Tajemnice Nowego Orleanu

Okładka książki Tajemnice Nowego Orleanu Heather Graham
Okładka książki Tajemnice Nowego Orleanu
Heather Graham Wydawnictwo: HarperCollins Cykl: Nikki DuMonde (Harrison Investigation) (tom 2) Seria: New York Times Bestselling Authors: Thriller kryminał, sensacja, thriller
Nikki DuMonde (Harrison Investigation) (tom 2)
New York Times Bestselling Authors: Thriller
Ghost Walk
HarperCollins
2007-06-11
2007-06-11
Wiktoria Mejer
pomoc duchy

Okładka książki Szaleństwo Cthulhu Arthur C. Clarke, Heather Graham, Lois H. Gresh, Caitlín R. Kiernan, J.C. Koch, Joseph S. Pulver Sr., Daniel Schweitzer, Michael Shea, John Shirley, Robert Silverberg, William Browning Spencer, Melanie Tem, Jonathan Thomas, K.M. Tonso, Harry Turtledove, Donald Tyson
Szaleństwo Cth... Arthur C. Clarke, H...
Okładka książki Twarzą w twarz David Baldacci, Linwood Barclay, Steve Berry, Lee Child, Lincoln Child, Michael Connelly, Jeffery Deaver, Linda Fairstein, Joseph Finder, Lisa Gardner, Heather Graham, T. Jefferson Parker, Raymond Khoury, Dennis Lehane, John Lescroart, Steve Martini, Douglas Preston, Ian Rankin, James Rollins, M. J. Rose, John Sandford, R.L. Stine, F. Paul Wilson
Twarzą w twarz David Baldacci, Lin...

Czy duchy istnieją? A gdyby istniały I pomagały w rozwiązywaniu kryminalnych spraw "zywych"? Bardzo fajnie napisana książka, ciekawy wątek o duchach, zagadka kryminalna I ciekawostki o tajemniczym Nowym Orleanie. Polecam

z grupą przewodników zwiedzamy nowy orlean,w tle morderstwa i duchy.oczywiście romans bohaterów.lekka lektura bez większych emocji.

Bardzo fajna książka na wakacje, lekka, ładna i przyjemna. Autorka dysponuje niezwykłą lekkością pióra czym wciąga czytelnika niczym odkurzacz kurz. Trochę thrillera, trochę horroru, piękny romans bohaterów powiązane w całość daje bardzo dobrą powieść sensacyjną umieszczoną w mieście tajemnic Nowym Orleanie. Książka nie jest arcydziełem, ale z przyjemnością sięgnę po kolejne książki Heather Graham. Polecam!

Czy naprawdę nie ma dobrych książek o duchach i Nowym Orleanie? Kolejne rozczarowanie - chociaż w przeciwieństwie do "Nocy na bagnach Luizjany", "Tajemnice Nowego Orleanu" są nieco bardziej rozbudowane, to nadal nie zaspokajają mojego czyteliczego apetytu.
Autorka nie mogła się zdecydować, czy chce napisać historię o duchach, kryminał, powieść sensacyjną, czy romans, więc nic nie wyszło dobrze.

Nikki pracuje w agencji turystycznej, która specjalizuje się w wycieczkach po niezwykłych i tajemniczych miejscach Nowego Orleanu. Sama nie wierzy w duchy, o których dużo opowiada turystom, a wróżby i czary to dla niej wielkie oszustwo. Jednak to właśnie jej przydarzy się coś, co przeczy zdrowemu rozsądkowi...
Oto pewnej nocy przy jej łóżku staje Andy, przyjaciółka z biura, rozpaczliwie błagając o pomoc. Następnego dnia Nikki dowiaduje się, że Andy nie mogła jej wtedy odwiedzić, bo dokładnie w tej samej minucie została zamordowana. Jedyna osobą, która wierzy w opowieść Nikki, jest detektyw Brent Blackhawk...

Oto pewnej nocy przy jej łóżku staje Andy, przyjaciółka z biura,...

Bardzo fajnie się czyta, ciekawa historia z dreszczykiem i wątkiem miłosnym. Lekka, przyjemna, w sam raz na wakacje. Gorąco polecam!

