Egzotyczny ptak

Seria: Heartbeats
Wydawnictwo: Wydawnictwo WasPos

Czy Lenie uda się uwolnić ze złotej klatki, w jakiej została zamknięta? Jaką rolę odegrają w jej życiu bioenergoterapeuta Roman i młody lekarz Michał? Czy Lena odnajdzie klucz do wielkiej tajemnicy życia? Odpowiedzi na te pytania zabiorą czytelnika w nieziemski świat ludzkiej psychiki.

Tytułowy egzotyczny ptak mieszka w każdym człowieku. Najważniejsze pytanie, jakie można postawić przed lekturą, brzmi:

Czy jesteś gotowy spotkać go w sobie? Bezkresne niebo czeka…

źródło opisu: www.waspos.pl/zapowiedzi

źródło okładki: www.waspos.pl/zapowiedzi

Fargula | 2019-09-16
Przeczytana: wrzesień 2019

Bardzo intrygują i przyciągają mnie zielono-szmaragdowe okładki. I chyba mam nosa do tego koloru, bo to kolejna bardzo dobra książka!

Bolesne dzieciństwo z ojcem pijakiem, brutalem, gwałcicielem... To, przez co musiała przejść Lena nie tylko jako dziecko, nie mieści się w głowie!
Jej małżeństwo to także walka o życie, dziecko i godność a zastraszanie i poniżanie, to chleb powszedni w jej związku.
Książka może być pokrzepieniem dla wielu skrzywdzonych kobiet, dla tych, które boją się cokolwiek zrobić czy choćby "zaprotestować". Trzeba tylko w odpowiednim momencie powiedzieć stop przemocy i przyjąć pomoc innych.
Ból psychiczny i fizyczny u Leny przerodził się w siłę, a walka o dobro dziecka i wiara stały się mocą. Na złych doświadczeniach zbudowała i odnalazła swoją drogę do spokoju i własnego szczęścia.
Książkę czytało się fantastycznie, bardzo pragnęłam dobrego zakończenia, czułam to... ale nagle Autorka zaserwowała nam "szok"!!!!!!!!😱

Polecam sięgnąć po tę...

Rozchełstana Owca | 2019-09-11
Przeczytana: 10 września 2019

Wiecie jak to jest kiedy trzyma się w dłoniach książkę nieznanego wam autora? Ja zawsze strasznie się wtedy cieszę, jeszcze za nim przeczytam treść, bo mam pełną dozę zaufania, że oto właśnie mam przed sobą świetną historię, o której na pewno nie będę chciała zapomnieć. I wielokrotnie, jeśli niemalże każdorazowo jestem zadowolona, że miałam okazję spotkać nowego autora 🙂

W pierwszym rzucie miałam skojarzenie, że fabuła przypomina mi historię z „za zamkniętymi drzwiami”. Jednakże nasza rodzima autorka daje nam o wiele „twardszą” i łamiącą historię serce, która chwilami naprawdę zaskakiwała. Młoda dziewczyna Lena, żona Grzegorza i mama małej Marysi – jest panią domu. Jej największą tajemnicą i strachem jest jednak małżonek – wojskowy, który niesamowicie nią poniewiera. Dręczy, poniża, wręcz zabija w niej kawałki jej samej. Ta historia jest pełna współczucia, żalu i rozdrażnienia z powodu patowej sytuacji, a chwilami nawet niedowierzania. Opowiada o tym, jak wiele trzeba czasem wziąć...

Czytaanna | 2019-09-08
Przeczytana: 08 września 2019

Jest to moje pierwsze spotkanie z autorką i powiem, że rozwaliła mnie emocjonalnie swoją powieścią.

W swojej powieści opisuje ona losy Lenki, młodej kobiety, marki i żony sadysty, który zneca się nad nią psychicznie i fizyczne co jest nie do przyjęcia. Jedynym takim światełkiem, które daje jej siłę jest córeczka Marysia.

Ile trzeba mieć w sobie siły i odwagi żeby przeciwstawić się złu i zawalczyć o szczęście dla siebie i córeczki ?

Jest to ciężka walka w której jest wiele cierpienia, bólu i łez, ale do wygrania za sprawą wiary i dobroci życzliwych osób, które znajdują się wokół niej

Piekna powieść o której się tak łatwo nie zapomni i którą polecam z całego serca.

dwor_ksiazek_i_slow | 2019-09-07
Przeczytana: 18 sierpnia 2019

"Egzotyczny ptak" to książka, która ukazuje nam walkę z przeciwnościami losu oraz ze sobą samym.

Lena to młoda kobieta, matka 3-letniej Marysi i żona wysoko postawionego wojskowego - Grzegorza. Jej życie już od dzieciństwa było ciężkie i przepełnione strachem spowodowanym alkoholizmem ojca. Po ślubie z Grzegorzem nic się nie zmieniło. Jest dalej poniżania, gwałcona i bita. Niszczona psychiczne i fizycznie. Pewnego dnia, jeden incydent daje jej impuls do zmiany. Lena ma dość ciągłego upokażania i życia w stresie, który ma zły wpływ nie tylko na nią, ale i na córkę. Pomimo strachu i małej wiary w siebie odnajduje siłę i ucieka z Marysią do cioci na wieś. Jednak jej mąż odnajduje ją i odbiera dziecko, które dla Leny jest iskierką życia. Kobieta nie załamuje się, ale postanawia walczyć o córeczkę i swoje szczęście. Pomaga jej Michał - młody lekarz oraz ciocia i Roman bioenergoterapełta. Czy Lenie uda się uwolnić od przemocy domowej? Czy znajdzie w sobie siłę do walki? Czy uzyska...

