Bezpieczny dom

The Safe house
83-7391-011-5
zbrodnia, morderstwo, tajemnica
Marta

Miasteczkiem Stamford wstrząsa makabryczna zbrodnia: na oczach nastoletniej Fiony zostają zamordowani jej rodzice. Dziewczyna cudem uchodzi z życiem. Ponieważ grozi jej śmiertelne niebezpieczeństwo, miejscowa policja szuka dla niej bezpiecznej kryjówki. Idealnym miejscem ma być dom doktor Samanthy Laschen – specjalistki w leczeniu zaburzeń pourazowych, która z kilkuletnią córką przeprowadziła się niedawno w tamte strony. Samantha zgadza się przyjąć pod swój dach nieznajomą. Wkrótce bezpieczny dom przestaje być azylem dla jego mieszkańców…

hanterkaa | 2016-03-11

"Bezpieczny dom" to dość nieprzewidywalny kryminał.Już po kilku stronach czytelnik utożsamia się z główną bohaterką i przeżywa wszystkie, towarzyszące jej uczucia.

Znakomity, dobry thriller psychologiczny, akcja świetna i utrzymany w doskonałym napięciu czyta się dobrze.

Inez | 2014-01-25
Przeczytana: 21 stycznia 2014

,,Bezpieczny Dom,, to ksiazka opowiadajaca o ambitnej lekarce specjalizujacej sie z leczeniu psychicznych zaburzen pourazowych. Bardzo podoba mi sie temat przedstawionego urazu psychicznego. Jest on okresleniem, ktorego czesto sie naduzywa, bo nazywamy tak smutek, zal poruszenie oraz uczucie towarzyszace bolesnej stracie. Jednak prawdziwy uraz psychiczny jest czyms innym, taki uraz sam nie minie i trzeba go leczyc. Zycie ludzi, ktorzy cierpia z powodu urazu psychicznego jest nie do zniesienia, a rany musza sie zagoic. Lekarze lecza tylko cialo i nie widza ran tkwiacych gleboko w psychice chorych. Autorka Nicci French w bardzo ladny sposob opisuje zycie Samanthy Laschen, glownej bohaterki i jej malej coreczki Elsie. Czytajac opowiadanie poznalam glebokie doznania Sam, poczawszy od zranienia i odrzucenia poprzez zawiedzione zaufanie, ponizenie oraz wszechogarniajacy bol. Watkiem ksiazki jest oddana pod opieke Sam, ofiara morderczego napadu, ktora przezywa potworny wstrzas psychiczny,...

Aneta | 2014-07-16
Przeczytana: 16 lipca 2014

Uwielbiam czytać thrillery psychologiczne.
Im bardziej mroczne, tym lepiej.
Autorzy, swoją drogą małżeństwo, potrafią je pisać.

Doktor psychiatrii, Samantha Laschen, przygarnia pod swój dach młodą dziewczynę, która w tragicznym wypadku straciła rodziców.
Brzmi ciut banalnie, prawda ? Nic bardziej mylnego!
Dynamicznie rozwijająca się fabuła wciąga czytelnika.
Każda strona zaskakuje czymś nowym - nie sposób się oderwać ...
Czytasz i czytasz, chcąc się szybko dowiedzieć, jak historia się skończy...
I tutaj minus, niestety.
Zakończenie mnie rozczarowało.

oneo2008 | 2014-01-13

Książka naprawdę dobra. Mocno trzymająca w napięciu od początku do końca. Dobrze skonstruowana akcja, wyraźni bohaterowie i nutka tajemnicy. Czytałam kilkukrotnie i za każdym razem coś w niej porywało. Zdecydowanie lubię książki pani French :)

agnesiasta | 2014-11-21
Przeczytana: 21 listopada 2014

"Inteligentna Wciągająca Przewrotna" - słowa z okładki doskonale opisują tą książkę. Czytałam ją z największą przyjemnością, uwielbiam styl pisarski tej pary :) Polecam gorąco i to nie tylko fanom thrillerów :)

Anna | 2015-09-20
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki, 2015
Przeczytana: 20 września 2015

Bardzo dobra, trzymająca w napięciu, wciągająca historia. Napisana fajnym językiem, co dodatkowo sprawia, że szybko się ją czyta. Polecam.

Agnieszka | 2013-12-22
Przeczytana: 14 września 2013

Nicci French należy do moich ulubionych autorów. Tym razem też się nie zawiodłam. Bezpieczny dom ma w sobie tajemnicę, którą czytelnik stara się zgłębić. Jest mroczna, pełna niedomówień. Tylko zakończenie mogłoby być inne, to mi się nie podobało, było zbyt przewidywalne. A ja lubię być zaskakiwana.

Exxtone | 2015-04-04

Jak dla mnie najnudniejsza ze wszystkich powieści pary NF. Akcja toczy się, jak flaki z olejem. Dopiero w połowie książki następuje jakiś zwrot akcji, po czym wszystko ponownie zwalnia i staje się rozmemłane i do bólu nudne. Nie polecam tej pozycji.

viki | 2014-05-15
Przeczytana: 17 marca 2014

To kolejna książka jednych z moich ulubieńców. Czytając ją miałam wrażenie, że albo już ją kiedyś czytałam albo czytałam coś podobnego.
Młoda dziewczyna ledwo uszła z życiem, niestety jej rodzice nie mieli tyle szczęścia. Zamknęła się w sobie. Dlatego postanowiono umieścić ją w domu pewnej pani psycholog, której życie dodatkowo się skomplikowało.
Ten pobyt jednak dobrze wpłynął na dziewczynę. Otworzyła się, angażowała się w życie domu, zaprzyjaźniła z osobami z najbliższego towarzystwa pani doktor. Kiedy jednak czas zbierania sił dobiegł końca, coś się wydarzyło. Zginęły kolejne osoby.
Ciekawa, wciąga, ale wydała mi się przewidywalna (wspominałam wyżej). Mimo wszystko nie mogłam doczekać się końca.