Ania 
zaczytana-aniaa.blogspot.com
status: Czytelnik, dodał: 29 cytatów, ostatnio widziany 1 tydzień temu
Teraz czytam
 • Pocieszki
  Pocieszki
  Autor:
  Opowieści z życia wzięte i życiu poświęcone – Pocieszki – nowa książka Katarzyny Grocholi! Chcesz mieć lepszy dzień? A może miesiąc? A może wystarczy pocieszka na każdy tydzień? Oto pięćdziesiąt dwie...
  czytelników: 375 | opinie: 30 | ocena: 6,38 (134 głosy)
 • Samo Sedno - Kierunek: freelance. Sukces na własnych zasadach
  Samo Sedno - Kierunek: freelance. Sukces na własnych zasadach
  Autor:
  Przejmij kontrolę nad swoją karierą! Chcesz zacząć zarabiać na swoim talencie, pasji i pracować według własnej wizji? Poszukujesz dodatkowego źródła dochodu lub nowej ścieżki rozwoju zawodowego?...
  czytelników: 48 | opinie: 2 | ocena: 7,73 (11 głosów)

Pokaż biblioteczkę
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2019-01-05 21:42:06
Ma nowego znajomego: Claudia Reads
 
2019-01-02 00:30:02
Ma nowego znajomego: WielkiBuk
 
2018-12-30 14:35:53
Dodał książkę na półkę: Przeczytane
Seria: Salamandra

Drogi czytelniku. Dzisiaj zabieram Cię w podróż, która przeniesie nas do roku 1996. Gotowy? Pasy zapięte? To ruszamy!

Nastoletnia Emma otrzymuje od swojego ojca komputer, a jej przyjaciel daje jej płytę, dzięki której może korzystać z internetu. Przypadkowo trafia na stronę o nazwie Facebook, gdzie poznaje swoje perypetie za 15 lat. Czy zadziwi ją to, kim jest? Czy będzie zadowolona ze...
Drogi czytelniku. Dzisiaj zabieram Cię w podróż, która przeniesie nas do roku 1996. Gotowy? Pasy zapięte? To ruszamy!

Nastoletnia Emma otrzymuje od swojego ojca komputer, a jej przyjaciel daje jej płytę, dzięki której może korzystać z internetu. Przypadkowo trafia na stronę o nazwie Facebook, gdzie poznaje swoje perypetie za 15 lat. Czy zadziwi ją to, kim jest? Czy będzie zadowolona ze swojego życia? A może dokona diametralnego ruchu, aby zmienić swoją przyszłość?

Pamiętacie te czasy, kiedy komputery były tylko w kilku domach? Graliście w gry, które dołączane były do gazet? A jest tutaj ktoś, kto nie wielbił Pasjansa? Tak składa się, że ja swój pierwszy komputer otrzymałam chodząc do podstawówki. Wielka skrzynka i monitor na pół biurka, nigdy nie zostanie wymazany z mojej pamięci. Mimo, iż posiadałam ten sprzęt elektroniczny, to wolałam iść z kolegami na rower, czy poznawać otaczający mnie świat. Wynalazek jakim jest internet, zawładnął naszym życiem i strasznie kradnie nam czas. Wiadomości, gry online, portale społecznościowe, to coś, co przejęło nam nami kontrolę.

ciąg dalszy: https://zaczytana-aniaa.blogspot.com/2018/12/ty-ja-i-fejs-jay-asher-carolyn-mackler.html

pokaż więcej

 
2018-12-30 14:35:13
Dodał książkę na półkę: Przeczytane
Cykl: Singielka w Londynie (tom 2)

