Dom pełen miłości. Przepisy na cztery pory roku

Okładka książki Dom pełen miłości. Przepisy na cztery pory roku Agnieszka Maciąg
Okładka książki Dom pełen miłości. Przepisy na cztery pory roku
Agnieszka Maciąg Wydawnictwo: Otwarte kulinaria, przepisy kulinarne
kulinaria, przepisy kulinarne
Otwarte
2021-10-18
2021-10-18

Bardzo trafiły do mnie przepisy pani Maciąg. Będę próbować choć nie wszystko mi smakuje to już kilkukrotnie moje podniebienie błagało o kolejny kęs dań pani Agnieszki. Książka jak zawsze pięknie wydana, zdecydowanie kulinarna tak jak w tytule, bardzo podoba mi się taki podział wiele ułatwia. Brawo Polecam każdemu. Koi zmysły ...

"Dom pełen miłości" to książka z przepisami na cztery pory roku. Cieszę się, bo dla mnie - menedżera domu - osoby, która planuje i przyrządza posiłki, taka książka to skarb. Czasem warto wprowadzić coś nowego, czasem po prostu brakuje pomysłów i wtedy wspieram się książkami z przepisami. W nowej książce Agnieszki znajdziemy różne przepisy, nie tylko te wegetariańskie, bo także są dania z ryby czy drobiu. I tu ukłon w stronę autorki - jak sama twierdzi - każdy z nas jest inny, każdy jest na innym etapie i czego innego potrzebuje. Nie jestem zwolennikiem drastycznych zmian, zmiany (także te żywieniowe),aby przyniosły długotrwały efekt, powinny być wprowadzane stopniowo. Przetestowałam to na sobie 😊 I wiem, że niekoniecznie to, co mi smakuje, będzie smakować innym domownikom. Książka pięknie wydana (jak każda Agnieszki),z pięknym przesłaniem, ciepłym słowem i rodzinnymi fotografiami.

Monika Kudryk, autorka bloga www.swojczas.pl

kolejna książka Agnieszka Maciąg z przepisami? Jestem na tak! 🙂
Korzystam z przepisów ze "Smaku wiecznej młodości" i czuję już, że z tą pozycją również się polubię.🙂

"Dom pełen miłości" oprócz przepisów podzielonych na konkretne pory roku, zawiera w sobie także przepisy na święta Wielkanocne i Bożego Narodzenia.

Dodatkowo Agnieszka w tej pozycji opowiada o domowym ognisku, ajurwedzie, energii miłości – więc możemy liczyć, oprócz przepisów, na kilka słów od samej autorki. Co myślę, jest dodatkową wartością dla wszystkich osób, które cenią Agnieszkę za jej przemyślenia. 🙏✨

No i to wydanie! Uwielbiam jak Wydawnictwo Otwarte wyróżnia książki Agnieszki. To są po prostu cuda na półce! 🤩🥰

kolejna książka Agnieszka Maciąg z przepisami? Jestem na tak! 🙂

Dodatkowo Agnieszka w tej pozycji opowiada o domowym...

Chciałam dziś poczuć majestat niedzieli, odciąć się trochę od codzienności odbierającej swym pędem uważność i wziąć do ręki książkę wyjątkową emocjonalnie oraz graficznie. Potrzebowałam pięknych zdjęć, motywujących, ciepłych słów i klimatycznej odskoczni.

Spełnienie przyniosła mi nowość Agnieszki Maciąg „Dom pełen miłości". Pozycja kulinarna. Dlaczego?

Po pierwsze...

Narracja jest prowadzona jak kameralna rozmowa z serdeczną przyjaciółką. Koi, darzy optymizmem, empatią, uczy wdzięczności i ogniskuje nas na tym, co tak naprawdę ważne. A przecież to tylko książka kucharska! Tyle, że wymknęła się dosłownym schematom, a najcenniejszą recepturą jest przepis na dom pełen miłości i ciepła. Najwyższy poziom sztuki kulinarnej.
Kiedy wirus mocno namieszał w relacjach społecznych, to pozycja szczególnie wartościowa. Atmosfera ciepła i bliskości udziela się od pierwszych akapitów, zaś początkowy wiersz głęboko porusza i otwiera nas na bogactwo duchowe tej oto smakowitej książki. Brzmi dziwnie, a jednak!

Po drugie...

Znalazłam tu przepisy i smaki tak dobrze mi znane z dzieciństwa i naszej tradycji, ale odświeżone i zmodyfikowane na potrzeby teraźniejszości (np. przewaga produktów roślinnych czy zamienniki cukru, coś dla wegan, wegetarian, ale i tych, co lubią rybę lub drób). To wciąż świat pachnący świeżym chlebem, lawendą z ogródka, pełen sezonowych kolorów na talerzu. To potrawy będące wyrazem najpiękniejszych emocji, skatalogowane z podziałem na pory roku i tradycyjne święta. Już wiem, że w tym roku bożonarodzeniowe menu przygotuję z tej książki. Ze smakiem, miłością, spokojem i wdzięcznością.

