Po prostu futbol

Okładka książki Po prostu futbol Yvette Żółtowska-Darska
Okładka książki Po prostu futbol
Yvette Żółtowska-Darska Wydawnictwo: Burda Publishing Polska Seria: #SUPERHEROSI biografia, autobiografia, pamiętnik
#SUPERHEROSI
Po prostu futbol
Burda Publishing Polska
2016-06-02
2016-06-02

Okładka książki Cristiano Ronaldo. Chłopiec, który wiedział, czego chce Jacek Sarzało, Yvette Żółtowska-Darska
Cristiano Rona... Jacek Sarzało, Yvet...
Okładka książki Haaland. Norweski terminator Jacek Sarzało, Yvette Żółtowska-Darska
Haaland. Norwe... Jacek Sarzało, Yvet...
Okładka książki Ronaldo. Po prostu fenomen. Jacek Sarzało, Yvette Żółtowska-Darska
Ronaldo. Po pr... Jacek Sarzało, Yvet...

Okładka książki Bieg po życie Lopez Lomong, Mark Tabb
Bieg po życie Lopez Lomong, Mark ...
Okładka książki Ranczo. Kulisy serialu wszech czasów Marta Lipecka, Elżbieta Piotrowska
Ranczo. Kulisy... Marta Lipecka, Elżb...
Okładka książki Fucking Polak. Nowe życie Izabela Koprowiak, Arkadiusz Onyszko
Fucking Polak.... Izabela Koprowiak, ...

"Po prostu futbol" to świetny album poświęcony Mistrzostwom Europy w piłce nożnej, które odbywały się w czerwcu we Francji.

Autorką tej pozycji jest Yvette Żółtowska-Darska, mama 11letniego fana piłki nożnej oraz Jacek Sarzało - były dziennikarz sportowy.

Album podzielony jest na 4 części.

W pierwszej z nich dowiadujemy się wszystkiego o Francji - gospodarzu tegorocznej imprezy. Informacje przekazane są w bardzo czytelny i przystępny sposób, a ponadto opatrzone licznymi zdjęciami i ciekawostkami. Czy wiedzieliście np, że oficjalna piłka Euro 2016 to "beau jeu" (czytaj: Bo Że),bo ja nie miałam pojęcia.
Ponadto w tej części mamy opis wszystkich stadionów, na których piłkarze rozgrywali swoje mecze, a także liczne ciekawostki o nich.

Druga część poświęcona jest Uczestnikom Mistrzostw. Mamy tutaj podział na grupy A-F oraz składy poszczególnych reprezentacji, zdjęcia oraz ważne informacje o uczestnikach i drużynach. W części tej znajdziemy również tabele grupowe z miejscem do uzupełnienia wyników całego turnieju, od meczów grupowych aż po finał.

Trzecia część przybliża nam Polaków na Euro. Opisane mamy w niej sylwetki piłkarzy naszej reprezentacji. Dowiemy się od kiedy dany zawodnik gra w kadrze, w jakim klubie gra na co dzień, a także przypomnimy sobie ich kariery klubowe. Jeśli chcecie wiedzieć, który z naszych zawodników jest pasjonatem filmu, albo który miał kiedyś złamane nadgarstki obu rąk zajrzyjcie właśnie do tej części.

Ostatnia, czwarta część to z kolei wszystko co warto wiedzieć o Euro. Dowiemy się kto ubiera Polską reprezentację i dlaczego Niemcy to najtrudniejszy rywal. Zobaczymy polskie i europejskie wags, a także przeczytamy kilka dowcipów o piłce.

Do sięgnięcia po tą pozycję skusił mnie mój syn, który uwielbia wszystko co związane z piłką nożną. Muszę jednak przyznać, że jestem pod wrażeniem opisywanej pozycji. Pięknie wydana, usztywniana okładka, kolorowy sztywny papier z licznymi zdjęciami. Zawarte wiadomości są przekazane w ciekawy i przejrzysty sposób, pozycja zaciekawi zarówno kibica piłki jak i laika, który z ciekawością i niedowierzaniem przeczyta niektóre ciekawostki. Ja polecam tą pozycję zarówno młodym fanom piłki, jak i ich rodzicom. Wspólna lektura tej książki będzie świetną zabawą. A ja po cichu liczę na podobne wydanie na Mistrzostwa Świata 2018, z pewnością sięgnę wraz z synem po tą pozycję.

Za egzemplarz do recenzji serdecznie dziękuję Burda Książki.

Album podzielony jest na 4 części.

