Mroczna tożsamość

Tłumaczenie: Ewa Spirydowicz
Wydawnictwo: Amber
Black out

Miesiąc temu Margo Scott była cenioną antykwariuszką, miała przyjaciół i spokojne życie.Pewnego dnia budzi się i... nie pamięta niczego z ostatnich czterech tygodni. I jest podejrzana o morderstwo. Kim jest naprawdę? Gdzie nauczyła się walczyć i posługiwać bronią? I dlaczego ktoś na nią poluje? Jedynym człowiekiem, który może jej pomóc, jest tajny agent Jake Wise. Ich przeszłość kryje tę samą tajemnicę. Razem muszą odkryć, czy Margo jest zabójczynią, czy pionkiem w grze, której celu nie zna żadne z nich.

Mika220 | 2014-03-28

Całkiem dobra książka. Wiem, że na Lubimy Czytać 7 gwiazdek oznacza bardzo dobrą książkę, ale dla mnie 7 gwiazdek to po prostu książka dobra, więc zostanę przy swoim oznaczeniu. Nie liczy wiele stron- ok 220, do tego język jest lekki, jest wciągająca moim zdaniem. To taki thriller romantyczny, wątki raczej przewidywalne, ale ciekawe moim zdaniem. Jest też sporo scen seksu, one fajnie napisane, dość dosadnie jak na kobietę, ale dla mnie to plus, bo bardzo dobrze mi się je czytało, pobudzały wyobraźnię.
Sama fabuła nie jest niczym nowym, rozwiązanie było np bardzo podobne do takiego filmu, który oglądałam, tytułu może nie będę zdradzać, bo wtedy byłby pewien spojler. Razem z bohaterką odkrywamy jej przeszłość, książkę czyta się szybko i lekko. Takie thrillery jak ten nie wywołują gęsiej skórki u mnie, ale dobrze mi się je czyta, więc też je lubię. Na pewno wciągnęła mnie tak, że przeczytałam w mig, co oczywiście przy tej grubości trudne nie było. Polecam, dobra książka, zarówno do...

Dzieckokwiatu | 2010-03-29
Przeczytana: 08 kwietnia 2010

W książce wielokrotnie pojawiają się te same zestawy dialogów i opisów, które bliźniaczo podobne. M.in."Zacisnęła/Zacisnął usta w wąską kreskę". Dodatkowo same dialogi odrobinę leżą. Wydają się chwilami bardzo nienaturalne i wymuszone. Niby rozmawia dwoje dorosłych ludzi, a odzywają się do siebie trochę, jak w licealnej ławce i to w klasie pierwszej. Nie wiem kogo posadzić za to w kozie pisarkę, czy tłumaczkę? Powiedzmy, to tak: Gdy czyta się kryminał mózg sam szuka rozwiązania (co kocham). Kiedy brało się pod uwagę rozwiązanie książki i nie zszokowało cię ono i cała logika to oznacza, że kryminał domaga dopracowania. Tak właśnie mamy tutaj.

Aga1977 | 2015-08-19
Przeczytana: 03 sierpnia 2015

Powieść trzymająca w napięciu do samego końca. Można polecić każdemu lubiącemu takie historie.

Kolejna książka Annie Solomon która bardzo mi się spodobała. :)

żabka | 2012-11-29
Przeczytana: 27 listopada 2012

Bardzo dobra powieść... Trzyma w napięciu prawie do końca. Razem z bohaterką odkrywamy mroczne tajemnice...

betulek | 2016-05-04

Historia szpiegowska, trochę w stylu Bourne'a. Dobrze się czyta, trzyma w napięciu, jest wątek miłosny - ale bez melodramatu

Monika | 2016-11-22
Przeczytana: 27 listopada 2016