Wielka Magia

Tłumaczenie: Bożena Jóźwiak
Wydawnictwo: Rebis
Big Magic
Ag2S

Wielka Magia - zdaniem m.in. "USA Today" i "Vanity Fair" najgorętsza książkowa premiera tej jesieni Autorka Jedz, módl się, kochaj i innych bestsellerowych książek od lat inspiruje czytelników. Teraz wszystkim, którym brakuje pewności siebie, wytrwałości czy cierpliwości, by podążyć za swymi marzeniami i powołaniem, pokazuje, jak z powodzeniem przezwyciężyć te obawy. Jeśli pragniesz napisać...

Jeśli pragniesz napisać książkę, stworzyć dzieło sztuki, znaleźć nowe sposoby wykonywania pracy lub po prostu nasycić swoje codzienne życie pewną dozą pasji - Wielka Magia otworzy przed tobą cudowny świat twórczej ciekawości, mocy i radości.

Ta książka powstała w odpowiedzi na ogromne zainteresowanie czytelników. Wykład o kreatywności podczas TED Conference, który dała Elizabeth Gilbert, obejrzało do tej pory na YouTubie ponad 11,5 mln osób.

Gilbert odziera z tajemnicy proces tworzenia, opisuje praktyki wielkich twórców i pokazuje nam, jak czerpać natchnienie z codzienności. - "Harper's Bazaar"W swoim poradniku «twórczej samopomocy» Gilbert przekazuje nam intymny wgląd w pracę pisarki światowej sławy, nie pomijając takich jej aspektów, jak paraliżujący lęk czy frustracja, czym zachęca resztę z nas do nieco odważniejszego kroczenia przez świat. - "Elle"Gilbert to empatyczny i inspirujący coach dla wszystkich, którzy pragną więcej od życia. - "Library Journal"Szczerość, wdzięk i ciepłe poczucie humoru cechujące pisarstwo i spostrzeżenia Gilbert z pewnością przemówią do szerokiej publiczności (...). Niesamowicie inspirująca. - "Kirkus"

źródło opisu: http://www.rebis.com.pl/

źródło okładki: http://www.rebis.com.pl/

chomiki204 | 2018-02-19

Przyjemna, bardzo optymistyczna książka, która może się przydać każemu, nie tylko twórcom, bo tak naprawdę każdy z nas coś tworzy. Napisana przystępnie, szybko się czyta.

"Postawowe składniki kreatywności są dokładnie takie same dla wszystkich: odwaga, czary, pozwolenie, wytrwałość, ufność - a te elementy są dostępne dla wszystkich. To wcale nie oznacza, że twórcze życie zawsze jest łatwe, oznacza natomiast, że tworcze życie jest możliwe."
"Nie przechodź zbyt pospiesznie przez doświadczenia i okoliczności, które mają największą zdolność, by cię przemienić."

Po lekturze nie będziesz Harrym Potterem, ale możliwe, że dostrzeżesz nieco więcej magii w codzienności i czasami jednak troszkę poczarujesz :)

Magdallena | 2017-02-12
Przeczytana: 12 lutego 2017

Zainspirowała mnie Elizabeth Gilbert i jej "Wielka Magia".
Podpowiedziała jak czerpać siłę z codzienności. Utwierdziła w przekonaniu, że można żyć barwnie. Prawdziwie. Głęboko. Ciekawie i z rozmachem inaczej niż dotychczas. Częściej poddawać się ciekawości do: ludzi, przyrody, zjawisk i wszystkiego, co buduje zaufanie do świata. To jest możliwe. Jaki jest na to przepis?

Po pierwsze: odkryj w sobie skarb.

W każdym z nas drzemie coś cennego. Coś co jest tylko nasze, wyjątkowe, coś, co uwielbiamy robić. Co przynosi radość, odrywa nas od codziennej rutyny. Z czego jesteśmy zadowoleni, dumni i sprawia przyjemność. Nieważne czy to gotowanie, szycie, pisanie, czy majsterkowanie… Najważniejsze, że wywołuje w nas ciekawość, kreatywność, po prostu bogatsze życie.

