Wielka Magia

tłumaczenie
Bożena Jóźwiak
Big Magic
Ag2S

Wielka Magia - zdaniem m.in. "USA Today" i "Vanity Fair" najgorętsza książkowa premiera tej jesieni Autorka Jedz, módl się, kochaj i innych bestsellerowych książek od lat inspiruje czytelników. Teraz wszystkim, którym brakuje pewności siebie, wytrwałości czy cierpliwości, by podążyć za swymi marzeniami i powołaniem, pokazuje, jak z powodzeniem przezwyciężyć te obawy. Jeśli pragniesz napisać...

Jeśli pragniesz napisać książkę, stworzyć dzieło sztuki, znaleźć nowe sposoby wykonywania pracy lub po prostu nasycić swoje codzienne życie pewną dozą pasji - Wielka Magia otworzy przed tobą cudowny świat twórczej ciekawości, mocy i radości.

Ta książka powstała w odpowiedzi na ogromne zainteresowanie czytelników. Wykład o kreatywności podczas TED Conference, który dała Elizabeth Gilbert, obejrzało do tej pory na YouTubie ponad 11,5 mln osób.

Gilbert odziera z tajemnicy proces tworzenia, opisuje praktyki wielkich twórców i pokazuje nam, jak czerpać natchnienie z codzienności. - "Harper's Bazaar"W swoim poradniku «twórczej samopomocy» Gilbert przekazuje nam intymny wgląd w pracę pisarki światowej sławy, nie pomijając takich jej aspektów, jak paraliżujący lęk czy frustracja, czym zachęca resztę z nas do nieco odważniejszego kroczenia przez świat. - "Elle"Gilbert to empatyczny i inspirujący coach dla wszystkich, którzy pragną więcej od życia. - "Library Journal"Szczerość, wdzięk i ciepłe poczucie humoru cechujące pisarstwo i spostrzeżenia Gilbert z pewnością przemówią do szerokiej publiczności (...). Niesamowicie inspirująca. - "Kirkus"

źródło opisu: http://www.rebis.com.pl/

Gracze
Bogdan Rymanowski

0 (0 ocen i opinii)
Ktoś mnie pokocha. 12 wakacyjnych opowiadań
Cassandra Clare , Libba Bray , Lev Grossman , Veronica Roth , Stephanie Perkins , Jennifer E. Smith , Leigh Bardugo , Francesca Lia Block , Brandy Colbert , Nina LaCour

7,1 (21 ocen i opinii)

6,5 (12 ocen i opinii)
Bestseller
Joanna Opiat-Bojarska

5,75 (8 ocen i opinii)
Serce pasowało. Opowieść o polskiej transplantologii
Anna Mateja

Dziewczyna jak ocet
Anne Tyler

6,86 (7 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
magfre | 2015-12-16

Czy Gilbert podaje jakieś świeże, nowatorskie rozwiązania albo porady? Niespecjalnie. Mówi o rzeczach znanych, choć trzeba też przyznać, że nieraz, w natłoku obowiązków, zapominamy o sprawach oczywistych, więc może ta książka ma nam o nich przypomnieć. Najważniejszym przesłaniem "Wielkiej Magii" wydaje się być kultywowanie ciekawości, wytrwałości i odwagi. Możliwie, że książka będzie jednak najbardziej przydatna dla osób, którym właśnie śmiałości brakuje, które w skrytości ducha mają ochotę tworzyć, ale boją się wyśmiania, uważają, że są na coś za starzy, albo dręczy ich wiele innych strachów. Różnie się w życiu układa, więc z pewnością warto mieć coś, co pozwoli oderwać się od codzienności. Cokolwiek, nieistotne co, może to być szydełkowanie, pisanie, taniec, wędkowanie czy łucznictwo. Najważniejsze, żeby po prostu sprawiało nam frajdę.
więcej: http://www.szortal.com/node/8995

