Deadly Night
detektyw, tajemnica, groza, tarot

Aidan jest najstarszym z braci Flynn, którzy odziedziczyli stary dom i rozległą plantację w Luizjanie. Jak przystało na prywatnego detektywa, polega jedynie na faktach, dlatego śmieszą go plotki głoszące, że rodzinna rezydencja Flynnów jest nawiedzona. Jednak gdy odnajduje na terenie posiadłości ludzkie szczątki, zwraca się o pomoc do znawczyni tarota Kendall, która już wcześniej ostrzegała go przed niebezpieczeństwem. Aidan i Kendall próbują wspólnymi siłami dociec prawdy. W miarę prowadzonego śledztwa odkrywają coraz więcej mrocznych tajemnic, a narastająca atmosfera grozy i wspólna walka ze złem wzmacniają łączącą ich więź....

źródło opisu: Wydawnictwo Mira, 2009

źródło okładki: http://harlequin.pl/mira

Joanna | 2017-04-11
Przeczytana: 10 kwietnia 2017

odkryłam nową fajną autorkę. bardzo "miło" pisze. jest to opowieść o trzech braciach. tutaj poznajemy Aidana w kolejnych dwóch pozostałych braci. a w tle morderstwo, seryjny zabójca no i romans. fajna.polecam

Wiesia | 2018-07-25
Przeczytana: 25 lipca 2018

Heather Graham lubi pisać o duchach a ja uwielbiam o tych duchach czytać.
Czyta się szybko (jeden dzień) i przyjemnie
Powieść nie mrozi krwi w żyłach , więc ostrzegam amatorów mocnych wrażeń by tego nie oczekiwali. Jest raczej"ciepła i wygładzona" czyli bardziej w stylu familijnym .

Lidia | 2014-12-06
Przeczytana: 06 grudnia 2014

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

O czym jest ta książka, tak w wielkim skrócie: Trzej bracia prowadzący agencję detektywistyczną, dostają w spadku nawiedzoną przez duchy plantację na obrzeżach Nowego Orleanu.
Najstarszy z nich Aidan przypadkiem odnajduje ludzkie kości i postanawia się dowiedzieć do kogo należą. Zaczyna śledztwo w trakcie którego odkrywa, iż w Nowym Orleanie w ostatnich kilku latach giną w niewyjaśnionych okolicznościach młode kobiety.
W rozwiązaniu tej zagadki pomaga mu była opiekunka Amelii (krewnej, która to właśnie przekazała im plantację) Kendall oraz duchy jego przodków, które nawiedzają go w snach.
Poplątanie świata żywych i umarłych, ogromna siła i więź łącząca te dwa światy, to jest moim zdaniem motyw przewodni tej książki.
Sceptycznie nastawiona jestem do duchów, wróżenia z kart więc dalsze części rodziny Flynn sobie daruję.

Agata76 | 2017-11-12
Przeczytana: 12 listopada 2017

Cudowna książka, morderstwa nie przeszkadzają zabrać nas w ciepły, miły klimat Nowego Orleanu, świata plantacji wtedy i dziś. Ciekawy sposób pisania, któy powoduje, że książkę czyta się lekko i przyjemnie

KKBello | 2014-09-25
Przeczytana: 19 września 2014

Po raz pierwszy miałam okazję zetknąć się z powieścią Heather Graham, dlatego ogromnie ciekawa byłam jej twórczego temperamentu. „Noc śmierci” wydawała mi się odpowiednią lekturą na pierwsze takie spotkanie. Przeczucie mnie nie zawiodło, ale po kolei...

Autorka wprowadza czytelnika w świat bezkompromisowej gry na śmierć i życie. Kiedy trzej bracia Aidan, Jeremy i Zachary Flynn dziedziczą w spadku posiadłość po zmarłej krewnej, jeszcze nie mają pojęcia jak skomplikowaną rozpoczęli grę. Spowita tajemnicą krwawa historia nieruchomości odciska piętno na właścicielach próbujących za wszelką cenę rozwiązać niezwykłą zagadkę. Do kręgu tajemniczych zdarzeń dołącza wieloletnia opiekunka zmarłej – Kendall. Wszystko może byłoby banalne, gdyby nie pojawił się mistycyzm i korelacja z istotami bezcielesnymi. Ta wątła nić treści dodaje smaku tworząc zaskakujące efekty końcowe.

