Jagoda 
sarasticzyta.wordpress.com
kobieta, status: Czytelniczka, dodała: 2 książki i 7 cytatów, ostatnio widziana 12 godzin temu
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2018-09-20 23:36:58
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
 
2018-09-20 20:47:39
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam
Cykl: Takeshi Kovacs (tom 3)

Czytając drugi tom zastanawiałam się, czy to rzeczywiście ma być trylogia czy trzy powieści związane ze sobą osobą głównego bohatera, bowiem "Upadłe anioły" spokojnie można przeczytać nie znając "Modyfikowanego węgla". "Zbudzone furie" pokazują, że to jednak jest trylogia. W pierwszych tomach Morgan skupiał się na ukazaniu świata w jakim żyje Takeshi, świata w którym życie przeciętnego... Czytając drugi tom zastanawiałam się, czy to rzeczywiście ma być trylogia czy trzy powieści związane ze sobą osobą głównego bohatera, bowiem "Upadłe anioły" spokojnie można przeczytać nie znając "Modyfikowanego węgla". "Zbudzone furie" pokazują, że to jednak jest trylogia. W pierwszych tomach Morgan skupiał się na ukazaniu świata w jakim żyje Takeshi, świata w którym życie przeciętnego człowieka nic nie znaczy, w którym rządy są trzymane na krótkiej smyczy przez korporacje. Tutaj dodaje jeszcze trzeciego wielkiego gracza: wszelkiego rodzaju mafie. I na koniec, kiedy już wiadomo, że praktycznie nie da się obalić tego porządku snuje fantazje o jego zmianie. Teoretycznie powiedzieć bym mogła, że powieść kończy się optymistycznie... tylko że kiedy czytałam wszystkie trzy części to widziała świat w jakim dziś żyjemy więc perspektywa jak coś zmienić ukazana przez Morgana raczej mnie przygnębiła.

pokaż więcej

 
2018-09-17 21:19:45
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Audiobook
Autor:

"Czekamy, bo Rick jebie już drugą godzinę. Jebie niemal bez przerw..."
Mniej więcej w tym miejscu przestałam czytać. Później dokończyłam, tym razem w wersji audio. Tylko po to, by upewnić się, że kończąc czytanie na pierwszych akapitach nic nie straciłam. Chyba najsłabszy Ćwiek, z jakim miałam do czynienia.

 
2018-09-14 21:06:22
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
 
2018-09-09 02:10:04
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Audiobook
Autor:

Rozwój literacki Dawida Kaina śledzę od lat czyli od czasów, kiedy publikował on opowiadania na HorrorOnline. I zdecydowanie uważam, że jest niedoceniany, choć trudno mi stwierdzić dlaczego. Chociaż... może nie każdy lubi taką zabawę formą, treścią czy samymi słowami w jakiej specjalizuje się Kain. Tutaj mamy z jednej strony bohaterkę, usiłującą ustalić co się stało z jej ojcem, który któregoś... Rozwój literacki Dawida Kaina śledzę od lat czyli od czasów, kiedy publikował on opowiadania na HorrorOnline. I zdecydowanie uważam, że jest niedoceniany, choć trudno mi stwierdzić dlaczego. Chociaż... może nie każdy lubi taką zabawę formą, treścią czy samymi słowami w jakiej specjalizuje się Kain. Tutaj mamy z jednej strony bohaterkę, usiłującą ustalić co się stało z jej ojcem, który któregoś dnia po prostu zniknął z domu, z drugiej zaś powieść pisną przez zaginionego... i w pewnym momencie trudno się zorientować co jest prawdziwe - perypetie bohatera powieści czy życie córki pisarza. Do tego dochodzi zabawa słowami, głównie tymi (nad)używanymi przez niektóre środowiska. Dla mnie żydołaki jak wilkołaki czy pejsomat automatycznie przybijający jarmułkę do głowy to poezja, z którą mam nadzieję spotykać się częściej.

I jeszcze taka jedna zagwozdka. Kiedy zobaczyłam wersję audio powieści Marcina Kiszeli "Fobia" to zastanowiłam się, dlaczego Dawid Kain postanowił pisać pod własnym nazwiskiem... Jakież było moje zdziwienie, kiedy ujrzałam tutaj rzeczoną powieść podpisaną pseudonimem. Sądząc ze streszczenia i z okładki mam do czynienia z dokładnie tą samą powieścią, więc nie wiem czy to pomyłka wydawnictwa czy jakaś forma zabawy z czytelnikiem, co w przypadku tego akurat pisarza też by mnie szczególnie nie zdziwiło.

pokaż więcej

 
2018-09-08 21:21:16
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
 
2018-09-08 01:14:38
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam
Cykl: Takeshi Kovacs (tom 2)

