52 kolory życia

Dość sporo czasu minęło odkąd rozstałam się z bohaterami powieści Magdaleny Kozioł. Ale przyszedł czas na powrót i odkrycie ich dalszych losów.

Sally i Jacek postanowili się rozstać i zacząć układać życie na nowo. Nie jest to jednak dla nich łatwe, bo jedno o drugim nie może zapomnieć. Sally nie skupia się porządnie na pracy i obowiązkach z nią związanych, gdyż myślami wciąż jest przy Jacku. Jest rozkojarzona, nie wie jak ma poradzić sobie z samotnością. Jacek natomiast nadal nie wie, czy jeszcze kocha swoją żonę i czy jest szansa na naprawienie ich relacji małżeńskich. Do tego wszystkiego na drodze Sally pojawia się Rafał. Kim jest i jak to wpłynie na naszą bohaterkę?

Magdalena Kozioł w swoich książkach kolorami ujmuje obraz miłości i życia. W tym tomie poznajemy kolejne kolory i ich zastosowanie w życiu bohaterki. Miłość potrafi zaprowadzić nas w nieznane, sprawia, że nagle dostajemy skrzydeł i unosimy się ponad ziemią. Ale bywa też i tak, że staje się dla nas zakazana, a później prowadzi nas do cierpienia. Czasem potrzebujemy czasu, aby uświadomić sobie, że to co robiliśmy nie było zawsze właściwe. Że nasze wybory potrafiły krzywdzić innych. Uświadomienie sobie tego nie przychodzi jednak od razu, niekiedy trzeba po prostu do tego dojrzeć.

"Można też zadać pytanie, czy miłość nie jest po prostu przeznaczeniem człowieka. Ludzie, których spotykamy na naszej drodze, pojawiają się w odpowiednim celu i z jakiejś określonej przyczyny."

Nasi bohaterowie są zagubieni w swoich poczynaniach. Nie wiedzą jak mają dalej ułożyć sobie życie. Pojawiają się problemy, które przyjdzie im rozwiązać. Zrozumieją pewne istotne kwestie, które pozwolą im pójść dalej do przodu. W życiu Sally pojawi się Rafał, który trochę namiesza w jej życiu. A zakończenie ponownie pozostawi nas ze znakiem zapytania.

Język autorki w dalszym ciągu jest barwny i plastyczny. Widać, iż zostało włożone w napisanie tej książki nie tylko serce, ale również i dusza. Czujemy niezwykłą więź z bohaterami, przeżywamy ich życie wspólnie z nimi, zastanawiamy się i analizujemy, co mogłoby być dla nich najlepsze.

"52 kolory życia, tom VI" ukazuje nam wzloty i upadki zarówno w życiu osobistym jak i miłosnym. Bohaterom po raz kolejny przyjdzie podejmować niezwykle ważne decyzje, które mogą wpłynąć na ich dalsze życie. Poznamy kolejne kolory życia i ich wpływ na postacie. Zachęcam do przeczytania.

W chwili obecnej książki nie są nigdzie dostępne. Stały się białymi krukami.

czytaninka.blogspot.com

Czasami warto zastanowić się nad swoim postępowaniem.

Sally postanowiła zakończyć związek z Jackiem. Mimo, iż była to dla niej bardzo trudna decyzja, kobieta uznała, że nie może kontynuować tego romansu. W głębi serca nadal była zakochana w swoim Kochanku. Jacek otrzymał w pracy propozycję awansu. Niestety wiązało się to z tym, że musiał przeprowadzić się na południe Polski. Reakcja jego żony nie była pozytywna, ale również kobieta nie zabraniała mu jechać. Ostateczny wybór zostawiła mężowi. W międzyczasie w życiu Sally niespodziewanie pojawił się Rafał. Co wynikło z nowej znajomości? Czy Jacek wyprowadził się z domu? A może wybrał rodzinę, zamiast awansu? Jak potoczyły się losy kochanków? Może praca, to tylko pretekst, aby przeprowadzić się do Sally?

