Święta tajemnica

Wydawnictwo: Kropka

Ksiądz Sambor wysłuchuje wyznań zabójcy ośmiolatka. związany tajemnicą spowiedzi nie może o tym poinformować policji. Kiedy ginie kolejne dziecko, wikary podejmuje własne śledztwo. Ale schwytanie mordercy to dopiero początek jego problemów. Ta ksążka na zawsze zmieni twoje wyobrażenie o spowiedzi...

książek: 1935
diggera | 2018-10-10
Przeczytana: 08 października 2018

Po przeczytaniu "Świętej tajemnicy" tak naprawdę miałam trochę rozterkę co do mojej opinii. Z jednej strony ciąg zdarzeń przyczynowo-skutkowych dobrze przemyślany. Autor w początkowej części ksiązki zadbał o stopniowanie napięcia, po czym akcja staje się coraz bardziej dynamiczna. Z drugiej jednak strony samo zakończenue troszkę rozczarowujące, zabrakło mi troszeczkę takiej "kropki" na zakończenie książki.
Pomimo, iż dla mnie książka posiada pewne minusy, to polecam przeczytać i na jej temat wyrobić sobie własną opinię.

Wojtek | 2018-07-10
Przeczytana: 10 lipca 2018

wydaje mi się, że trochę naciągane są niektóre zdarzenia i sytuacje. Myślę, że w rzeczywistości Policja byłaby bardziej rzetelna i dokładniej prowadziła śledztwo. Niemniej rzeczywiście historia opisana może się wydarzyć. Ogólnie polecam, szybko się czyta .

vaapku | 2017-12-26
Na półkach: Przeczytane, Książki 2017
Przeczytana: 14 grudnia 2017

Ciekawy pomysł, jeno wykonanie kiepskie. Bardzo mało realizmu, wiarygodności, bohaterowie płascy, drętwe dialogi, a do tego jeszcze dziwna maniera przekręcania nazwisk znanych postaci. Bardzo trudno traktować tę książkę poważnie. Wielkie ambicje autora, ale zabrakło umiejętności.

matram | 2017-09-12

Po książkę sięgnęłam ponieważ dostałam ją od znajomego wydawnictwa i dlatego, że fabuła dzieje się w mojej rodzimej Zielonej Górze. Z racji, że jestem lokalną patriotką ciekawiło mnie bardzo jak historia zostanie osadzona właśnie w tym miejscu. Niestety w tej kwestii dość mocno się rozczarowałam. Poza kilkoma wspomnianymi nazwami ulic, nie znajdziemy tu nic, co miałoby jednoznaczny związek z Zieloną Górą. Równie dobrze akcja mogłaby się rozegrać w każdym innym miejscu. Jest to jednak jedyny minus książki, który zauważam, i który zapewne dla pozostałych czytelników nie będzie mieć znaczenia.

Poza tym „Święta tajemnica” bardzo mnie zaskoczyła. Nie często sięgam po kryminały, jednak mogę stwierdzić, że ten jest naprawdę dobry! Trzyma w napięciu już od pierwszych stron. Narracja powoduje, że nie chce się przerwać. Świadczyć o tym może fakt, że książkę tą przeczytałam w 2 dni (280 stron - może to nie jest epopeja, ale jednak).

Sama historia jest bardzo rzeczywista i prawdopodobna....

Jolanta | 2017-07-31
Przeczytana: lipiec 2017

Bardzo ciekawa książka. Szybko można zniszczyć życie człowieka nie znając zasad kościoła. A pomoc księdza "w dobrej wierze", uratowało życie trójki dzieci, ale jego nie. Czy warto osądzać człowieka nie znając całej historii ??? Myślę że nie. Niestety często to robimy.

Łukasz | 2017-07-07

Ciekawa fabuła, wciągająca.

nielubiebrukselki | 2016-11-07

Bardzo dobra książka. Do "łyknięcia" na raz w pochmurne popołudnie :) Bardzo przyjemnie się czyta. A na końcu chcę się powiedzieć tylko jedno "Nie ! To nie może się tak skończyć !" :)

kina | 2016-09-19
Na półkach: Przeczytane, Kindle
Przeczytana: 24 lutego 2018

15 / 2018

Lunatyczka | 2016-06-22

Świetny pomysł, który poległ w konfrontacji z wykonaniem.

Coś mnie jednak musiało do tej książki przykuć, skoro przeczytałam ją mimo skrajnej głupoty bohaterów, drętwoty dialogów, płaskości świata i przebijającej zewsząd naiwności i ckliwości. Chyba była to ciekawość. A to już coś, skoro autorowi udało się ją wzbudzić.

Gdyby wziął się za tę książkę ktoś, kto umie sklecić zgrabny dialog, tchnąć nieco życia w fabułę i opisać kobietę jako coś więcej niż cycatą pielęgniarkę albo podporę niedzielnego kółka różańcowego (a zdaniem autora nie ma chyba nic pośrodku tej skali), byłby to niezły kryminał.

Mimo wszystko czyta się szybko i gładko (choć chwilami przez palce) - i to chyba największa zaleta tej pozycji.

alex-suraj | 2015-10-19

Niebywale interesująca i wciągająca książka z wielu względów. Po pierwsze dobrze napisana (autor, jak zawsze, zjednuje czytelnika dobrym stylem), po drugie niesztampowy główny bohater - ksiądz Sambor, dzięki któremu od kuchni poznajmy życie duchownego katolickiego, tak obce przeciętnemu zjadaczowi chleba. Ale nie o życiu na plebani jest ta mroczna powieść a o pedofilu mordercy i jego spowiedniku.

Ksiądz Sambor staje w obliczu dylematu nie do pozazdroszczenia - chronić tajemnicy spowiedzi, czy wydać wymiarowi sprawiedliwości mordercę dzieci? Jednak, to wiąż mało by oddać całe napięcie i emocje, jakie wywołuje ta książka. A wydarzenia, które mają miejsce trzymają czytelnika za gardło od pierwszej strony do ostatniej, aż ma się ochotę wskoczyć i samemu zadziałać, jednak jedyne, co pozostaje to doczytać lekturę do końca.

Autor poprzez tę powieść ukazuje, jak działa wymiar sprawiedliwości w naszym kraju oraz pewne mechanizmy funkcjonujące w społeczeństwie.

"Święta...