Tajemnicze randki, niespodziewane wydarzenia, a także tajemnicza aura, to obecne życie Ewy. Oliver skradł jej serce i robi wszystko, aby zaskoczyć swoją wybrankę. Kobieta jest z tego powodu bardzo szczęśliwa, jednak czasami chciałaby wiedzieć, czego może spodziewać się danego dnia. Przełomowym wydarzeniem w życiu kochanków, jest sylwestrowa noc, kiedy Ewa postanawia zrobić ukochanemu... Tajemnicze randki, niespodziewane wydarzenia, a także tajemnicza aura, to obecne życie Ewy. Oliver skradł jej serce i robi wszystko, aby zaskoczyć swoją wybrankę. Kobieta jest z tego powodu bardzo szczęśliwa, jednak czasami chciałaby wiedzieć, czego może spodziewać się danego dnia. Przełomowym wydarzeniem w życiu kochanków, jest sylwestrowa noc, kiedy Ewa postanawia zrobić ukochanemu niespodziankę i zjawia się w szpitalu, a tak dostrzega byłą dziewczynę Olivera. Po tym incydencie kobiecie włączą się czujność i poważnie zastanawia się nad wiernością swojego chłopaka, a także planami rywalki.

Ewa to zabawna postać. W drugiej części bohaterka również wpada w specyficzne kłopoty, czy znajduje się w dziwnych sytuacjach. Jej pech jest o tyle zabawny, że kobieta nie załamuje się i potrafi wyjść z danej sytuacji z podniesioną głową. Coraz lepiej idzie jej odnajdowanie się na obczyźnie, a także nieźle radzi sobie w kontaktach z nowymi ludźmi. Wielką niespodzianką dla niej jest to, że w pracy otrzymuje awans, co jest aspektem docenienia jej ciężkiej pracy.

ciąg dalszy: https://zaczytana-aniaa.blogspot.com/2018/12/singielka-w-londynie-stare-miosci-i.html

pokaż więcej

 
2018-12-30 14:34:38
Dodał książkę na półkę: Przeczytane
Cykl: Cztery płatki śniegu (tom 2)

"Anioł na śniegu", to opowieść o sąsiadach z kalwaryjskiego bloku przy ulicy Weissa. Dostrzegamy zmagania mieszkańców, ich wzajemne (ale nie tylko!) relacje, a także jesteśmy świadkami przedświątecznej gonitwy. W najbliższym czasie życie Marzeny ulegnie ogromnej zmianie, ponieważ w jej życiu pojawi się nowa osoba. Monika nie może dojść do porozumienia z mamą Kwiatek i próbuje uświadomić jej,... "Anioł na śniegu", to opowieść o sąsiadach z kalwaryjskiego bloku przy ulicy Weissa. Dostrzegamy zmagania mieszkańców, ich wzajemne (ale nie tylko!) relacje, a także jesteśmy świadkami przedświątecznej gonitwy. W najbliższym czasie życie Marzeny ulegnie ogromnej zmianie, ponieważ w jej życiu pojawi się nowa osoba. Monika nie może dojść do porozumienia z mamą Kwiatek i próbuje uświadomić jej, że nie pozwoli, aby ktoś układał życie jej rodziny. Każdy z bohaterów znajduje się w nowej sytuacji życiowej i musi podjąć odpowiednie kroki, aby jak najlepiej sobie poradzić. Czy świąteczny zgiełk pozwoli na to, aby móc na spokojnie rozwiązać wszelkie sprawy i przemyśleć wiele decyzji?

W fabule zostały przeplecione zabawne sytuacje z poważnymi wydarzeniami. Bohaterowie zamiast cieszyć się zbliżającym czasem, przepełniają swoją głowę problemami, którymi nie chcą podzielić się z bliskimi. Okres przedświąteczny, to przeważnie czas ciągłego spieszenia się. Ogromne kolejki w sklepach, poszukiwanie ostatnich prezentów, czy dokupowanie brakujących składników do ciast i potraw. W tym całym zamieszaniu niekiedy można zapomnieć o tym, co najważniejsze - o rodzinie i wspólnej bliskości.