książek: 2011
Moniśka Czyta | 2019-09-07
Przeczytana: 21 sierpnia 2019

Tak, tak i tak... Jestem na duże TAK.
Cóż to była za historia. Moje pierwsze spotkanie z piórem @magdalenakoziol_autorka uważam za bardzo udane. Jestem mile zaskoczona tą książką. Jest ona niezwykła, piękna i wciągająca.
Jeśli spodziewacie się lekkiej powieści obyczajowej to tutaj takiej nie znajdziecie. Autorka w książce porusza trudne i ważne tematy tj. alkoholizm i przemoc domowa. Mimo to czyta się ją lekko i 500 stron mija bardzo szybko. Jednego wątku się tylko nie spodziewałam i byłam nim bardzo zaskoczona.
Serdecznie polecam, gdyż jest to bardzo życiowa i piękna opowieść.
Pani Magda ma duży talent, więc bierzcie i czytajcie...

mskm13 | 2019-08-29
Przeczytana: 25 sierpnia 2019

lektura okazała się bardzo wciągająca, choć z początku wydawało
się, ze będzie się dłużyć, ale nic bardziej mylnego ...
Na początku autorka wplata w opowieść kilka wątków i to może być
trochę mylące i jak dla mnie denerwujące, bo czytam o Lenie, głównej
bohaterce, a tu nagle pojawia się nowa postać, tak po prostu, w ogóle
nie powiązana z poprzednim wątkiem. Jest to jednak celowe, gdyż
później wszystko się ze sobą powiąże i akcja nabierze w końcu tempa,
tak, że nie będzie można się od lektury oderwać.

Już sam opis na okładce da nam do myślenia, że tematyka będzie nie do
końca miła, nie będzie bajką, choć mogłaby być, ze względu na swój
tytuł, ale niestety życie i wątki w niej przedstawione głęboko
zapadną w pamięć, nieraz serce zaboli, że człowiek może być tak
okrutny jak mąż Leny, Grzegorz, że można wyrządzić tyle zła, nie
tylko najbliższym. Do tego dochodzą zbrodnie, tajemnice oraz wiele
zawiłości życia, których decyzje niekiedy mają swoje źródło już w
dzieciństwie.
Lena,...

Turkusowa | 2019-08-29

Zapraszam na blog
Niezwykła książka niezwykłej autorki.
Obowiązkowa lektura.

Książkowy_raj_Moni | 2019-08-28

Początkiem sierpnia swoją premierę miała wyjątkowa powieść Magdaleny Kozioł "Egzotyczny ptak". Jest ona dla mnie szczególnie ważna nie tylko dlatego, że mój blog objął ją patronatem medialnym, ale przede wszystkim ze względu na tematykę.

W powieści pierwsze na co zwróciłam uwagę, to kolorystyka okłaki. Świetnie współgra z tytułem, przyciyciąga oko wyrazistością. Jednak, jeśli ktoś myśli, że zawartość jest równie lekka i przyjemna, nie ma racji.

Bohaterką powieści jest Lena, kobieta z bardzo dużym bagażem życiowych doświadczeń. Doznała w życiu wiele krzywd, najpierw od ojca, potem męża. Najbliższe osoby, które powinny być opoką, stały się katem. Czy Lena będzie umiała zawalczyć o lepsze jutro dla siebie i córeczki Marysi?

Więcej informacji na blogu

Jest to moje pierwsze spotkanie z autorką, uważam je za bardzo udane. "Egzotyczny ptak" to powieść, która głęboko mnie poruszyła, swoją prostotą, dosadnością, szczerą prawdą. Trudno było choć na chwilę ją odłożyć, tak bardzo zaintrygował mnie los głównej bohaterki.

"Ścieżki życia są często mocno poplątane".

Poznajemy Lenę, młodą śliczną kobietę, zajmującą się domem, matkę trzyletniej Marysi, żonę Grzegorza. Kobieta jest niewolnikiem swojego pana i władcy - męża. Spokojna, uległa, posłuszna, ma w sobie ogromne poczucie winy wpajane jej przez lata. Bita, poniewierana, gwałcona, poniżana, niszczona fizycznie i psychicznie. Jej dzieciństwo było początkiem, teraz jest ciąg dalszy. Razem z matką i starszym bratem, przeżywali piekło na ziemi - sprawcą był ojciec alkoholik. Matka nie potrafiła uwolnić się od ojca. Lena próbuje walczyć. Największą jednak walkę, musi stoczyć sama ze sobą. Ile i jak długo jest w stanie znosić taką codzienność? Jej mąż to tyran i sadysta. Jest...

Natalia1995 | 2019-08-25

Przed Wami książka, którą objął patronatem fanpage To Lubię czytać ,,Egzotyczny ptak” Magdaleny Kozioł. Opowiada ona o tym, że każdego z nas w życiu coś spotyka, czy to dobrego, czy to złego.
Życie Leny, młodej matki i żony, to przede wszystkim szara codzienność, przepełniona lękiem i skutkami dorastania w alkoholowym domu. Tajemnicze znaki, które pojawiają się w snach, przerażają ją i zachwycają jednocześnie. Są zwiastunem zmiany czekającej za rogiem. Czarę goryczy przemocy domowej przelewa pewnego wieczoru jej mąż Grzegorz. Od tego momentu kobieta postanawia za wszelką cenę przerwać pasmo pokoleniowych cierpień. Chce zawalczyć o lepsze życie dla siebie i córeczki Marysi, choć ta walka będzie ciężką lekcją. Historia głównej bohaterki prowadzona jest boskim palcem przeznaczenia i wspierana przez niewidzialną pomoc aniołów. Ludzka wiara, nadzieja i miłość przeplatają się w niej z nienawiścią, zbrodnią i chorobą. Czy Lenie uda się uwolnić ze złotej klatki, w jakiej została...