Labirynt wiecznej miłości

Wydawnictwo: Świat Książki
Finding Laura
83-7391-018-2
ZuzAnka

Władza i pieniądze nie chronią przed przeznaczeniem... ani przed morderstwem. Tajemnicza, intrygująca i wzruszająca opowieść o miłości, której nikt i nic nie jest w stanie przeszkodzić, miłości zdolnej pokonać czas i śmierć. Miłości, o jakiej marzy każda kobieta. Niezrozumiała nawet dla Laury fascynacja lustrami sprawia, że nagle losy tej młodej malarki zostają splątane z losami rodziny...

Władza i pieniądze nie chronią przed przeznaczeniem... ani przed morderstwem.

Niezrozumiała nawet dla Laury fascynacja lustrami sprawia, że nagle losy tej młodej malarki zostają splątane z losami rodziny Kilbourne'ów. Małe, niepozorne zwierciadełko zakupione na aukcji staje się obiektem nagłego zainteresowania Petera, jednego z członków tej rodziny. Gotów jest odkupić je od Laury bez względu na cenę. Kiedy następnego dnia w podrzędnym motelu policja odnajduje zwłoki tego znanego uwodziciela, Laura jest główną podejrzaną. Przekonana, że lusterko jest kluczem do wyjaśnienia morderstwa, postanawia udać się do rezydencji Kilbourne'ów. I nagle, nie wiedząc nawet jak i kiedy, staje się bezwolnym pionkiem w tajemniczej grze, prowadzonej przez najstarszą w rodzie Amelię i jej wnuka Daniela.

Katarzyna | 2012-07-30
Przeczytana: 30 lipca 2012

Do tej książki zabierałam się dość długo a kiedy w końcu skończyłam ją czytać zaczęłam żałować, że zmobilizowanie do jej przeczytania zajęło mi tak wiele czasu. Na samym początku nie spodziewałam się czegoś szczególnego, opowieść o lustrach nie budziła we mnie zbytnich wyobrażeń na temat tego jak bardzo "ciekawa" mogłaby być ta opowieść. Z każdą kolejną stroną historia Laury staje się ciekawsza przez co czyta się ją szybko i sprawnie a zakończenie jest dość zaskakujące. Przynajmniej dla mnie takie było. Polecam wszystkim tym rozmarzonym, romantycznym kobietom i dziewczynom, które od zawsze marzą o wielkiej miłości. Ta książka daje na nią cień nadziei;)

sonjab | 2010-12-27
Na półkach: Z biblioteki, Przeczytane
Przeczytana: 05 grudnia 2010

Zauroczyła mnie ta książka. Nie wiem czy to przez obietnicę wiecznej miłości czy przez w miarę ciekawie skonstruowaną fabułę. To była pierwsza książka Hooper, którą przeczytałam i od tej pory czytam inne książki jej autorstwa, właśnie szukając powtórki z tych emocji i tych godzin, które mi podarowała. Momentami książka jest naiwna, końcowe wyjaśnienie morderstwa nieco naciągane, ale jest jakiś czar w tej opowieści, który wynagradza niedociągnięcia.

basik | 2016-04-23
Na półkach: Sensacja, Przeczytane