Umieraj dla mnie

Tłumaczenie: Agata Kowalczyk
Cykl: Daniel Vartanian (tom 1)
Wydawnictwo: Amber
Die for Me
kryminał, morderstwo, miłość
Ag2S

Pierwsza ofiara zostaje znaleziona na zaśnieżonym polu. Potem – rząd grobów rozmieszczonych starannie według precyzyjnego planu. W nich ciała – upozowane i potwornie okaleczone. Doktor Sophie Johannsen, wybitna archeolog, musi odpowiedzieć na pytanie, kim może być następna ofiara, dla której przygotowany jest ostatni grób… Szokujące, okrutne sceny, nieustające napięcie i postaci...

Szokujące, okrutne sceny, nieustające napięcie i postaci wynaturzonych morderców przyniosły brutalnym thrillerom Karen Rose prestiżowe nagrody. Jej powieści są wydawane w kilkusettysięcznych nakładach. Stają się wiodącymi tytułami największych wydawnictw świata i bestsellerami z amerykańskich list.

Wkrótce następne powieści autorki: "Krzycz dla mnie" i "Zabij dla mnie".

źródło opisu: [Amber, 2009]

BagatElka | 2015-05-17
Przeczytana: 17 maja 2015

O zgrozo co za kicz!
A zgrozy tutaj ze świecą szukać.
Miało być brutalnie,krwawo i mrocznie a jest cholerna telenowela z rozwlekłym i nudnym wątkiem kryminalnym.Dialogi rodem z bzdurnych,najgorszych romansideł.Bohaterowi połowę fabuły opowiadają podczas kretyńskich rozmówek.Sceny romantyczne są przerażająco nijakie.
Morderstwa są a jakże i nawet z myślą przewodnią od zabójcy ale co z tego skoro wszystko razem jest groteskowe,nudne i banalne ponad wszelkie normy.
Czeka na mnie jeszcze jedna książki pani Karen Rose i aż mnie ciarki przechodzą co tym razem autorka wymyśli.
Nigdy więcej takich bubli.

Mika220 | 2014-06-09

Akcja książki koncentruje się na znalezieniu przez śledczych trupów, w specjalnie wydzielonych grobach. Od tej pory wiedzą, że mają do czynienie z seryjnym mordercą. Z mordercą, który zabijając swoje ofiary wzoruje się na średniowiecznych torturach, tak samo też układa ich ręce itp już po ich śmierci. Wybiera różne osoby, wydawałoby się niepowiązane ze sobą.

Jak je wyszukuje, dlaczego to robi i kto to jest? Na te i wiele innych pytań musi odpowiedzieć policyjna załoga, na czele której stoi policjant Vito. Na miejsce zbrodni wezwana zostaje Sophie - z zawodou archeolog, pracująca obecnie w muzeum o tematyce średniowiecznej. Posiada sporą wiedzę na temat tego okresu. Jak dalej potoczy się akcja?

Książkę oceniam jaką dobrą, porządny thriller, taki faktycznie dość lekki, nie trzyma bardzo w napięciu, ale jest ciekawy i czytałam jednym tchem. Można nazwać go thrillerem romantycznym, bo romans jest w książce wyraźnie zaznaczony. Tutaj przyznam, że dla mnie to słabsza część książki,...

Lucy | 2010-10-30
Przeczytana: 08 czerwca 2010

Dla mnie rewelacyjna książka ,dawno nie czytałam thrillera od którego aż tak trudno się oderwać .Bardzo ciekawie przedstawiona postać psychopatycznego zabójcy a i romans pierwszoplanowych postaci nie wiem dlaczego, dla innych nie jest strawny :) Jako fanka książek w których główny bohater to kobieta a nie facet, jestem zachwycona. Autorka już zagościła na mojej półce obok takich nazwisk jak : Reichs ,Gerritsen i Martina Cole.

Anka | 2016-04-26
Na półkach: Na półce, Przeczytane
Przeczytana: 19 kwietnia 2016

Wydawało by się, że kryminał jak każdy inny, otóż NIE! Nie wiem jak to się stało, ale przeczytałam go na jednym wdechu.... teraz robię głęboki wydech i szukam kolejnej ksiązki autorstwa Karen :)

RAVEN | 2011-03-09
Przeczytana: 09 marca 2011

Polecam książkę czytelnikom spragnionym mocnych wrażeń. Książka trzyma w napięciu aż do ostatniej strony!!!