Ksiazka, ktora bez dwoch zdan trafia na polke ulubionych. Od samego poczatku do samego konca czyta sie ja z zapartym tchem. Pisana w bardzo prosty sposob co sprawia, ze mimo swojej grubosci czyta sie ja bardzo szybko. Wrecz ciezko sie od niej oderwac! Goraco polecam!

Wypożyczyłam w bibliotece tę książkę na dziale thiller. No cóż....książka nie jest zła, szybko się czyta, dobra fabuła, ale czy to thiller???? Ja bym powiedziała że to historia miłosna z delikatnym akcentem kryminalnym oraz metafizycznym....... Ale "łyknęłam" ją w ciągu jednego dnia.

Wyobraźcie sobie drodzy czytelnicy Nowy Orlean z którego knajpek i barów czynnych przez całą dobę dobiega jazz, a z cyprysowych drzew zwisa hiszpański mech. Zobaczcie oczami wyobraźni jak na okolicznych bagnach wygrzewają się rozleniwione aligatory a setki sklepów z antykami nęcą swą unikatową zawartością. Wyobraźcie sobie jak kuszą Was uliczki 300-letniej starówki oraz cmentarze owiane historiami tragicznymi, które nie mają w sobie nic przygnębiającego. Zamknijcie oczy i pomyślcie jak raczycie swe podniebienia najlepszą, wyśmienita kuchnią w całym kraju a Wasze życie płynie tak leniwie, jak przepływająca przez miasto rzeka Missisipii a mieszkańcy tego przepięknego miasta podejmują Was w swych domach niczym najlepszych przyjaciół z którymi mogą oddać się plotkowaniu i opowiadaniu niesamowitych historii, którym nie oparłby się nawet święty...
Taką oto też historię ma Wam do opowiedzenia amerykańska pisarka Heather Graham jeżeli zdecydujecie się sięgnąć po jej książkę o fascynującym tytule "Tajemnice Nowego Orleanu".

Na kartach powieści poznajemy Nikki DuMonde pracującą dla agencji turystycznej, która dowiaduje się, iż jej przyjaciółka a zarazem współpracownica Andy została brutalnie zamordowana. Rzecz jest o tyle dziwna, że Nikki jest w 100% przekonana, iż przyjaciółka stała przy jej łóżku w nocy, błagając o pomoc....Sen, zwidy a może ktoś chciał jej spłatać figla?

Podejmując decyzję o przeprowadzeniu prywatnego śledztwa na własną rękę, Nikki poznaje Brent'a Blackhaw'a w połowie irlandczyka w połowie indianina, który zajmuje się badaniem zjawisk paranormalnych, próbującego zapomnieć o swej tragicznej przeszłości która kładzie się cieniem na jego życiu.

Wkrótce rodzi się między nimi uczucie, które z czasem owocuje związkiem. Od tej chwili Brent musi chronić ukochaną przed niebezpieczeństwem jakie niesie ze sobą śledztwo. A nie jest to prosta sprawa....
Czy zagadka morderstwa Andy zostanie wyjaśniona? Czy było to samobójstwo? A może morderstwo? jeżeli tak, to kto pragnął śmierci Andy? i dlaczego?

Jeżeli jeszcze nie udało mi się zachęcić Was do przeczytania tej książki, napiszę iż TAJEMNICE NOWEGO ORLEANU to dość zajmująca lektura, od której nie zawsze łatwo było odejść. Tajemnica która jest spotęgowana magiczną atmosferą Nowego Orleanu, ze swymi legendami i starymi cmentarzami, czyni książkę nader interesujacą. Dodajmy do tego głównych bohaterów, którymi są Nikki i Brent oraz całą galerię pobocznych, równie ciekawych, jeżeli nie napisać ekscentrycznych postaci, to otrzymamy całkiem dobrą, powieść. Ciekawym zabiegiem ze strony pisarki było skupienie uwagi na legendach i historiach Nowego Orleanu, przez co można wzbogacić swoją wiedzę na temat tego pięknego miasta oraz ukazanie zawodu przewodnika "od podszewki", dzieki czemu osoby zainteresowane uprawianiem tej profesji z powodzeniem będą mogły nakarmić swe spragnione podróży dusze.
Dla kogo owa książka? Umówy się, lektura ta nie jest wybitna ale osobom ktore pragną odpocząć od poważniejszej lektury i przy okazji dowiedzieć się co nieco o Nowym Orleanie, jak najbardziej polecam:)

• Thriller/sensacja/kryminał
  • 2015