Po drugie: przestań się bać!

Czy masz odwagę pokazać światu swój skarb? Pewnie odczuwasz strach? Kłębią się pytania, bo boisz się, że nie masz żadnego talentu… że ktoś inny zrobi to lepiej, i że twoje marzenia są żenujące?...

tysya | 2018-06-07
Przeczytana: 07 czerwca 2018

Niestety książka kompletnie nie dla mnie. Podchodziłam do niej kilka razy, chciałam dać jej szansę, ale moim zdaniem to poradnik ze średniej półki. Autorka porusza zbyt wiele oczywistych i banalnych kwestii, a do tego dosyć przytłaczający styl pisania...

magfre | 2015-12-16

Czy Gilbert podaje jakieś świeże, nowatorskie rozwiązania albo porady? Niespecjalnie. Mówi o rzeczach znanych, choć trzeba też przyznać, że nieraz, w natłoku obowiązków, zapominamy o sprawach oczywistych, więc może ta książka ma nam o nich przypomnieć. Najważniejszym przesłaniem "Wielkiej Magii" wydaje się być kultywowanie ciekawości, wytrwałości i odwagi. Możliwie, że książka będzie jednak najbardziej przydatna dla osób, którym właśnie śmiałości brakuje, które w skrytości ducha mają ochotę tworzyć, ale boją się wyśmiania, uważają, że są na coś za starzy, albo dręczy ich wiele innych strachów. Różnie się w życiu układa, więc z pewnością warto mieć coś, co pozwoli oderwać się od codzienności. Cokolwiek, nieistotne co, może to być szydełkowanie, pisanie, taniec, wędkowanie czy łucznictwo. Najważniejsze, żeby po prostu sprawiało nam frajdę.
więcej: http://www.szortal.com/node/8995

Gosia | 2018-06-18
Przeczytana: 03 stycznia 2016

Bardzo fajna książka, taki przewodnik, dla ludzi którzy są zagubieni np chcą napisać książkę, ale coś ich powstrzymuje. Znam to z autopsji więc bardzo chętnie książkę przeczytałam i powinnam do niej wracać, gdy wątpię. Napisana fajnym stylem, takim zrozumiałym i wpadającym w pamięć, cieszę się, że ją mam i mogę do niej w każdej chwili powrócić.

książek: 1949
Aiwlys | 2016-01-08
Przeczytana: 06 stycznia 2016

Za każdym razem, kiedy opowiadam komuś o tej książce, używam zwrotu "czułam, jakby ta książka była pisana tylko dla mnie i specjalnie dla mnie". W pewnym momencie czytania czułam się, jakby autorka opowiadała o moich problemach i nie karciła mnie, ale pomagała je zrozumieć i znaleźć na nie sposób. W wielu kwestiach również mnie zaskoczyła i pozwoliła zupełnie inaczej spojrzeć na zagadnienia związane z pracą kreatywną. Wielką zaletą tejże książki jest narracja. Lekki język, treść przekazywana tak, jakby opowiadała mi o tym znajoma, na spotkaniu przy kawie. I brak tego mentorskiego stylu, ale raczej bardzo przyjacielska pogawędka. Dzięki temu "Wielką magię" niemalże "wchłonęłam". Ale za to po jej skończeniu od razu miałam ochotę przeczytać ja jeszcze raz, wynotowywać najciekawsze elementy, cytaty.
I odtąd będę się starała dążyć do bycia zdyscyplinowanym luzakiem.
Polecam!

