Blichtr i patyna

Wydawnictwo: Alma-Press
Dazzle
83-7020-133-4
Lily

Juanita Isabella (Jazz) Kilkullen, bohaterka "Blichtru i patyny", żyje w dwóch światach. Jeden to jej studio fotograficzne w Los Angeles, w którym fotografuje sławne osobistości - polityków, aktorów, sportowców - i przygotowuje zdjęcia reklamowe. Drugi świat to dom rodzinny, pełna pamiątek stara hacjenda i otaczające ją ranczo, gdzie Jazz spędza każdy weekend. Tragiczna śmierć ojca dziewczyny burzy ten porządek...

betina360 | 2015-10-21
Na półkach: 2015, Przeczytane
Przeczytana: 21 października 2015

Jazz jest corka wlascieciela rancza i tragicznie zmarlej holywoodzkiej gwiazdy. Zajmuje sie fotografowaniem znanych ludzi do czasopism i reklam. Jej zycie osobiste niestety sie nie uklada. Po tragicznej smierci ojca razem z dwiema siostrami z jego pierwszego malzenstwa dziedzicza ranczo. Maja na nie niezly pomysl i dzieki temu dobrze sie dogaduja jako siostry choc wczesniej tak nie bylo. Jazz odnajdzie tez prawdziwa milosc.

Zaczytana | 2015-12-14
Przeczytana: 12 grudnia 2015

Jednak jedna książka tej autorki to wystarczająca ilość. Jakoś tym razem, mimo ciekawej kreacji bohaterów, przydługawe opisy (mimo, że barwne) mnie przytłoczyły a zakończenie znokautowało. Jakoś to za słodko wszystko wyszło. Tak słodko, że aż nieprawdopodobnie. Podsumowując: sama historia i natężenie zdarzeń czy też zwroty akcji a także kreacja bohaterów - w porządku, natomiast cały efekt psuje zupełnie nieprawdopodobna metamorfoza sióstr na końcu i obrót zdarzeń a la "i żyli długo i szczęśliwie".

Lidka Aribaldi | 2016-04-13

Słabsza książka tej autorki. Na pewno zaletą są barwne opisy cech charakterów postaci, i w każdej książce są kobiety zdeterminowane i wierzące w siebie. Pokazane są też niszczące skutki zawiści i mściwości jeśli przez całe życie się w to brnie. Zaletą też są wartości niepoliczalne tak jak majątek i historia przekazywane z pokolenia na pokolenie.

gagatkowa | 2012-04-22
Przeczytana: 30 lipca 2003

Dużo seksu. Mimo że ją tak nisko oceniłam, to jednak bardzo często używam zwrotu: Blichtr i Patyna. Warto więc czytać taką literaturę.

JoAśka | 2016-11-24
Mogielka | 2016-08-29