Labirynt wiecznej miłości

2002-01-01
83-7391-018-2
Marek Fedyszak
literatura amerykańska zbrodnia

Romans z wątkiem kryminalnym, czy kryminał z wątkiem romansowym? Oto jest pytanie. Lektura lekka, zagadkowa i przyjemna. Wieczna miłość i dochodzenie w sprawie zabójstwa w wyższych sferach. W tle kilka ciekawych postaci kobiecych - silnych i słabych. Jednym słowem fajny odmóżdżacz na zimny wieczór. Krawaty Alexa są pełnym humoru i charakteru ozdobnikiem. Brawa za zagadkę kryminalną i lekkość pióra oraz różnorodność postaci.

Pani w bibliotece poleciła mi ją w idealnym momencie, kiedy potrzebowałąm dokładnie takiej powieści. Szybko się czyta, wciąga, z romansem i zagadką. Doskonała do odprężenia się w stresującym okresie. Jak najbardziej polecam :)

Obsesja na tle luster,reinkarnacja,walka o władzę i pieniądze,gorący romans i śledztwo w sprawie morderstwa-to wszystko składa się na fabułę Labiryntu wiecznej miłości Kay Hooper.Zakup zabytkowego lusterka z wyrytym na nim labiryntem,doprowadza Laurę do spotkania z mężczyzną,który wydaje się być jej przeznaczony.Jest nim Daniel Kilbourne,to w jego domu,podczas aukcji kobieta kupiła zwierciadełko.Laura,chcąc poznać historię lusterka odkrywa,że kolejni jego właściciele wraz z jego zakupem poznawali swoją drugą połówkę

Odsłanianie kolejnych sekretów rodziny Kilbourne 'ów prowadzi do następnych pytań.Śledztwo w sprawie morderstwa nie dominuje w książce,ale dodaje jej specyficznego smaczku(chociaż sam sposób prowadzenia śledztwa przypomina mi styl,znany z książek Agathy Christie,raczej niespotykany obecnie).Książka bardzo mi się podobała,choć niespecjalnie podobało mi się zakończenie.Według mnie było w nim czegoś za dużo,tak jakby autorka nie mogła zdecydować się co jest dla niej najważniejsze.Podobał mi się motyw reinkarnacji,ale już zdolności mediumiczne Laury czy wątek szpiegostwa przemysłowego to było dla mnie za dużo.Również odkrycie mordercy Petera było trochę naciągane.Ogólnie książka ciekawa i wciągająca,na pewno skłania do przemyśleń.Nie żałuję ani jej zakupu,ani czasu poświęconemu na jej przeczytanie.Moja ocena na BBN-bardzo dobra.

Do tej książki zabierałam się dość długo a kiedy w końcu skończyłam ją czytać zaczęłam żałować, że zmobilizowanie do jej przeczytania zajęło mi tak wiele czasu. Na samym początku nie spodziewałam się czegoś szczególnego, opowieść o lustrach nie budziła we mnie zbytnich wyobrażeń na temat tego jak bardzo "ciekawa" mogłaby być ta opowieść. Z każdą kolejną stroną historia Laury staje się ciekawsza przez co czyta się ją szybko i sprawnie a zakończenie jest dość zaskakujące. Przynajmniej dla mnie takie było. Polecam wszystkim tym rozmarzonym, romantycznym kobietom i dziewczynom, które od zawsze marzą o wielkiej miłości. Ta książka daje na nią cień nadziei;)

Zauroczyła mnie ta książka. Nie wiem czy to przez obietnicę wiecznej miłości czy przez w miarę ciekawie skonstruowaną fabułę. To była pierwsza książka Hooper, którą przeczytałam i od tej pory czytam inne książki jej autorstwa, właśnie szukając powtórki z tych emocji i tych godzin, które mi podarowała. Momentami książka jest naiwna, końcowe wyjaśnienie morderstwa nieco naciągane, ale jest jakiś czar w tej opowieści, który wynagradza niedociągnięcia.

• Przeczytane po raz "n"
  • Kryminał