Święta tajemnica

Wydawnictwo: Kropka

Ksiądz Sambor wysłuchuje wyznań zabójcy ośmiolatka. związany tajemnicą spowiedzi nie może o tym poinformować policji. Kiedy ginie kolejne dziecko, wikary podejmuje własne śledztwo. Ale schwytanie mordercy to dopiero początek jego problemów. Ta ksążka na zawsze zmieni twoje wyobrażenie o spowiedzi...

alamar6 | 2014-06-03
Przeczytana: 03 czerwca 2014

Książka posiadająca wciągającą fabułę. Jest ona również bardzo realna, że pokusić się można o powiedzenie że, ,,na faktach". Nikt z nas nie ma pojęcia ilu jest księży na świecie, którzy znają prawdę nieznaną policji, której ujawnienie naruszyłoby tajemnicę spowiedzi. Postać księdza Sambora jest tak skonstruowana, że nie da się jej nie lubić. Cieszę się, że poznałem tą historię. Warto było przeczytać.

alex-suraj | 2015-10-19
Na półkach: Ulubione, Przeczytane

Niebywale interesująca i wciągająca książka z wielu względów. Po pierwsze dobrze napisana (autor, jak zawsze, zjednuje czytelnika dobrym stylem), po drugie niesztampowy główny bohater - ksiądz Sambor, dzięki któremu od kuchni poznajmy życie duchownego katolickiego, tak obce przeciętnemu zjadaczowi chleba. Ale nie o życiu na plebani jest ta mroczna powieść a o pedofilu mordercy i jego spowiedniku.

Ksiądz Sambor staje w obliczu dylematu nie do pozazdroszczenia - chronić tajemnicy spowiedzi, czy wydać wymiarowi sprawiedliwości mordercę dzieci? Jednak, to wiąż mało by oddać całe napięcie i emocje, jakie wywołuje ta książka. A wydarzenia, które mają miejsce trzymają czytelnika za gardło od pierwszej strony do ostatniej, aż ma się ochotę wskoczyć i samemu zadziałać, jednak jedyne, co pozostaje to doczytać lekturę do końca.

Autor poprzez tę powieść ukazuje, jak działa wymiar sprawiedliwości w naszym kraju oraz pewne mechanizmy funkcjonujące w społeczeństwie.

"Święta...

Beate | 2014-08-16
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 09 sierpnia 2014

Bardzo fajnie i szybko czyta się tą książkę, trzyma w napięciu. Trochę się denerwowałam podczas czytania, ponieważ nie lubię tego typu nieporozumień i niesłusznego oskarżania, do tego najgorsze było to, że księdza obowiązywała tajemnica spowiedzi i nie mógł nic konkretnego powiedzieć w sądzie poza tym, że nie przyznaje się do winy...Polecam gorąco, na pewno ta książka wywoła wiele emocji.

Bilbo | 2012-03-06
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2012
Przeczytana: 05 marca 2012

Dałam panu Koziołkowi drugą szansę i nie żałuję. Według mnie "Święta tajemnica" jest o wiele lepiej napisana niż "Miecz zdrady". A już na pewno jest bardziej przejrzysta. Przyznaję, że do połowy miałam wrażenie, że czytam historię o telewizyjnym księdzu Mateuszu, który angażuje się w rozwiązanie każdej kryminalnej zagadki. Ale z każdą kolejną stroną wizja księdza Mateusza się rozpływała. Żeby nie zdradzać za dużo, napiszę tylko, że wychodzi na wierzch (i bardzo dobrze, że autor to zrobił) nasza ludzka potrzeba osądzania innych. Nie interesują nas dowody, ani dochodzenie prawdy. Ważne, by oskarżyć, wymierzyć karę i zapomnieć. Przykre, ale prawdziwe. Myślę, że choćby po to warto tę książkę przeczytać.

Justyna3105 | 2013-06-14
Przeczytana: 13 czerwca 2013

Książke przeczytałam z powodu wizyty jej autora w mojej szkole.Mężczyzna sprawił wrażenie bardzo inteligentnego, jak sie okazało książki pisze także znakomite! Nie powiem , moje ksiązkowe hobby zaczęło się niedawno , ale to chyba najlepsza, najbardziej poruszająca książka jaka trafiła w moje ręce! :) Bardzo bardzo polecam te książke..

Labirynt Human | 2015-06-24

Niestety to bardzo słaby kryminał napisany kiepskim jezykiem. Fabuła niesłychanie "naciągana". Policjanci i Sąd przedstawieni są jako skrajni idioci, którzy nie potrafią nawet zadać właściwych pytań. Finał i jego logika - woła o pomstę do nieba!

palalela | 2013-06-03
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 03 czerwca 2013

Sięgnęłam po tę książkę dla spokoju: moja koleżanka była na szkoleniu prowadzonym przez pana Koziołka była nim tak zachwycona, że wcisnęła mi kryminał na siłę. Obiecałam, że przeczytam, sięgnęłam od niechcenia i przepadłam. Wartka akcja od pierwszych słów aż po ostatnie i ta doskonała analiza polskiego społeczeństwa, super. Na pewno sięgnę po inne pozycje autorstwa pana Krzysztofa!

wiesia | 2013-09-17
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: marzec 2013

Mnie się nie podobało.

Lunatyczka | 2016-06-22

Świetny pomysł, który poległ w konfrontacji z wykonaniem.

Coś mnie jednak musiało do tej książki przykuć, skoro przeczytałam ją mimo skrajnej głupoty bohaterów, drętwoty dialogów, płaskości świata i przebijającej zewsząd naiwności i ckliwości. Chyba była to ciekawość. A to już coś, skoro autorowi udało się ją wzbudzić.

Gdyby wziął się za tę książkę ktoś, kto umie sklecić zgrabny dialog, tchnąć nieco życia w fabułę i opisać kobietę jako coś więcej niż cycatą pielęgniarkę albo podporę niedzielnego kółka różańcowego (a zdaniem autora nie ma chyba nic pośrodku tej skali), byłby to niezły kryminał.

Mimo wszystko czyta się szybko i gładko (choć chwilami przez palce) - i to chyba największa zaleta tej pozycji.

Penelopa | 2012-05-08
Przeczytana: 02 maja 2012

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Książkę czyta się szybko, może nawet za szybko...Wciąga właściwie tylko akcja. Zabrakło mi bardziej realnych rysów psychologicznych postaci, jakiejś głębi. Rozmowy (zwłaszcza między kobietami) tak sztuczne, że wywołują uśmiech (z pewnością niezamierzony przez autora). Zakończenie wprawdzie nieco zaskakujące, ale moim zdaniem przerysowane. W ten sposób bohater urasta do rangi męczennika i jeszcze bardziej fabuła odskakuje od realiów. Nie można za o odmówić Koziołkowi pomysłowości i umiejętności konstruowania wciągającej fabuły. To też skłoniło mnie do sięgnięcia po kolejną jego książkę (nowość z tego roku) i mam nadzieję, że będę mogła wydać bardziej pochlebną opinię.