Książka którą każdy z fanów piłki nożnej (zarówno ten młodszy jak i starszy) powinien mieć na swojej półce. Jest to bowiem książka właśnie o UEFA Euro 2016. To nic, że mistrzostwa te już się skończyły, to wcale nie znaczy, że książka ta jest już nie ważna. Wręcz przeciwnie, jak najbardziej warto mieć ją w swojej kolekcji, warto pamiętać kto grał w tych niepowtarzalnych meczach, z kim grała Polska reprezentacja, ile zdobyła punktów, ile bramek. Pamiątka na lata! Moim zdaniem dla prawdziwego kibica to książka obowiązkowa :)

W książce tej znajdziemy bardzo wiele opisów w szczególności drużyn i piłkarzy. Wszystko jest jednak opisane dość skrótowo więc nie ma obaw, że wynudzimy się czytając te wszystkie informacje. Dowiemy się tutaj między innymi odrobinę na temat UEFA Euro 2016, zobaczymy i poczytamy o wszystkich stadionach we Francji, na których odbywały się mecze, zapoznamy się dokładnie z uczestnikami tych mistrzostw, z grupami od A do F, z drużynami, które były w każdej z grup, a także ze wszystkimi piłkarzami ze wszystkich reprezentacji biorących udział w Euro 2016.

Dalej jest także miejsce na wpisywanie punktów i miejsc w rankingu każdej z drużyn, a także drużyn, które przeszły do 1/8 finału, potem 1/4 finału, 1/2 finału oraz do finału. Na koniec zapisujemy oczywiście zwycięzcę całych mistrzostw. To wszystko wpisujemy ręcznie. Jak widzicie nic nam nie umknie i w przyszłości będziemy mogli wracać do tych zapisków, aby podziwiać i wspominać jak daleko zaszła Polska reprezentacja

Kolejny rozdział poświęcony jest naszym polskim piłkarzom. Poczytamy tutaj o dwudziestu jeden z nich. Najpierw nasi trzej bramkarze czyli Łukasz Fabiański, Wojciech Szczęsny oraz Artur Boruc. Dalej obrończy czyli Kamil Glik, Łukasz Piszczek, Michał Pazdan, Tomasz Jodłowiec, Jakub Wawrzyniak, Artur Jędrzejczyk, Thiago Cionek, Bartosz Salamon.Następnie pomocnicy czyli Jakub Błaszczykowski, Grzegorz Krychowiak, Kamil Grosicki, Maciej Rybus, Piotr Zieliński, Krzysztof Mączyński, Bartosz Kapustka, Karol Linetty. I na koniec napastnicy czyli Robert Lewandowski oraz Arkadiusz Milik. Ale jest też trochę informacji o trenerze czyli Adamie Nawałce.

Na koniec są jeszcze różne ciekawostki na temat piłki nożnej, które warto poznać. Jest nieci historii, przeczytamy także o Zbigniewie Bońku, o strojach, o partnerkach piłkarzy, o przygotowaniach do mistrzostw świata 2018 oraz do Euro 2020.

Jak widzicie jest to prawdziwe kompendium wiedzy na temat Euro 2016. Dowiemy się z tej książki mnóstwa przeróżnych informacji, poznamy odrobinę lepiej każdego z naszych Polskich piłkarzy, a także wszystkich piłkarzy, którzy brali udział w tych mistrzostwach, poczytamy o samym Euro 2016, a nawet Euro 2020 ;) Nie będę Wam jeszcze raz wszystkiego wymienić, bo o tym wszystkich już Wam przed chwilą pisałam. Jestem pewna, że przekonałam Was już, że ta książka to niezbędnik każdego futbolowego kibica w naszym kraju ;)

Po prostu futbol! Po prostu Euro!

Wydawnictwo Burda prezentuje bardzo ciekawą książkę dla najmłodszych kibiców piłki nożnej pt.: "Po prostu futbol". Autorem książki jest dobrze znana w świecie książek dla dzieci Yvette Żółtowska - Darska, która za pomocą innego wydawnictwa wydawała książki o Messim, Ronaldo, Lewandowskim czy Ibrahimoviciu.

Książka składa się z czterech części. Pierwsza z nich: "Francja gospodarzem Mistrzostw" obrazuje stadiony wraz z ich opisami oraz w krótki i przejrzysty sposób wyjaśnia czym jest FIFA, UEFA i Euro.

W drugiej części "Uczestnicy", znajdziemy grupy Euro, krótkie opisy państw biorących udział (dewiza, liczba mieszkańców, stolica, waluta, flaga, zdjęcia, położenie na mapie). Znajdziemy także listę piłkarzy z datami urodzin oraz obecnym klubem, a także gwiazdy zespołów.

Trzecia część to "Polacy w klubach". Znajdziemy tu najważniejsze informacje o piłkarzach reprezentacji takich jak Fabiański, Szczęsny, Boruc, Glik, Piszczek, Pazdan, Jodłowiec, Wawrzyniak, Jędrzejczyk, Cionek, Salamon, Błaszczykowski, Krychowiak, Grosicki, Rybus, Zieliński, Maczyński, Kapustka, Linetty, Lewandowski czy Milik. Nie zabrakło również informacji o trenerze Nawałce.

