Umieraj dla mnie

Okładka książki Umieraj dla mnie Karen Rose
Okładka książki Umieraj dla mnie
Karen Rose Wydawnictwo: Amber Cykl: Daniel Vartanian (tom 1) kryminał, sensacja, thriller
Daniel Vartanian (tom 1)
Die for Me
Amber
2009-03-01
2009-03-01
Agata Kowalczyk
kryminał morderstwo miłość

Książka potwierdza moją niechęć do thrillerów pisanych przez kobiety. Intryga może i nie najgorzej skonstruowana, ale pojawia się rozbudowany wątek miłosny, który wyjątkowo mnie nużył. Główni bohaterowie, a jakże, niesłychanie urodziwi. Ona wybitnie inteligentna, on sentymentalny gliniarz. Mizeria.

Liczyłam na brutalny kryminał, tymczasem dostałam... romansidło. Opisy zbrodni były w porządku, ale część dochodzeniowa często była spychana na boczny tor, bo autorka wolała skupić się na kompletnie niepotrzebnym wątku miłosnym między głównymi bohaterami, którzy zapałali do siebie płomiennym uczuciem po 2 dniach znajomości. Ani to prawdopodobne, ani wciągające. Nie zliczę ile razy wydałam z siebie poirytowane westchnienie i przewróciłam oczami, czytając te bzdury. Od kryminałów i thrillerów oczekuję napięcia, dobrego śledztwa i intrygujących zbrodni, nie zaś czytania w co drugim zdaniu jacy to oni są piękni, mądrzy, och i ach i żywcem wzięci z podrzędnej telenoweli. Morderca również mnie zawiódł - był zbyt... genialny.
Prawie wszystko w tej powieści leży i kwiczy. Nie polecam.

Taka reklama "mocnej pozycji" to się skusiłam. Nie powiem że zła ale czegoś mi brak. Tak brutalnie też nie było. Kościelny czy Gorzka w tym temacie niezastąpieni!! Trochę ckliwego romansu i .....🤔😏Czytam drugą część bardziej dla zasady i tak też zrobię z następną. . Czy polecam?
Można przeczytać nie oczekując efektu😲😯

Można przeczytać nie oczekując efektu😲😯

Umieraj dla mnie - Karen Rose jest to niewątpliwie thriller numer jeden na mojej liście książek. Od pierwszych stron porywa czytelnika i utrzymuje w napięciu do samego końca. Fabuła nieprzewidywalna. Wątek miłosny w książce również nadaje pikanterii całej opowieści.
Młoda archeolog Sophie Johannsen zostaje poproszona o pomoc w śledztwie prowadzonego przez porucznika Cicciotelli dotyczącego tajemniczych grobów na zaśniezonym polu. Sprawa jest o tyle ciekawa że ofiary maja ślady tortur wykorzystywanych w średniowieczu. Ostatni grób na polu jest pusty... Morderca nadal będzie mordował. Jakie powiązanie z zbrodniami ma wytwórnia gier komputerowych? Wszystko znajdziecie w książce!
Precyzyjne opisy, tocząca się akcja spowodują że nie będziecie w stanie odłożyć tej książki na później! Polecam

Doktor Sophie, archeolog zostaje wcielona do pewnego śledztwa, w którym odkrywa na pewnym polu ciała, potwornie okaleczone, i równomiernie pochowane.
Vito i Nick, prowadzą śledztwo w sprawie brutalnych morderstw, dużo zagadek, akcja, napięcie, a morderca pogrywa z nimi.

FILADELFIA
Wykrywaczem metalu zostaje odnalezione ciało młodej dziewczyny. Okazuje się, że ofiar jest więcej, zaś wykopane puste miejsca na cmentarzysku wskazują, iż zabójca na tym nie poprzestanie. Ofiary były torturowane za pomocą średniowiecznych narzędzi tortur. Policja podąża tym tropem, angażując w tę sprawę młodą archeolog.

DUTTON
Śledczy Daniel Vartanian po latach przybywa do rodzinnego domu, kiedy okazuje się, że zaginęli jego rodzice. Ślady wskazują na to, że ciężko chora kobieta i emerytowany sędzia postanowili wybrać się na wspólne wakacje. Daniel nie wierzy jednak w tę wersję wydarzeń. Wszystkie tropy prowadzą do Filadelfii i tajemniczego szantażysty. Niespodziewanie wyjdzie na światło dzienne rodzinna afera, o której tak usilnie Daniel próbował zapomnieć.

NOWY JORK
Firma „oRo” wchodzi na wyższy szczebel w dziedzinie gier komputerowych. Odkąd zatrudniono nowego pracownika odpowiedzialnego za grafikę komputerową - Frasiera Lewis - wszyscy głośno mówią o ich nowych projektach. Pełne przemocy sceny jeszcze bardziej przyciągają graczy. Skąd Lewis bierze inspirację? I kiedy wydawałoby się, że wszystko idzie jak po maśle, jeden człowiek rozpoznaje w grze twarz swojego zaginionego syna.

Jest mi ciężko ocenić tę książkę. Mnóstwo przemocy, dawne metody tortur, „specyficzny” seryjny zabójca – wydawałoby się, że książka w sam raz dla mnie idealna! Nic bardziej mylnego. Pomijam fakt, że łatwo było odgadnąć mordercę (myślę, że dziecko by się nie złapało na pułapki zastawione przez pisarkę),jednak prawdziwą męczarnią dla mnie był romans wyliniałych, zidiociałych bohaterów.
Oczywiście obydwoje muszą być piękni, a jakże inaczej! Ckliwe gadki, „migdalenie się” w większej połowie, i ich wątek, który spychał na boczny tor, to co powinno zainteresować czytelnika powieści kryminalnych. Nie polubiłam ani mięczaka Vita, ani jego laluni. I nie mam pojęcia, dlaczego Karen Rose jest na tyle uparta, by wciskać tę chałturę swoim czytelnikom.
I pomimo akcji, szybkiego tempa i dynamicznego zakończenia (w drugiej połowie historii),z wielkim bólem przyznaję, że jako całość książka prezentuje się gorzej, niż przeciętnie.

FILADELFIA

DUTTON
Śledczy Daniel Vartanian po latach...

To druga książka tej autorki którą przeczytałam i tym razem również się nie zawiodłam. Wartka akcja, ciekawi bohaterowie, morderca którego zbrodnie mrożą krew w żyłach. Ciężko odłożyć książkę choć na chwilę.

Faktycznie. Książka dla ludzi o mocnych nerwach... Polecam!

Faktycznie. Książka dla ludzi o mocnych nerwach... Polecam!

"Umieraj dla mnie" to - jak na razie - najlepsza książka Karen Rose, wydana po polsku. Rewelacyjnie trzyma w napięciu, a całość jest bardzo spójna i logiczna.

Moje pierwsze spotkanie z autorka . Bylo by idealnie, gdyby nie te wszystkie dodatki rodem z romansu. Tego troche za duzo. Jednak reszta ciekawa, fajnie napisana. Sporo sie działo, Polecam

• Thriller/sensacja/kryminał
  • Kryminał