Okładka książki Smak życia, czyli uroda zaczyna się w kuchni

Smak życia, czyli uroda zaczyna się w kuchni

Autor:
wydawnictwo
Znak
typ
papier
6.58 (26 ocen i 4 opinie)
Gdzie kupić?

Opinie czytelników
evax | 2012-11-07
Na półkach: Przeczytane, 2012
Przeczytana: 05 listopada 2012

,,Agnieszka Maciąg zdradza sekrety swojej kuchni. A gotuje świetnie.

Jej potrawy dorównują tym przyrządzanym przez Nigellę Lawson i Jamiego Olivera. Książka pięknie wydana, bogato ilustrowana - doskonały prezent dla każdego. Ponoć w Brazylii kobiety śmieją się podczas przyrządzania posiłków, by w jedzeniu była radość. O przyjemności gotowania, smakowania, a przede wszystkim radości życia opowiada ta książka.
Podstawy kuchni Agnieszki Maciąg to naturalność, zdrowie i ciekawość świata. Obok domowego rosołu i śledzików proponuje ona japońską zupę miso i łososia z Alaski. Zachęca do poszukiwań i kulinarnych eksperymentów. Jej przepisy nie są wydumane, a wszystkie składniki można znaleźć w polskich sklepach. Choć Agnieszka jest modelką, wcale nie zaleca drakońskich diet, ale zwyczajnie - jak kobieta - opowiada o swojej przygodzie z gotowaniem. Co więcej, udowadnia, że zgrabna sylwetka nie musi się wiązać z głodówkami. I przypomina, że uroda zaczyna się w kuchni.

"Nie chcę pisać kolejnego...

Justyna_78 | 2011-09-10
Przeczytana: 06 lutego 2009

Nie wiedziałam, że książkę kucharską można przeczytać w całości. O książce dowiedziałam się z programu telewizyjnego i podchodziłam do niej bardzo sceptycznie, pomyślałam: „książka kucharska napisana przez modelkę…?” ale kiedy wzięłam ją do ręki wiedziałam, że na pewno chce ją kupić. Książka jest przepięknie wydana, z pięknymi ilustracjami, ciekawymi i - co ważne - smacznymi przepisami. Nigdy wcześniej nie mogłam przekonać się do krewetek, po wypróbowaniu przepisu „Krewetki diavolo” kocham to danie i często je sobie przygotowuję. Kurczak imbirowo-miodowy – pyszny! Tej książki na pewno nie pozbędę się z mojego księgozbioru, mam zamiar wypróbować większość przepisów, te bardziej czasochłonne odłożyłam na później.

nuteria | 2012-06-06
Na półkach: Przeczytane, Read 2012
Przeczytana: 06 czerwca 2012

Fajna. :) Świetne zdjęcia, ciekawe i proste przepisy. Fajne podejśćie do gotowania.

anulla | 2011-01-07

Przepiękne zdjęcia i ciekawe przepisy z całego świata.

Aleksandra | 2014-08-18

Kalendarium literackie
  • Piotr Rowicki
    39. rocznica
    urodzin
    A może rzeczywiście stwórca położył się i zasnął?
    Może jest tak, że każdy ma swojego boga i mój od miesiąca drzemie. Zdaje mu się, że ledwo głowę przyłożył do poduszki. Wstawaj! Gdziekolwiek jesteś. Nie może tak być, tak dalej być nie może.
  • Donna Leon
    72. rocznica
    urodzin
    Zawsze bałem się ludzi, którzy w swoim mniemaniu posiedli prawdę. Są gotowi zrobić wszystko, nawet pozmieniać fakty i tak je wymodelować, by do niej pasowały.
  • Maurice Maeterlinck
    152. rocznica
    urodzin
    Każda bowiem ich czynność wiąże się nierozerwalnie z błękitem nieba, z rozkwitem łąk, pól i lasów, z najrozkoszniejszą porą w ciągu całego roku.Pszczoły to dusza, dusza lata, to zegar znaczący okres dosytu i bujności życia, to skrzydło polatującej woni, to samoświadomość promieni słońca, to pobrzęk... pokaż więcej
  • Michael Jackson
    56. rocznica
    urodzin
    Sukces zawsze przynosi uczucie osamotnienia. To prawda. Ludzie myślą, że jesteś szczęśliwy, że masz wszystko. Myślą, że możesz pojechać, gdzie chcesz i robić to, na co masz ochotę, ale w tym tkwi sedno sprawy. Człowiek tęskni za czymś co miałoby prawdziwą wartość.
  • Nancy Holder
    61. rocznica
    urodzin
    -Przyjaciele chcą nam pomóc wydostać się z Francji! Stworzymy nowe Zgromadzenie, najdroższy, oparte na świetle, zapomnimy o okropnościach, które czyniły nasze rodziny-mówiąc to poczuła,że jej zęby chwieją się w dziąsłach.-Morderczyni!-ryknął na nią wściekle- Zdrajczyni!.
  • Isayama Hajime
    28. rocznica
    urodzin
    Tego dnia ludzkość przypomniała sobie strach, kiedy to "oni" rządzili światem. Upokorzenie... Życia w klatce...
  • Mary Norton
    22. rocznica