A właśnie że tak!

Seria: Z motylem
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka, Prószyński i S-ka
Ag2S

Dowcipna i wzruszająca, ciepła i ironiczna, kpiarska i sentymentalna, a nade wszystko krzepiąca - taka jest książka "A właśnie że tak". To powieść o spełnianiu marzeń, życiu na przekór obowiązującym schematom, dążeniu do celu, nie zawsze łatwych wyborach oraz o tym, że wbrew pozorom nigdy nie jest za późno. Na nic! Alina, Irena, Jolka i Klara wiodą życie odmienne od tego, o jakim marzyły. Żona, wdowa, panna, rozwódka wchodzą w narzucone im przez społeczeństwo role i stereotypy. Ale jak długo można robić to, na co nie ma się najmniejszej nawet ochoty? Wybór wydaje się prosty: żyć jak wszyscy albo żyć po swojemu. Łatwo podjąć decyzję, trudniej ją zrealizować. Najdłuższa podróż zaczyna się od pierwszego kroku, lecz nikt nie powiedział, że trzeba będzie iść pod górkę. W dodatku całkiem stromą...

źródło opisu: http://www.proszynski.pl/

źródło okładki: http://www.proszynski.pl/

Kachusek | 2015-03-16
Przeczytana: 12 marca 2015

Bardzo mi się podobała ta książka.. te historie z przesłaniem, bohaterowie z tak wyraźnymi cechami osobowości. Pełna ciepła, dająca do myślenia lektura, w lekkim sympatycznym wydaniu :)

natanna | 2017-01-01
Przeczytana: 19 lipca 2016

"A właśnie, że tak" to druga po "Grze o miłość" książka Justyny Szymańskiej jaką przeczytałam. Jak i poprzednia ta również opowiada o kobietach z różnych pokoleń. I podobnie jak w tamtej najbardziej odważną jest najstarsza z nich.....to ona potrafi się już w pełni cieszyć życiem i tym próbuje zarazić młodsze motywując je do działania. Okazuje się, że warto marzyć i nie rezygnować z tych marzeń, a gdy nadarzy się okazja, by coś w swoim życiu zmienić nie bać się tych zmian, bez względu na wiek i stan, tylko odważnie wychodzić im na przeciw. A wtedy, gdy my stajemy się szczęśliwi to i wszystko wokół nabiera innych wymiarów. "A właśnie, że tak" to ciepła opowieść o perypetiach życiowych, o niespełnionych marzeniach i wynikającego z tego zgorzknienia, które dopada nas na różnych etapach życia i bez względu na wiek, o stagnacji, którą ciężko przełamać mimo popadania w frustrację. Ale przede wszystkim o tym, że to od nas zależy jak żyjemy, czy się poddajemy i wiecznie narzekamy, czy...

beataj | 2013-03-22
Przeczytana: 22 marca 2013

Sympatyczne babskie czytadło z dużą ilością babskich problemów w treści ;-)

kaha | 2014-12-06
Przeczytana: 05 grudnia 2014

Przedstawione sytuacje i kobiety są bardzo życiowe - myślę, że każda kobieta (pod względem wieku, usposobienia) może utożsamić się z jedną z nich. Świetna i pozytywna książka, czyta się jednym tchem!

Danuta | 2013-09-19
Na półkach: Przeczytane, Książki 2013
Przeczytana: 10 maja 2013

"A właśnie że tak!" czyli... "Nigdy nie jest za późno, żeby zmienić swoje życie!" autorstwa Justyny Szymańskiej to książka, którą czyta się szybko, lekko i przyjemnie, ale też prawdopodobnie szybko o niej zapomina? Mimo wszystko warto po nią sięgnąć, chociażby dla relaksu.

Więcej na blogu: http://denimix.blogspot.com/2013/05/a-wasnie-ze-tak.html

Jolanta | 2013-06-21
Przeczytana: 18 czerwca 2013

Samo zycie .Ksiazka rozbawiala mnie a jednoczesnie zmusila do zastanowienia sie nad esencja zycia .

ejotek | 2012-09-27
Przeczytana: 24 września 2012

Justyna Szymańska to absolwentka polonistyki, dziennikarka, autorka powieści. Interesuje się twórczością Agnieszki Osieckiej, historią kabaretu literackiego oraz medycyną niekonwencjonalną.

Kolejna polska autorka, z której pisarstwem spotykam się po raz pierwszy, mimo że to jest jej trzecia wydana książka.

Fakt, że sięgnęłam po tą pozycję jest dowodem na to, jak ważne jest, by książka miała właściwą okładkę: dobry tytuł, zdjęcie, opis fabuły czy motto. W tym przypadku urzekło mnie właśnie to ostatnie: "Nigdy nie jest za późno, żeby zmienić swoje życie!"

Autorka opisała historię czterech kobiet, które mimo, iż są w różnym wieku i innego stanu cywilnego, łączy to samo - niespełnione marzenia.

Alina jest przede wszystkim żoną i matką dorosłej córki - Jolki. Jej zadaniem dnia codziennego jest sprzątanie, pranie a przede wszystkim gotowanie zrzędliwemu mężowi, którego jedynym zajęciem jest przerzucanie kanałów sportowych w telewizji. Przyjaciółka Aliny - Edyta - próbuje wyrwać ją z...

Rudzianna | 2013-07-02
Przeczytana: 02 lipca 2013

Bohaterkami książki jest pięć kobiet.
Jola- pracownica urzędu i niedoszła pani fotograf- ma 31 lat i właśnie się zaręczyła. Kiedy euforia opada, dziewczyna zaczyna zastanawiać się, czy perspektywa zamążpójścia jest faktycznie tym, czego pragnie w życiu.
O wydaniu Joli za mąż z całą pewnością marzy jej matka. Poddająca się monotonii i szarości dnia codziennego Alina pragnie, by życie córki było zupełnie inne od tego, które wiedzie ona. Szczęścia Joli dopatruje się w założeniu rodziny, chociaż sama wiele lat temu zrezygnowała z przyjemności i realizacji planów, by usługiwać mężowi.
Nieśmiała i zakompleksiona Klara nie może pogodzić się z odejściem męża. Robiła dla niego i za niego wszystko- dlaczego więc zażądał rozwodu i prowadza się z jakąś rudą zołzą? Pokrzepiona przepowiednią wróżki Klara postanawia zrobić wszystko, by mąż do niej wrócił. Zdeterminowana kobieta zrobi wszystko- łącznie z wydaniem mnóstwa pieniędzy na kurs uwodzenia.
Uwodzić nie umie z całą pewnością owdowiała...

Ewelina | 2016-01-22

wnioskując z treści - kontynuacja "gry o miłość" i "miłosnej szarlotki", świetna książka, zabawna i wciągająca. sympatyczni bohaterowie w nowych odsłonach. jeden wieczór :)

Olusia | 2015-11-25
Przeczytana: listopad 2012

Wspaniała, ciepła, napisana z humorem i wzruszająca do łez pozycja! Opowiada o tym, że nigdy nie należy przestać marzeń, niełatwych wyborach życiowych!
Godna polecenia :)