Mężczyzna do towarzystwa

Seria: Seria Owocowa
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka, Prószyński i S-ka

Opowieść o dwudziestopięcioletniej nauczycielce języka polskiego, która ma za sobą rozwód, przy sobie obojętnego sercu chłopaka, przed sobą przypadkowo napotkanego mężczyznę marzeń. Kłopot w tym, że wymarzony zdaje się odbiegać i to sporo od ideału. Dominika jest jednak osobą zbyt dynamiczną, aby pozostawić sprawy własnemu biegowi.

źródło opisu: http://www.proszynski.pl/

źródło okładki: http://www.proszynski.pl/

Zabawna, lekka przypominająca chwilami grom z jasnego nieba debiutancka opowieść o młodej kobiecie, nie zwykłej, nie szarej – która kartami rozdaje swoje życie; A karty tego, w zależności od okoliczności przybierają różnorakie formy: Od nieudanej randki, po lornetkowanie na drzewie. W zależności, jakie by to nie były perypetie, nasza bohaterka w każdej opresji wychodzi cało; Raz ratowana przez mężczyznę w przebraniu, innym razem cucona w domu samej księżnej.
Głęboko wierzę, że pani Dominika Stec zawojuje nie tylko moje serce swoją następną powieścią. Mimo wielu błędów, tej początkującej pisarce nie można odebrać jednak najważniejszego: Pozytywnego poczucia humoru i motywacji żeby następnego dnia wstać i w deszczowy dzień wypatrywać słońca.

| 2013-07-06
Przeczytana: 05 lipca 2013

Niestety książka nie przypadła mi do gustu. Pisana zbyt chaotycznie. Niby zabawna, ale jakoś tak nie szło mi zbyt dobrze czytanie jej.

Dominika-młoda nauczycielka, rozwódka. Żyje w związku, ale bez uczucia. Chłopak jest jej obojętny. Ma przyjaciółkę Gosię, która inteligencją nie grzeszy, za to ma nieprzyzwoicie bogatego męża.
Dominika ma w swojej głowie wzór mężczyzny idealnego. Pewnego dnia całkiem przypadkiem wpada na chłopaka swoich snów. Niestety-jak to w życiu-nieznajomy nieco odbiega od ideału...
Jak potoczą się dalsze losy bohaterki? To już musicie doczytać sami.

Anka

jackie19 | 2015-08-21
Przeczytana: maj 2015

"Mężczyzna do towarzystwa" to opowieść o dwudziestopięcioletniej nauczycielce języka polskiego, która ma za sobą rozwód, przy sobie obojętnego sercu chłopaka, przed sobą przypadkowo napotkanego mężczyznę marzeń. Kłopot w tym, że wymarzony zdaje się odbiegać i to sporo od ideału. Dominika jest jednak osobą zbyt dynamiczną, aby pozostawić sprawy własnemu biegowi.

Pedro, bo tak na imię ma spotkany ideał, jest bardzo tajemniczy. I nie chodzi tu o to, że nie ma ochoty zwierzać się głównej bohaterce ze swojego życia. On po prostu nic nie pamięta. Nie pamięta skąd pochodzi, jak się nazywa, czy ma żonę i dzieci, ani czy jego rodzice żyją i go szukają.

Odtąd życie Dominiki zmienia się. Chce poznać całą prawdę o Pedrze. Może jest gangsterem z nadmorskiej miejscowości? Może księdzem, który nie pamięta o swoim powołaniu? Może lekarzem, poetą, pisarzem, muzykiem...

"Mężczyzna do towarzystwa" to książka przeznaczona głównie dla kobiet, które pragną się całkowicie odmóżdżyć. Szczerze mówiąc...

