Historia 17 pułku ułanów na tle wojsk litewskich 1812-1814

Wydawnictwo: Armagedon
historyczna

Monografia 17 pułku ułanów to wyjątek w literaturze historycznej, gdyż jako jedyna ukazuje od podszewki w tak obszerny sposób powstawanie polskiego pułku jazdy epoki napoleońskiej. Nie istnieje żadna inna pozycja, która tłumaczyłaby za pomocą rozkazów, korespondencji i rachunków pułkowych proces formowania jednostki ułanów. To właśnie stanowi o wartości tej pozycji. Bogato ilustrowana kolorowymi planszami przedstawiającymi umundurowanie i broń. uzbrojenia i

Narcyz | 2014-12-05
Przeczytana: 19 kwietnia 2011