Mroczny welon

Wojciech Usakiewicz
ślub morderstwo śledztwo

Czytałam dużo lepsze książki tej autorki

Czytałam dużo lepsze książki tej autorki

Wynudziłam się strasznie. Spodziewałam się czegoś innego.

Wynudziłam się strasznie. Spodziewałam się czegoś innego.

Zamordowana zostaje niezbyt lubiana i sprawiająca kłopoty klientka wtedy każdy jest podejrzany.. a detektyw prowadzący sprawę wplątuje się w romans z jedną z podejrzanych..

Lekka, przyjemna, dowcipna. Czyta się rewelacyjnie! Szkoda, że tak szybko wiadomo kto zabił, ale to chyba nie jest ten rodzaj książki, który ma trzymać w napięciu do końca ;)
W każdym razie świetny czynnik pozwalający się zrelaksować.
Szukam kolejnych książek tej autorki ;)

W każdym razie świetny czynnik pozwalający się zrelaksować.
Szukam kolejnych książek tej autorki ;)

Kryminał, sex i humor dla rozrywki fajna lektura ale nie dla każdego....podlatuje do tanich romansideł, ale jako odskocznia czemu nie. ;)

Książkowe wyzwanie 2015 /główny bohater ma imię na tę samą literę co ja/

Książkowe wyzwanie 2015 /główny bohater ma imię na tę samą literę co ja/

Kompletna strata czasu. Wiedziałam, w co się pakuję, zaczynając czytać tę książkę, i nie spodziewałam się kryminalnej intrygi na miarę Mankella czy Nessera, ale nie przypuszczałam, że to będzie aż tak złe. Książka składa się głównie z potoków myśli dwojga romansujących ze sobą bohaterów, które są tak chaotyczne, jak i nieciekawe. Mam wrażenie, że autorka w ogóle nie przemyślała sobie tego, co zamierzała napisać, tylko poddała się radosnej chęci tworzenia, produkując cały materiał na bieżąco. Gdyby chociaż wątek kryminalny był lepiej poprowadzony, może dałoby się jakoś przez te liczne sekwencje przedrzeć bez bólu zębów, lecz na tym polu autorka także poległa. Pierwszy raz mam do czynienia z książką, w której niemal od razu wiadomo, kto jest mordercą, a autorka nawet nie próbuje podsuwać nam innych tropów. Gwoździem do trumny jest polskie tłumaczenie, najeżone błędami, pełne literówek i ogólnie straszące niezgrabnością. Jeżeli takie książki są bestsellerami, pozostaje tylko upić się i pisać.

Książka ta wzbudza we mnie w sumie trochę emocji i negatywnych i pozytywnych. Pozytywne jest to, że uważam iż jest to książka ciekawa, wciągająca i z każdą kolejną stroną coraz bardziej chce się ją czytać. Negatywne odczucia to jest to, że czegoś (trudno powiedzieć mi czego) mi w tej książce brakuje.
Ogólnie książkę polecam do przeczytania.

Ogólnie książkę polecam do przeczytania.

Ciekawa, cały czas coś się dzieje aż trudno odłożyć książkę na bok. Autorka świetnie połączyła kryminał i romans niczego nie jest w przewadze, a wszystko bardzo dobrze się komponuje. Chętnie przeczytam jeszcze jakąś książkę tej autorki.

Pomimo iż nie cenię za bardzo takiej tematyki, od książki trudno się oderwać. I muszę przyznać - jest świetna! Trochę sensacji, cudowny romans i delikatna erotyka... wszystko złożyło się w piękną całość tego szybkiego czytadła. Chyba zacznę inaczej patrzeć teraz na policjantów ;)

• Romans
  • Kryminał

Dodaj cytat z książki Mroczny welon