Huśtawka

Tłumaczenie: Ewa Rudilf
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Dobra powieść". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: C&T Crime & Thriller
Seesaw
978-83-7470-069-6
zlakolysanka

Rodzice Hannah Price należą do tych bogatszych mieszkańców pod-londyńskiego Stanmore. Ona sama nie jest pięknością, ale zbędne kilogramy i pryszcze u siedemnastolatki to jeszcze nie tragedia... Może nią być dopiero... zniknięcie Hannah w pewne niedzielne popołudnie. I to bez śladu.

źródło opisu: okładka

źródło okładki: zdjęcie własne

jousna | 2016-09-22

Bardzo zaskoczyła mnie ta książka. Pozytywnie. Może nie jest to wybitna literatura, ale bardzo wyróżnia ją zaskakująca akcja. Czytając kryminały czy thrillery często domyślamy się jak będą rozwijały się kolejne wątki, jakie będzie zakończenie. W tej książce jest to nie do przewidzenia. Akcja tocząca się ze stałym, umiarkowanym napięciem, nagle może nie przyspiesza, ale dokonuje się w niej ostry zakręt, albo nawet zwrot o 180 stopni. I uwierzcie mi, ani razu nie domyśliłam się dalszego biegu wydarzeń. Fabuła niby prosta, porwanie dla okupu nieatrakcyjnej, zakompleksionej nastolatki i jego konsekwencje dla całej rodziny. Ale dużo jest w książce poruszonych głębszych przemyśleń – od wartości pieniądza i jego wpływu na nasze życie, aż po problemy rodzinne powodujące jej rozpad. Zakończenie również zaskakujące, nieprzewidywalne.
Ocenę podwyższam za świetny pomysł i zwroty akcji zapierające dech

Anna | 2012-02-17
Przeczytana: 13 lutego 2012

Z czystym sumieniem mogę napisać, że książka jest prawdziwą rewelacją. Totalnie zaskakująca i niesamowicie wciągająca. Czyta się lekko i szybko, a mimo to książka należy do tych, które są w treści bardzo wartościowe. Polecam, polecam i jeszcze raz polecam :)

Asiatek | 2011-06-20
Na półkach: Przeczytane, 2011
Przeczytana: 20 czerwca 2011

Zaczynając czytac spodziewałam się typowego kryminału, z porwaniem jako motywem przewodnim. Jednak tutaj porwanie jest dopiero początkiem wszystkiego.
Hannah- normalna siedemnastolatka, trochę otyła, nie akceptująca swojego wyglągu. Nagle,, w biały dzień zostaje porwana.
Książka ukazuje jak wiele moga zmienić pieniądze i jak szybko wszystko może się zmienic. Nie można byc w zyciu niczego pewnym.
"Huśtawka" odbiega od wszelkich schematów. Myslałam,ze zakończy się zupełnie inaczej, ale nie rozczarowałam się.
Polecam przeczytać każdemu :)

Selekcjonerka | 2015-09-20
Na półkach: 2015, Przeczytane
Przeczytana: wrzesień 2015

Przyznam, że 'Huśtawka' trochę mnie zaskoczyła. Byłam pewna, że głównym tematem będzie samo porwanie dla okupu, jednak autorka przede wszystkim skupia się na skutkach tego wydarzenia i to w przypadku obu stron - rodziny osoby porwanej, jak i osób dopuszczających się do tego przestępstwa.
Zaskoczeniem jest również relacja, jaka rozwinęła się między głównymi bohaterami, która w pewnym momencie przyjmuje szokujący obrót.
Niedosyt pozostawiło zakończenie. Myślałam, że zwieńczenie historii będzie drastyczne dzięki Evie, jednak jest całkiem zwyczajne i nie robi większego wrażenia.

Uznaję ją za średnią powieść, którą można przeczytać bez poczucia zmarnowanego czasu.

marta0312 | 2014-06-27
Przeczytana: 27 czerwca 2014

Nie zachwyciła mnie, ale nie mogę powiedzieć, że to zła lektura.

Historia porwania, które w sumie trwało dość krótko, zakończona w dość dziwny sposób. Pokazany jest syndrom sztokholmski wraz z jego konsekwencjami, różnice charakterów porywaczy jak i to, że nie zawsze pieniądze to szczęście. I nie raz wystarczy zabrać pieniądze rodzinie na pozór trwałej i kochającej się i rozpadnie się wszystko.

Bo warto pamiętać, że pieniądze raz są, a raz ich nie ma i NIGDY nie powinny być fundamentem rodziny.

Martyna | 2012-11-18
Na półkach: Przeczytane, Wypożyczona

Fabuła zaskoczyła mnie kilkukrotnie :) Bohaterka podczas akcji zmieniła się nie do poznania,oczywiście na plus.Zakończenie nie do końca mnie usatysfakcjonowało ale napewno takiego się nie spodziewałam :) Książka warta polecenia.

Magdalena | 2011-06-26
Przeczytana: 26 sierpnia 2011

Wstrząsająca historia,gorąco polecam

Henioo | 2016-11-02
Przeczytana: 01 listopada 2016

Naprawdę, dobra ta książka. Nie spodziewałem się tego, choć z drugiej strony myślałem, że o porwaniu (i całej tej otoczce z nim związanej) będzie cała książka, a przynajmniej więcej.
A tu autorka skupiła się na tym, co po tym porwaniu, na jego następstwach, na tym, jak to wydarzenie wpłynęło na jego "uczestników" i ich najbliższych.
Co też mi się podobało, to narastające napięcie, które eksplodowało na ostatnich kartkach, choć nieco w sposób rozczarowujący, niczym petarda, która miała zrobić "BUUUUUUM", a zrobiła tylko "bum".
Polecam jednak ze szczerym sercem tą powieść. Nie zawiedziecie się.
Tyle osób nie może się mylić.

Ala | 2013-09-08
Przeczytana: 08 września 2013

Książka ukazuje w dużym stopniu siłę niszczenia i bólu jaką ludzie wzajemnie się obdarowywują, oraz to że życie może się niespodziewanie obrócić o 180 stopni, a my nie będziemy mieli na to wpływu. Ogólnie moja opinia o tej książce jest w dużej mierze pozytywna, ciekawa historia i bohaterowie, zakończenie też mi się podobało wszystko tak jak trzeba.

Marlena | 2012-10-10
Przeczytana: 10 października 2012

Rozczarowało mnie trochę zakończenie, przyznam się, że miałam nadzieję na jakiś romantyczny happyend...ech, nawyk miłośniczki romansów :) Ale książkę czyta się jednym tchem i na pewno warto poświęcić jej kilka wieczorów.