To już przedostatnia z książek o przygodach Sally i Jacka. W tej części Sally nareszcie zmądrzała i postanowiła zostawić żonatego mężczyznę. Nie była to dla niej łatwa decyzja, ponieważ bardzo go kochała. Wiadomość o zakończeniu romansu bardzo wstrząsnęła Jackiem i policjant nie chciał zgodzić się na to.

ciąg dalszy na: zaczytana-aniaa.blogspot.com

Czasami warto zastanowić się nad swoim postępowaniem.

Zapraszam na recenzję

Zapraszam na recenzję

Zapraszam na moją recenzję:

Zapraszam na moją recenzję:

Nadszedł taki moment, w którym pomimo stosu czekających książek do przeczytania, na nic nie miałam ochoty. Dosłownie na nic. Zaczęłam trzy różne książki i nic. Potrzebowałam czegoś, co by mnie odblokowało. Ku mojemu szczęściu odebrałam przesyłkę z dwoma kolejnymi i przy okazji ostatnimi tomami cyklu 52 kolory życia Magdaleny Kozioł. Historia Sally, jak już wiecie urzekła mnie i szalenie byłam ciekawa jej końca. Nadal jestem! Ale po kolei...

Magdalena Kozioł w swoim kolorowym cyklu porusza bardzo trudne tematy - miłość, zdrada, spełnienie marzeń, ból, szczęście, choroba, rodzicielstwo, wyznaczanie życiowych priorytetów. W poprzednich tomach trochę się tego nazbierało i naprawdę bardzo byłam ciekawa, jak dalej potoczy się historia nie tylko Sally, ale i Anety. Choć to postać drugoplanowa, to w moim odczuciu odgrywa ważną rolę. Z całą pewnością niejedna czytelniczka stałaby po jej stronie. W końcu to ona została zdradzona.

Nie mogę za dużo napisać o fabule, ponieważ zdaję sobie sprawę, że wielu z Was mogło jeszcze nie sięgnąć po twórczość Magdaleny Kozioł (więc czym prędzej powinniście to nadrobić!),a ja nie chcę spojlerować. Nie ma wtedy przyjemności z czytania. A w każdym kolejnym tomie dzieje się coraz więcej. W którym momencie było dla mnie największe zaskoczenie? Właśnie w tej części z piękną, błękitną okładką! I gdyby nie to, że po prostu muszę najpierw przeczytać coś innego, to od razu wzięłabym się za tom siódmy. Niestety ostatni. Z jednej strony cieszę się, że odkładam poznanie go na później. Przygoda z Sally nie skończy się tak szybko.

Za każdym razem poruszam wątek języka i warsztatu pisarskiego. Początki były dość ciężkie. Wkradało się dużo błędów stylistycznych. Autorka skorzystała z cennych wskazówek i ambitnie pracuje nad korektą każdej części. W tej nie znalazłam już praktycznie żadnych błędów. To wspaniale widzieć, jak autorka, którą lubi się czytać uczy się sama na własnych błędach, wyciąga wnioski i konsekwentnie pnie się do przodu.

Jednym z piękniejszych elementów opowieści Magdaleny Kozioł są przepiękne, kolorowe i emocjonalne opisy. Bardzo szybko można zauważyć, że autorka wkłada w swoje dzieła nie tylko słowa, ale i duszę. Dzięki temu powieść staje się żywa i bardzo realna. Należę do grona osób, które wolą czytać dialogi niż opisy, a w tym przypadku wszystko czytałam z zapartym tchem!

52 kolory życia to niezwykle barwna, prawdziwa i uczuciowa historia o sile kobiecości, miłości, szukaniu szczęścia i podejmowaniu ciężkich, życiowych decyzji. To opowieść osnuta przepięknymi barwami życia, które zaskakuje, poucza i sprawia, że czasami na twarzy pojawia się uśmiech, a czasami w oku łza. Gorąco polecam!

• Egzemplarz recenzencki
  • Powieść obyczajowa