Jagoda 
sarasticzyta.wordpress.com
kobieta, status: Czytelniczka, dodała: 2 książki i 7 cytatów, ostatnio widziana 1 godzinę temu
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2019-01-15 17:02:35
Dodała książkę na półkę: Przeczytane
Autor:
 
2019-01-12 23:45:17
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
 
2019-01-11 22:35:57
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
 
2019-01-11 22:24:58
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
Autor:
Cykl: Dreszcz (tom 1) | Seria: Fantastyczna Fabryka
 
2019-01-10 22:51:39
Dodała książkę na półkę: Przeczytane

Piotr, do bólu racjonalny mieszczuch przybywa do Azylu - miasteczka położonego z dala od cywilizacji, miasteczka, w którym Diabeł śpiewa zamiast mówić "dobranoc", w poszukiwaniu zaginionej dawno siostry-bliźniaczki. I tu natyka się na: wróżkę, zielarkę, czarownicę, wilkołaka... a może po prostu na ludzi, którzy nie pasują do cywilizowanego świata i właśnie z Azylu znaleźli swój azyl. Trudno... Piotr, do bólu racjonalny mieszczuch przybywa do Azylu - miasteczka położonego z dala od cywilizacji, miasteczka, w którym Diabeł śpiewa zamiast mówić "dobranoc", w poszukiwaniu zaginionej dawno siostry-bliźniaczki. I tu natyka się na: wróżkę, zielarkę, czarownicę, wilkołaka... a może po prostu na ludzi, którzy nie pasują do cywilizowanego świata i właśnie z Azylu znaleźli swój azyl. Trudno orzec, co jest prawdą, a co nie, bowiem zdarza się że nasz bohater wypije trochę za dużo miodu doprawionego ziołami albo napije się bimbru, choć dostał leki, przy których nie powinien był tego robić. Właśnie ten klimat niedopowiedzenia oraz opowieści o czarownicy i jej Diable sprawiają, że tak trudno oderwać się od lektury. Czyli, mówiąc krótko - wszyscy, którzy lubią dopowiedziane zakończenia, którzy - jak w Piśmie - lubią by mowa była jasna: tak - tak, nie - nie, powinni się trzymać od najnowszej powieści Magdaleny Kubasiewicz z daleka. Kogo zaś urzekła już okładka, powinno urzec i to, co się za nią kryje.Bo jest równie piękne, mroczne i tajemnicze.

pokaż więcej

 
2019-01-02 11:11:09
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
 
2019-01-01 21:56:00
Dodała książkę na półkę: Przeczytane
Autor:

King twierdzi, że inspiracją dla powieści było opowiadanie Raya Bradbury'ego "Posłaniec". Czytałam zbiór z którego "Posłaniec" pochodzi i po lekturze "Cmętarza" doszłam do wniosku, że nie tylko "Posłańcem" ale i "Małym skrytobójcą" inspirował się Król. Źródła inspiracji uwielbiam, powieść wynudziła mnie śmiertelnie. Pomijam takie subtelności jak głupie zachowania bohaterów, bo w końcu bez nich... King twierdzi, że inspiracją dla powieści było opowiadanie Raya Bradbury'ego "Posłaniec". Czytałam zbiór z którego "Posłaniec" pochodzi i po lekturze "Cmętarza" doszłam do wniosku, że nie tylko "Posłańcem" ale i "Małym skrytobójcą" inspirował się Król. Źródła inspiracji uwielbiam, powieść wynudziła mnie śmiertelnie. Pomijam takie subtelności jak głupie zachowania bohaterów, bo w końcu bez nich nie byłoby horrorów. Po prostu gdyby powieść skrócić o połowę nic by nie straciła, tak zaś czytałam i nudziłam się i nudziłam i nawet końcówka była rozciągnięta niemiłosiernie. Zwłaszcza że przewidywalna chyba nawet dla tych, którzy Bradbury'ego nie czytali.

pokaż więcej

 
2018-12-23 00:36:43
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
 
2018-12-16 02:03:31
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Audiobook

