Ostatni świadek

Tłumaczenie: Andrzej Leszczyński
Cykl: C. J. Townsend (tom 2)
Wydawnictwo: Świat Książki
Last Witness
832470132X
olina

Giną policjanci. Ktoś ich tropi podczas patroli i brutalnie morduje. Prowadzącemu śledztwo agentowi Falconettiemu wydaje się, że chodzi o powiązania ofiar z handlem narkotykami. Tymczasem popularna pani prokurator C.J. Townsend, wsławiona osądzeniem innego seryjnego mordercy (sprawa opisana w "Odwecie") zaczyna być nękana nocnymi telefonami. To ona nabiera podejrzeń, że chodzi o coś innego. Coś czego nie może wyjawić ze względu na własne bezpieczeństwo...

Monika | 2012-05-01
Na półkach: Przeczytane, 2012
Przeczytana: 01 maja 2012

Przeciętna historia, przeciętnie opowiedziana, z przeciętnymi bohaterami i przeciętną intrygą.

petronelka | 2014-06-06
Przeczytana: 05 czerwca 2014

Po przeczytaniu 'Odwetu', czyli pierwszej części historii o pani prokurator Townsend, bardzo chciałam dostać i przeczytać część drugą.Pierwsza część niezwykle mi się spodobała, zapewniała wiele wrażeń podczas czytania, ogólnie uznałam ją za dobry thriller. Miałam nadzieję, że 'Ostatni świadek' dorówna jej poziomem.

Niestety, zawiodłam się okrutnie. Książka okazała się po prostu przeciętna, żeby nie powiedzieć nudna. Moim zdaniem autorka nie miała za bardzo pomysłu na drugą część, ale pewnie jako, że pierwsza odniosła sukces to zdecydowała się jednak ją napisać. Tutaj emocje nie towarzyszyły mi wcale, momentami trochę męczyłam się podczas czytania, nie mogąc doczekać się końca. Sam wątek kryminalny moim zdaniem niedopracowany, pogmatwany, przyznam się, że nie wiedziałam nawet za bardzo o co w nim chodziło. Jestem szczerze rozczarowana.

wildnessofmind | 2016-02-04

Jestem wielką fanką Jilliane Hoffman i uwielbiam jej książki oraz sposób w jaki opisuje dane historie. "Odwet" i "Ostatni świadek" to jak dotąd zdecydowanie najlepsze kryminały, jakie przeczytałam i najchętniej zmusiłabym każdego, by zrobił to samo. Książka świetna, po raz pierwszy zostałam tak wciągnięta w świat głównej bohaterki, całkowicie tracąc nad tym kontrolę. Jak się do niej dorwałam, tak nie mogłam przestać, po prostu NAJLEPSZA! :))

Kasia Mamczura | 2016-02-04

Skończyłam tą książkę tylko i wyłącznie dlatego, że nienawidzę odkładać nie przeczytanych powieści.
Sama historia jest ciekawa, ale nie ma tu czegoś co trzymałoby w napięciu, co sprawiałoby, że bałabym się co wydarzy się na następnej stronie.
Narrator cały czas skupia się na przemyśleniach i odczuciach postaci. Tak wnikliwej analizy myśli bohaterów nie spotkałam jeszcze w żadnej książce.
Moim zdaniem fabuła powinna zostać zamknięta w maksymalnie 150 stronach przedstawiających wydarzenia,a nie sposób patrzenia na nie postaci.

manfred | 2014-06-28
Przeczytana: 27 czerwca 2014

już przy drugim morderstwie ( a więc w okolicach 60 strony ) pojawiło się mgnienie,kto może być zabójcą, choć jeszcze bez konkretów i nazwisk.
Ale czytało się dobrze, momentami z zapartym tchem i czekaniem na to, co będzie dalej. Finał częściowo spodziewany, ale ostatni krótki rozdział już nie:)

Mila | 2012-10-03
Przeczytana: 05 sierpnia 2012

Fenomen, jak poprzednia! Przejmująca od początku do końca, przeczytałam ją jednym tchem, gdyż nie byłam w stanie się od niej oderwać. Polecam "Ostatniego świadka", jak również pierwszą część tej historii "Odwet".

karjola | 2013-11-25
Przeczytana: 25 listopada 2013

Jakoś nie mogłam przebrnąć przez tą książkę:niby akcja, coś się działo,ale wyjątkowo się męczyłam czytając ją. Niedokończone.

kaktus311 | 2012-06-03
Przeczytana: 2011 rok

Książka wciąga, łatwo się ją czyta, a po zakończeniu pozostaje na długo w pamięci! Czekam na kolejne dzieła autorki

Emisia09 | 2012-02-23
Przeczytana: 23 lutego 2012

Może i nie nudna, ale bardzo ciężko się czyta, więc nie skończyłam;/

magdaop | 2016-08-15
Przeczytana: 21 września 2016