W części czwartej, ostatnia "Warto wiedzieć" znajdziemy informacje o grze naszej reprezentacji z Niemcami, o Bońku, firmie Nike, która nas "ubiera", o dziewczynach piłkarzy czy informacjach o Mistrzostwach Świata w Rosji i Mistrzostwach Europy w 2020 roku. Znajdziemy także różne dowcipy.

W książce zawarte są również tabele Mistrzostw z miejscami do wpisywania wyników poszczególnych spotkań, a także drabinka turnieju aż do samego finału. Książka posiada wiele zdjęć i anegdot.

Jaki przydomek miał Fabiański? Jaki nałóg miał Grosicki? Jaki prezent dostał Rybus od właścicieli klubu Terek Grozny? Skąd u polaka wzięło się nazwisko Linetty? Dowiedz się tego czytając lekturę!

Po prostu futbol! Po prostu Euro!

Książka składa się z czterech...

Kazimierz Górski twierdził, że „piłka jest okrągła, a bramki są dwie” i „chodzi o to, żeby strzelić jedną bramkę więcej od przeciwnika”. Piłka nożna niewątpliwe należy do najpopularniejszych dyscyplin sportowych, a takie wydarzenia jak Mistrzostwa Europy czy Mistrzostwa Świata wzbudzają uwagę również osób, które na co dzień nie interesują się tą dyscypliną sportową. I choć fanem futbolu można być w każdym wieku, to nie wszyscy zdają sobie sprawę, że piłka nożna to nie tylko mecze, puchary, stadiony i piłkarze.

Publikacji na temat piłki nożnej jest mnóstwo, ale niestety nie każda jest odpowiednia dla młodszych fanów tego sportu, szczególnie tych uczęszczających do szkoły podstawowej. I choć pasja i zainteresowanie mogą przyciągnąć do książek, to już forma przekazu może zniechęcać do zapoznania się z lekturą. Dzieci są wymagającym odbiorcą i niełatwo jest zaprezentować im temat w sposób fascynujący i ciekawy. Wyzwanie to podjęli – Yvette Żółtowska – Darska, autorka takich bestsellerów dla młodych czytelników jak „Lewy”, „Messi”, „Ronaldo”, mająca własną koncepcję książki dla najmłodszych oraz Jacek Sarzało, pasjonat futbolu i były dziennikarz sportowy.

„Po prostu futbol” to książka o ludziach związanych z piłką nożną przedstawiająca najlepszych polskich i zagranicznych piłkarzy i podsumowująca największą imprezę sportową naszego kontynentu – mistrzostwa Europy. Dzięki lekturze dowiemy się kto organizuje wszystkie międzynarodowe rozgrywki i jak wyglądał proces wyboru gospodarza EURO 2016 oraz eliminacje. Poznamy też samych uczestników imprezy i ich dewizy. Dowiemy się kto ubiera polską reprezentację i kim są WAGs. A żeby było kolorowo i wesoło publikacja wzbogacona jest setkami fotografii i dziesiątkami anegdot oraz ciekawostek, które na pewno zaskoczą niejednego odbiorcę.

Czy wiecie, że...

Shakira i Gerard obchodzą urodziny tego samego dnia?
Trener Islandii Lars Lagerback mógł zostać trenerem reprezentacji Polski?
Mistrzostwa Europy 2020 roku rozegrane będą w 13 miastach, ale w 12 państwach, a brak jednego gospodarza oznacza, że nie będzie drużyny, która awansuje bez eliminacji?

A to tylko kilka ciekawostek znajdujących się na kartach tej książki.

W moim odczuciu „Po prostu futbol” jest lekturą idealną dla najmłodszych fanów piłki nożnej, ponieważ nie tylko pozwala poszerzyć wiedzę i jest źródłem cennych informacji, ale również daje możliwość przeżycia wspaniałej, kolorowej literackiej przygody i zerknięcia za kulisy tego popularnego sportu. Oczywiście największym atutem książki jest jej kompozycja, która sprawia, że publikacja przypomina album ze zdjęciami opatrzonymi krótkimi, zwięzłymi opisami. Autorzy mają świadomość że łatwiej dotrzeć do młodego człowieka za pomocą prostych i treściwych komunikatów, niż wyczerpujących temat sążnistych tekstów. Wiedzę tę wykorzystują w książce selekcjonując dostępne informacje by nie zabrakło tych najważniejszych i najciekawszych. A dzięki tym zabiegom uzyskują wspaniały efekt, który robi bardzo pozytywne wrażenie na odbiorcy. Polecam.

• 2016
  • Paszport czytelniczy 2022
  • Burda Książki
  • 1s) piłka nożna
  • 2017
  • 1aa) Posiadam

Dodaj cytat z książki Po prostu futbol