Aiwlys | 2016-01-08
Przeczytana: 06 stycznia 2016

Za każdym razem, kiedy opowiadam komuś o tej książce, używam zwrotu "czułam, jakby ta książka była pisana tylko dla mnie i specjalnie dla mnie". W pewnym momencie czytania czułam się, jakby autorka opowiadała o moich problemach i nie karciła mnie, ale pomagała je zrozumieć i znaleźć na nie sposób. W wielu kwestiach również mnie zaskoczyła i pozwoliła zupełnie inaczej spojrzeć na zagadnienia związane z pracą kreatywną. Wielką zaletą tejże książki jest narracja. Lekki język, treść przekazywana tak, jakby opowiadała mi o tym znajoma, na spotkaniu przy kawie. I brak tego mentorskiego stylu, ale raczej bardzo przyjacielska pogawędka. Dzięki temu "Wielką magię" niemalże "wchłonęłam". Ale za to po jej skończeniu od razu miałam ochotę przeczytać ja jeszcze raz, wynotowywać najciekawsze elementy, cytaty.
I odtąd będę się starała dążyć do bycia zdyscyplinowanym luzakiem.
Polecam!

Lucyna Tomoń | 2016-02-14
Przeczytana: 14 lutego 2016

Z zasady nie czytam poradników. Skąd bowiem ktoś żyjący na zupełnie innym kontynencie, w innej kulturze, miałby wiedzieć jak JA mam żyć? Jednak kilka lat temu, dokładnie pięć, jako temat ustnej matury z języka polskiego wybrałam "Świat przedstawiony współczesnych bestsellerów". Wybrałam wtedy między innymi "Jedz, módl się, kochaj" Elizabeth Gilbert. Chciałam przeczytać "Wielką Magię" z ciekawości. A nóż Gilbert przedstawi tam przepis na bestseller?
"Wielka Magia" to książka o tym, jak żyć kreatywnie. Autorka wyjaśnia swoją teorię dotyczącą krążących we Wszechświecie idei- pomysłów, które czekają, aż ktoś je w końcu opowie/namaluje/zaśpiewa. Pisze też o strachu przed kreatywnością, o tym, jak ją z siebie wykrzesać, jak podchodzić do krytyki, czy do perfekcjonizmu w tym, co tworzymy. Odpowiada na pytania, które chciałby zadać prawie każdy z nas. Czy nie jestem za stary na jazdę na łyżwach? Czy nie jestem za młoda na napisanie książki? Czy mam wystarczająco dużo talentu, by...

Anna | 2016-04-22
Przeczytana: 22 kwietnia 2016

Mały poradnik o tym, że kreatywność ma wiele imion, że sztuka to nie tylko obrazy, muzyka i książki, ale wszystko to jest dla nas pasją i niesie nas ku samoradości. Książka o tym, żeby pójść za swoją ciekawością i być w tej drodze odważnym, żeby się nie zniechęcać, a czasem czekać cierpliwie żyjąc w tym czasie swoje życie, i o paru jeszcze innych aspektach twórczego życia. Niewątpliwie wszechświat z nami współdziała pod warunkiem, że sami chcemy z nim współpracować :)

Klaudia | 2015-12-31
Przeczytana: 30 grudnia 2015

Od pierwszej części tego poradnika wiedziałam, że to książka dla mnie. Jestem początkującą pisarką ich przez większość swojego życia pisałam opowiadania, nowele, wiersze, a nawet książki i wszystkie moje prace trafiały do przysłowiowej szuflady. Moja przyjaciółka która od niepamiętnych czasów czytała to co udało mi się stworzyć sprezentowała mi tę książkę i tym samym pomogła mi wyjść z dołka twórczego.
Poglądy Gilbert przez całą tę książkę były bardzo podobne do moich i może dlatego tak bardzo wczułam się w ten poradnik. Większość porad i historii było dla mnie bardzo motywujących i zgadzałam się niemal ze wszystkim. Mogę krótko stwierdzić, że dostałam to, czego pragnęłam by kontynuować moje twórcze życie.
Polubiłam ten poradnik z kilku ważnych i kilku nieistotnych prawie powodów. Po pierwsze dlatego, że dowiedziałam się jak radzić sobie z natchnieniem i jak je do siebie zwabić. Po drugie znałazłam pewnego rodzaju ostoję swojego pisarstwa, co doprowadziło mnie w końcu do jakichś...

sandra_MJ | 2016-05-19

Jeśli chodzi o tę książkę to mam mieszane uczucia i nie wiem, co o niej sądzić. Może nie dotarła do mnie tak bardzo przez to, że nie lubię poradników. Byłam raz w bibliotece, ujrzałam ją i stwierdziłam, że jeśli to autorka "Jedz, módl się, kochaj", to książka będzie dobra. Według mnie była przeciętna. Choć momentami naprawdę pojawiały się niuanse, niestety w niewielkim stopniu.