ciąg dalszy: https://zaczytana-aniaa.blogspot.com/2018/12/anio-na-sniegu-joanna-szaranska.html

pokaż więcej

 
2018-12-30 14:34:02
Dodał książkę na półkę: Przeczytane

Przedświąteczny czas w bloku na krakowskiej ulicy Świętego Sebastiana, nie jest dla wszystkich wyjątkowy. To właśnie w tym miejscu spotkają się ludzie z problemami i rozterkami na życiowej drodze. Szymon popełnił w swoim życiu błąd i nie wie, czy powinien zostać z żoną, czy być z kobietą, która oznajmiła mu, że będzie miał z nią dziecko. Mąż Jowity zostawił ją z dzieckiem i wyjechał za granicę... Przedświąteczny czas w bloku na krakowskiej ulicy Świętego Sebastiana, nie jest dla wszystkich wyjątkowy. To właśnie w tym miejscu spotkają się ludzie z problemami i rozterkami na życiowej drodze. Szymon popełnił w swoim życiu błąd i nie wie, czy powinien zostać z żoną, czy być z kobietą, która oznajmiła mu, że będzie miał z nią dziecko. Mąż Jowity zostawił ją z dzieckiem i wyjechał za granicę do pracy. Niestety słuch o nim zaginął, córeczka tęskni za tatusiem, a matka ledwo wiąże koniec z końcem. Dla Anny aktualne święta, będą samotne, a dodatkowo pełne myśli z racji jej choroby nowotworowej....

Wyżej wymienieni bohaterowie, to tylko nieliczni ludzie występujący w powieści. Autorki postanowiły przedstawić losy większej liczby i każdemu nadać osobny problem. "Okruchy dobra", to opowieść o tym, że święta to niestety nie tylko czas radości. Dla niektórych okres ten wiąże się z problemami, kłopotami finansowymi, a także rodzinnymi nieporozumieniami. Niekiedy człowiek ma pieniądze, ale nie ma w jego życiu miłości, a także zdrowia. Los nie jest wobec nikogo sprawiedliwy i przyczynia się do tego, że każdy ma jakieś przeciwności na swojej drodze.

ciąg dalszy: https://zaczytana-aniaa.blogspot.com/2018/12/okruchy-dobra-justyna-bednarek-jagna.html

pokaż więcej

 
2018-12-30 14:33:25
Dodał książkę na półkę: Przeczytane

Niedaleko domu Lucasa znajdują się ruiny, pod którymi mieszkają kotki. Mężczyzna dokarmia je i pragnie, aby przed rozbiórką budynków znalazły nowy dom. Pewnego dnia podczas interwencji schroniska, w ręce Lucasa niespodziewanie trafia szczeniak, który skrada jego serce. Lucas zabiera psa do domu, spędza z nim wiele czasu, a także uczy sztuczek. Niespodziewanie ktoś donosi na to, że w mieszkaniu... Niedaleko domu Lucasa znajdują się ruiny, pod którymi mieszkają kotki. Mężczyzna dokarmia je i pragnie, aby przed rozbiórką budynków znalazły nowy dom. Pewnego dnia podczas interwencji schroniska, w ręce Lucasa niespodziewanie trafia szczeniak, który skrada jego serce. Lucas zabiera psa do domu, spędza z nim wiele czasu, a także uczy sztuczek. Niespodziewanie ktoś donosi na to, że w mieszkaniu znajduje się pies zakazanej rasy, a wróg Lucasa postanawia uprzykrzyć mu życie i odebrać Bellę.

Bailey zawładną mym sercem i jest moim ulubionym psim bohaterem. Z wielką przyjemnością sięgam po każdą z książek W. Bruce'a Cameron'a, ponieważ wiem, że dzięki historii poznam losy cudownego psiaka. Po raz kolejny, podczas czytania musiałam mieć obok siebie chusteczki. Autor porusza moim sercem i wywołuje lawinę emocji. Od zawsze kocham psy i nie wyobrażam sobie bez nich życia, dlatego takie historie mną wstrząsają.

ciąg dalszy: https://zaczytana-aniaa.blogspot.com/2018/12/o-psie-ktory-wroci-do-domu-w-bruce.html

pokaż więcej

 
2018-12-30 14:32:55
Dodał książkę na półkę: Przeczytane
Autor:
Cykl: Siostry Shakespeare (tom 2)