Po trzecie...

Wydanie jest bardzo piękne. Twarda oprawa, kolory i urocze fotografie, na których Robert Wolański próbował zatrzymać emocje. Obok pobudzania kubków smakowych oczywiście.
Taką książkę mogłabym dostać pod choinkę. Byłabym zachwycona! A ponieważ mam ją już wcześniej, to uwzglednię pomysł w planach prezentowych dla kilku ważnych w moim życiu osób. Tymczasem chłonę pozytywne wibracje i szkicuję nadchodzącą świąteczność w dużo szerszym aspekcie. I bez pośpiechu.

Po...

"Witaj,
Ukochana Przyjaciółko mojego serca!
Napisałam tę książkę niemal jak list do Ciebie..."

Takimi słowami autorka zaprasza nas do swojego świata.
Tym razem jest to świat kulinarny z przepisami na cztery pory roku.
Z wyróżnieniem dwóch najważniejszych świąt czyli Bożego Narodzenia i Wielkanocy.
Znajdziemy tu przepisy na dania wegańskie, wegetariańskie, na drób, ryby i owoce morza.
Oprócz przepisów okraszonych pięknymi zdjęciami autorstwa męża pani Agnieszki w książce znajdziemy informacje związane z domem autorki, rodziną i życiem zgodnym, harmonijnym. Takim naszym, w kręgu bliskich i kochających nas ludzi. Autorka pięknie nas czaruje słowem i mądrością życiową. Pisze o tym co najważniejsze dla każdego z nas. O domu, który jest początkiem i końcem, gdzie czujemy się bezpieczni i chcemy do niego wracać.
Tym razem skupiamy się na sercu domu czyli kuchni. Każdy przepis jest dopieszczony, dokładny opis wykonania, który nawet dla amatora będzie prosty w realizacji. Przepisów jest ogrom i naprawdę jest z czego wybierać.
Książka już ma miejsce w kuchni i korzystać będę napewno, sam widok potraw na zdjęciach już zachęca do gotowania.
Kuchnia to magia, to wyobraźnia, to improwizacja...
Książka jest dopracowana w każdym detalu.
Piękne wydanie to już standard w książkach tej autorki.
Książki pani Agnieszki uwielbiam. Można do nich wracać i za każdym razem odkrywać coś nowego, coś co nas zaskoczy, wzruszy, pozwoli poznać siebie jeszcze bardziej.

"Witaj,
Ukochana Przyjaciółko mojego serca!
Napisałam tę książkę niemal jak list do Ciebie..."

Takimi słowami autorka zaprasza nas do swojego świata.
Tym razem jest to świat kulinarny z przepisami na cztery pory roku.
Znajdziemy tu przepisy na dania wegańskie, wegetariańskie, na drób, ryby...

W książce poza przepisami na wszystkie cztery pory roku znajdujemy dużo pięknych cytatów, inspiracji, krótkich opowieści ❤

Przy każdym przepisie autorka dodaje krótkie opisy własnych wspomnień czy doświadczeń, a niektóre z nich naprawdę chwytają za serce. Powodują, że każdy z nas zaczyna marzyć o takim domu - wypełnionym miłością ❤

Autorka dzieli się z nami swoim dobrem, które nosi w sobie. Dodatkowo piękne zdjęcia dodają tej książce prawdziwej magii. Naprawdę jestem nią zauroczona. Polecam w szczególności każdej kobiecie, która marzy o stworzeniu cudownego domu❤

Książka stanowi nietylko przepisy kucharskie, ale również znajdujemy w niej przepisy na piękne życie ❤

Autorka dzieli się z nami swoim dobrem,...

lubię takie pozycje, bo pomimo tego że wiem , lubię sobie przypomnieć na czym mi zależy i co jest dla mnie jest ważne.
Przepisy. Wypróbuje wszystkie:)

Przepisy. Wypróbuje wszystkie:)

Pięknie wydane, wspaniałe zdjęcia, dużo przepisów. Tylko czasu brak na ich wykonanie... ehh

Zwykle książki kulinarne są takie same ale przy tej się zainspirowałam i czułam że mogę ugotować wszystko z przepisów. Polecam córkom smakuje.

Pięknie wydana książka z przepisami wartymi wypróbowania.
Polecam warzywny pasztet - pychotka :)
Niby książka z przepisami, ale nie tylko. W odbiorze bardzo "ciepła".

Pięknie wydana książka z przepisami wartymi wypróbowania.
Polecam warzywny pasztet - pychotka :)
Niby książka z przepisami, ale nie tylko. W odbiorze bardzo "ciepła".

• Kulinarne
  • Dieta/zdrowie
  • Dieta i rozwój
  • U-Poradniki, styl życia

Dodaj cytat z książki Dom pełen miłości. Przepisy na cztery pory roku