Opowiadania, letnie, gorące

To książka szczególna. Co Polak robi, kiedy nic nie robi, czyli ma urlop albo wakacje i nie musi tego wszystkiego, co przez jedenaście miesięcy roku musi? Byczy się oczywiście na Karaibach albo pod Puckiem, zadeptuje Himalaje bądź Beskid Niski, karmi komary nad Amazonką, ewentualnie nad Biebrzą. I oczywiście czyta; przynajmniej kiedy pada. Właśnie na te mniej piękne okoliczności przyrody ta książka jest w sam raz. Na te całkiem piękne zresztą też. Jak to dobra proza spod dobrego pióra. spod dwudziestu dobrych piór.

źródło opisu: •

onika | 2012-05-28
Na półkach: Przeczytane, Opowiadania

Książka i do pociągu, i na plażę, i na długie deszczowe dni.

liaguszka | 2018-02-23
Na półkach: 2018, Przeczytane
Przeczytana: 23 lutego 2018

Nie wszystkie opowiadania przypadły mi do gustu, ale w sumie fajny przerywnik. Myślę, że każdy znajdzie coś dla siebie.

odAdoZ | 2013-04-17
Przeczytana: 17 kwietnia 2013

Zachęcona niektórymi opiniami czytelników i nazwiskami autorów pomyślałam, że warto oderwać się od codzienności i przeczytać coś lekkiego. Myślałam, że ta lekkość języka spowoduje, że szybko ją pochłonę. Niestety podchodziłam do tej książki kilkakrotnie i udało mi się zmęczyć tylko 4 opowiadania. Ciężko więc, abym oceniła książkę jako całość.
Dla mnie te opowiadania są banalne i płytkie.

Ostatnio przeczytane przeze mnie książki miały inny przekaz, były smutniejsze, poważniejsze, nawet tragiczne, skłaniające do refleksji, więc może dlatego udzielił mi się ich nastrój? Ale nie czytam wyłącznie książek trudnych i poważnych i po te "lekkie" też chętnie sięgam, więc to chyba nie jest powód.
Ta książka krótko mówiąc "nie jest z mojego świata".

vixen39 | 2015-10-11

Świetna pozycja, dobór autorów znakomity, przyznam ,ze jedynie opowiadanie Zofii Mossakowskiej zupełnie mnie nie wciągnęło. Bardzo dobre rozwiązanie jeśli wiemy, ze mamy mało czasu. Ja nie lubię książek czytać przerwami, dla mnie to uczta, musi być czas żeby w książkę się zanurzyć- efekt zarwane noce. Ta forma pozwala na codzienną dawkę lektury nawet przy wykrojonym czasie- bo można czytać opowiadaniami i nie wypadamy z fabuły.
Gorąco polecam -przyjemna lektura.

xxxxxx | 2010-12-01
Na półkach: Przeczytane, Pożyczone

Utrzymane w takim wakacyjnym klimacie, co nawet mi się spodobało, chociaż lato nie należy do moich ulubionych pór roku. Niektóre opowiadania uważam za bardziej udane, inne mniej, jednak tych pierwszych było więcej. Urzekło mnie m. in. "Nad Biebrzą" Iwony Menzel, gdzie bardzo spodobała mi się postać Antonii i ogólnie całokształt. W sumie podobał mi się ten zbiór, w sam raz na lato.

KasiaG | 2011-10-01

Zdecydowanie zbyt rzadko siegam po opowiadania. Juz chyba zapomnialam, jak przyjemnym potrafi byc czytanie tych krótszych form literackich. A ta ksiazka naprawde stala mi sie bliska. Zbior opowiadan, glownie - choc nie tylko o milosci, autorstwa wielu znanych i mniej znanych polskich pisarzy, kazdego dnia przenosil mnie do innego swiata. Fajnie sie czyta. Naprawde polecam.

CrazyDaisy_MR | 2017-04-19
Przeczytana: marzec 2016

Opowiadania w sam raz na relaksujące popołudnie lub wieczór ... Lekko się czyta choć tematy nie zawsze są lekkie ...

Karolcia | 2013-10-28
Przeczytana: 24 października 2013

Zbiór krótkich opowiadań w większości o prostej fabule skupionej na letnich wspomnieniach, doznaniach itp. Przyznam, że czytałam opowiadania wybiórczo, z niektórych rezygnując trochę na zasadzie złych przeczuć... Ale te, które zdołałam przeczytać (czyli prawie wszystkie) oceniam na w miarę przyzwoite... Taka pozycja na leniwe popołudnia.

MadziaR | 2010-10-21
Przeczytana: 2005 rok

Idealna książka na wakacje i nie tylko:) Przyciągają do niej znane nazwiska, ale także ciekawe historie. Świetnie się czyta jako całość - jedno opowiadanie po drugim, ale też pojedynczo.

Na półkach: Przeczytane, Polska

pozytywne zaskoczenie, lektura nie tylko na leżak. polecam opowiadanie Małgorzaty Wardy.

ko-niecz-nie natomiast trzeba przeczytać utwór L. Wiśniewskiego. zwłaszcza fragment, w którym bohater, artysta-malarz, każe swojej partnerce siąść przed sobą nago, rozstawić nogi i oświadcza, że... będzie malował jej duszę
(cha cha cha cha cha he he he hu hu hum hm hmm)
ekhm!
już starożytni głowili się nad umiejscowieniem w ludzkim organizmie pierwiastka duchowego. Zakładając, że kobieta to człowiek, niniejszym L. Wiśniewki znalazł rozwiązanie tej wielkiej zagadki ludzkości. (fanfary)