Bilbo | 2016-05-31
Przeczytana: 30 maja 2016

Nie wiem, czego miałabym się spodziewać po tej książce. Chyba niczego więcej niż dostałam. A dostałam książkę, która według mnie ma motywować do działania i pozytywnie oddziaływać na czytelnika. Należę do osób, które wierzą w "Wielką Magię", więc nie będę twierdzić, że to herezje ;) Chociaż jak dla mnie - mocno amerykańskie, ale miło się słuchało.

Lulu | 2016-01-28
Przeczytana: 28 stycznia 2016

Wspaniała, bardzo pozytywna i motywująca!
Książka ta jest idealna, nie tylko dla początkujących pisarzy, ale dla każdego, kto chce żyć kreatywnie i aktywnie wyrażać siebie.
Pierwszy raz spotykam się z poradnikiem dla twórców, który nie mówi nam co i jak mamy robić, ale jak zaufać własnej intuicji i czerpać radość z samego tworzenia. Autorka z wielkim zaufaniem, miłością i radością dzieli się z nami swoimi spostrzeżeniami. Dla ludzi, lubiących wszystko komplikować, rady mogą wydać się banalne i nic nie wnoszące, ale tak naprawdę cały sekret, zarówno tworzenia, jak i życia to właśnie prostota.
Jak zdobyć odwagę, by tworzyć i dzielić się tym ze światem? Jak pozbyć się nadmiernych ambicji i oczekiwań? Jak przełamać blokadę twórcza? Czym jest inspiracja i czy można bez niej tworzyć? Czym jest ta cała Wielka Magia?
O tym i jeszcze wielu innych rzeczach, opowiada nam szczerze i wesoło, ceniona i nagradzana, współczesna pisarka.
Wszystko okraszone całą masą inspirujących historii i...

imomo | 2015-12-19
Przeczytana: 19 grudnia 2015

Jeśli chcesz coś stworzyć, ale boisz się, jak świat na to zareaguje – przeczytaj tę książkę. Jeśli uważasz, że powinieneś móc się utrzymywać z tego, co tworzysz – koniecznie przeczytaj tę książkę!
Autorka bestsellera „Jedz, módl się, kochaj” – tym razem w roli przewodnika i mentora – pokazuje swoją perspektywę, swój punkt widzenia na twórczość. I robi to naprawdę przekonująco!
Namawiam do sięgnięcia po „Wielką Magię. Odważ się żyć kreatywnie”, szczególnie blogerów i pisarzy, ale też fotografów, kucharzy, cukierników, muzyków, projektantów ubrań i inne osoby, które tworzą. Zapewniam, że nie streściłam całej książki i wiele ciekawych spostrzeżeń Elizabeth wciąż na Was czeka. A jej styl – lekki i humorystyczny – powoduje, że całość czyta się lekko i przyjemnie.
Więcej tutaj: http://imomo.pl/wielka-magia-odwaz-sie-zyc-kreatywnie-czy-warto-czytac/

Diana Chmiel | 2016-03-01

bardziejlubieksiazki.pl

Tę autorkę większość z Was pewnie kojarzy z książką Jedz, módl się, kochaj, która była wielkim bestsellerem. Nawet jeśli nie czytaliście książki, na pewno gdzieś Wam mignął kawałek filmu z Julią Roberts. I pewnie duża część z Was ma wyrobione zdanie o Gilbert, wrzucając ją do worka z innymi autorkami ckliwych opowieści. I o ile Jedz, módl się, kochaj może się takie wydawać, mogłabym Wam polecić inne książki tej autorki, które już takie nie są. Jednak Wielka magia jest jeszcze inną książką. Ucieszyłam się ogromnie, widząc, że pojawiła się na naszym rynku. Jak wiecie, jestem fanką wystąpień na TEDach. Elizabeth Gilbert dwa razy tam gościła – raz mówiła o geniuszu, za drugim razem o kreatywności. To fantastyczne, bardzo wartościowe wystąpienia – koniecznie je obejrzyjcie, linki znajdziecie na końcu tekstu.

Poradniki typu Odważ się żyć kreatywnie, Możesz wszystko, Jak być szczęśliwym zazwyczaj omijam z daleka. Na blogu w najbliższym czasie pojawią się aż dwie...