Głównym bohaterem jest seryjny morderca, który zabija (wyselekcjonowanych) ludzi za pomocą średniowiecznych narzędzi tortur, ale i nie tylko... Przeciwko niemu staje dzielny policjant Vito wraz z załogą przyjaciół po fachu :)

Co nie jeden krytykuje wątek miłosny, który autorka zawarła w tej książce, jednak każdy człowiek ma życie prywatne, rodzinę i sprawy osobiste. W końcu praca to nie wszystko... Romans, który nawiązuje Vito w trakcie śledztwa, odrywa czytelnika od krwi i trupów, których w książce na pewno nie brakuje :)

Asia | 2011-07-18
Przeczytana: 17 lipca 2011

Karen Rose w swoim utworze pt. "Umieraj dla mnie" przedstawia historię... No właśnie. Cóż ona przedstawia? Historię miłości dwójki głównych bohaterów, a przy okazji wątek kryminalny z dosyć nieskomplikowanym znakiem zapytania w tle? Czy raczej odwrotnie, to historia Vito i Sophie jest tłem... Trudno stwierdzić co tak naprawdę dominuje, napięcie jest niewielkie, tajemnica praktycznie żadna... A pomimo to utwór przyciąga i chce się go dokończyć. Lekka, przyjemna lektura, ale zdecydowanie nie dla osób, które poszukują napięcia i "mocnych" wrażeń - i stąd tyle negatywnych opinii na jej temat. Pomimo że sama szukam w każdej książce czegoś "ponad" to wszystko co do tej pory przeczytałam, a "Umieraj dla mnie" daleko do takiego stwierdzenia, oceniam ją na 5 gwiazdek i polecam jako tzw. przerwę pomiędzy mocnymi historiami z dreszczykiem.

ElViento | 2015-01-26
Na półkach: 2015, Przeczytane
Przeczytana: 26 stycznia 2015

Bardzo dobra książka trzymająca w napięciu. Przerażający wątek główny, szalony morderca i mnóstwo tajemnic. Wszystko okraszone sympatycznymi postaciami. Ostatnie strony troszeczkę przewidywalne, zbyt łatwo rozwiązane, ale coś musiało się dobrze skończyć ;) Polecam :)

marypoppins | 2012-09-12
Przeczytana: 22 maja 2012

To moje pierwsze spotkanie z tą autorką, ale potwornie mocne.
Krew leje się niemal z każdej strony. Psychopatyczny morderca o wielu twarzach i nazwiskach. Niesamowicie inteligentny, przebiegły i na wskroś okrutny. Zabić można na wiele sposobów, ale doprowadzić ofiary do krzyku tylko po to by ten wrzask, strach i moment umierania nagrać i wykorzystać do celów komercyjnych, to trzeba być po prostu zwyrodnialcem. A po co to wszystko? Dla zemsty i pieniędzy.
Doktor Sophie Johannsen pracuje w niewielkim muzeum po tym, gdy ze względów osobistych musiała porzucić świat wielkiej nauki, odkryć archeologicznych. Uwielbiała to, ale cóż opieka nad chorą babcią zmusiła ją do porzucenia tego zajęcia. Czuje się zupełnie nie spełniona w roli przewodniczki.
Pewnego dnia zostaje poproszona o ocenienie pozycji w jakiej została ułożona nieżyjąca dziewczyna. Ciało denatki zostało odnalezione w grobie na pewnym polu, miała skrępowane drutem ręce tak, że jej postać kojarzyła się z rzeźbą nagrobną....

Jagna | 2014-04-04
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: kwiecień 2014

Czyta się bardzo przyjemnie, ale historie głównych bohaterów wyjęte są chyba z Mody na Sukces a romans przez duże R prosto z Harlequina - dla mnie totalne przegięcie, były momenty gdzie myślałam, że zaraz rzygnę tęczą. Brrr!

Wątek psychola jak najbardziej udany, ale jeśli w każdej książce tej pani głównych bohaterów spotyka ta jedna jedyna prawdziwa miłość jak z bajki (plus oczywiście nieziemski seks) to podziękuję.

Lechita92 | 2016-06-22

Karen Rose po raz pierwszy i Karen Rose nie po raz ostatni. Fajny pomysł na dobry thriller, dobrze zrealizowany. Wiele barwnych i interesujących postaci. I seryjny zabójca trochę inny. Chociaż dobra, trochę inny to zdecydowanie za słabe słowa. On jest zdrowo pokręcony i chociażby dla tak stworzonych postaci warto czytać książki. "Umieraj dla mnie" jak najbardziej na plus.