Kitty Shakespeare marzy o tym, aby pracować w branży filmowej. Niestety nie może dostać się na wymarzony staż i jako ofertę pracy, przyjmuje opiekę nad dzieckiem bogatej rodziny. Bohaterka wyjeżdża do Wirginii, gdzie aklimatyzuje się w nowym otoczeniu, a także poznaje pewnego Adama. Na początku kontakty między tą dwójką są bardzo napięte, jednak z czasem bohaterowie zaczynają spędzać ze sobą... Kitty Shakespeare marzy o tym, aby pracować w branży filmowej. Niestety nie może dostać się na wymarzony staż i jako ofertę pracy, przyjmuje opiekę nad dzieckiem bogatej rodziny. Bohaterka wyjeżdża do Wirginii, gdzie aklimatyzuje się w nowym otoczeniu, a także poznaje pewnego Adama. Na początku kontakty między tą dwójką są bardzo napięte, jednak z czasem bohaterowie zaczynają spędzać ze sobą więcej czasu i powoli zakochują się w sobie. Pech chciał, że Kitty poznaje pewien sekret, który związany jest z życiem jej ukochanego...

Główna bohaterka wiedziała co chce robić w życiu, jednak nie mogła zdobyć wymarzonej pracy. Postanowiła spróbować szczęścia w inny sposób i zaopiekować się synem znanego producenta filmowego. Liczyła na to, że znajomość ta, chociaż w małym stopniu wpłynie na szansę zawodową, jednak nie spodziewała się, że los tak skomplikuje jej życie, a ona stanie przed trudnym wyborem życiowym. Niespodziewanie musiała podjąć decyzję, czy chronić ukochanego i zachować poznaną tajemnicę tylko dla siebie, czy jednak być uczciwą i wyjawić mu prawdę. Nie ważne jakie rozwiązanie wybrałaby, każde z nich, zmieniłoby jej obecne życie.

ciąg dalszy: https://zaczytana-aniaa.blogspot.com/2018/12/miosc-zimowa-pora-carrie-elks.html

pokaż więcej

 
2018-12-30 14:32:00
Dodał książkę na półkę: Przeczytane
Autor:

Pewnego dnia rodzice Oli i Eryka wyjeżdżają na konferencję do Paryża, jednak mogą zabrać tylko jedno dziecko. Wybór pada na starszego syna, z czym nie może pogodzić się Ola, która ma zostać na ten czas u dziadków. Zbulwersowana dziewczynka postanawia ponownie zakraść się do biblioteki i zanurzyć się w świat książki. Tym razem wybór pada na Marię Skłodowską i jej historię. Bohaterka jest... Pewnego dnia rodzice Oli i Eryka wyjeżdżają na konferencję do Paryża, jednak mogą zabrać tylko jedno dziecko. Wybór pada na starszego syna, z czym nie może pogodzić się Ola, która ma zostać na ten czas u dziadków. Zbulwersowana dziewczynka postanawia ponownie zakraść się do biblioteki i zanurzyć się w świat książki. Tym razem wybór pada na Marię Skłodowską i jej historię. Bohaterka jest świadkiem tego, jak znana noblistka dorastała, zakochiwała się, a także radziła sobie z przeciwnościami losu. Jednak czy taka samotna podróż, to był dobry pomysł? Czy Oli uda się wrócić do rzeczywistości? A może niefortunnie zmieni coś w historii?

Jestem pozytywnie zaskoczona, jak za pomocą wykreowanej fabuły, można przedstawić prawdziwą historię. Czytelnik ma okazję wraz z bohaterką przenieść się w minione czasy i obserwować życie ludzi. Na początku poznajemy dzieciństwo małej Mani, dowiadujemy się, jakie miała relacje z siostrą i rodzicami, a także kto skradł jej serce przed Piotrem Curie. Jesteśmy obserwatorami życia, badań, a także odkryć i płynącej z tego radości.

ciąg dalszy: https://zaczytana-aniaa.blogspot.com/2018/12/mania-skodowska-jakub-skworz.html

pokaż więcej

 
2018-12-30 14:31:22
Dodał książkę na półkę: Przeczytane

Dania kojarzy nam się z hygge, ale okazuje się, że nie tylko tam występują "szczęśliwe słowa". Wiele państw na świecie ma wyrazy, które określają dobre samopoczucie, szczęście, a także radość płynącą z codzienności.

