Bez twarzy

Tłumaczenie: Tomasz Bieroń
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Faceless
bez twarzy, powieść

Dwanaście lat temu Marie Carter została skazana za zabicie swoich dwóch przyjaciółek. Zapłaciła za ów czyn. Teraz wychodzi z więzienia. Czas wracać do domu. Ale życie nie stało w miejscu i Marie nie ma gdzie się udać. Rodzice się jej wyrzekli, przyjaciele porzucili, nawet dzieci nie chcą jej znać. Ale są ludzie, którzy ją obserwują, śledzą każdy ruch - wiedzą, że Marie pragnie zemsty. Bez twarzy to przejmująca powieść o przemocy i korupcji we wschodnim Londynie autorstwa jednej z najoryginalniejszych współczesnych powieściopisarek. Połączenie dramatu emocjonalnego i wstrząsającego realizmu składają się na ten trzymający w napięciu nowy bestseller Martiny Cole. MARTINA COLE napisała siedem wcześniejszych powieści, z których wszystkie przebojem wtargnęły na listy bestsellerów. Jej powieść Broken od razu znalazła się na drugim miejscu listy “Sunday Times", a całkowita sprzedaż jej książek przekroczyła dwa miliony. Na podstawie Dangerous Lady i The Jump nakręcono cieszące się olbrzymim powodzeniem seriale telewizyjne, a kilka innych powieści znajduje się w realizacji. Martina Cole ma syna i córkę i mieszka w Essex.

źródło opisu: Wydawnictwo Zysk i S-ka, 2003

źródło okładki: Wydawnictwo Zysk i S-ka, 2003

Maja | 2016-05-02
Przeczytana: 02 maja 2016

Marie Carter została skazana za zabójstwo dwóch koleżanek. Po 24 latach wychodzi na wolność. Okazuje się, że nie bardzo ma dokąd pójść. Przyjaciele odwrócili się od niej, rodzice się jej wyrzekli, a dzieci nie chcą jej znać. Ułożyły sobie życie i matka morderczyni nie jest im do niczego potrzebna. Marie ma do wykonania pewną misję. Pragnie zemsty. Wie jednak, że cały czas jest obserwowana. Na kim chce się zemścić? Czy uda jej się odnaleźć miejsce na ziemi? Tego dowiecie się z lektury powieści Bez twarzy. Ja już w tych kwestiach nic więcej nie powiem, żeby nie psuć niespodzianki.

Tę książkę kupiłam na wyprzedaży za grosze. Podeszłam do niej z pewną dozą niepewności. Już kilka razy nacięłam się na tego typu literaturę. Była po prostu kiepska i księgarnie chciały ją jak najszybciej wypchnąć. Z tą powieścią było inaczej. Na początku co prawda stawiała mi opór, ale szybko wczułam się w rytm akcji i odpłynęłam.

Nie byłam pewna, czy polubię Marie. Morderczyni, która po wielu latach...

| 2014-09-11
Przeczytana: maj 2013

Zachęcam do przeczytania tych, którzy lubią historie pełne tajemnicy oraz mrożące krew w żyłach sceny.
Książkę tę mogę polecić nawet tym, którzy nie gustują w takim gatunku, ponieważ ja nie przepadam za takimi książkami a ta ujęła mnie za serce mimo okrutności jaką przedstawia.

Paulina | 2011-06-20
Przeczytana: 2009 rok

Ciekawa, trzmająca w napięciu.

majsterek | 2012-08-08
Przeczytana: maj 2009

bardzo dobra książka "sama" się czyta - dawno nie trafiłam na autorkę której książki tak dobrze by się czytało.

dor30 | 2014-02-07

Niestety wieje nudą. Przeczytałam kilka książek tej autorki, ta jest najsłabsza.

moja ulubiona...

Vinga | 2016-11-25