Dobrostan. O szczęśliwym, bogatym i spełnionym życiu

Okładka książki Dobrostan. O szczęśliwym, bogatym i spełnionym życiu
Agnieszka Maciąg Wydawnictwo: Otwarte poradniki
poradniki
Otwarte
2021-06-07
2021-06-07

Motywującą pozycja, uczy zarządzania swoimi emocjami. Pokazuje jak wady przekuwać w zalety. Interesując się tą tematyką, można znaleźć często powielane tematy: afirmację, medytacje, pozytywne myślenie czy prawo przyciągania. Mimo, iż nie przekonałam się do zawartych tam ćwiczeń- medytacji i mantr, można znaleźć coś dla siebie. Dla mnie była inspirująca. Mogę powiedzieć, po prostu dość dobra pozycja. Plus za piękne wydanie, ilustracje, oddaje klimat treści, które chce przekazać autorka.

Czytając książkę miałam wrażenie, że kręcę się w kółko wokół tych samych, sparafrazowanych zdań. Być może zamysłem autorki było przekazanie czytelnikom, że poszczególne sfery życia tak na prawdę się ze sobą przeplatają i spinają w jedną całość, ale to tylko moja luźna interpretacja.
Przede wszystkim w mojej opinii w książce było zbyt dużo odnoszenia się do kwestii wyzbycia się przez autorkę przywiązania do pieniędzy. Myślę, że każde z nich można było spiąć w jednym podrozdziale, a i tak każde zdanie wyglądałoby tak samo.

Owszem, książka wydana jest pięknie i z dużą dbałością o detale. Pięknie wygląda na półce i jeśli dla kogoś jest to ważne i interesuje się tematami rozwoju duchowego, być może warto posiadać pozycję w swojej biblioteczce.
Niemniej, czytając książkę czułam się trochę, jakby była to kolejna publikacja Pani Beaty Pawlikowskiej, tyle, że pisana przez inną osobę.

Cytując poprzednie osoby komentujące: jeśli szukamy w tej książce czegoś konkretnego, to na pewno tego nie znajdziemy.

Nie czytałam innych publikacji autorki i niestety "Dobrostan" wcale mnie do tego nie zachęcił. Myślę, że na tej książce zaprzestanę czytelniczej przygody z Panią Maciąg.

Jeśli ktoś szuka czegoś konkretnego w tej książce, to to znajdzie. Ale jeśli niczego w niej nie szuka, to dostaje taką książkę o niczym.

Pięknie wydana książka. To już się stało tradycją, że Pani Maciąg po prostu o to dba. I to jest najpiękniejsze w tej książce. Okładka zapiera dech w piersiach, zdjęcia, rysunki, symbolika rozdziałów. Majstersztyk. Co do treści: powtrzalna. Niestety, ale większość tematów była już w poprzednich publikacjach. Autorka sama to podkreśla. I z jednej strony jest to zrozumiałe, jednak stali czytelnicy mogą poczuć znużenie i przesyt tematem. Nie mniej jednak, bardzo polecam wszystkim. Idealna na prezent ponieważ treść nie jest namolna jak u innych autorów tej treści. Pani Agnieszka w bardzo kuluralny, wręcz delikatny sposób opisuje omawiane tematy i zagadnienia.

Cudowna książka.
Pięknie wygląda i wspaniale się czyta.
Będę do niej wracać i już zakupiłam kolejne dwa tytuły autorki.
Polecam

Cudowna książka.
Pięknie wygląda i wspaniale się czyta.
Będę do niej wracać i już zakupiłam kolejne dwa tytuły autorki.
Polecam

Książka ta również jest większa formatowo, w twardej oprawie. Chroni się doskonale przed uszkodzeniami mechanicznymi, zagięciami itp. Stronice są białe, przeplatane zdjęciami, kolorowymi stronami. Czcionka jest duża, dzięki czemu czyta się szybko. Ma ponad trzysta stron, a wygląda, jakby miała ich dużo więcej. Podzielona na części, tak jakby rozdziały. Zawiera afirmacje, z których my, czytelnicy możemy skorzystać, dzięki instrukcji krok po kroku.

