Upragnione życie

Okładka książki Upragnione życie Louise Voss
Okładka książki Upragnione życie
Louise Voss Wydawnictwo: Świat Książki Seria: Magnolie literatura obyczajowa, romans
Magnolie
Lifesaver
Świat Książki
2005-01-01
2005-01-01
Maciejka Mazan
życie zdrada wybór los miłość szczęście rodzina

Okładka książki Śmiertelna terapia Mark Edwards, Louise Voss
Śmiertelna ter... Mark Edwards, Louis...

Książka Louise Voss pod tytułem ,,Upragnione życie" trafiła w moje ręce zupełnie przypadkowo, gdy kupowałam z przyjaciółką książki, przez długi czas nie mogłam się jednak za nią zabrać i przeleżała na mojej półce ładne parę miesięcy, lecz gdy tylko zaczęłam ją czytać losy głównej bohaterki stawały się coraz ciekawsze, aż nie mogłam się oderwać od czytania :)

Czy ratując komuś życie bierzemy za niego odpowiedzialność? Główna bohaterka, tak uważa, ale czy uważałaby tak gdyby jej życie było takie jak chce? Czy bawiłaby się w udawanie kogoś kim nie jest? Ogólnie książka mi się podobała, poruszony ciekawy wątek.

Opowieść o kobiecie, która pragnie normalnego życia. Nie może mieć własnego dziecka i jest to jej wielkim dramatem. Annie jest dawcą szpiku i to właśnie jej dar ratuje życie Maxowi. Postanawia go poznać.

Książka choć wydawała się na początku dość nudna wraz z dalszymi stronami nabierała tępa i wciągała mnie w dalsze losy bohaterki. Aż do samego końca nie można było przewidzieć co się przydarzy, co potęgowało dalszą chęć czytania. Dlatego też z czystym sumieniem mogę polecić tą literaturę do przeczytania.

Książka zdecydowanie warta przeczytania:)
Wzruszająca opowieść o kobiecie radzącej sobie z tragedią życiową jaką jest strata dziecka...
Pozostawiająca czytelnika z kilkoma tematami do przemyśleń!

Książka zdecydowanie warta przeczytania:)
Pozostawiająca czytelnika z kilkoma tematami do przemyśleń!

czyta się dość fajnie , ale liczyłam na coś lepszego

czyta się dość fajnie , ale liczyłam na coś lepszego

Książka o kobiecie, która prowadziła podwójne życie. To oczywiście wielki i bardzo uproszczony skrót. Anna bardzo kocha swojego fantastycznego męża. Niestety straciła dziecko i to wydarzenie załamało ją kompletnie. Nie potrafi już wrócić do swojego dawnego życia. Chyba nawet już nie chce. Pewnego dnia otwiera list. Są to podziękowania od wdzięcznego ojca bardzo chorego chłopca. Anna zdążyła już zapomnieć, ze kiedyś oddała szpik. Informacja o tym, że gdzieś żyje (teraz już zdrowe i szczęśliwe) dziecko, któremu to ona dała nowe życie, nie daje jej spokoju. Obawiając się bezpośredniej konfrontacji, Anna postanawia poznać Adama i Maksa incognito. I to jest błąd, z którego później nie potrafi się wycofać. Pierwsze kłamstwo pociąga za sobą kolejne. Kobieta zaczyna prowadzić podwójne życie.
I ku mojemu zaskoczeniu książka okazała się bardzo wciągająca. Sprawnie i lekko napisana. Postaci nie są przejaskrawione. Autorka nie przesadziła w żadną stronę i zachowała umiar. Dzięki temu dla mnie nie był to naiwny wyciskacz łez, ale zgrabna powieść obyczajowa. O mamusiu! Ta książka naprawdę mi się podobała :-)

,,Anna, choć szczęśliwa w małżeństwie, nie może się odnaleźć po stracie dziecka. Któregoś dnia dowiaduje się, że dzięki przeszczepowi jej szpiku kostnego żyje czteroletni Max. To zmienia wszystko. Kobieta czuje się coraz bardziej odpowiedzialna za chłopca i poznaje jego ojca. Wkrótce zaczyna prowadzić skomplikowane podwójne życie. Z jednej strony z mężem, z drugiej - z Adamem i Maksem. Prawdę zna tylko ona... Wzruszająca powieść psychologiczno-obyczajowa o odpowiedzialności, miłości i potrzebie posiadania rodziny."

Louise Viss zanim została pisarką pracowała w przemyśle muzycznym. Jest autorką kilku powieści, popularność przyniosła jej książka ,,Upragnione życie".

Anna długo nie mogła otrząsnąć się po śmierci swojej córeczki, Holly. Dziewczynka zmarła, jako noworodek kilka dni po porodzie. Od tamtej pory kobieta przestała utrzymywać kontakt z ludźmi, oddaliła się od nich. Nie odiwedzała nawet ciotki, która była położną i brała udział przy narodzinach jej córeczki. Mąż także jej nie wspierał w tych trudnych chwilach. Wychodził na całe dni do pracy, zostawiał ją samą w domu. Anna nie mogła otrząśnąć się z tragedii, aż do czasu, gdy usłyszała o Maxie...

Książka toczy się w czasach współczesnych i opowiada o chorym chłopcu, który potrzebował szpik do przeszczepu. Dzięki jego chorobie Anna przestała myśleć o swoich problemach i postanowiła mu pomóc.

Autorka porusza ważny problem utraty dziecka. Jest to bardzo traumatyczne przeżycie dla rodziców, nie mogą się po tym otrząsnąć.

Dzieło napisane jest językiem zrozumiałym, czyta się je bardzo szybko. Jest ciekawie napisane. Nie ma zbędnych informacji. Fabuła jest dość rozbudowana, a akcja zaskakująca.

Pierwszy raz spotkałam się z twórczością tej autorki. Zanim sięgnęłam po książkę minał rok. W końcu postanowiłam się przełamać. Przeczytałam ją i nie żałuję.

,,Upragnione życie" polecam wszystkim, którzy chcą przeczytać dobrą książkę, poruszającątrudne tematy.

Moja ocena : 8/10

Piękna i życiowa.

Piękna i życiowa.

Długo nie mogłam zabrać się do przeczytania tej książki. Początek bardzo mnie znudził i zniechęcił, ale jak to mam w zwyczaju już zaczętą książkę muszę skończyć. I dobrze zrobiłam, bo dopiero od momentu gdy Anna włączyła się do tworzenia mozaiki coś się zaczęło dziać. Książka jest bardzo wzruszająca i mówi o ważnych tematach takich jak strata dziecka, zdrada, miłość, choroba. Bardzo polecam książkę ludziom, którzy wolą utwory zmuszające czytelnika do przemyśleń i długo zapadają w pamięć.

• 2011
  • Obyczajowe