Smak życia, czyli uroda zaczyna się w kuchni

Wydawnictwo: Znak
Sklep
Format
Cena

• Długa Utopia
  • Chcę Cię usłyszeć
  • Arystokratka w ukropie
  • Podróż różowych delfinów. Wyprawa do Amazonii
  • Porąb i spal. Wszystko co mężczyzna powinien wiedzieć o drewnie
  • W drodze nad Morze Żółte

7,64 (22 ocen i opinii)
Podróż różowych delfinów. Wyprawa do Amazonii
Sy Montgomery

8 (1 ocen i opinii)
Porąb i spal. Wszystko co mężczyzna powinien wiedzieć o drewnie
Lars Mytting

8,11 (19 ocen i opinii)
W drodze nad Morze Żółte
Nic Pizzolatto

8 (1 ocen i opinii)
Zielone migdały, czyli po co światu Kurdowie
Paweł Smoleński

Dobry kłamca
Nicholas Searle

0 (0 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
evax | 2012-11-07
Na półkach: Przeczytane, 2012
Przeczytana: 05 listopada 2012

,,Agnieszka Maciąg zdradza sekrety swojej kuchni. A gotuje świetnie.

Jej potrawy dorównują tym przyrządzanym przez Nigellę Lawson i Jamiego Olivera. Książka pięknie wydana, bogato ilustrowana - doskonały prezent dla każdego. Ponoć w Brazylii kobiety śmieją się podczas przyrządzania posiłków, by w jedzeniu była radość. O przyjemności gotowania, smakowania, a przede wszystkim radości życia opowiada ta książka.
Podstawy kuchni Agnieszki Maciąg to naturalność, zdrowie i ciekawość świata. Obok domowego rosołu i śledzików proponuje ona japońską zupę miso i łososia z Alaski. Zachęca do poszukiwań i kulinarnych eksperymentów. Jej przepisy nie są wydumane, a wszystkie składniki można znaleźć w polskich sklepach. Choć Agnieszka jest modelką, wcale nie zaleca drakońskich diet, ale zwyczajnie - jak kobieta - opowiada o swojej przygodzie z gotowaniem. Co więcej, udowadnia, że zgrabna sylwetka nie musi się wiązać z głodówkami. I przypomina, że uroda zaczyna się w kuchni.

"Nie chcę pisać...

Miss_Bovary | 2014-09-22
Na półkach: Przeczytane, Kuchnia, Zdrowie

Jest to pierwsza książka p. Agnieszki, ale na mojej półce znalazła się dopiero jako ostatnia - kupiłam ją bez przeglądania, właściwie ze względu na okładkę i manię kolekcjonowania pięknych książek. Ponadto, będąc w posiadaniu 2 pozostałych, postanowiłam, że warto mieć również i tę.
Do mnie osobiście ta publikacja najmniej przemówiła - przede wszystkim, ze względu na szatę graficzną (nieciekawa czcionka,śliski papier, intensywna orientalna kolorystyka - niby szczegóły, ale dla mnie istotne) i mnogość przepisów o charakterze orientalnym - kultura i kuchnia dalekiego Wschodu jakoś do mnie nie przemawiają.
Na szczęście, w książce, obok przepisów, znajdziemy też, jak zawsze ciekawe anegdoty i refleksje autorki oraz mnóstwo przydatnych porad dot. produktów spożywczych i ich wpływu na nasze zdrowie i urodę.
To, jak w przypadku każdej publikacji p. Agnieszki, o wiele więcej niż książka kucharska, to opowieść o życiu, które ma smak.

Justyna_78 | 2011-09-10
Przeczytana: 06 lutego 2009

Nie wiedziałam, że książkę kucharską można przeczytać w całości. O książce dowiedziałam się z programu telewizyjnego i podchodziłam do niej bardzo sceptycznie, pomyślałam: „książka kucharska napisana przez modelkę…?” ale kiedy wzięłam ją do ręki wiedziałam, że na pewno chce ją kupić. Książka jest przepięknie wydana, z pięknymi ilustracjami, ciekawymi i - co ważne - smacznymi przepisami. Nigdy wcześniej nie mogłam przekonać się do krewetek, po wypróbowaniu przepisu „Krewetki diavolo” kocham to danie i często je sobie przygotowuję. Kurczak imbirowo-miodowy – pyszny! Tej książki na pewno nie pozbędę się z mojego księgozbioru, mam zamiar wypróbować większość przepisów, te bardziej czasochłonne odłożyłam na później.

| 2015-07-02
Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 2015 rok

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Książka pięknie wydana - piękne, proste przepisy, fantastyczne fotografie, gruba oprawa, ładny papier - książka świetnie nadaje się na prezent. Agnieszka Maciąg zachęca do gotowania i smakowania. Nawet do eksperymentów kulinarnych. Jestem tak zmotywowana, aby zrobić większość dań z jej książki. Potrawy są proste, składniki łatwo dostępne, w kuchni nie trzeba dużo czasu spędzić, aby je przygotować. Jak pisze Agnieszka Maciąg "Świat jest niewyczerpanym źródłem inspiracji", a dla mnie ta książka i przepisy stanowią takie niewyczerpane źródło inspiracji. I za to dziękuję.

nuteria | 2012-06-06
Na półkach: Przeczytane, Read 2012
Przeczytana: 06 czerwca 2012

Fajna. :) Świetne zdjęcia, ciekawe i proste przepisy. Fajne podejśćie do gotowania.

anulla | 2011-01-07

Przepiękne zdjęcia i ciekawe przepisy z całego świata.

taichigirl | 2016-01-05
Ilons | 2015-09-09