Zgłosuj na książki roku 2017

źródło okładki: zdjęcie autorskie

izabela81 | 2017-01-26
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2017 rok
Przeczytana: 19 stycznia 2017

"Życie to pełnia, a w niej zawierają się wszystkie kolory i ich odcienie. Należą do nich te przyjemne dla oka, jasne, wesołe, radosne, jak i te smutne, ciemne i niekoniecznie optymistyczne. Żyjąc doświadczamy wszystkiego, nic nie jest ani do końca dobre, ani złe. Po prostu rzeczy się wydarzają. Czasami sami planujemy obraz jaki chcemy namalować. Wiemy jakich barw użyć, niestety nie zawsze tworzymy go tylko własną ręką. Zdarzają się takie sytuacje, które muszą się stać naszą rzeczywistością, nawet wtedy, gdy bardzo ich nie chcemy. Kolory cierpienia, smutku, rozpaczy, tęsknoty. Najtrudniej przyjąć takie odcienie w życiu, ale one też są jego częścią. Żyć pełnią życia oznacza przyjmować z pełną świadomością zdarzenia, które są barwne, jak i te, w których wydawać by się mogło, że nie ma ani jednego odcienia mogącego coś wnieść w naszą egzystencję."

Poznajemy Sally, młodą, spełnioną zawodowo, sympatyczną kobietę, która sama zamieszkuje dom po zmarłej babci. Od kilku lat związana jest z...

Monika KanapaLiteracka | 2017-06-29
Na półkach: Posiadam, Przeczytane, 2017
Przeczytana: 29 czerwca 2017

Sally jest niesamowicie barwną postacią. Eteryczna, wrażliwa, ale również inteligentna i wiedząca czego chce młoda kobieta. Poznajemy ją na chwilę przed pogłębieniem relacji ze swoim długoletnim partnerem Tomkiem. Jej życie jest przedstawione jako bardzo poukładane i ustabilizowane. Piękny dom, kochający rodzice, wymarzona praca i ukochany u boku. Wkrótce planuje służbowy wyjazd, a autorka kilkukrotnie podrzuca insynuacje, że owa podróż ma wszystko zmienić.
Równolegle poznajemy komisarza Poznańskiego. Jacek stoi o krok od sfinalizowania długiego, żmudnego i niebezpiecznego śledztwa. Świadomy, że oddając się pracy zaniedbuje rodzinę, nie potrafi nic z tym zrobić. Gnębiony wyrzutami sumienia raz za razem zostawia żonę i ukochanego synka samych, oddalając się przez to od najbliższych.

Książka jest łagodna i wręcz kołysze nas swoim klimatem do momentu, w którym skrzyżują się drogi Sally i Jacka. Wtedy odczuwalnie coś pęka. Powstaje rysa szybko przeistaczająca się w szczelinę....

Grazia_czytaninka_ | 2017-04-07
Przeczytana: 07 kwietnia 2017

Dzisiaj sięgnęłam po I z VII tomów książek Magdaleny Kozioł, autorki, która sama postanowiła wydać swoje książki. Z tej uwagi muszę powiedzieć, że książce brakuje korekty i wyłapałam kilka literówek, jednak nie zraża to czytelnika.

To co zasługuje na uwagę, to to, iż książka pisana jest emocjami i barwami, których w naszym życiu jest tak wiele, a z czego czasem nie zdajemy sobie nawet sprawy. W tym tomie poznajemy takie barwy jak: biała, pomarańczowa, niebieska, zielona oraz różowa. A wszystko to kręci się wokół miłości.

Główną bohaterką jest Sally, która właśnie wkroczyła w okres narzeczeństwa wraz z Tomkiem. Ich miłość jest kwitnąca, widać jak wiele dla siebie znaczą. Jedno za drugim wskoczyłoby w ogień. I gdyby nie to, że mamy możliwość poznać również inną parę, książka mogłaby wydawać się zbyt przesłodzona.

