Niedoskonałości

Shortcomings
komiks, tomine, kultura gniewu,
komiksy
jadwing

To nie jest najlepszy czas w życiu Bena Tanaki. Nie dość, że z natury jest sarkastycznym krytykantem, co utrudnia mu kontakty z ludźmi, to w dodatku jego wieloletni związek przechodzi burzliwy okres. Dziewczynie Bena, Miko Hayashi, ciągle wydaje się, że ten ogląda się za innymi kobietami, a co gorsza – za białymi! Narastający konflikt nadaje bieg tej opowieści o różnicach między Kalifornią a Nowym Jorkiem, między poświęceniem a pożądaniem, wreszcie – między prawdą a prawdą.
W obyczajowo odważnych „Niedoskonałościach” Adrian Tomine, jeden z najwybitniejszych współczesnych twórców komiksów, mistrzowsko porusza się po polu minowym damsko-męskich i międzyludzkich relacji. Pełnych napięcia, inteligentnych i jednocześnie dowcipnych dialogów nie powstydziliby się Woody Allen czy Andrew Bujalski.
Powieść graficzna Tomine to zaskakujące zwroty akcji, subtelnie nakreślone charakterystyki postaci i wyjątkowe poczucie humoru, które składają się na zabawną i wnikliwą refleksję na temat ludzkich niedoskonałości.

źródło opisu: http://www.kultura.com.pl/index.php?s=komiksy

źródło okładki: http://www.kultura.com.pl/okladki/123.jpg

Paweł Panfil | 2014-12-07
Przeczytana: 07 grudnia 2014

Analizując kwestię wykorzystywania medium jakim jest komiks, myślę że zbliżyłem się do odpowiedzi. Chociaż zraża mnie już trochę porównywanie czegokolwiek do twórczości Allena, to tutaj jest to uzasadnione (chodzi o klimat nowojorskich, inteligenckich opowieści reżysera). Bardzo ciekawa historia, wielowarstwowe, chociaż krótko występujące postaci i naprawdę świetne dialogi. Lubię tego typu historie, a dawno nie miałem z nimi styczności. Serdecznie polecam

kendo777 | 2013-06-30
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Komiksy
Przeczytana: 30 czerwca 2013

Zaskakujące jak wielkie znaczenie ma ten wzorek na okładce...
W tej opowieści nie ma ani jednej pozytywnej postaci. Same psychole. Szczególnie kobiety. Lesba nimfomanka ma przynajmniej dobre hasła, które są chyba najlepszym oprócz "wzorku" elementem komiksu.

Może ja mam za małe poczucie humoru żeby dostrzec ten element dowcipu, o którym pisze wydawca, albo coś się komuś na wyrost napisało. "obyczajowo odważna", że mowa o lesbijkach? Dobra jest na tyle, że bezpośrednia, facet jest dupek i nikt go nie wybiela.

trzpisowa | 2014-10-12
Przeczytana: 11 października 2014

Nie trafilo do mnie. Zbyt abstrakcyjne problemy.

Sławek Fedorczuk | 2018-01-03
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Komiksy
damciban | 2016-10-08
Na półkach: Przeczytane, Komiks

Czytamy w weekend

Na weekend czekamy jak na wybawienie - przynajmniej ci z nas, którzy nie muszą pracować. Sobota i niedziela to dni, kiedy można bezkarnie wylegiwać się w piżamie i do 14:00 czytać książki w łóżku, wstając tylko po to, aby zrobić kolejny koktajl z arbuza i bazylii. Tylko trzeba pamiętać, aby w piątek po pracy zrobić zakupy. Sprawdźcie jakie książki wybraliśmy na nadchodzący weekend.