Przez powieść przeplatają się najrozmaitsze charaktery postaci. Te całkiem rzeczywiste i zupełnie zjawiskowe. Wszystkie...

alicjuszka | 2014-05-28
Przeczytana: 27 maja 2014

Cóż mogę rzecz o książce?
Nie powala, niestety.

Pierwsza cześć trylogii “Dziedzictwo braci Flynn”

Trzech braci Aidan, Jeremy i Zach dowiadują się, że otrzymali w spadku od nieznanej im wcześniej ciotki Amelli starą posiadłość w Nowym Orleanie, pamiętającą czasy wojny secesyjnej.
Obecnie są właścicielami agencji detektywistycznej, a wcześniej związani ze służbami policyjnymi.

Warto też wspomnieć o Kendall Montgomery, właścicielce sklepu z pamiątkami, znawczyni tarota i opiekunce ich ciotki Amelli.

Stopniowo dowiadujemy się o historii odziedziczonej posiadłości. Tu autorka zdała egzamin. Choć czytelnik prawdziwą historię poznaje na samym początku, bohaterowie tajemnice te odkrywają sukcesywnie. Niemałe znaczenie ma tu znaleziony przez Kendall pamiętnik Fiony (samobójczyni, przodkini braci Flynn powracająca teraz jako kobieta w bieli).

Są też pozostali bohaterowie, a wśród nich oczywiście zabójca. I tu niestety Heather Graham dała ciała, że tak nieładnie się wyrażę. Uważny...

toska1982 | 2014-09-15
Przeczytana: 15 września 2014

Heather Graham w swoim dorobku pisarskim posiada ponad siedemdziesiąt powieści, które tłumaczone są na wiele języków. Jej twórczość znana i ceniona jest w wielu krajach, dlatego i ja w końcu postanowiłam bliżej się z nią zapoznać. „Noc śmierci” to pierwsza książka z cyklu: Dziedzictwo braci Flynn.

Aidan wraz z braćmi – Jeremym i Zachem, dziedziczą posiadłość, która jak mówią legendy, jest nawiedzona. Młodsi bracia od samego początku są nią zafascynowani i pragną ją odnowić, jednak Aidan podchodzi do tego pomysłu trochę sceptycznie. Jednak już po pierwszej wizycie zmienia on zdanie, gdy znajduje na terenie posiadłości ludzkie szczątki. Jako były policjant i agent FBI, a obecnie prywatny detektyw, nie może przejść obok tego faktu obojętnie. Wraz z braćmi postanawia dowiedzieć się czegoś więcej na temat znaleziska, jednak miejscowe władze nie wykazują ani odrobiny chęci by wyjaśnić do kogo mogą należeć kości, wszystko zganiając na skutki huraganu Katrina.

W tym czasie w Nowym...

ana555 | 2016-07-18

Książka trzyma w napięciu jednak koniec mógłby być ciekawszy.

grejfrutoowa | 2015-04-15
Przeczytana: 15 kwietnia 2015

Heather Graham jest autorką powieści sensacyjnych. Ma na swoim koncie kilka bestsellerów. Autorka napisała ponad 150 książek, które tłumaczone są na 25 języków. Jedną z tych pozycji jest Noc śmierci wydana przez Mirę.
Bracia Flynn odziedziczyli posiadłość w Luizjanie. Nie wiedzieli, że mieli tu ciotkę, która mieszkała w rodzinnej rezydencji i zapisała im ją w testamencie. Dom jest nieco zniszczony, choć dawniej był chlubą okolicy. Plantacja, kilka domków niewolników, rezydencja, stajnie – to wszystko było oznaką wpływów rodziny Flynnów. Trzej bracia postanawiają przywrócić temu miejscu świetność. W rezydencji spotykają Kendall – kobietę, która opiekowała się ich ciotką przed śmiercią. Dwóch młodszych robi na niej dobre wrażenie, jednak najstarszy brat ją odpycha. Jest chłodny i surowy, prawdopodobnie uważa, że kobieta ma im za złe, że to nie jej przypadł dom. Gdy w okolicy plantacji Aidan, najstarszy Flynn, odnajduje dwie ludzkie kości, zaczyna podejrzewać, że dzieje się tu coś...

beatak955 | 2016-03-18
Przeczytana: 12 marca 2016

Książka utrzymana w klimacie kryminalnym z wątkiem parapsychologicznym. Trzech braci detektywów dziedziczy plantację z mroczną przeszłościa. Morderstwa,Stary jak świat wątek miłosny i dobre duchy,które pomagają rozwiazac zagadkę