Druga para to Jacek i Aneta, którzy są już parę lat małżeństwem, jednak ich miłość jakby powoli się wypalała. Jacek jest policjantem, którego wiecznie nie ma w domu,...

Wielbicielka-książek | 2016-07-19

"Życie to pełnia, a w niej zawierają się wszystkie kolory i ich odcienie.
Należą do nich te przyjemne dla oka, jasne, wesołe, radosne, jak i te smutne,
ciemne i niekoniecznie optymistyczne.
Żyjąc doświadczamy wszystkiego, nic nie jest ani do końca dobre, ani złe.
Wiemy jakich barw użyć, niestety nie zawsze tworzymy go tylko własną ręką.
gdy bardzo ich nie chcemy. Kolory cierpienia, smutku, rozpaczy, tęsknoty.
Najtrudniej przyjąć takie odcienie w życiu, ale one też są jego częścią.
jak i te, w których wydawać by się mogło,
że nie ma ani jednego odcienia mogącego coś wnieść w naszą egzystencję."

Czasami zdarza się, że po przeczytaniu jakiejś książki, siedzimy jeszcze kilka/kilkanaście minut wbici w fotel lub kanapę, nie...

Całkiem niedawno i całkiem niechcący natknęłam się na książkę, która przyciągnęła mnie tytułem ,,52 kolory życia". Opis za wiele mi nie wyznał, nie wiedziałam czego się spodziewać, jednak ciekawość zwyciężyła. Tym oto sposobem sięgnęłam po całkiem świeżutką książkę, która cichutko krąży wokół polskiego rynku. Jak ją oceniam?

Opis:
52 KOLORY ŻYCIA to porywająca powieść o miłości i namiętności, romansie i jego konsekwencjach. Bohaterką jest młoda kobieta- Sally. Pewnego dnia na jej drodze, zupełnie niespodziewanie pojawia się mężczyzna. Jej dotychczasowe, poukładane życie zmienia się diametralnie. Cała historia okraszona pięćdziesięcioma dwoma wyjątkowymi i niepowtarzalnymi kolorami. Lektura wzrusza,zawiera wiele przemyśleń na temat życia i jego nieprzewidywalności.źródło opisu: opis autorski

Na początku chciałabym jednak napisać Wam minusy, które jawiły się w książce. Jako że autorka zdecydowała się sama wydać swoją książkę, 52 kolory życia nie przeszły profesjonalnej...

Ania | 2017-04-22

Każda chwila w życiu, ma swoje odwzorowanie w kolorach.

Dzięki uprzejmości Pani Magdaleny Kozioł, w moje ręce trafiły Jej cudowne książki. Niestety autorka nie znalazła wydawcy, który chciałby ukazać Jej twórczość polskiemu czytelnikowi. Mimo to, Pani Magda nie poddała się i sama postanowiła wydać książki. Doceniam zaangażowanie oraz to, że ludzie chcą spełniać swoje marzenia. Tymczasem zapraszam Was na recenzję pierwszego tomu powieści o kolorach życia.

W książce "52 kolory życia" poznajemy historie dwóch, nieznanych sobie osób. Pierwsza poświęcona jest Sally i jej narzeczonemu, druga Jackowi i jego rodzinie.

Sally to kobieta, która ma pewien cel w życiu i dąży do jego realizacji. Bohaterka chce otworzyć sklep nad morzem, jednak nie jest to łatwe, osobiście musi wybrać się do nadmorskiej miejscowości, aby pozałatwiać sprawy biznesowe. Krótko przed wyjazdem jej chłopak - Tomek - zabiera ją na kolację do restauracji, ponieważ obchodzą trzecią rocznicę związku. Aby dodać magii...

