Morderczy reportaż

Tłumaczenie: Rafał Lisiński
Wydawnictwo: Świat Książki
Exit Wounds
morderczy reportaż jance

Kolejna powieść sensacyjna z popularnej serii o Joannie Brady, energicznej pani szeryf w Arizonie, jest czymś więcej niż ?kryminał?. To szeroko zakro­jona, świetna psychologicznie historia kobiecego upodlenia, bezradności, zbrodni i zemsty, która nie przynosi ukojenia. Tytułowy ?morderczy reportaż? dotyczy tragicznej przeszłości pewnej rodziny i piszą go dwie dziennikarki. Jego bohaterki ? siostry, które przeżyły gehennę jako nastolatki ? milczały przez dziesiątki lat. Gdy jedna z nich decyduje się wreszcie o tym opowiedzieć, ginie.

Liza | 2013-05-09
Przeczytana: 06 maja 2013

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

W upalnej Arizonie zostaje zastrzelona kobieta Carol, która wraz ze zgrają psów mieszkała w przyczepie swojej babci. Po jej śmierci z rąk nieznanego sprawcy, zamknięte psy zdechły z gorąca. Czy Carol zginęła dlatego, że miała przerwać zmowę milczenia? Komu zależało na tym by na zawsze zamknąć jej usta?

A co słychać u Joanny Brady, która prowadzi śledztwo? Bohaterka startuje w wyborach na szeryfa, co wiąże się z uczestnictwem w kampaniach, które zabierają jej prywatny czas. Na dodatek Joanna wraz z drugim mężem spodziewają się dziecka- nowego członka swojej niekonwencjonalnej, ale kochającej rodziny. Dlatego też mamy obraz na kłopoty Joanny, która stara się oddzielić życie prywatne od zawodowego, bo przecież chwil, które mogłaby spędzić z rodziną, nigdy nie odzyska. To jest jednak trudna sprawa, bo bohaterka ma wymagającą pracę, w którą się często osobiście angażuje, traktuje emocjonalnie pewne przypadki, stara się oddać sprawiedliwość skrzywdzonym. Tak jak już w poprzedniej...

eunice | 2014-06-13
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 13 czerwca 2014

Głównym tematem książki jest życie prywatne pani szeryf, które niestety nie należy do najbardziej pasjonujących. Sprawy zawodowe toczą się niejako na uboczu. Odniosłam wrażenie, że praca zawodowa pani szeryf polega przede wszystkim na jeżdżeniu samochodem.
Autorka wprowadziła dużo postaci, które wygłaszają jedno lub dwa zdania (i to w dodatku nie dotyczące morderstw). Po co?
Tytuł sugeruje, że jest to bardzo krwawy kryminał. Nic bardziej mylnego. Można się rozczarować.

Sonja | 2012-06-10
Przeczytana: 10 czerwca 2012

Podobało mi się. Nie jest to może kryminał wysokich lotów, ale gorący klimat Arizony i pani szeryf Joanna Brady sprawiły, że książkę przeczytałam w dwa wieczory :)

Olga | 2016-06-21

Już dawno nie zmęczyło mnie tak czytanie. Mało kryminału w tym kryminale, czułam się jakbym czytała niezbyt pasjonującą biografię wymyślonej pani szeryf. Cała książka pełna jest kiepskich, nic nie wnoszących do historii zapychaczy.

Szufladopółka | 2013-09-15
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 12 września 2013

„Krzywda wyrządzona w dzieciństwie prowadzi do zbrodni” – głosi opis na okładce. I rzeczywiście książka zaczyna się zbrodnią. Zgadza się też tytuł, bo ofiara gnie, dlatego, że chciała zdradzić pilnie strzeżoną tajemnicę mediom. O tym jest początek książki, kolejne sto pięćdziesiąt stron jest o wszystkim, tylko nie o głównym temacie. Ja rozumiem, że czytelnika trzeba potrzymać w niepewności, a policjanci prowadzący sprawę główną, mają też inne obowiązki i swoje życie, co czasem wkrada się między wersy. Ale w tej książce nic niewnoszących wątków pobocznych, było więcej niż głównego. Odniosłam wrażenie, jakby „Morderczy reportaż” początkowo był opowiadaniem, w środek którego na siłę wciśnięto treść, by zrobić z tego powieść, przy czym to w środku było drugim opowiadaniem… Końcówka oczywiście wraca na główny tor, ale niesmak pozostał…

Więcej na moim blogu: Szufladopółka, ale uprzedzam, że trochę spolieruję :)
szufladopolka.blogspot.com

dorota | 2011-09-20
Przeczytana: 20 lipca 2010

Jesli ta ksiazke zaliczamy do gatunku kryminal,to jest to slaby kryminal,nuzacy,dlugo meczylam te ksiazke,zapamietalam bardziej prace i zycie prywatne pani szeryf,jej walke o awans,jednym slowem slaba pozycja tej malo mi znanej J.A Jance. Ciekawa szata graficzna

| 2016-12-08
Przeczytana: 2008 rok