Skoro wyszło tylko w wersji audio, to i oceniać warto jako całość czyli powieść w odcinakach + interpretacja. Każdy odcinek składa się z dwóch narracji. Pierwszy narrator to Adam, student, który chcąc odpocząć od zaborczej dziewczyny jedzie na wakacje do Lublina do ojca i tam z przerażeniem obserwuje przemiany, jakie zaszły w rodzicielu po przeszczepie szpiku. Drugi to Oblubieniec -... Skoro wyszło tylko w wersji audio, to i oceniać warto jako całość czyli powieść w odcinakach + interpretacja. Każdy odcinek składa się z dwóch narracji. Pierwszy narrator to Adam, student, który chcąc odpocząć od zaborczej dziewczyny jedzie na wakacje do Lublina do ojca i tam z przerażeniem obserwuje przemiany, jakie zaszły w rodzicielu po przeszczepie szpiku. Drugi to Oblubieniec - psychopata, który porywa kobiety w których widzi swoją ukochaną żonę, zamyka w wygłuszonym pokoju swojej willi i tam ofiarowuje im siebie i swoją miłość. I biada tej, która nie doceni tego daru.
Adam trochę irytuje, ale to w sumie taki (stereo)typowy student, który boi się zobowiązań, życie to dla niego trochę jak gra komputerowa, kobietom nie potrafi odmówić... ale w gruncie rzeczy dobry z niego chłopak i naprawdę troszczy się o ojca. Oblubieniec zaś to już klasa sama w sobie, psychopata o jakich czyta się z przyjemnością (o ile ktoś lubi thrillery) i jakiego wolałoby się nie spotkać w życiu. Nie powiem, że czymś mnie zaskoczył Maciej Kowalik jako Adam, bo po prostu z tym aktorem nie miałam dotąd do czynienia. Umiał jednak świetnie oddać rozterki młodego kochliwego studenta i martwiącego się o ojca syna. Zaskoczył mnie natomiast Marek Kalita jako Oblubieniec. Pamiętałam aktora jako mężczyznę o doskonale przeciętnej urodzie i raczej sprawdzającego się w roli doskonale przeciętnych mężczyzn. Tymczasem w roli Oblubieńca wypada lepiej niż w którejkolwiek, w której widziałam go w telewizyjnych serialach. Wyrazy uznania należą się więc obu aktorom... oraz temu, kto uznał, że właśnie oni się do ról napisanych przez Jakuba Małeckiego nadają najlepiej.
Zakończenie serialu jest z gatunku tych: ciąg dalszy nastąpi... Ja już czekam z niecierpliwością na drugą serię.

pokaż więcej

 
2018-11-28 00:35:37
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
Autor:
 
2018-11-28 00:34:33
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
Autor:
 
2018-11-27 23:55:39
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
 
2018-11-24 03:15:25
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam

Tuż po śmierci Freddiego chłonęłam wszystko, co dotyczyło zarówno jego, jak i zespołu, bo jednak dla mnie był on integralną częścią Queen. Kiedy przeczytałam sobie broszurkę (bo inaczej trudno to nazwać) o Freddiem jako o rozwiązłym pedale, który pie....ł każdego, kto nie uciekał na drzewo, postanowiłam ograniczać się już do pozycji poświęconych całemu zespołowi. Dlatego długo wzbraniałam się... Tuż po śmierci Freddiego chłonęłam wszystko, co dotyczyło zarówno jego, jak i zespołu, bo jednak dla mnie był on integralną częścią Queen. Kiedy przeczytałam sobie broszurkę (bo inaczej trudno to nazwać) o Freddiem jako o rozwiązłym pedale, który pie....ł każdego, kto nie uciekał na drzewo, postanowiłam ograniczać się już do pozycji poświęconych całemu zespołowi. Dlatego długo wzbraniałam się przed kupnem książki Jima Huttona, bo z góry założyłam, że to kolejny facet, który postanowił zarobić na tym, że był zaliczony przez wokalistę Queen. Cóż, teraz wiem, że się pomyliłam. Bez względu na to, jakie intencje przyświecały Huttonowi podczas pisania książki, ja odniosłam wrażenie, że to była próba przeżycia żałoby. Nie bardzo mógł to zrobić po śmierci ukochanego, bowiem nagle okazało się że pozostał zupełnie sam. Owszem, można powiedzieć, że sprzedał prywatność swoją i co gorsze prywatność ukochanego mężczyzny, który akurat starał się nie afiszować przed światem ze swoim życiem prywatnym. Tylko z uwagi na publikacje typu wspomniana wcześnie broszurka, może lepiej, że pokazał Freddiego od strony może nie idealnego człowieka, bo i imprezy i szał zakupów też tu jest, ale z tej bardziej ludzkiej a mnie gwiazdorskiej strony. Czy jednak książka Huttona pokazuje prawdziwe oblicze lidera Queen? Śmiem wątpić. Sam Freddie śpiewał (napisaney przez siebie tekst) "Oh, yes, I'm the great pretender", więc niewykluczone, że pod koniec życia w ogóle sam zgubił się pośród odgrywanych przez siebie ról. Jak dla mnie "Freddie Mercury i ja" ukazuje nie tyle Freddiego, jakim był naprawdę, co Freddeigo jakim go widział zakochany w nim mężczyzna. Ale cieszę się, że tę romantyczną twarz wybitnego muzyka i "wielkiego aktora" dane mi było poznać.

pokaż więcej

 
2018-11-22 22:27:35
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
Seria: Poza serią
 
2018-11-18 23:30:22
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
 
Moja biblioteczka
2404 323 2398
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (22)

Ulubieni autorzy (11)
Lista ulubionych autorów
Ulubione cytaty (29)
lista cytatów
zgłoś błąd zgłoś błąd