Zygzak

Cykl: Agentka Ultra (tom 1)
Wydawnictwo: Rebis

Życie Adama Kniewicza, dziennikarza TVP, niespodziewanie wali się w gruzy. Zastrzelona zostaje jego dziewczyna, wybuch przeznaczonej dla niego bomby zabija mu przyjaciela, a wszystko jak się okazuje powiązane jest z zamordowaniem popularnego senatora. Punkt kulminacyjny akcji rozgrywa się podczas tajnej operacji zorganizowanej przez prezydencką agencję w dalekiej Hiszpanii.

Wizzi | 2014-05-28
Przeczytana: 27 maja 2014

To moje pierwsze spotkanie z panem Krzysztofem Kotowskim i muszę przyznać, że całkiem przyjemne. Książka o tematyce politycznej, dziennikarskiej. Występuje więc trochę wątków sensacyjnych, trochę kryminalnych z zagadką w tle. Wielką zaletą tej książki jest to, że jest świetnie napisana pod względem językowym i choć niektóre wątki były mniej ciekawe dobrze się to czytało.

Na półkach: 2013, Przeczytane, Posiadam, E-booki
Przeczytana: 26 października 2013

Ta książka to dla mnie pewnego rodzaju fenomen. Z jednej strony bardzo poważna tematyka - w końcu to political fiction - dotyka spraw ważkich i chwilami przerażających, z drugiej - napisana jest... lekko, naprawdę nie potrafię znaleźć lepszego słowa. Bez zadęcia i moralizowania, z doskonale wyważoną dawką humoru i realizmu. Czyta się "jednym tchem", bo naprawdę chce się wiedzieć "co dalej" i nie da rady odłożyć "do jutra". Z całą pewnością ktoś kto tak zadebiutował ma coś do powiedzenia i co najważniejsze - ma pomysł jak to przekazać czytelnikowi. To pierwsza książka tegoż Autora, którą przeczytałam, ale z pewnością nie ostatnia.

WisemantheWise | 2016-10-07
Przeczytana: 06 października 2016

Cykl przygód agentki Ultry rozpocząłem przypadkowo od "Mariki" czyli części trzeciej. Postanowiłem więc cofnąć się do początku i przeczytać "Zygzaka". I jestem zadowolony, ponieważ to naprawdę dobra historia kryminalna z mocno widocznym politycznym tłem. Zaczyna się od zabójstwa polityka, w które mimowolnie zostaje wplątany główny bohater - dziennikarz TVP oraz jego bliscy.
Śledztwo prowadzone przez tajną agencję prowadzi w różne podejrzane miejsca w kraju i poza nim.
Szczególną uwagę przyciąga jednak główna postać kobieca, czyli agentka specjalna Ultra, która nie chce wyjawić swego prawdziwego imienia.
Jej metody działania oraz wyszkolenie nie raz ratują sytuację i życie Adama Kniewicza.
Jako, że autor jest byłym dziennikarzem, stworzył głównego bohatera w oparciu o własne doświadczenia. Mamy więc również trochę informacji zza kulis pracy w Telewizji Publicznej.
Książkę czyta się płynnie i w miarę szybko, z solidną dawką przyjemności.

milla | 2013-07-21
Przeczytana: 06 lipca 2013

„Zygzak” to debiutancka powieść Krzysztofa Kotowskiego, jest to zarazem pierwszy tom cyklu opowiadającego o przygodach dziennikarza Adama Kniewicza i agentki tajnej organizacji rządowej Ultry. Kotowski stworzył interesujący thriller polityczny, którego akcja rozgrywa się w naszym rodzimym kraju. „Zygzak” to książka o wartkiej akcji, w której wydarzenia rozgrywają się błyskawicznie.

Adam Kniewicz i jego dziewczyna Marta zostają wplątani w spisek sięgający najwyższych organów rządowych. Marta pada ofiarą zamachowca. Adam tylko dzięki szczęściu umyka z pułapki zastawionej przez profesjonalnego mordercę. Dziennikarza przechwytuje agentka Ultra. Kniewicz trafia pod ochronę ściśle tajnej organizacji rządowej. Dziennikarska smykałka i chęć odnalezienia człowieka, który zabił jego ukochaną nie pozwalają Kniewiczowi na siedzenie z założonymi rękoma. Adam nie godzi się na odstawienie na boczny tor i wraz z agentką Ultrą podąża tropami zabójcy oraz jego zleceniodawcy.

Nie znam się na...

Michael Shootbook | 2013-04-05
Na półkach: Posiadam, Przeczytane, ~ F2
Przeczytana: 21 sierpnia 2012

>Zygzak< to thriller polityczny, którego mógłby pozazdrościć sam John Grisham. To jednocześnie pierwsza książka z całego cyklu, gdzie bohaterami są: dziennikarz Adam Kniewicz oraz agenta wywiadu Ultra. >Zygzak< to debiut Kotowskiego - debiut niezwykle udany. Już po tej książce zostałem fanem autora. Polecam.

Devirk | 2012-01-09
Przeczytana: 2012 rok

Niegdyś jeden z najlepszych debiutów polskich. Teraz po następnych kilku książkach Kotowski staję się powoli klasykiem. I jednym z najlepszych polskich pisarzy swego pokolenia. W swojej klasie (thriller i sensacja) - daleko przed wszystkimi rodakami. Przydało by się, aby z kimś na swoim poziomie wreszcie mógł pokonkurować. Byłoby ciekawiej.

jaga | 2013-02-17
Przeczytana: 17 lutego 2013

Dobra książka, która czyta się z dużym zainteresowaniem, sensacja, polityka, ciemne sprawki i "zła" przeszłość. Tempo jest super. Pod koniec akcja wydaje się już trochę nużąca, ale autor przecież musi wyjaśnić wszystkie wątki. Jest to druga książka Kotowskiego, którą czytałam. I nie żałuję.

sunflower4387 | 2012-10-11

Bardzo dobrze się czyta. Wprost nie można się oderwać! Jest to druga książka Kotowskiego jaką przeczytałam. Co prawda podoba mi się nieco mniej niż Marika. Ale i tak nie można o niej nić złego napisać, a wręcz przeciwnie! Polecam w 100%

Pistacia_Vera | 2015-07-27
Na półkach: 2015, Przeczytane
Przeczytana: 27 lipca 2015

pierwszy tom serii: agentka Ultra. Z rąk płatnego zabójcy ginie senator RP, porwana zostaje dziewczyna dziennikarza TVP a on sam jest ścigany. wszystko to z powodu teczki zawierającej informacje na temat kreta SB w rządzie nowej RP. do odnalezienia ukrywającego się dziennikarza i jego ochrony zostaje przydzielona agentka ściśle tajnej komórki wywiadu, Ultra. wszystko byłoby pięknie gdyby autor nie zaliczył od razu na początku niewiarygodnej wpadki. super wyszkolona i uzbrojona agentka odnajduje dziennikarza i nie wie co z nim zrobić, gdzie go ukryć, przy wszystkich środkach jakimi dysponuje to aż niewiarygodne i tak to dziennikarz proponuje jej żeby ukryli się w domku znajomego rodziców, gdzie jak się można domyślić już czekają na nich zabójcy. potem super agentka umieszcza go w jakiejś buddyjskiej sekcie gdzie podobno przewinęło się już cale dowództwo super tajnej komórki żeby odnaleźć siebie i pomedytować. tak, to dwa zdecydowanie najsłabsze punkty fabuły. czegoś tej książce...