Po prostu futbol

Wydawnictwo: Burda Książki
7 (7 ocen i 4 opinie) Zobacz oceny
Po prostu futbol
Zuzia

Pierwsza taka książka o piłce nożnej dla dzieci. Cristiano Ronaldo i Sergio Ramos, Robert Lewandowski i Thomas Müller, Gianluigi Buffon i Paul Pogba… Młodzi, utalentowani i piekielnie ambitni. Na co dzień klubowi koledzy, a gdy trzeba – reprezentacyjni rywale. "Po prostu futbol!" to książka o tym, co w futbolu kochamy najbardziej – O ludziach! Pasjonujące sylwetki największych polskich i...

Pierwsza taka książka o piłce nożnej dla dzieci.

"Po prostu futbol!" to książka o tym, co w futbolu kochamy najbardziej – O ludziach! Pasjonujące sylwetki największych polskich i zagranicznych piłkarzy, setki zdjęć z boiska (i nie tylko) oraz dziesiątki zabawnych anegdot. Barwne podsumowanie największej sportowej imprezy naszego kontynentu, jaką są mistrzostwa Europy. A na koniec… – uwaga! – pierwsze informacje o UEFA EURO 2020!

źródło opisu: http://www.burdamedia.pl/

źródło okładki: http://www.burdamedia.pl/

agatrzes | 2016-06-30

Kazimierz Górski twierdził, że „piłka jest okrągła, a bramki są dwie” i „chodzi o to, żeby strzelić jedną bramkę więcej od przeciwnika”. Piłka nożna niewątpliwe należy do najpopularniejszych dyscyplin sportowych, a takie wydarzenia jak Mistrzostwa Europy czy Mistrzostwa Świata wzbudzają uwagę również osób, które na co dzień nie interesują się tą dyscypliną sportową. I choć fanem futbolu można być w każdym wieku, to nie wszyscy zdają sobie sprawę, że piłka nożna to nie tylko mecze, puchary, stadiony i piłkarze.

Publikacji na temat piłki nożnej jest mnóstwo, ale niestety nie każda jest odpowiednia dla młodszych fanów tego sportu, szczególnie tych uczęszczających do szkoły podstawowej. I choć pasja i zainteresowanie mogą przyciągnąć do książek, to już forma przekazu może zniechęcać do zapoznania się z lekturą. Dzieci są wymagającym odbiorcą i niełatwo jest zaprezentować im temat w sposób fascynujący i ciekawy. Wyzwanie to podjęli – Yvette Żółtowska – Darska, autorka takich...

Książka którą każdy z fanów piłki nożnej (zarówno ten młodszy jak i starszy) powinien mieć na swojej półce. Jest to bowiem książka właśnie o UEFA Euro 2016. To nic, że mistrzostwa te już się skończyły, to wcale nie znaczy, że książka ta jest już nie ważna. Wręcz przeciwnie, jak najbardziej warto mieć ją w swojej kolekcji, warto pamiętać kto grał w tych niepowtarzalnych meczach, z kim grała Polska reprezentacja, ile zdobyła punktów, ile bramek. Pamiątka na lata! Moim zdaniem dla prawdziwego kibica to książka obowiązkowa :)

W książce tej znajdziemy bardzo wiele opisów w szczególności drużyn i piłkarzy. Wszystko jest jednak opisane dość skrótowo więc nie ma obaw, że wynudzimy się czytając te wszystkie informacje. Dowiemy się tutaj między innymi odrobinę na temat UEFA Euro 2016, zobaczymy i poczytamy o wszystkich stadionach we Francji, na których odbywały się mecze, zapoznamy się dokładnie z uczestnikami tych mistrzostw, z grupami od A do F, z drużynami, które były w każdej z grup, a...

FCBTVpl | 2016-07-21

Po prostu futbol! Po prostu Euro!

Wydawnictwo Burda prezentuje bardzo ciekawą książkę dla najmłodszych kibiców piłki nożnej pt.: "Po prostu futbol". Autorem książki jest dobrze znana w świecie książek dla dzieci Yvette Żółtowska - Darska, która za pomocą innego wydawnictwa wydawała książki o Messim, Ronaldo, Lewandowskim czy Ibrahimoviciu.

Książka składa się z czterech części. Pierwsza z nich: "Francja gospodarzem Mistrzostw" obrazuje stadiony wraz z ich opisami oraz w krótki i przejrzysty sposób wyjaśnia czym jest FIFA, UEFA i Euro.

W drugiej części "Uczestnicy", znajdziemy grupy Euro, krótkie opisy państw biorących udział (dewiza, liczba mieszkańców, stolica, waluta, flaga, zdjęcia, położenie na mapie). Znajdziemy także listę piłkarzy z datami urodzin oraz obecnym klubem, a także gwiazdy zespołów.

Trzecia część to "Polacy w klubach". Znajdziemy tu najważniejsze informacje o piłkarzach reprezentacji takich jak Fabiański, Szczęsny, Boruc, Glik, Piszczek, Pazdan, Jodłowiec,...

Magdalena | 2016-08-16
Przeczytana: 16 sierpnia 2016

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

"Po prostu futbol" to świetny album poświęcony Mistrzostwom Europy w piłce nożnej, które odbywały się w czerwcu we Francji.

Autorką tej pozycji jest Yvette Żółtowska-Darska, mama 11letniego fana piłki nożnej oraz Jacek Sarzało - były dziennikarz sportowy.

Album podzielony jest na 4 części.

W pierwszej z nich dowiadujemy się wszystkiego o Francji - gospodarzu tegorocznej imprezy. Informacje przekazane są w bardzo czytelny i przystępny sposób, a ponadto opatrzone licznymi zdjęciami i ciekawostkami. Czy wiedzieliście np, że oficjalna piłka Euro 2016 to "beau jeu" (czytaj: Bo Że), bo ja nie miałam pojęcia.
Ponadto w tej części mamy opis wszystkich stadionów, na których piłkarze rozgrywali swoje mecze, a także liczne ciekawostki o nich.

Druga część poświęcona jest Uczestnikom Mistrzostw. Mamy tutaj podział na grupy A-F oraz składy poszczególnych reprezentacji, zdjęcia oraz ważne informacje o uczestnikach i drużynach. W części tej znajdziemy również tabele grupowe z miejscem do...

filipinka | 2016-08-04
Przeczytana: 30 czerwca 2016