Tajemnica April

2006-01-01
2006-01-01

Ta książka nie została jeszcze oceniona NIE MA JESZCZE DYSKUSJI

Bądź pierwszy - oceń książkę

Opuszczony dom, zniknięcie, niepewność, tajemnica.
Fajna powiastka.

Opuszczony dom, zniknięcie, niepewność, tajemnica.
Fajna powiastka.

Przeczytałam te książke dość dawno temu. Lubie ksiązki, w których od początku do końca nie wiem jak sie zakończy akcja, mimo że juz prawie, juz chyba wiem autor wyprowadza mnie z tego błędu. "Tajemnicę April" S.Howatch przeczytałam jakoś tak na raz. To jedna z tych ksiązek, że otwierasz i nagle zdajesz sobie sprawę, iż już jesteś na np. 80-tej stronie:)Wartka akcja, cały czas cos sie działo, ciekawi bohaterowie.

Karen i Neville po latach separacji postanawia spróbować raz jeszcze zbudować jakiś most, który scaliłby ich związek. Zadanie to ciężkie bo małżeństwo Karen zawisło na włosku kiedy okazało się, że siostra Karen tytułowa April postanowiła męza Karen "zagarnąć" dla siebie. Po kilku latach małżeństwo wraca na farmę , na której wszystko się "skończyło". Kiedy okazuje się, że nikt z domowników nie widział April od momentu poprzedniej wizyty na farmie, Karen podejrzewa, że jej siostrę mogło spotkać coś złego. Mało tego z każdym dniem jest coraz bardziej przekonana że za zniknięciem April stoi ktoś z domowników....

Z opisu na końcu książka zapowiadała się ciekawie i cieszy mnie to że mnie nie rozczarowała.
Książka dobrze napisana, lekko i dobrymi opisami. Akcja dzieje się szybko i autorka tak fajnie opisywała po kolei wydarzenia, że do samego końca nie byłam pewna kto tak naprawdę zabił.

Książkę pochłonęłam w jeden dzień i warto sięgnąć po taka lekturę w te zimne dni.

Książka dobra, lekko i szybko się ją czyta.
Jedna z lepszych, które napisała Susan Howatch.Polecam!
#susanhowatch, #lubimyczytac, #tajemnicaapril

Książka dobra, lekko i szybko się ją czyta.
Jedna z lepszych, które napisała Susan Howatch.Polecam!
#susanhowatch, #lubimyczytac, #tajemnicaapril

Książka, którą pochłania się na raz, być może ze względu na niewielkie gabaryty, bo jest dość przewidywalna. Trochę powierzchowna, chciałoby się pokombinować trochę, pomyśleć, gubić tropy i szukać sugestii. A tę książkę się otwiera i zamyka. Nawet kulminacyjne momenty są jakieś takie... mało emocjonujące. Jak dla mnie - słabo. Choć pomysł niezły.

Intryga kryminalna z wątkiem miłosnym w tle, osadzona w realiach Szkocji końca lat 60 tych. Specyficzny angielki klimat, w miarę ciekawa akcja i zaskakujące zakończenie. Przyjemna książka, w sam raz na wakacje lub na podróż.

Jednodniowa lektura :)

Jednodniowa lektura :)

"Tajemnica April" to krótki, dość przewidywalny kryminał, którego przeczytanie zajęło mi aż dwie godziny. Czyta się szybko, ale fabuła niczym czytelnika nie potrafi zaskoczyć. Ot, takie czytadełko dla urozmaicenia czasu.

Po przeczytaniu "Bogaci są różni" myślałam, że Howatch po prostu tak fantastycznie pisze. Ale każda jej następna powieść dowodzi, że jest to autorka jednej książki, jednego hitu.
"Tajemnica April" to dla mnie zbiór nudnych dialogów, nudnych opisów przyrody, naciąganych, rozwlekłych przygotowań do kolacji, śniadania, snu itd.

Przyjemny książka, którą bardzo szybko się czyta. Idealna na raz. Niestety bardzo dużym minusem jest to, że bardzo łatwo jest domyślić się zakończenia. Polecam

• Wymienię
  • Posiadam Papier