Hanna | 2017-04-17

Książka rozpoczyna się wyjątkowo pięknie. Niesamowita interpretacja koloru białego. Byłam zachwycona czytając kolejne zdania. Jak pięknie i plastycznie można opisać kolor. Nadać mu znaczenie, przypisać do różnych miejsc, rzeczy, sytuacji. Coś pięknego. W książce 52 kolory Życia z jednej strony poznajemy Sally, empatyczną, poukładaną i zorganizowaną, niebieskooką dziewczynę. Na co dzień uśmiechnięta, wesoła i szczęśliwa. Mająca kochających rodziców, siostrę. Dziewczyna od kilku lat jest związana z Tomkiem. Wspólnie tworzą szczęśliwą i kochającą się parę. Kiedy Tomek oświadcza się Sallly, dziewczyna jest w siódmym niebie. Ponadto Sally również jest spełniona zawodowo. Czy czegoś brakuje jej do szczęścia? Na domiar tego właśnie planuje otworzyć kolejny sklep z kosmetykami nad polskim morzem.

„Czasami się tak zdarza, że ludzi spotykają się pierwszy raz, a wydaje się im, że znają się ługi....

Główna bohaterka powieści, Sally jest bardzo młodą osobą. Kobieta prowadzi szczęśliwe, poukładane życie. Od kilku lat spotyka się ze swoim ukochanym, Tomkiem. Sukcesywnie spełnia swoje marzenia, dotyczące otwarcia sieci sklepów kosmetycznych. Pewnego razu, wyjeżdża nad morze, aby załatwić sprawy związane z interesem. Przypadkiem zostaje wplątana w ogień działań policyjnych. To właśnie w tej chwili jej życie ma się obrócić o trzysta sześćdziesiąt stopni.

"W życiu zdarzają się takie sytuacje, których nie jesteśmy w stanie przewidzieć, nie planujemy ich, nie myślimy o nich, a jednak pojawiają się i często potrafią zmienić wszystko, co do tej pory uważaliśmy za pewnik. Życie płynie jak rzeka, nigdy nie wiadomo, czy za zakrętem, nie pojawi się wielki wodospad, który dostarczy bardzo różnorodnych emocji i zmąci dotychczasowy spokój."

Nie mogę się powstrzymać i muszę zacząć od tego, co mi się w tej powieści nie podobało.
Autorka wydała książkę samodzielnie. Nie przeszła ona specjalnej...

Magdalena | 2016-06-27
Przeczytana: 01 marca 2016

To moja pierwsza w życiu książka!Za każdym razem, jak ją czytam mam dreszcze i wzruszam się :). Polecam miłośnikom książek, a dedykuję ją wszystkim osobom, które mają marzenia i boją się je spełnić. Idźcie po nie śmiało, odwagi !
Z uszanowaniem,

Magdalena Kozioł

DonataBosak | 2016-12-20
Przeczytana: 19 grudnia 2016

W pierwszym tomie poznajemy główną bohaterkę Sally, kobietę wiodącą szczęśliwe i poukładane życie prywatne jak i zawodowe. Wszystko ulega jednak zmianie, podczas służbowego wyjazdu nad morze. Zostaje tam uwikłana w policyjną akcję schwytania grupy narkotykowej.Poznaje wtedy policjanta Jacka i nieświadomie,bez ostrzeżenia pozwala trafić się strzale amora. Zaczyna rodzić się między nimi uczucie, które nie powinno mieć racji bytu.

Pierwszy tom czyta się szybko i lekko. Podzielony na tygodnie od 1-5, sprawia że zastanawiamy się jak kolory determinują nasze życie. Z tygodnia na tydzień i w zależności od naszego nastroju za każdym razem są inne. Rodząca się miłość w przypadku Sally zaczyna się na kolorze białym,poprzez pomarańczowy, niebieski,zielony a na różowym kończywszy. Jakich barw nabierze dalej musicie się sami przekonać.

Książkę miałam możlwość przeczytać dzięki book tour zorganizowanym przez www.poligon-domowy.blogspot.com .