Szepty pustyni

Whispers in the Sand
Anna Fox, egipt, klątwa, powieść
horror
Beata

Anna Fox, chcąc odpocząć po przykrych przeżyciach związanych z rozwodem, wybiera się na wycieczkę do Egiptu śladami swej prababki Luizy, znanej akwarelistki, która w połowie ubiegłego stulecia odbyła rejs po Nilu z Luksoru do Asuanu. Anna zabiera w podróż dziennik Luizy i należący niegdyś do niej starożytny flakonik na wonności. Z dziennika Luizy dowiaduje się o pięknym, egzotycznym, tragicznie zakończonym romansie prababki i klątwie ciążącej na egipskim flakoniku. Samą Annę też zaczyna prześladować czyjaś upiorna, nieuchwytna obecność - ktoś strzeże flakonika i usiłuje zawładnąć jaźnią Anny. Przerażona, próbuje pozbyć się przeklętego naczynia, lecz ono wciąż do niej wraca - nawet gdy Anna ratuje się ucieczką do Anglii. Czy miłość Toby'ego zdoła ocalić jej duszę przed potęgą egipskich magów?

Mollinka_90 | 2016-08-24
Przeczytana: 2015 rok

Nie miałam okazji jeszcze w życiu wypłynąć statkiem w jakiś dłuższy rejs, toteż mam o takowej podróży tylko mgliste wyobrażenie. Bezkresne morze/ocean dookoła i kilka/kilkanaście dni spędzonych na pokładzie w drodze do upragnionego celu podróży w towarzystwie tych samych osób, niewielkie kajuty, okresowe sztormy, zabijanie czasu na wieczornych przyjęciach przy akompaniamencie orkiestry. Taką wersję podróży do Egiptu przedstawia czytelnikom Barbara Erskine. Ponieważ jest ona zbieżna z moją wizją, książka, mimo iż może niektórym wydać się nudna, mi przypadła do gustu.

Opowiada o losach Anny Fox, której przeżycia związane z rozwodem, doprowadziły ją na pokład statku płynącego do Egiptu, gdzie kobieta ma zamiar odbyć podróż śladami swej babki Luizy. Luiza była znaną malarką, specjalizującą się w akwarelach. Anna zabiera w podróż dziennik autorstwa babki i należący do niej flakonik na wonności o starożytnym rodowodzie. Z pamiętnika Luizy dowiaduje się o jej smutnym romansie oraz...

kwiatek29 | 2012-07-09
Przeczytana: 09 lipca 2012

Sadząc po recenzji z tyłu okładki,książka zapowiadała się bardzo zachęcająco,sugerowała napięcie aż do ostatniej strony.Niestety "Szepty pustyni"nie czyta się lekko,sama książka mogłaby mieć o połowę stron mniej,nie była by wtedy taka męcząca.Historia Anny Fox,która po rozwodzie, postanawia odpocząć i wyjeżdża na wycieczkę do Egiptu.Zabiera ze sobą dziennik swojej prababki Luizy i tajemniczy egipski flakonik.Mają miejsce niewytłumaczalne,tajemnicze wydarzenia.Anna próbuje pozbyć się flakonika,lecz on wciąż do niej wraca.Przeczytałam tę powieść do końca ze zwykłej ciekawości jak się zakończy.Męcząca lektura,rozwlekłe nudne opisy,nieciekawi bohaterowie.

lenuszka | 2012-07-30
Na półkach: Przeczytane, 2012
Przeczytana: 19 kwietnia 2012

Po „Szepty pustyni” sięgnęłam z pewną rezerwą. Z niewiadomych mi przyczyn, wielokrotnie podczas wyboru książki, tę pozycję odkładałam na bok. W końcu wpadła w moje ręce i powiedziałam sobie: „Teraz albo nigdy!”. Niespodziewałabym się wtedy, że będzie to udany wybór.

Czytałam więc ją sobie, mija jedna godzina, druga, a potem trzecia..zastała mnie już późna noc, a rano trzeba wstać do pracy, a ja tak bardzo nie chcę, ale tak bardzo bardzo, przerwać tego czytania, no i co tu robić? Spać czy czytać? Wygrał oczywiście rozsądek, poszłam spać :-) Ale następnego dnia nadrobiłam zaległości i w ekspresowym tempie doczytałam do końca. I po co ja tak długo zwlekałam z wyborem tej książki? Cóż.. czasami po prostu warto czekać :-)

CzarodziejkaSłów | 2014-06-27
Na półkach: 2014, Przeczytane, Ulubione
Przeczytana: 26 czerwca 2014

Bardzo ciekawa książka, ale długo się ją czyta z powodu bardzo małych liter!
Podoba mi się to, że książka zawiera w sobie mitologię egipską oraz, że opowiada o czasach starożytnych,wiktoriańskich i współczesnych. Fabuła jest interesująca, aha i fajne było to, że na początku rozdziału zawsze był fragment z Księgi Umarłych.
Polecam wielbicielom Egiptu :)
P.S. W książce występuje wątek romantyczny, ale nie ma trójkącików :P

iovaa | 2015-11-20

Najsłabsza wg mnie pozycja w dorobku autorki. Brak jednak tego klimatu i fabuła nie wciąga tak jak w "Na progu ciemności" czy "Dom ech" lub "Mroki dnia". Polecam tylko największym fanom autorki. Zdecydowanie odradzam jako pierwszą książkę pisarki, żeby się nie zrazić.

Editb | 2013-02-07
Przeczytana: 07 lutego 2013

Już dawno nie miałam do czynienia z równie idiotyczną lekturą. Akcja się nie klei, mam wrażanie, że nic nie jest ze sobą powiązane. Bohaterowie nudni i nierealni. Historia wydumana. Zmęczyłam, bo kończę wszystko, co zaczęłam czytać.

kafar | 2012-01-12
Przeczytana: 1998 rok

Kiedyś moja ulubiona autorka, książka super trzymająca w napięciu. Polecam dla lubiących egipskie klimaty!!!

Firstlight OftheDay | 2015-10-02

najmniej lubię tą powieść, może dlatego, że nie znoszę Egiptu...? Ocena nieobiektywna.

Agnieszka | 2011-04-28
Przeczytana: 14 marca 2011

Pełną recenzję książki znajdziecie na moim blogu: http://krainaczytania.pl Zapraszam :-)

Jolanta | 2012-07-13
Przeczytana: lipiec 2012