Miłość i medycyna. Czści 1,2,3

Wydawnictwo: Wydawnictwo Łódzkie
gorofil

Inne wydania

Wydane w jednym tomie trzy wspólczesne powieści obyczajowe:
-Miłość i medycyna
-Barbara, miłość i medycyna
-Miłość i medycyna po raz trzeci

źródło opisu: Opis autorski

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

miki24gr | 2015-01-28
Przeczytana: 28 stycznia 2015

Niezła powieść obyczajowa, napisana w czasach PRL-u, z perspektywy człowieka żyjącego w tych czasach i będącego całkiem zadowolonym z tego życia...Ten sam wątek jest przedstawiony dwukrotnie- najpierw z punktu widzenia mężczyzny, drugi raz-oczami jego żony. Sporo jest też wspomnień i retrospekcji do okresu II wojny światowej.
Całkiem zabawnie było przenieść się znów w lata 70-te...;)

Golebica | 2012-06-14
Przeczytana: 2009 rok

Świetna książka!!!

Jagoda | 2012-08-03
Przeczytana: 02 sierpnia 2012

Miło, że autor zauważył jak trudne bywa dla kobiety łączenie pracy na trzech etatach: pracy zarobkowej, gospodyni domowej i opiekunki do dzieci i jak wszystko to wpływa na (po)życie małżeńskie. Owszem takie rzeczy to dziś już oczywista oczywistość, przynajmniej dla "bardziej oświeconej" części społeczeństwa, jednak za PRLu raczej silny był etos Matki Polki i o czymś takim jak zmęczenie prowadzeniem domu czy wychowywaniem dzieci podczas gdy mąż poświęcał się pracy nie wypadało mówić głośno.
Dobre jest także to, że Kopczyński opisał także wydarzenia z powieści z perspektywy Barbary ("Barbara. Miłość i medycyna") i dorastających dzieci, głównie Andrzeja ("Miłość i medycyna po raz trzeci").

Anna Koniec | 2015-08-20
Na półkach: Przeczytane, Rok 2015
Przeczytana: marzec 2015

Ah, cudowny socrealizm, ah, ten słodki PeeReL... Dla zainteresowanych realiami epoki I realiami literatury - TAK. Dla przeciętnego czytelnika, który nie zagłąbi się w meandry cenzury I nie weźmie poprawki na ówczesny rynek wydawniczy - NIE.

Anna Koniec | 2015-08-20
Na półkach: Przeczytane, Rok 2015