Wojna

Okładka książki Wojna Jacek Ostrowski
Okładka książki Wojna
Jacek Ostrowski Wydawnictwo: Skarpa Warszawska Cykl: Zuzanna Lewandowska (tom 5) Seria: Seria z papugą kryminał, sensacja, thriller
Zuzanna Lewandowska (tom 5)
Seria z papugą
Skarpa Warszawska
2021-04-14
2021-04-14

Jak zwykle dobra, ale ciut gorsza od poprzednich moim zdaniem. Jakoś tak więcej było gadania i spraw pobocznych niż głównej sprawy miałam wrażenie. No i zdumiewałam się kiedy inteligentna jak by nie było Zuza ignorowała dość mocne poszlaki. A i zakończenie śledztwa jakieś takie nijakie. Zobaczymy co przyniesie kolejny tom :)

'Nadeszła godzina ciężkiej próby'. Po wprowadzeniu stanu wojennego adwokat Zuzanna Lewandowska zostaje zmuszona do prowadzenia śledztwa w sprawie okrutnych mordów. Życie prywatne również jej nie oszczędza. Jak Zuza poradzi sobie w tym trudnym czasie? Kolejny świetny tom i zapowiedź walki w następnym.

Dalej się świetnie czyta. Notatki kapitana rewelacja, a i ta gadająca papuga Zgaga tez niemozliwa . Polecam

Świetna. Kolejny tom coraz lepszy. Dialogi, błyskotliwość bohaterki, no i oczywiście kapitan Mariański. Genialne. Jeżeli kapitan Mariański miałby napisać na mnie notatkę, to brzmiałaby ona: Obywatelka wciungnęła się w te kiąszki.
Poecam i zabieram się za kolejny tom.

Poecam i zabieram się za kolejny tom.

Notatki kapitana Mariańskiego to mistrzostwo;))),a może powinnam napisać miszczostwo!!!;)

Rozpisywać się za bardzo nie będę. Wystarczy, że to była dla mnie, jak na razie, najlepsza część serii o Zuzie Lewandowskiej. Czytajcie, po prostu, ona zasługuje na większy rozgłos.
Książkę dołączam do Wielkobukowego Binga 2023 pod hasłem "Polski kryminał lub thriller".

Piąty tom serii z papugą, którego bohaterką jest pani prokurator Zuza Lewandowska, nosi tytuł "Wojna". Jest on bezpośrednio związany z czasem akcji, która rozgrywa się w stanie wojennym.

Kiedy generał Jaruzelski ogłasza stan wojenny i życie ludzi zmienia się w jednej chwili, w Płocku dochodzi do serii morderstw. Wśród ofiar znajduje się zięć pewnego prominenta, a zatem sprawa robi się paląca i wymaga szybkiego schwytania seryjnego mordercy. Zuza dostaje propozycję nie do odrzucenia. Ma pomóc w ujęciu sprawcy. Problem polega na tym, że o wsparcie prosi ją... znienawidzony aparat państwowy. Pani mecenas odkłada na bok swoje negatywne uczucia w stosunku do partii komunistycznej i rozpoczyna śledztwo. Najbardziej niezadowolony z takiego obrotu sprawy jest kapitan Mariański, który nie znosi Zuzy i nie przepuści żadnej okazji, aby ją pognębić.

Autor świetnie odmalował realia PRL, wyłączone telefony, czołgi na ulicach, kombinatorstwo, kolejki, puste półki w sklepach i godzinę policyjną. Również w tym tomie nie obyło się bez wulgaryzmów i wrzasków Zgagi, a także rewelacyjnych notatek służbowych kapitana Mariańskiego. Lektorka trzyma poziom, słucha się jej z przyjemnością, szczególnie, kiedy naśladuje Zgagę :D

Tym razem finał wymusza wręcz sięgnięcie po kolejny tom, ponieważ na ostatnich kartach powieści zostaje porwana Zgaga! Kto dopuścił się takiej zbrodni? Co na to Zuza? Koniecznie muszę sięgnąć po następną część serii i to jak najszybciej!

Kryminał z humorem i satyrą czasów dawno-minionych.
Czyta się dobrze, szybko, uśmiechnąć się można i fabuła też jest dobra. Ogólnie jak to bywa z humorem, musi trafić swój na swego.

Kryminał z humorem i satyrą czasów dawno-minionych.

Jak poprzednie części.
Trochę się uśmiałem. Opis stanu wojennego z pozycji życia zwykłych ludz.
Dobra książka.

Jak poprzednie części.
Trochę się uśmiałem. Opis stanu wojennego z pozycji życia zwykłych ludz.
Dobra książka.

Pełen czasami absurdalnego humoru kryminał, którego akcja dzieje się z chwilą wprowadzenia stanu wojennego. Świetnie się czyta.

• Audiobooki

Dodaj cytat z książki Wojna