Cieszę się, że dzięki Helen Russell mogłam wybrać się w podróż po całym świecie i więcej dowiedzieć się o danym zakątku globu. Autorka dzieli się osobiście zdobytą wiedzą na temat...
Dania kojarzy nam się z hygge, ale okazuje się, że nie tylko tam występują "szczęśliwe słowa". Wiele państw na świecie ma wyrazy, które określają dobre samopoczucie, szczęście, a także radość płynącą z codzienności.

Cieszę się, że dzięki Helen Russell mogłam wybrać się w podróż po całym świecie i więcej dowiedzieć się o danym zakątku globu. Autorka dzieli się osobiście zdobytą wiedzą na temat tego, jakie charakterystyczne wyrazy określają błogi stan ducha. Wiedziałam o tym, że jeżeli chodzi o Hawaje, to będzie aloha, ale nie miałam pojęcia, jakie słowa i ich znaczenia spotkam na przykład w Niemczech, Walii czy Chinach.

ciąg dalszy: https://zaczytana-aniaa.blogspot.com/2018/12/atlas-szczescia-helen-russell.html

pokaż więcej

 
2018-12-30 14:30:26
Dodał książkę na półkę: Przeczytane

Pewnego dnia Joasia niespodziewanie przyłapuje swojego męża z inną kobietą. Okazuje się, że romans trwa już pewien czas, a kochankowie pragną ze sobą być. Zraniona kobieta musi poszukać sobie nowego mieszkania, i tutaj z pomocą przychodzi jej rodzina. Okazuje się, że jej siostry prowadzą tajne stowarzyszenie, które pomaga osobom potrzebującym. Tym sposobem bohaterka trafia do domku starszej... Pewnego dnia Joasia niespodziewanie przyłapuje swojego męża z inną kobietą. Okazuje się, że romans trwa już pewien czas, a kochankowie pragną ze sobą być. Zraniona kobieta musi poszukać sobie nowego mieszkania, i tutaj z pomocą przychodzi jej rodzina. Okazuje się, że jej siostry prowadzą tajne stowarzyszenie, które pomaga osobom potrzebującym. Tym sposobem bohaterka trafia do domku starszej kobiety, gdzie mężatki chcą wcielić w życie pewien plan pomocy. Rozstanie z mężem okazało się być punktem kulminacyjnym do zmiany zachowania Joasi, ponieważ nagle rezygnuje ze swojej pracy, a także poznaje wiele świetnych osób.

Jak to miło, kiedy akcja powieści rozgrywa się niedaleko. Bohaterowie „Randki pod jemiołą”, to mieszkańcy Bydgoszczy! Joanna od momentu wyjścia za mąż, stała się gospodynią domową, która nie może wyrazić swojego zdania. Bohaterka mogła wychodzić z domu do pracy, która z czasem okazała się być niezbyt miłym zajęciem. Mąż Asi wiele jej zabraniał, wyznaczał kryterium ubioru, czy postępowania, a kobieta bez skrupułów godziła się na to. Na oczy przejrzała dopiero w momencie, kiedy zobaczyła zachowanie swojego wybranka w objęciach innej kobiety.

ciąg dalszy: https://zaczytana-aniaa.blogspot.com/2018/12/randka-pod-jemioa-agnieszka-olejnik.html

pokaż więcej

 
2018-12-15 09:34:42
Dodał książkę na półkę: Przeczytane

Lubicie zagadki? Jeżeli tak, to Wydawnictwo Zysk i S-ka wyszło ze świetną inicjatywą, ponieważ przygotowało zbiór sześćdziesięciu sześciu intrygujących zagadek!

