Niebieskie pigułki

Wydawnictwo: Post
Pilules Bleues
83-913578-8-0
komiksy

Komiks Niebieskie pigułki Frederika Peetersa to autobiograficzna historia związku młodego mężczyzny z kobietą zarażoną wirusem HIV, której synek również jest nosicielem wirusa. Wraz z bohaterami mamy okazję poznać zarówno mity i stereotypy dotyczące AIDS, jak i inny - bardziej ludzki wymiar dżumy XX wieku. Dzięki dynamicznym i oryginalnym rysunkom oraz niebanalnej fabule odkrywamy, iż pozytywny wynik testu na obecność wirusa HIV nie musi od razu oznaczać samotnego oczekiwania na uaktywnienie się choroby, lecz może stanowić początek nowego życia u boku kochającego partnera czy partnerki. Bohaterowie komiksu Peetersa zarażają nas swoim optymizmem. Zawarty w Niebieskie pigułki opis sytuacji z ich życia ukazuje, iż nawet zmagania z wirusem HIV mogą stać się częścią codziennej rutyny.

źródło opisu: okładka

źródło okładki: zdjęcie własne

Arthaniel | 2016-10-04
Przeczytana: 04 października 2016

O matko, tyle emocji...! Zdecydowanie najlepsza z czytanych przeze mnie dotąd komiksowych obyczajówek. Piękna, szczera, mądra rzecz; poruszająca i przerażająca zarazem. Trudno mi napisać o tym tytule coś więcej, dlatego poproszę tylko: przeczytajcie.

Ktrzn Jnt | 2015-01-05
Na półkach: Przeczytane, 2015
Przeczytana: 03 stycznia 2015

Nietypowa opowieść o miłości i AIDS. Momentami szokująca, bo godząca w wiele stereotypów i mitów narosłych wokół tej choroby. Ubrana w piękną, minimalistyczną kreskę Frederika Peetersa. Do przeczytania, oglądania i przemyślenia.

gosshus | 2014-01-29

Autobiograficznie, prawdziwie. O kochaniu, opiekowaniu się i życiu.

Historia, która uczy miłości i tolerancji, nawet gdy się boimy.

Grzegorz Kaczmarek | 2017-06-13
Marta | 2017-05-28