Między wierszami

Wydawnictwo: W.A.B.
Arek

Mieli już do siebie nie pisać. Miało nie być kolejnych e-maili, które złożą się później w książkę. Ale z przyjaźnią nie taka prosta sprawa. Potrzeba rozmowy jest silniejsza od wszelkich postanowień.Małgorzata Domagalik i Janusz L. Wiśniewski znów zaczynają elektroniczną korespondencję. On w pierwszym liście pisze: będę cytował dane, zarzucał Cię faktami, odwoływał się do nauki, powątpiewał w Twoje dane, albo przyjmował je z zachwytem. Egoistycznie będę wysysał z Ciebie wszystko, czego nie wiem. Bo ja uwielbiam wiedzieć. Może nawet bardziej niż Ty. Ona zaś proponuje, by tym razem było więcej o miłości. I jest. Choć rozmawiają także o swoich lekturach, wizytach w teatrze, podróżach, wspomnieniach, rodzinnych radościach i smutkach. Ona opowiada mu o pobycie w Paryżu i rozmowie z Paulo Coelho; on zafascynowany donosi o teorii, jakoby szczęście zależało od działania trzech substancji chemicznych i dodaje, że najwięcej karatów w diamentach przypada na m2 placu, który ona widzi z okien hotelu. Rozmawiają o afrodyzjakach, starych fotografiach, zmysłowym głosie nowej żony Sarkozy'ego. Co chwila odkrywają, że patrzą na świat w różny sposób. I nieodmiennie ich to fascynuje. Ich e-maile są bardzo osobiste i niezwykle erudycyjne. Czasem prowokujące. Czasem zwyczajnie smutne. Kryje się w nich także coś więcej. Wszak czytelnicy lubią czytać między wierszami.

Kris | 2019-06-12
Przeczytana: 02 lipca 2011

Jest to kontynuacja "188 dni i nocy". Jest to zapis korespondencji pomiędzy dwojgiem inteligentnych, oczytanych, ciekawych świata ludzi. Dzięki tej lekturze możemy lepiej poznać autorów, dowiedzieć się kilku ciekawych faktów o otaczających nas ludziach. Uważny czytelnik znajdzie tu także rekomendacje odnośnie lektury kolejnych książek.
Polecam!

Woody | 2017-12-06
Przeczytana: 01 sierpnia 2012

Uuaaa, iskrzyło między autorami na stronach tej książki! Trochę tam z dyskusji, trochę z flirtu. Spotkały się dwie mądre osoby, które omawiają masę zagadnień w sposób niekonwencjonalny - pisząc do siebie maile. Wiśniewski jest w tej książce porte parole swojego Jakuba z "Samotności...". Szkoda, że Domagalik nie wcieliła się w bezimienną Ją.

iloooR | 2016-10-27
Przeczytana: 12 lutego 2016

Czytając książkę miałam wrażenie, że wiadomości między autorami czasem pisane były "na siłę", ale trzeba przyznać, że można w niej znaleźć garść ciekawych informacji oraz rekomendacji interesujących książek innych autorów.

Kinga | 2016-07-26
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Polskie

Siódemka nieco naciągana. Po lekturze jeszcze w większym stopniu irytuje mnie pan Wiśniewski...

Kasia | 2015-11-01

Czytałam lepsze książki J. L. Wiśniewskiego. Niewątpliwie książka zawiera sporo trafnych i błyskotliwych uwag, ale za mało w niej dyskusji zbyt wiele monologów, do których M. Domagalik się nie odnosi. "Kłótnią" byłam trochę zakłopotana, ponieważ te fragmenty wydały mi się niezwykle osobiste, tak na marginesie uważam, że obraz singla przedstawiony przez pana Wiśniewskiego jest bliższy prawdy, zwłaszcza poza środowiskami wielkomiejskimi.

Blueberry | 2015-07-09
Przeczytana: 09 lipca 2015

Soczysty flirt intelektualny niezawodnego duetu Domagalik-Wiśniewski. Nie istnieją tematy tabu, jest mowa o przemijaniu, miłości, namiętności, tolerancji, feminizmie, nauce, sztuce. A wszystko to niepozbawione autoironii i okraszone zgrabną polszczyzną.

olam_m | 2015-05-18
Na półkach: Przeczytane, 2015

Początek książki obiecujący, ale niestety z każda kolejna strona początkowy entuzjazm slab. Kilka dobrych, chwytających za serce fragmentów, całość na 4 .

jaunel | 2014-03-25

On, znawca kobiet, pisarz ktory slowami uwodzi kobiety w swoich ksiazkach i Ona, zagorzala feministka, redaktorka naczelna pisma, silna kobieta. Bardzo przyjemnie czyta sie te listy glownie ze wzgledu na ich poziom intelektualny. Raz sa to potyczki slowne, raz cos na granicy flirtu a za innych razem niemalze naukowe rozterki na temat np. biologii :) Do dzis za mna chodzi historia Leona o "bialej plazy" w nocy na seszelach :) Polecam jako ksiazke do relaksu,chceci dowiedzenia sie czegos nowego i obserwacji relacji damsko-meskich na przykladzie 2 bardzo inteligentnych osob.

Kokoszik | 2014-02-28
Przeczytana: 03 stycznia 2013

Mam wrażenie, że Leon Wiśniewski pozjadał wsyzstkie rozumy...

Anaela | 2013-12-28
Przeczytana: 28 grudnia 2013

To już nie ten klimat, który zawarty był w "188 dni i nocy"... nadal podziwiam, że dwoje ludzi za pomocą e-mail'i potrafi toczyć "takie" dyskusje. Niemniej uciekło to coś z niezwykłości i niepowtarzalności.