Druga książka o Takeshim Kovacsie. Trudno to nazwać drugim tomem, bowiem fabuła rozgrywa się jakiś czas po wydarzeniach opisanych w "Modyfikowanym węglu" i w sumie obie powieści łączy tylko bohater oraz świat w jakim rozgrywa się akcja... właściwie to nawet nie świat co rzeczywistość. Kilkadziesiąt lat po wydarzeniach opisanych w "Modyfikowanym węglu" Takeshi znajduje się tam, gdzie pasuje... Druga książka o Takeshim Kovacsie. Trudno to nazwać drugim tomem, bowiem fabuła rozgrywa się jakiś czas po wydarzeniach opisanych w "Modyfikowanym węglu" i w sumie obie powieści łączy tylko bohater oraz świat w jakim rozgrywa się akcja... właściwie to nawet nie świat co rzeczywistość. Kilkadziesiąt lat po wydarzeniach opisanych w "Modyfikowanym węglu" Takeshi znajduje się tam, gdzie pasuje najbardziej czyli w ogniu walki. Pierwsza powieść z cyklu opisywała życie na Ziemi w XXVI wieku, fabuła "Upadłych aniołów" rozgrywa się na peryferiach czyli Protektorat krwawo tłumi powstanie na jednej z planet. Takeshi jako żołnierz walczy po stronie Protektoratu, jednak niespodziewanie otrzymuje propozycję urwania się z frontu i odnalezienia ważnego artefaktu pozostałego po Marsjanach.
Podobnie jak w "Modyfikowany węglu" - sensacyjna fabuła (choć już zupełnie odmienna) i fantastyczne gadżety to tylko przykrywka dla opisania dzisiejszego świata, rządzonego przez ponadnarodowe korporacje trzymające na smyczy rządy państw. Pisze o tym też sam Morgan na końcu powieści, wspominając jako źródło inspiracji literaturę non fiction.

pokaż więcej

 
2018-09-07 22:12:18
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
 
2018-09-04 21:49:59
Wypowiedziała się w dyskusji: Nie żyje Margit Sandemo

Szkoda.
Sagę o Ludziach Lodu przeczytałam w całości. Raz. Później, jak miałam doła, jak chciałam nie myśleć a nie byłam w stanie - wracałam do pierwszych tomów. Pozwalały nie myśleć. Potem mi przeszło, ale sentyment do pisarki pozostał.

więcej...
 
2018-09-04 21:24:18
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
 
2018-09-02 21:29:05
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
 
2018-09-02 21:28:37
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
Seria: Mindhunter
 
2018-09-02 21:06:17
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Audiobook

Ameryki nie odkrywa. Mówi o rzeczach niby oczywistych (czarny nie wyszczupla, w jeśli jesteś grubą babą w czerni nadal nią pozostaniesz) ale nad którymi na ogół się nie zastanawia, bo łatwiej łykać kłamstwa podawane w prasieradiutelewizjiinternecie. Nie trzeba się domyślać, że Nosowska czyta książki "oświeconych", sama podaje niektóre nazwiska. Czyta i stara się wcielać w życie mądrości w nich... Ameryki nie odkrywa. Mówi o rzeczach niby oczywistych (czarny nie wyszczupla, w jeśli jesteś grubą babą w czerni nadal nią pozostaniesz) ale nad którymi na ogół się nie zastanawia, bo łatwiej łykać kłamstwa podawane w prasieradiutelewizjiinternecie. Nie trzeba się domyślać, że Nosowska czyta książki "oświeconych", sama podaje niektóre nazwiska. Czyta i stara się wcielać w życie mądrości w nich zawarte i o tych doświadczeniach też mówi. Bez zadęcia, z dystansem. Audiobook krótki, ledwie ponad dwie godziny i po przesłuchaniu mam wrażenie, jakbym się z autorką umówiła gdzieś na piwo i spędziła z nią dwie godziny na babskich pogaduchach. Takich m.in. o problemach wieku średniego, które dawniej nie były problemami tylko normalną koleją rzeczy i warto by znów tak na to spojrzeć czy o wiecznych problemach z nadwagą... Czyli przyjemnie spędzony czas pozostawiający świadomość, że nie tylko ja zmagam się z pewnymi problemami i nie tylko ja nie ogarniam pewnych uważanych dziś za normalne zjawisk.

pokaż więcej

 
2018-09-01 23:01:49
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
 
2018-09-01 22:56:32
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
Autor:
 
Moja biblioteczka
2362 312 2214
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (19)

Ulubieni autorzy (11)
Lista ulubionych autorów
Ulubione cytaty (29)
lista cytatów
zgłoś błąd zgłoś błąd