Kachusek | 2013-10-16
Przeczytana: 15 października 2013

Lekka, pocieszna i należy ją czytać z przymrużeniem oka :) Zabieram się za ciąg dalszy - "Kobiecą intuicję"

Katherina87 | 2012-11-23

"Mężczyzna do towarzystwa" to prawdziwa komedia romantyczna. Dominika ma tylko dwadzieścia pięć lat, za sobą rozwód, przy sobie obojętnego sercu chłopaka, przed sobą przypadkowo napotkanego mężczyznę marzeń. Kłopot w tym, że ów ideał wydaje się odbiegać od ideału.

Dominika jest jednak osobą zbyt energiczną, aby pozostawić sprawy własnemu biegowi. Nie przypuszcza, że rozterki duszy nie będą najtrudniejszą z prób, jakie zgotuje jej los. Bale wśród sztucznych ogni i ucieczka przed gangsterami, romans z księdzem i przebieranki męsko-damskie, a wreszcie najważniejsze... tajemniczy czyścibut z przytułku! W tym zamieszaniu tylko jedno jest pewne: Dominika zakochała się do szaleństwa. Ale w kim?

Karolina | 2015-03-06
Przeczytana: 06 marca 2015

Ufff, przeczytane. Chociaż to może za dobre słowo - wymęczona. Książka krótka, stosunkowo lekka, a męczyłam ją dwa tygodnie. To zlepek kilku pomysłów, które były, kilku stereotypów (bo przecież coś trzeba wrzucić), chaotycznych myśli, dziwnego słownictwa i próby bycia humorystycznym. Przepis na udaną książkę? Chyba zakalec. Może i ktoś z lepszym warsztatem upichciłby z tego coś strawnego, ale nie autorka. Wymagam czegoś więcej od lekkich kobiecych książek.
Nawet celowe błędy (bo wierzę, że był celowe) trzeba umieć zgrabnie wkomponować w fabułę.
Tutaj wszystko wyszło mdłe, żarty i humor na żenująco niskim poziomie, bohaterka wydaje się niepełnosprytna umysłowo, i chociaż w założeniu to miało być fajne, po prostu fajne nie jest.
Nie polecam.
Trzy gwiazdki za jedną, dosłownie jedną scenę, chciałabym wierzyć, że nie była przypadkowa. Można się było nawet uśmiechnąć.

Dominika ma dwadzieścia pięć lat, za sobą rozwód, przy sobie obojętnego sercu chłopaka, przed sobą przypadkowo napotkanego mężczyznę marzeń. Kłopot w tym, że ów wymarzony zdaje się odbiegać - i to sporo - od ideału. Dziewczyna jest jednak zbyt energiczna, aby pozostawić sprawy własnemu biegowi.
Zakochuje się do szaleństwa. Ale w kim?
Kim jest ten tajemniczy mężczyzna? Czy warto ryzykować?

"Mężczyzna do towarzystwa" to debiut powieściowy Dominiki Stec. Zabawna, barwna komedia romantyczna o pełnym niespodzianek i zawirowań życiu młodej nauczycielki.

Ulka | 2011-03-28
Przeczytana: marzec 2011

Początek książki wydawał się dość interesujący,więc spodziewałam się czegoś lepszego.Niestety książka okazała się zwykłym romansidłem.Beznadziejne zakończenie.

Bella | 2013-01-13
Przeczytana: czerwiec 2012

Książka którą wybrałam na wakacyjne popołudnia spędzane w busie wracając na rodzinną wieś po męczącym dniu w pracy. W tej roli sprawdziła się znakomicie, ciekawa, dość przewidywalna co prawda fabuła. Romantyczny wątek, do których przyznaję mam słabość i po prostu lubię jak się pojawiają. Lekka, niekiedy doprowadzająca do wybuchów nieopanowanego śmiechu, pozycja w sam raz na relaks.

Katarzyna Grzebińska | 2011-01-17
Przeczytana: 17 stycznia 2011

Przeczytałam tą książkę w dwa wieczory i wiele razy popłakałam się ze śmiechu. Super pozycja na relaks i przyjemne spędzenie czasu. POlecam