Dwa lata w „raju”. Lekarz w więzieniach i łagrach NKWD

Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza ATUT
Łagry, kresy, NKWD
historyczna
Pawel Kurach

To szczególna książka – uporządkowane i sfabularyzowane wspomnienia małżeństwa Czyniewskich, które w 1936 r. zamieszkało w kresowym Koropcu. Zostali rozdzieleni już w pierwszych tygodniach wojny. Józefa aresztowano i osadzono w więzieniu. Później w łagrze w Jarcewie był lekarzem zabiegowym aż do wyzwolenia w 1942 r. Wandę natomiast z dwumiesięcznym dzieckiem wywieziono na Syberię. Podobnie jak wcześniejsze publikacje Michała Sobkowa, książka ta jest godnym uwagi dokumentem minionej epoki.

źródło opisu: http://www.atut.ig.pl/?225,dwa-lata-w-%E2%80%9Eraju%E2%80%9D

źródło okładki: http://www.atut.ig.pl/?225,dwa-lata-w-%E2%80%9Eraju%E2%80%9D