Martin Gardner w swojej książce zadaje pytania, które dotyczą między innymi, tego:
-jakie pytanie należy zadać, aby jedno z dwóch plemion wskazało odpowiednią drogę, skoro jedno z nich zawsze kłamie?
-jeżeli przelejemy wody do wina, a...
Lubicie zagadki? Jeżeli tak, to Wydawnictwo Zysk i S-ka wyszło ze świetną inicjatywą, ponieważ przygotowało zbiór sześćdziesięciu sześciu intrygujących zagadek!

Martin Gardner w swojej książce zadaje pytania, które dotyczą między innymi, tego:
-jakie pytanie należy zadać, aby jedno z dwóch plemion wskazało odpowiednią drogę, skoro jedno z nich zawsze kłamie?
-jeżeli przelejemy wody do wina, a następnie wina do wody, to czego mamy więcej? Wody w winie, czy wina w wodzie?
-jak odnaleźć stos fałszywych monet?

ciąg dalszy: https://zaczytana-aniaa.blogspot.com/2018/12/moje-ulubione-zagadki-matematyczne-i.html

pokaż więcej

 
2018-12-15 09:34:08
Dodał książkę na półkę: Przeczytane
Cykl: Teoria gier (tom 2)

Natalia Nowak-Lewandowska w każdej ze swoich książek porusza bardzo ważny temat. Tym razem postanowiła opisać historię, w której występuje handel ludźmi i wykorzystywanie ich do niewolniczej pracy.

Komisarz Jakub wraz ze swoją córką przeprowadza się z Katowic do Łodzi. Pewnego dnia nastolatka spotyka się ze swoim tajemniczym chłopakiem. Okazuje się, że rodzice młodzieńca prowadzą interesy...
Natalia Nowak-Lewandowska w każdej ze swoich książek porusza bardzo ważny temat. Tym razem postanowiła opisać historię, w której występuje handel ludźmi i wykorzystywanie ich do niewolniczej pracy.

Komisarz Jakub wraz ze swoją córką przeprowadza się z Katowic do Łodzi. Pewnego dnia nastolatka spotyka się ze swoim tajemniczym chłopakiem. Okazuje się, że rodzice młodzieńca prowadzą interesy związane z handlem kobietami. Kilka dni po tym romantycznym spotkaniu, Majka niespodziewanie znika, a trop po niej ginie pod domem. Komisarz nie może pogodzić się z zaginięciem córki, jednak służbowo zostaje oddalony od sprawy.

Tomek nie mógł nic zrobić z faktem, że jego rodzice wybrali taką okrutną ścieżkę zawodową. Chłopak został postawiony przed ważnym wyborem, ponieważ musiał podjąć decyzję, czy zwrócić Majce wolność i jednocześnie donieść na rodziców, czy jednak być lojalnym wobec rodziny i nie zdradzić policji, co może prawdopodobnie dziać się z dziewczyną.

ciąg dalszy: https://zaczytana-aniaa.blogspot.com/2018/12/pionki-natalia-nowak-lewandowska.html

pokaż więcej

 
2018-12-15 09:33:21
Dodał książkę na półkę: Przeczytane
Cykl: Rok Ślubów (tom 4)

Już po raz czwarty miałam okazję sięgnąć po świetne opowiadania z cyklu "Rok Ślubów". Tym razem pierwsza historia przedstawia losy dwójki obcych sobie ludzi, którzy spotykają się dzięki matce bohatera. Mogłoby wydawać się, że sceptyczne nastawienie nie będzie prowadziło do niczego dobrego, jednak życie bywa nieprzewidywalne...
W październiku jesteśmy świadkami ogromnej miłości na linii dziecko...
Już po raz czwarty miałam okazję sięgnąć po świetne opowiadania z cyklu "Rok Ślubów". Tym razem pierwsza historia przedstawia losy dwójki obcych sobie ludzi, którzy spotykają się dzięki matce bohatera. Mogłoby wydawać się, że sceptyczne nastawienie nie będzie prowadziło do niczego dobrego, jednak życie bywa nieprzewidywalne...
W październiku jesteśmy świadkami ogromnej miłości na linii dziecko - rodzic. Emma wie, że jej umierający ojciec marzył o tym, aby poprowadzić córkę do ołtarza. W tej sytuacji na ratunek przychodzi przyjaciel bohaterki, który oferuje jej małżeństwo. Czy gwar przygotowań może doprowadzić do tego, że między bohaterami zakiełkuje prawdziwe uczucie?
Ostatnia historia dotyczy Sadie, która wiele razy została zraniona. Kobieta powoli traci nadzieję na to, że uda jej się znaleźć odpowiedniego mężczyznę. Z czasem okazuje się, że nie musiała poznawać tylu obcych mężczyzn, gdyż ten jedyny był bardzo blisko.

