Nocna droga

2023-05-01
2015-07-02
2011-03-22
Małgorzata Grabowska

Wspaniała historia już dawno nie czytałam tak poruszającej książki, czytając płakałam i naprawdę przeżywałam tę historię. Zakończenie bardzo niespodziewane, aż chciało by się czytać dalsze losy Lexi naprawdę polecam.
Ta książka zostanie ze mną na długo.

Ta książka zostanie ze mną na długo.

Polecam

Polecam

Przyjemny dramat obyczajowy- momentami (bardzo) przewidywalny.

Przyjemny dramat obyczajowy- momentami (bardzo) przewidywalny.

Książka bardzo mi się podobała, jednak mam pare "ale", szczególnie dotyczących zakończenia. Zacznę jednak od świetnie wykreowanej postaci nadopiekuńczej matki i pokazania żałoby i nienawiści od tej "brzydkiej" strony. Nie zawsze wybaczamy od razu i nie zawsze widzimy cierpienie innych, bo jesteśmy zbyt skupieni na własnym bólu. Pokazanie honoru i przyznanie się do winy – czyny Lexi też były przedstawione bardzo jasno. Osoba, która zawsze myśli najpierw o innych. I dlatego w sumie zaskoczyło mnie zakończenie i jej szybka decyzja o powrocie do rodziny (oczywiście jest jeszcze Zach, który ją do tej rodziny zaprosił). Po tylu przeżyciach, śmierci, karze i pojednaniu wspólne zamieszkanie razem i tworzenie najszczęśliwszej rodziny na świecie wydaje się nie na miejscu, a przynajmniej w tamtym momencie.

Niezwykle piękna i wzruszająca opowieść, chwytająca za serce. Wciągająca już od pierwszych stron.

Piękna historia Lexi - biednej dziewczyny, która popełnia czyn, którego inni nie potrafią wybaczyć.

Kolejna powiesc autorki po Firefly Lane ktora bardzo mnie znudzila.

Kolejna powiesc autorki po Firefly Lane ktora bardzo mnie znudzila.

Książka bardzo emocjonalna o miłości, przyjaźni, zaufaniu, kolejna bardzo dobra książka tej autorki godna polecenia.

Jest to dość trudna, mocno emocjonalna w moim odczuciu powieść o macierzyństwie, przyjaźni i wyborach jakich dokonujemy.
Jude Farraday- matka bliźniaków Mii i Zacha całe ich życie stara się przychylić im nieba. Zależy jej na ich szczęściu, przyjaźniach i dobrym wykształceniu. Poznajemy ich, kiedy nastolatki mają 15 lat i do klasy bliźniaków dołącza Lexi - dziewczyna, która dużo przeszła. Zaprzyjaźnia się z Mią, a po czasie zaczyna się też spotykać z Zachiem. Cała trójka staje się nierozłączna, a Jude z mężem stają się dla Lexi jak rodzina. Po trzech latach kończą szkołę, z czym wiążą się też liczbę imprezy że znajomymi. Jedna z nich już na zawsze zmieniła życie nastolatków. Czy jednen wybór może zniszczyć wszystko?

Ta historia łączy w sobie nastoletnie życie i problemy z walką o prawdę, sprawiedliwość i przebaczenie.
Problemy nastolatków które w obliczu pewnej letniej nocy stają się mało ważne, a młodzi bohaterowie muszą zbyt szybko dorosnąć i zmierzyć się z konsekwencjami swoich wyborów.

Prawda, która nie zawsze jest oczywista, sprawiedliwość która dla każdego znaczy coś innego i przebaczenie, na które nieraz zwyczajnie brak siły. Bo czy wszystko można przebaczyć? I czy rozpacz i ból może przyćmić wszystko inne?

Ta historia najpierw zaboli, da nadzieję, później będzie bawić i powodować przewracanie oczami przy momentach nadopiekuńczości rodziców, aż w końcu złamie nam serce i razem z bohaterami będziemy próbowali poskładać je na nowo.

Książka wciągająca, mocna, momentami zaskakująca. Jak ktoś lubi, gdy mu się pocą oczy przy czytaniu, to polecam. ;)