Wyszywanki

Iran, kobiety, obyczajowość, humor
komiksy
kashka

Inne wydania

Autorka „Persepolis” i „Kurczaka ze śliwkami”, Marjane Satrapi, tym razem zaparzy nam w samowarze dobrą herbatę i zaprosi na prawdziwie irański (może nie tylko...) seans „wietrzenia duszy”. Gdy grupa kobiet spotka się ze sobą w wolnej chwili z dala od swoich codziennych obowiązków a przede wszystkim z dala od swoich mężów, doświadczenie i historie, które będą sobie przekazywać pewnie będą się od siebie różnić ale na pewno nie zabraknie w nich specyficznej barwy i ciętego dowcipu. Piękny komiks uznanej autorki.

źródło opisu: Wydawnictwo Post

źródło okładki: Wydawnictwo Post

SłabyGracz | 2015-06-23
Na półkach: Przeczytane, Komiksy

Bardzo miłe coś do poczytania. Szata graficzna jest prosta i ograniczona, ale nadrabia historią, która jest po prostu zbiorem opowieści irańskich kobiet. Jest to taki wycinek z "Persepolis", ale pozbawiony ciężaru opowieści i tła.

Polskie wydanie ma bardzo nieczytelną czcionkę, która przeszkadza w czytaniu.

Kazik | 2012-12-02
Na półkach: Przeczytane, Komiksy
Przeczytana: 02 grudnia 2012

Zjazd rodzinny. Po obiedzie mężczyźni udają się na zasłużoną sjestę, zaś kobiety idą zmywać naczynia - oprócz Marjane, której obowiązkiem jest opiekować się samowarem i przygotowywać herbatę (zanim się zagotuje, zdąży nam opowiedzieć o zmiennej roli tego napoju i babci-narkomance). Kiedy wchodzi do salonu z tacą pełną parujących filiżanek, wszystkie przedstawicielki płci pięknej już czekają, by przejść do ulubionej części - DYSKUSJI. Bo, jak rzecze mądra Babcia, "dzięki obgadywaniu możemy przewietrzyć sobie serca...".

Będzie głównie o mężczyznach i seksie. O odcięciu jądra małżonkowi w nocy poślubną i o operacji plastycznej. O ślubie ze zdjęciem i przymykaniu oczu w celu złapania kochanków. O pozornie niewinnych "wyszywankach" i kwestii dziewictwa. Ploty i zwierzenia zapijane herbatą.
No nie da się ukryć, nam, babom, tylko seks w głowach.

Niezależnie, czy się zgadzamy ze światopoglądem bohaterek czy nie, ich DYSKUSJĘ - pełną złośliwości, śmiechu i emocji - świetnie się obserwuje....

Arthaniel | 2016-09-07
Przeczytana: 07 września 2016

Dziewięć kobiet w różnym wieku siedzi wokół stołu przy herbacie i plotkuje przez bite 100 stron. Chyba tylko Satrapi mogła zrobić o tym komiks i tylko jej mógł się ten komiks udać. Bardzo mądra pozycja o kobietach, mężczyznach, związkach oraz miłości. Polecam z całego serducha!

Paweł Panfil | 2015-03-03
Przeczytana: 03 marca 2015

Taka "Kawa i papierosy" w wersji wyłącznie żeńskiej i w Teheranie. Sympatyczne, luźne, przyjemne. Do poczytania praktycznie w każdych, normalnych okolicznościach.

PaniZima | 2012-08-29

Czytałam przez pół godziny, w tym czasie dwa razy płakałam ze śmiechu. Polecam.

ekma | 2016-02-19
Przeczytana: 2013 rok

Niezwykłe spotkanie kobiet, które zdarza się w każdej kulturze. I nagle wychodzi na jaw wiele faktów, o których długo jeszcze nie dowiedzą się mężczyźni.

zielonewkropki | 2010-11-07

Czytając czułam się jak podczas babskich pogaduch przy lampce wina

Kapelan | 2016-12-05
Na półkach: Przeczytane, Komiks