Tym razem najbardziej urzekła mnie historia październikowa. Uważam, że bohaterowie pięknie zachowali się i podjęli rozsądną decyzję mimo tego, iż w dużej mierze kierowały nimi emocje. Emma wiele zawdzięczała swojemu ojcu i nikt nie przypuszczałby, że nagła decyzja o wyjściu za mąż, może wiązać się ze spełnieniem marzenia jej tatusia.

ciąg dalszy: https://zaczytana-aniaa.blogspot.com/2018/12/panny-mode-jesien-kathryn-springer.html

pokaż więcej

 
2018-12-15 09:32:48
Dodał książkę na półkę: Przeczytane

Dla każdego okres przygotowania do świąt wiąże się z innymi emocjami. Agata Przybyłek w swojej świątecznej powieści przedstawiła losy bohaterów, gdzie każdy z nich ma odmienne wspomnienia odnośnie świąt.

Ania tylko raz poczuła magię świąt. Było to w ubiegłym roku, kiedy jej chłopak chciał, aby zniknęły złe wspomnienia z domu dziecka i dziewczyna mogła poczuć cudowną atmosferę. Niespodziewanie...
Dla każdego okres przygotowania do świąt wiąże się z innymi emocjami. Agata Przybyłek w swojej świątecznej powieści przedstawiła losy bohaterów, gdzie każdy z nich ma odmienne wspomnienia odnośnie świąt.

Ania tylko raz poczuła magię świąt. Było to w ubiegłym roku, kiedy jej chłopak chciał, aby zniknęły złe wspomnienia z domu dziecka i dziewczyna mogła poczuć cudowną atmosferę. Niespodziewanie jej ukochany okazał się jednak nieodpowiedzialnym mężczyzną i zostawił ją, kiedy dziewczyna zaszła w ciążę. Monika okres przedświąteczny spędza w pracy, aby nie myśleć o wydarzeniach sprzed dwóch lat. Piękną chwilę zaręczyn zniszczyła rodzina jej wybranka i od tej pory kobieta nosi w sercu żal, a także ukryte uczucie do byłej miłości. Jej brat, pragnie przed świętami oświadczyć się swojej dziewczynie, ale na jego drodze pojawiają się niespodziewane wypadki. Poznajemy również życie dorosłych ludzi, którzy zmagają się z utratą pracy, czy staraniami o to, aby na twarzach innych zagościł uśmiech.

Losy każdego z bohaterów poznajemy z ich punktu widzenia. Dzięki temu dostrzegamy odczucia i zmagania danej osoby. Dowiadujemy się co planują zrobić w najbliższym czasie, a także jakie mają podejście do bliskich. Akcja rozgrywa się kilka dni przed świętami. Pani Agata Przybyłek idealnie wprowadza nas w nadchodzący klimat i rozpala magię świąt. "Siedem cudów", to opowieść o życiu ludzi, takich jak my. W książce poznajemy realne zdarzenia, a także czyny, które mogą wydarzyć się w naszym życiu.

ciąg dalszy: https://zaczytana-aniaa.blogspot.com/2018/12/siedem-cudow-agata-przybyek.html

pokaż więcej

 
Moja biblioteczka
254 251 1744
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (74)

Ulubione cytaty (1)
lista cytatów
zgłoś błąd zgłoś błąd