Moje drugie spotkanie z Agnieszką Maciąg, przebiegło nieco lepiej. Owszem, przez początek było mi ciężko przebrnąć, męczyłam się niesamowicie. Dopiero gdzieś dalej coś puściło i czytało się dużo lżej, bez blokad. Odnoszę wrażenie, że ta lektura była nieco bardziej skierowana do mnie. W kilku rzeczach zgadzałam się z autorką i to było takich rzeczy więcej niż w przypadku pierwszej czytanej książki pisarki. Myślę, że kiedyś, jakbym po nią sięgnęła, jeszcze inaczej bym na nią spojrzała, może bardziej by do mnie dotarła? Całkiem możliwe. Niemniej jednak wciąż nie czuję się targetem tej pisarki. Nawiązuje nieco do sytuacji, jaka nas ogarnęła dwa lata temu - pandemii. Radzi, jak można sobie w tym czasie pomóc, jak ktoś mógł to przeżyć i jak teraz zadbać o samego siebie. Często spotykamy się tutaj z dobrymi radami, jednak nie są one dla każdego. Zdając sobie sprawę z uczuć ludzi po pandemii, część z nich nie pomoże sobie taką pozycją, a potrzebna jest terapia dla głowy, a następnie dla ciała, nawet w postaci jogi, czy medytacji. Każdy może mieć inne zdanie na ten temat, z czego zdaje sobie sprawę. Mamy też ciągłe nawiązanie do poprzednio napisanych książek - no okej, autoreklama super, ale wystarczyło o tym raz napisać, a nie kilka razy przewijać, jeśli chcesz poczytać o tym, przeczytaj to. O tym to pisałam tutaj, weź przeczytaj. Nie o to chodzi. Sporo pisze o samej sobie, o swoim przykładzie, nie skupia się na ludziach, którzy mogą mieć nieco ciężej, wtedy takie porady nie mają najzwyklej w świecie sensu, bo nie pomogą, albo w bardzo małym stopniu...

Reasumując, nie jestem wciąż przekonana do poradników tej autorki. Po prostu do mnie nie przemawiają i nie wyciągam z nich tyle, ile bym tak naprawdę chciała. Odpuszczam, no chyba, że klientka znów przyniesie mi jej książkę, ale raczej nie planuję podróży po meandrach życia pani Maciąg kontynuować. Wiem jednak, że wiele osób jest zadowolonych z literatury pisarki, więc jeśli lubicie i czujecie to, co przedstawia, to sięgnijcie i nie zrażajcie się przez moją opinię. Ja po prostu nie czuję się targetem tych książek, mimo iż ten egzemplarz nieco bardziej do mnie przemówił niż "Twoja wewnętrzna moc".

Czytacie poradniki? Agnieszka Maciąg jest dość popularną osobą, może mieliście okazję trzymać w dłoniach jakąkolwiek pozycje od niej?

osobiście bardzo mi się podobała, bardzo dobra na początek nauki o rozwoju duchowym; przejrzysta i ciekawie napisana, lekkim językiem, który dotrze do każdego. momentami troszkę bezsensowne wtrącenia do niektórych podrozdziałów, ale ogólnie jestem bardzo pozytywnie zaskoczona.
(dla osób siedzących już w tematyce rozwoju duchowego, podświadomości itp. raczej bym nie polecała ze względu na to, że książka skupia się raczej na podstawach, początkach.)

Lubię książki z których przemawia dobro, gdzie je czuć, a ta książka właśnie taka jest. Książka, która niesie pozytywną energię i dobre nastawienie, daje wiarę w samą siebie, uczy i kieruje na właściwą drogę. Jak zacząć dzień żeby potem procentował aż do wieczora.
Od czego zacząć aby być dobrym dla siebie, żeby potem móc to dobro przenieść na innych. Być dobrym dla innych nie zapominając o sobie - o tym jest ta książka.
Do tego piękne karty afirmacyjne.

Książka pięknie wydana,natomiast treść zbyt luźna,mało konkretów,wydarzenia tak opisane,że można by wszystko sobie wyobrazić.Musze córce dac przeczytać ta książkę,żeby nauczyła się "lać wode" w swoich wypracowaniach,bo tak odbieram właśnie ta książkę.Jest kilka ciekawych wskazówkę i porad,ale tekst rozległy i ma się wrażenie,że w kolko to samo się czyta.

Przepięknie wydana książka, dobre intencje, a poza tym odgrzewane kotlety z poprzednich książek + zaczerpnięte od innych, odtwórcze informacje, nic nowego.
Widzę też dużą niespójność między pisaniem o naturalności, aktualnym braku potrzeby karmienia ego, akceptacji, a coraz bardziej nienaturalnym wyglądem twarzy Pani Agnieszki.

Agnieszka Maciąg Dobrostan. O szczęśliwym, bogatym i spełnionym życiu Zobacz więcej