Opowieści z hrabstwa Essex

Tłumaczenie: Bartosz Sztybor
Wydawnictwo: timof i cisi wspólnicy
The Complete Essex County
komiksy
50dagzarazy

Co zrobi młody chłopiec, gdy cały jego świat nagle przestanie istnieć? Co mogło sprawić, że dwóch braci ze zgranej drużyny przeistoczyło się w obcych sobie zgorzkniałych samotników? Jak praca jednej pielęgniarki w średnim wieku mogła doprowadzić do ujawnienia bolesnych sekretów całej społeczności? I czy coś może uleczyć rany wywołane dekadami życia w zakłamaniu? Uznany twórca Jeff Lemire komiksem Opowieści z hrabstwa Essex składa hołd swoim korzeniom. Ta wielokrotnie nagradzana trylogia powieści graficznych została bowiem osadzona w fikcyjnym odpowiedniku prowincji Ontario, gdzie autor się urodził. W Opowieściach z hrabstwa Essex Lemire przedstawia kameralne studium niewielkiej społeczności na przestrzeni lat, a także snuje rozmyślania o rodzinie, pamięci, żalu, sekretach z przeszłości i pojednaniu. Ze świeżym i ekspresyjnym stylem rysunku, będący u szczytu swoich umiejętności Lemire najpierw wciąga czytelników, by w końcu ich wyzwolić.

źródło opisu: okładka

źródło okładki: http://empikmedia.pl/c/opowiesci-z-hrabstwa-essex-bprod20320016.jpg

Arthaniel | 2015-07-30
Przeczytana: 30 lipca 2015

Najgorsza z czytanych przeze mnie dotąd prac Jeffa Lemire'a, co nie znaczy, że zła. To sympatyczny komiks, w sumie trochę o niczym, bo w każdej z opowieści brakło mi jednak jakiejś mocnej pointy na koniec, takiej jak chociażby w Underwater Welder. Pomimo tego, podtrzymuję moją opinię, iż Lemire ma talent do wzruszania - jego scenariusze zawsze w jakiś niezrozumiały dla mnie sposób trącają najwrażliwsze struny mojej duszy. Nawet, kiedy pisze o superbohaterach - jego Animal-Man to jedna z bardzo niewielu pozycji z tego gatunku, która przypadła mi do gustu.

Slawinio | 2016-11-24
HazlemDukleypb | 2016-11-22