Tajemnica April

Seria: Książnica kieszonkowa
Wydawnictwo: Książnica

Małżeństwo Karen i Neville&apos,a rozpadło się z powodu April pięknej i egoistycznej siostry Karen. Po kilku latach separacji para postanawia znów być razem. Wyjeżdża więc na farmę w Szkocji, by zacząć wszystko do nowa. Jednak bolesna przeszłość nie daje o sobie zapomnieć. Na miejscu okazuje się, że nikt nie widział April od czasu ich dramatycznego rozstania.

boziaczek | 2016-01-28

"Tajemnica April" to krótki, dość przewidywalny kryminał, którego przeczytanie zajęło mi aż dwie godziny. Czyta się szybko, ale fabuła niczym czytelnika nie potrafi zaskoczyć. Ot, takie czytadełko dla urozmaicenia czasu.

Ella | 2014-07-14

Intryga kryminalna z wątkiem miłosnym w tle, osadzona w realiach Szkocji końca lat 60 tych. Specyficzny angielki klimat, w miarę ciekawa akcja i zaskakujące zakończenie. Przyjemna książka, w sam raz na wakacje lub na podróż.

Lesławek | 2013-12-28

Przeczytałam te książke dość dawno temu. Lubie ksiązki, w których od początku do końca nie wiem jak sie zakończy akcja, mimo że juz prawie, juz chyba wiem autor wyprowadza mnie z tego błędu. "Tajemnicę April" S.Howatch przeczytałam jakoś tak na raz. To jedna z tych ksiązek, że otwierasz i nagle zdajesz sobie sprawę, iż już jesteś na np. 80-tej stronie:)Wartka akcja, cały czas cos sie działo, ciekawi bohaterowie.

Karen i Neville po latach separacji postanawia spróbować raz jeszcze zbudować jakiś most, który scaliłby ich związek. Zadanie to ciężkie bo małżeństwo Karen zawisło na włosku kiedy okazało się, że siostra Karen tytułowa April postanowiła męza Karen "zagarnąć" dla siebie. Po kilku latach małżeństwo wraca na farmę , na której wszystko się "skończyło". Kiedy okazuje się, że nikt z domowników nie widział April od momentu poprzedniej wizyty na farmie, Karen podejrzewa, że jej siostrę mogło spotkać coś złego. Mało tego z każdym dniem jest coraz bardziej przekonana że za...

Sylwka | 2012-01-23
Przeczytana: 23 stycznia 2012

Z opisu na końcu książka zapowiadała się ciekawie i cieszy mnie to że mnie nie rozczarowała.
Książka dobrze napisana, lekko i dobrymi opisami. Akcja dzieje się szybko i autorka tak fajnie opisywała po kolei wydarzenia, że do samego końca nie byłam pewna kto tak naprawdę zabił.

Książkę pochłonęłam w jeden dzień i warto sięgnąć po taka lekturę w te zimne dni.

Gabriela | 2016-10-16
Przeczytana: 16 października 2016

Po przeczytaniu "Bogaci są różni" myślałam, że Howatch po prostu tak fantastycznie pisze. Ale każda jej następna powieść dowodzi, że jest to autorka jednej książki, jednego hitu.
"Tajemnica April" to dla mnie zbiór nudnych dialogów, nudnych opisów przyrody, naciąganych, rozwlekłych przygotowań do kolacji, śniadania, snu itd.

meg | 2014-08-18
Przeczytana: 20 sierpnia 2014

Jednodniowa lektura :)

robertowa | 2013-03-19
Przeczytana: 18 marca 2013

Książka, którą pochłania się na raz, być może ze względu na niewielkie gabaryty, bo jest dość przewidywalna. Trochę powierzchowna, chciałoby się pokombinować trochę, pomyśleć, gubić tropy i szukać sugestii. A tę książkę się otwiera i zamyka. Nawet kulminacyjne momenty są jakieś takie... mało emocjonujące. Jak dla mnie - słabo. Choć pomysł niezły.

Anna | 2012-08-17
Przeczytana: 2010 rok

Książka dobra, lekko i szybko się ją czyta.
Jedna z lepszych, które napisała Susan Howatch.
Polecam!

Paulina | 2010-11-11
Przeczytana: 11 listopada 2010

Fajna. Szybko się czyta, wciąga i w sumie każdy może być mordercą :-)

edyta250279 | 2011-08-05
Przeczytana: 05 sierpnia 2011