Wykolejony

Wydawnictwo: Świat Książki
Derailed
978-83-247-1276-2

Inne wydania

Życie Charlesa Schine'a toczy się po niezwykle ustabilizowanych torach. Znajduje szczęście u boku żony i córki, jest dyrektorem w wielkiej agencji reklamowej. I oto pewnego dnia, kiedy spóźnia się na swój pociąg i jedzie następnym, poznaje przepiękną kobietę. Nawiązują namiętny romans, a Charles dostaje to, o czym w gruncie rzeczy marzył - jego życie odmienia się, znika nuda. Jeszcze nie wie, że jest to jazda po bocznym torze i że jak ćma ślepo zmierza w sam środek ognia, by za chwilę pogrążyć się w koszmarze...

Hana | 2016-10-05
Na półkach: Pozostałe, Przeczytane
Przeczytana: 04 października 2016

Charles Schine spotyka Lucinde.W pociągu. Nawiązują romans.Charles, mimo utraty pracy i choroby córki odżywa.O Lucindzie wie tylko tyle, ile sama mu opowiada. Wszystko idzie jak w romansie typu harlequin,do momentu napadu. Potem jest już tylko gorzej i gorzej.Charles musi sobie poradzić z trudną sytuacją.Robi wszystko, by uratować małżeństwo i córkę.Już nigdy nie spojrzy a nieznajomą kobietę w pociągu.Prędzej ucieknie z krzykiem.Cena tego skoku w bok była nader wysoka.Książka podobała mi się bardzo dlatego, że bardzo dokładnie opisano w niej osaczanie człowieka i zapędzanie go w kozi róg.Jego niszczenie .Bez litości.Ponadto równie ciekawie przedstawione są reakcje na stan zagrożenia.Jedni upadają a inni walczą do krwi ostatniej.To zwykły thriller, ale jak napisany!

vivi22 | 2011-04-20
Na półkach: Przeczytane, Rok 2011
Przeczytana: 20 kwietnia 2011

Początek nie wciąga od razu. Opisy nowej znajomości dwóch osób a każda ma swoją rodzinę. Romans. I oczywiście lądują w łóżku. I tu się zaczyna akcja. Nie jest to szybki wątek i porywający ale zaskakujący. Prędzej spodziewasz się, morderstwa albo, że druga połowa dowie się o zdradzie. Ale nie masz wogóle w głowie sytuacji, takiej że...
Że sam się wzdrygasz czytając dalej książkę.
Czytałam ją w nocy (skończyłam o 1:30) i idąc spać miałam przed oczami to, co stało się zaraz po zdradzie. Znałazam już przecież koniec książki i mogłam spać spokojnie ale przed oczami i w głowie cały widziałam tę sytuację...
Opis w książce jest - nawet nie umiem go opisać. Jest trochę przerażający i zbyt dokładny. A może jest on tylko dla mnie taki?
Książkę szybko się czyta bo jest podzielona na którkie rozdziały.
Jeśli szukasz książki do czytania w drodze do pracy - weź ze sobą :) Może wówczas nie będziesz zwracał już uwagi na kobiety w metrze, pociągu :)
Miłej lektury.

EwaF | 2015-06-28

Bardzo dobrze pamiętam adaptację filmową Wykolejonego. To jeden z tych filmów, po których za wiele się nie spodziewasz, a które wprawiają w osłupienie.

Bo zaczyna się całkiem zwyczajnie - zwykły szary bohater Charles, zmęczony ojciec i kochający acz nieco znudzony mąż spotyka na swej drodze piękną Lucindę. Nawiązują bliską znajomość.

Jednak ta, jakby się mogło zdawać z początku, komedia obyczajowa nawet nie wiemy, kiedy przeistacza się w prawdziwy dramat. I trzyma w napięciu, jak rasowy thriller, do samego końca.

Zupełnie inaczej jest w książce - tu niestety muszę przyznać pierwszeństwo filmowi. Oglądając najpierw film, książka mnie rozczarowała. Być może za bardzo zawierzyłam truizmowi, że książki zawsze są lepsze od ich ekranizacji. Siegiel miał oryginalny pomysł na fabułę, ciekawe postaci, ale całość nie porwała mnie jako czytelnika. Czegoś zabrakło i ostatecznie wyszło dość przeciętnie, zarówno w konstruowaniu samej akcji, jak i w warstwie językowej.

Film zdecydowanie...

Ptasiek | 2014-07-19
Na półkach: Przeczytane, Równina

Jedna z tych gównianych książek od których nie mogłem się oderwać mimo tego że strasznie slaba i bezwartościowa. Wchodzi w łeb jak "haserehe aha ehe" Las Ketchup.

Katherine Parker | 2015-05-03
Przeczytana: 03 maja 2015

Jakiś czas temu w telewizji można było zobaczyć film o tym samym tytule z Jennifer Aniston w jednej z kluczowych ról. To właśnie ten moment, gdy oglądałam Wykolejonego zachęcił mnie do zapoznania się z pierwowzorem - książką autorstwa Jamesa Siegel'a.

Autor prezentuje nam historię Charlesa Schine'a, który pogrążając się w rutynie nie zauważył, że coraz bardziej zaczyna oddalać się od ukochanej żony, a praca, w której jest na prawdę świetny nie sprawi mu takiej przyjemności jak to było kiedyś. Pewnego zwyczajnego dnia, gdy Charles spóźniony jedzie do pracy późniejszym pociągiem poznaje piękną Lucindę. Bohaterowie zaczynają rozmawiać ze sobą o wszystkim i o niczym, omijają jednak tematy ich małżeństw. Z czasem Charles orientuje się, że zwykła pogawędka przerodziła się w coś więcej. Dochodzi między nimi do romansu. W końcu decydują się zrobić kolejny krok i udają się razem do nieciekawego hotelu hotelu Fairfax. Tam...

wiejskifilozof | 2012-11-25

Ekstra , to nauczka dla wszystkich , by uważąć , na nieznajome kobiety w pociągu .

Piotrek | 2011-08-12
Przeczytana: 12 sierpnia 2011

Taka sobie książka i fabuła. Ten gatunek już znamy : "Krzywda i zemsta".
Czyli już to słyszałem, czytałem, i oglądałem. Ta pozycja książkowa na pewno na długo nie zapadnie w waszej pamięci. Ot, taka książka "na weekend".

WisemantheWise | 2015-05-07
Przeczytana: 05 maja 2015

Naprawdę ciekawa historia sensacyjna trzymająca w napięciu do samego końca a nawet jeszcze dłużej. Pomysłowo wykreowani bohaterowie, szczególnie Vasquez i Lucinda.

Malwina122 | 2013-08-01
Przeczytana: 2013 rok
DafNe | 2011-02-23
Na półkach: Przeczytane, 2011
Przeczytana: 23 lutego 2011

Świetnie napisany thiller i nieskazitelna fabuła. No, może czasem akcja za szybko się toczyła, ale tłumaczę to tym, że główny bohater po szkodzie otworzył szeroko oczy i uaktywniła się opcja 'inteligencja':)

W żywe oczy
    James Siegel
    W matni
    James Siegel
    Thriller
    James Patterson, Lincoln Child, Steve Berry, Lee Child, Heather Graham, James...