Dziennik radości

poradniki
Otwarte
2022-11-14
2022-11-14

Ciekawa pozycja, dająca dużo pozytywnej energii i inspiracji w lepsze jutro.

Ciekawa pozycja, dająca dużo pozytywnej energii i inspiracji w lepsze jutro.

Jak zawsze książka na dobrym poziomie graficznym, przejrzysta, koi oczy. Co pewien czas podążam ścieżką ciemności i wtedy pojawia się taki promyk w postaci książki Agnieszki Maciąg. Uwielbiam i podziwiam jej podejście do życia. Polecam każdemu kto ma gorszy zaś oraz ten lepszy dla podtrzymania dobrych wibracji. Lektura lekka ciepła, właśnie taki dziennik czerpania radości z życia takiego jakim jest. Czasami trudno dostrzec radość a ta książka uczy że można ją znaleźć.

Uwielbiam formę, w której są wydawane książki Pani Maciąg w wydawnictwie Otwarte. To są małe dzieła sztuki. Ta pozycja jest równie piękna. Już sam fakt posiadania wstążki jako zakładki. No kto? Kto dziś takie produkuje? Piękne zdjęcia autorstwa męża Pani Maciąg. Rozmieszczenie tekstu i rysunki. Cudo!
Treść jest taka jak każdy może przewidzieć: pozytywna. Może czasami infantylna, ale wciąż optymistyczna i dobra. To książka w stylu poprzednich i każdy kto zaznajomił się czym zajmuje się autorka, wie co znajdzie w środku. Doskonała na prezent.

Treść jest taka jak każdy może przewidzieć: pozytywna. Może czasami...

Choć przeczytana - nie odkładam na półkę, zostawiam przy łóżku by sięgać po nią nie tylko w chwilach zwątpienia, "gorszego dnia". To książka bardzo inspirująca Przypomina mi, że moje szczęście jest ze mną, każdego dnia, by cieszyć się z "małych rzeczy", by uczyć się utrzymywać pozytywne nastawienie. "Każdy dzień to szansa na odważne, piękne, pełne życie."

Ostatnio nie moge znaleźć w nowościach nic co by mnie zainteresowało, więc w większości kończę książki, na które wcześniej brakowało mi czasu.

Oprócz tej jednej, to jest tak, że jak wychodzi książka Pani Agnieszki to nawet nie muszę czytać opisu bo wiem, że i tak ja od razu kupię.

Te książki zmieniły moje myślenie, reakcje, i ukazały co jest ważne i priorytetowe. Nauczyły słuchać intuicji i swoich odczuc, nie bagatelizować ich i dały podstawy do nauki pozytywnego patrzenia na to co się dzieje w życiu.

Zrozumiałam, że to ode mnie zależy co do siebie przyciągam, ze dobre myslenie przyciaga dobre rzeczy i odwrotnie, że sami tworzymy swoją rzeczywistość, że warto odejść od wszystkiego i wszystkich, którzy nam nie służą i że mamy wpływ na to jak reagujemy na codzienne sytuacje, i że znalezienia pozytywnej rzeczy w słabych sytuacjach można się nauczyć, ale trzeba próbować.

W tej części autorka daje nam narzędzia i ćwiczenia do tego, aby pozytywne nawyki weszły na stałe do codzienności, i pomimo tego, że jest mnóstwo ludzi jeszcze, którzy praktykowanie codziennej wdzięczności za to co mamy czy afirmowanie zdrowia, szczęścia czy bogactwa uwaza za bełkot to prawda jest taka, że co komu szkodzi spróbować, anuz się okaże, że jednak coś w życiu się poprawiło.

Bardzo polecam spróbować, w najgorszym wypadku wyślemy w świat trochę dobra, które wróci, zamiast złych wibracji.

Skrajne emocje, które towarzyszyły mi w trudnym roku 2022, ale i koleżanki odmieniające na ostatnim spotkaniu nazwisko Agnieszki Maciąg przez wszystkie przypadki skłoniły mnie do sięgnięcia po najnowszą książkę autorki „Dziennik radości”.

Zaczynałam lekturę z właściwym sobie sceptycyzmem, bo zawsze uważałam, że jestem zbyt pragmatyczna na wszelkiego rodzaju poradniki i książki motywacyjne. Jednak od pierwszych słów poczułam więź z autorką, najpewniej dzięki zbliżonym doświadczeniom i emocjom im towarzyszącym.

I jakież było moje zdziwienie, gdy uświadamiałam sobie, że w dużej mierze postępuję zgodnie z zawartymi w książce wskazówkami, by utrzymywać pozytywne nastawienie, cieszyć się z małych rzeczy i być wsparciem dla innych. A spokój i szczerość, jaka bije z każdej strony sprawiły, że mój sceptycyzm odszedł w siną dal, a ja skupiłam się na wartościowej treści.

To książka nie tylko do przeczytania, ale przede wszystkim do przepracowania. Do wyciągnięcia z niej tego co dla nas dobre, co sprawi, że będziemy cieszyć się tym co mamy tu i teraz nie szukając specjalnych powodów do radości. I książka, do której warto wracać, bo w codziennej pogoni zaciera się w naszej pamięci to, co naprawdę dla nas ważne.

Dlatego w przededniu świąt nie przejmujcie się, gdy pierogi nie wyjdą, karp się przypali, a kot przewróci choinkę rozbijając bombki. Cieszcie się czasem wspólnie spędzonym z rodziną, zarażajcie innych swoją radością i spokojem, a to na co nie macie wpływu spróbujcie zaakceptować.

Dziękuję autorce za genialną listę filmów wywołujących radość. Wiele z nich jest na naszej rodzinnej liście filmów, do których lubimy wracać, ale wiele do niej dołożę.

A może w nowym roku przyczynimy się do tego, by narzekanie przestało być sportem narodowym Polaków? Bo kiedy najlepiej pomyśleć o zmianach, jeśli nie z nowym rokiem? I jak każdą zmianę, tak i tę najlepiej zacząć od siebie.

Ponieważ czytałam już wcześniej wiele książek wydanych przez p. Agnieszkę Maciąg zauważyłam, że ta pozycja zawiera bardzo wiele powtórzeń treści z poprzednich jej publikacji. Nie zdziwcie się więc, że nie odkryjecie w niej specjalnie nic nowego.
ALE wydaje mi się, że takie książki powstają nie dlatego , aby okrywać przed nami wiedzę tajemną, ale po to aby przypomnieć nam oczywistości o których po prostu zapominamy w codziennym pośpiechu i nurcie życia. ,,Dziennik radości" otwiera serce, daje nadzieję i zachęca do odkrywania zagadnienia jakim jest szczęście. Dla mnie każda strona działa jak balsam dla duszy, a piękne wydanie zdobi półkę. Polecam gorąco przeczytać tuż przed Nowym Rokiem, aby pięknie zaplanować ten nadchodzący.

• Rozwój osobisty
  • Poradniki
  • Psychologia/Rozwój osobisty

Dodaj cytat z książki Dziennik radości