Anna | 2016-04-22
Przeczytana: 22 kwietnia 2016

Mały poradnik o tym, że kreatywność ma wiele imion, że sztuka to nie tylko obrazy, muzyka i książki, ale wszystko to jest dla nas pasją i niesie nas ku samoradości. Książka o tym, żeby pójść za swoją ciekawością i być w tej drodze odważnym, żeby się nie zniechęcać, a czasem czekać cierpliwie żyjąc w tym czasie swoje życie, i o paru jeszcze innych aspektach twórczego życia. Niewątpliwie wszechświat z nami współdziała pod warunkiem, że sami chcemy z nim współpracować :)

Lucyna Tomoń | 2016-02-14
Przeczytana: 14 lutego 2016

Z zasady nie czytam poradników. Skąd bowiem ktoś żyjący na zupełnie innym kontynencie, w innej kulturze, miałby wiedzieć jak JA mam żyć? Jednak kilka lat temu, dokładnie pięć, jako temat ustnej matury z języka polskiego wybrałam "Świat przedstawiony współczesnych bestsellerów". Wybrałam wtedy między innymi "Jedz, módl się, kochaj" Elizabeth Gilbert. Chciałam przeczytać "Wielką Magię" z ciekawości. A nóż Gilbert przedstawi tam przepis na bestseller?
"Wielka Magia" to książka o tym, jak żyć kreatywnie. Autorka wyjaśnia swoją teorię dotyczącą krążących we Wszechświecie idei- pomysłów, które czekają, aż ktoś je w końcu opowie/namaluje/zaśpiewa. Pisze też o strachu przed kreatywnością, o tym, jak ją z siebie wykrzesać, jak podchodzić do krytyki, czy do perfekcjonizmu w tym, co tworzymy. Odpowiada na pytania, które chciałby zadać prawie każdy z nas. Czy nie jestem za stary na jazdę na łyżwach? Czy nie jestem za młoda na napisanie książki? Czy mam wystarczająco dużo talentu, by...

Natalia Skrzypczak | 2016-07-27
Przeczytana: 12 kwietnia 2016

Ta książka jak sam tytuł wskazuje" WIELKA MAGIA ODWAŻ SIĘ ŻYĆ KREATYWNIE " jest świetnym przykładem podążania za swoimi marzeniami. Uczy pewności siebie, cierpliwości...
Otwiera twórczą ciekawość, pasje oraz opisuje praktyki wielkich twórców jak czerpać natchnienie z codzienności.
Jak napisał Library Journal "Gilbert to empatyczny i inspirujący coach dla wszystkich, którzy pragną więcej od życia." Nie mogłam jej nie przeczytać. Sama tworze i staram się żyć kreatywnie czerpiąc inspiracje z każdego dnia, zapachu, przyrody, miłości, otaczających mnie ludzi itd...

Klaudia | 2015-12-31
Przeczytana: 30 grudnia 2015

Od pierwszej części tego poradnika wiedziałam, że to książka dla mnie. Jestem początkującą pisarką ich przez większość swojego życia pisałam opowiadania, nowele, wiersze, a nawet książki i wszystkie moje prace trafiały do przysłowiowej szuflady. Moja przyjaciółka która od niepamiętnych czasów czytała to co udało mi się stworzyć sprezentowała mi tę książkę i tym samym pomogła mi wyjść z dołka twórczego.
Poglądy Gilbert przez całą tę książkę były bardzo podobne do moich i może dlatego tak bardzo wczułam się w ten poradnik. Większość porad i historii było dla mnie bardzo motywujących i zgadzałam się niemal ze wszystkim. Mogę krótko stwierdzić, że dostałam to, czego pragnęłam by kontynuować moje twórcze życie.
Polubiłam ten poradnik z kilku ważnych i kilku nieistotnych prawie powodów. Po pierwsze dlatego, że dowiedziałam się jak radzić sobie z natchnieniem i jak je do siebie zwabić. Po drugie znałazłam pewnego rodzaju ostoję swojego pisarstwa, co doprowadziło mnie w końcu do jakichś...