The Witch
Tiita

Ellen March kupuje wymarzony własny dom, stary dworek ukryty w sosnowym lesie. Dla niej to początek nowego życia. Teraz może zapomnieć o nieudanym małżeństwie, prowadzić spokojną wiejską egzystencję i cieszyć się towarzystwem nowego światowego sąsiada, przystojnego Normana McKaya. Ale zaczynają ją prześladować dziwne wizje - cień kobiecej postaci, upiorny biały kot - i bezpieczne schronienie Ellen stopniowo staje się więzieniem. Jakby pod działaniem złego czaru, mieszkańcy sennego, spokojnego miasteczka zmieniają się w motłoch żądny krwi. Czy przeszłość na pewno została pogrzebana? Czyżby mroczna legenda powróciła zza grobu?

źródło opisu: http://www.proszynski.pl/

źródło okładki: http://www.proszynski.pl/

"Ellen March kupuje wymarzony własny dom, stary dworek ukryty w sosnowym lesie."
To zdanie z opisu w połączeniu z uroczą okładką z kotem sprawiło, że po prostu musiałam przeczytać tę książkę. Uwielbiam klimat starych domów, a stary dworek w lesie to dla mnie wymarzone tło dla wszelkich historii.
Spodziewałam się szablonowego romansidła i tu się pozytywnie zdziwiłam, ponieważ wcale tak źle i mało oryginalnie nie było :)
Intryga wymyślona przez autorkę dość przewidywalna, ale książkę przeczytałam z przyjemnością.
Polecam do czytania w długie, zimowe wieczory.

toska1982 | 2013-02-09
Przeczytana: 12 października 2012

Nie wiem skąd to się u mnie wzięło, ale uwielbiam wszystko co związane z czarownicami. Mogłabym na ten temat wiele czytać i chyba nigdy mi się ta tematyka nie znudzi. Kiedyś nawet zbierałam różne czarownice, na miotłach, i te nowocześniejsze, niestety po paru latach stały się tylko siedliskiem kurzu. Dlatego jak tylko zobaczyłam tę książkę na Fincie, to od razu wiedziałam, że muszę ją mieć, i szczęście mi dopisało!

Ellen March to całkiem zwyczajna kobieta, taka ot gospodyni domowa, wychowująca córkę i trzech siostrzeńców. Po rozwodzie zamieszkała ze szwagrem i zajmowała się jego rodziną, niestety z czasem zakochując się w mężu nieżyjącej siostry, co wydawało jej się bardzo nie na miejscu. Dlatego gdy dzieci dorosły i miały rozjechać się do różnych szkół, Ellen postanowiła, że wyprowadzi się od szwagra do własnego upragnionego domku. Bardzo szybko udaje jej się go znaleźć i to nawet po atrakcyjnej cenie, jest tylko jeden mały haczyk – w starym dworku tym mieszkała kiedyś...

figa1992 | 2016-06-30
Przeczytana: 29 czerwca 2016

Wybrałam tę książkę w ramach bookcrossingu. Zainteresowała mnie wpierw okładką i tytułem, następnie opisem, na końcu chyba po prostu tym, że była to starsza pozycja - jedna z tych, co to się widywało zakurzone w biblioteczkach naszych babć.
Nie żałuję, że ją przeczytałam, ale wątpię, bym kiedyś do niej wróciła. To była przyjemna i szybka lektura, akcja powoli wciągała czytelnika, może nie tak, żeby się w niej zatracić, ale na tyle, by jej nie porzucić. Tylko zakończenie wydało mi się mocno naciągnięte (i nie mam tu na myśli domniemanego ducha czarownicy).

Alkaidalna | 2013-02-15
Przeczytana: 15 lutego 2013

Szczęśliwy traf w bibliotece. Nie spodziewałam się, że za pierwszym lepszym schwytanym pod literą "M" tomem ukryje się taka historia. Z nutą dreszczyku, niepewności. Pozornie nieszkodliwa opowieść o pragnącej wiejskiego spokoju kobiecie, która przeprowadza się do rzekomo nawiedzonego przez ducha czarownicy domu. O łagodnym początku i zaskakującym zakończeniu.
Kto by pomyślał, iż zaufany, szarmancki sąsiad potrafi rozkołysać wielki tłum?

Arriane | 2013-10-16
Przeczytana: 15 października 2013

Bardzo wciągająca więc bardzo szybko się czyta ;-)
Polecam.

Agnieszka W | 2016-11-30