nosi w sobie tajemnicę z przeszłości, która negatywnie wpłynęła na jej relacje z mężczyznami. Wraz z mścicielem pojawia się w jej życiu jeszcze jedna ważna postać, policjant Abe Reagan. Książka trzyma w napięciu od pierwszej do ostatniej strony. Co więcej, autor w bardzo ciekawy sposób szkicuje portret psychologiczny głównych bohaterów oraz pokazuje 'wiszące w powietrzu' napięcie erotyczne...

Igraszkizdiablem | 2015-05-29
Na półkach: Przeczytane, Ebook

Nieco przewidywalny kryminał, niewiele trzymał w napięciu. Mam wrażenie, że autorka nie skupiła się na wątku kryminalnym tak bardzo jak na romansie Kristen i Abe. Podobał mi się za to wątek psychologiczny, gwałtu i wychodzenia z traumy. Zemsta, cierpienie i odkupienie win.
Jednego poruszy a drugiego nie. Raczej dla kobiet, chcących zgłębić nieco ludzką psychikę.

golteria | 2018-07-26
Przeczytana: 25 lipca 2018

Ambiwalentne odczucia - początek świetny, końcówka kiczowata do bólu. Czegoś zabrakło. Lektura raczej dla kobiet ze względu na natrętny wątek romansowy w stylu - silny, męski, przystojny, czuły i ona lodowa królowa, a jednak słaba istota ;-)

Chihiro | 2016-07-10
Przeczytana: 10 lipca 2016

To już moje drugie spotkanie z Karen Rose i ponownie autorka mnie nie zawiodła, bo powieść naprawdę wciąga. Mam tylko jedno zastrzeżenie... czytając cały czas miałam wrażenie, że gdzieś już to czytałam. "Śledzę Cię" nie tylko ma mnóstwo podobieństw z "Należysz do mnie", późniejszą powieścią autorki. Drugi tytuł jest przerobioną wersją pierwszego. To zepsuło mi nieco przyjemność z czytania... ale tylko troszeczkę ;) Muszę jednak przyznać, że "Należysz do mnie" spodobało mi się znacznie bardziej z wielu powodów, ale może lepiej nie będę się w to zagłębiać.
Wątek seryjnego mordercy, który zabija przestępców a swoje zbrodnie dedykuje głównej bohaterce, prokurator Kristen Mayhew, naprawdę przypadł mi do gustu. Chyba po raz pierwszy odczuwałam sympatię do tego mordercy, a nie ofiar, które w tym przypadku to gwałciciele, mordercy, skorumpowani sędziowie i bezlitośni prawnicy. Udało mi się nawet dobrze wytypować, kim jest nasz morderca (choć był to raczej ślepy strzał) ;)
Niektórym może...

ubuntu44 | 2017-08-05

Książka, w której wszystkie inne wątki są po prostu na siłę doklejone do romansu, bohaterowie pozbawieni są jakiejkolwiek głębi psychologicznej, charakteru i zdolności logicznego rozumowania, ponieważ autorka wpisała w nich tyle płomiennych uczuć, że zupełnie zapomnieli o myśleniu.
Książka, którą można by po prostu streścić w dwu słowach: strata czasu - nawet do mojego angielskiego (czytałąm ją w oryginale) nie była w stanie nic wnieść, ponieważ jest pisana byle jak. Za każdym razem kiedy miałam do niej wracać, zaczynała mnie boleć głowa.

Natalia | 2014-07-12
Na półkach: Przeczytane, E-book, Kryminał
Przeczytana: 12 lipca 2014

Zbrodnia, miłość, namiętność.. Hhm.. Przyjaciel, który okazuje się mordercą, mścicielem. Sexowny detektyw i zimna pani prokurator. Ale czy tak naprawdę zimną? Nie, nie :D Bardzo spodobała mi się treść, choć w niektórych momentach dłużyło mi się wszystko, ale minęło.
Kobieta ze smutną i trudną przeszłością otrzymuje straszne prezenty od Swojego Uniżonego Sługi, na pomoc idą jej policjanci oraz ON. Oczywiście nie można zapomnieć o wrednej dziennikarce. :P

Dominique | 2014-01-03
Przeczytana: 2012 rok

Książka dla prawdziwych fanów thrillerów. Są morderstwa, brutalne sceny, zagadka, napięcie no i miłość między chłodną panią prokurator, a detektywem. Oboje mają za sobą bolesną przeszłość. Pani Rose potrafi naprawdę stworzyć niezwykły i wciągający thriller, a czytelnik nie może się oderwać i doczekać, co będzie dalej. Czytałam wiele podobnych książek, ale książki Karen Rose są jednymi z lepszych. Chociaż dla fanki mocnych scen, tutaj były trochę okrojone, co nie znaczy, że ich zabrakło, ale jednak po takiej reklamie tych książek, sądziłam, że będzie ich więcej i będą naprawdę mocne, ale ogólnie nie zawiodłam się i naprawdę polecam.
Polecam także poprzednie książki tej autorki m.in. Umieraj dla mnie, Krzycz dla mnie, Zabij dla mnie. Niestety, mi było dane przeczytać tylko dwie pierwsze, ale z czystym sumieniem mogę polecić wszystkie. Te trzy części łączą się ze sobą w jakichś sposób i są naprawdę dobre.

Kamil | 2013-07-23
Przeczytana: 22 lipca 2013

Bardzo dobra trzymająca w napięciu książka. W mieście dochodzi do ataków seryjnego mordercy który zabija ludzi którym udało się uniknąć kary za przestępstwa seksualne lub skrzywdzili niewinne dzieci. Wysyła do prokuratorki listy po każdej zbrodni podpisując się jako Uniżony Sługa. Napięcie rośnie gdy pojawiają się kolejne ofiary, łącznie jest ich 14, a ślectwo stoi w miejscu.
Czytając książkę wydawało mi się że spotkałem się z podobną historią ale dopiero gdy ją odłożyłem olśniło mnie. Podobną książkę o podobnej historii opowiedziała Erica Spindler w powieści pt: Ukarać zbrodnię.
Ogólnie książce daję ocenę Bardzo dobry z wielkim plusem